Evden Sabun Paketleme İşi Yaparak Gelir Elde Etmek

• Düşük Sermayeler İle (2000-3000TL) Yatırım Yapmak Mümkün!-Sanal Parayla Ücretsiz Deneyin!-İlandır

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve yayılmasıyla beraber internet üzerinden başvurulan işlerin sayısı da giderek artmış bulunmaktadır. Ancak artık işler sadece internet üzerinden başvurulmuyor,bazı işler bizzat internet üzerinden de evden dışarı çıkılmadan da yapılabiliyor.’ ”Home office” olarak sıkça duyduğumuz işler kendi içinde ikiye ayrılmaktadır.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

 • Doğrudan internet üzerinden yapılan işler: Evinde internet bağlantısı olan herkesin part time ya da full time olarak çalışabileceği iş alanıdır. Haber editörlüğü,grafikerlik,satış danışmanlığı ve makale yazarlığı gibi işler belli bir ofis ya da kurum alanı gerektirmeden doğrudan ev ve internet üzerinden yapılabilen işlerdir.
 • Evde yapılan işler: İnternete gerek duyulmadan sadece evden yapılabilen işlerdir. Davetiye katlamak,mandal paketleme,sabun paketleme fiziki güce ve kısmen el becerisine dayalı genellikle ev hanımları ve öğrenciler tarafından yapılmaktadır.

Çağımızın zor koşulları ekonomik anlamda çalışan kişilerde dahil ek iş başvurularına yönlendirmektedir. Ev hanımları ise evde ki boş zamanlarını değerlendirme amaçlı bu tür evden yürütebilecekleri işlerde istekli ve başarılı olmaktadır. İş hayatı kişinin yaşamını sürdürmesine ve psikolojik olarak bakıldığında ise kendine olan güveninin artmasına da yardımcı olmaktadır. Çalışmak,ekonomik özgürlük ve kişinin kendisini toplumda daha rahat hissetmesini sağlar. Evlerimiz hepimizin barındığı,yaşamını sürdürdüğü ve rahat ettiği yerdir. İş yerinin getirdiği stresten uzak evinizin konforunda yapılan işler kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Özellikle evde boş vaktini değerlendirmek ve evlerine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları eve yönlendirilen işlere başvurup bu alanlarda kazanç sağlayabilir. Günlük ev işlerini ve çocuklarının bakımını aksatmadan kolaylıkla yapabilirler. Ek gelir imkanı da sağlayan bu işlerde çalışan kişiler diğer işlerde olduğu gibi trafik, erken kalkma ve mesai saatlerini doldurma gibi zorunluluklardan muaftır. Ev ortamında sürdürülen işler disiplinli ve planlı bir şekilde sürdürülürse iş sahibi kişi zorlanmadan işine alışır,benimser ve giderek ustalaşır. Gün içinde belli saatler çalışma ve dinlenme saati olarak belirlendiği takdirde günün geriye kalan uzun süresinde kişi kendisine ve evine zaman ayırabilmektedir. Aktif çalışan kişiler günlük ulaşıma,yemeğe ve bazı durumlarda kılık kıyafet için ekstra masraf yaparlarken evde çalışma imkanı bulan kişiler bu tür ekstra masraflarda da bulunmazlar. Ev hanımı gibi öğrenciler de zorluk çekmeden evden yapılan işleri günlük çalışma programları belirleyip sürdürebilirler.

Çoğunlukla ev hanımları ve öğrencilerin ilgi gösterdiği evden yapılan işler arasında sabun paketleme diğer işlere göre daha keyifli ve kolay görülmektedir. Belli bir el becerisi gerektirmeyen sabun paketleme işine 18 yaşından büyük herkes başvurabilmektedir. Sabun paketleme işinde günlük limitin haricinde ne kadar çok paketleme yapılırsa o kadar kazanılır.

sabun 1

Tüm bunların ışığında her meslekte olduğu gibi bu meslekte de dikkat edilmesi gereken birkaç ayrıntı vardır. Ancak bu meslek, sabun gibi kimyevi bir madde ile yapıldığından ekstra dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Bunları meraklıları için şu şekilde sıralayabiliriz:

• Düşük Sermayeler İle (2000-3000TL) Yatırım Yapmak Mümkün!-Sanal Parayla Ücretsiz Deneyin!-İlandır
 • Öncelikle bu işin bebek ve çocukların bulunduğu ortamda yapılmamasına özen gösterilmelidir. Bilindiği üzere bebek ve çocukların bağışıklık sistemleri, yetişkinlerinki kadar randımanlı çalışmamaktadır. Ayrıca özellikle 0-3 yaş grubundaki bebeklerin sabun parçalarını bir yiyeceğe, bir tatlıya benzetip yutma olasılığı da göz ardı edilmemelidir. Sabun yüksek miktarda kimyasal içerdiği için, yutulduğu takdirde ölümlere ve felçlere kadar ciddi sonuçlar doğurabilir.
 • Sabun paketleme işinde eldiven kullanılması gereklidir. Bu hem işi yapanın kendi sağlığını korumak, hem de sabunu tüketecek olan müşterilerin sağlığını korumak adına çifte bir titizlik için yapılmalıdır. Bir hijyen aracının kirli ellerce satılması, hijyenin de ticaret hukukunun da kapsamı dışındadır.
 • Eldiven kullanmak, sadece hijyen için bir gereklilik değildir. Günde 500 – 1000 arasında sabunla temas edilerek yapılacak bir işten bahsediyorsak, fazla sabun tüketiminin zararlarını da bilmek zorundayız.                                                                               Sabun paketleme işinde eldiven kullanma zorunluluğunun nedenleri:  
 • Amerika üniversitelerinde yapılan araştırmaya göre sabunla yapılan yüksek temas hormonları yüksek seviyede etkilemektedir. Kişiden kişiye değişen bu durumda, kimilerinin hormonlarında artış, kimilerinin hormonlarında azalma görünmektedir.
 • Çocukların aşırı temasında ise egzamaya ve çeşitli alerjik bozukluklara yol açmaktadır. Az önce belirttiğimiz gibi çocukların bulunduğu ortamda çalışmamak, risk almamak demek olacaktır.
 • Sabun, vücuttan kolay atılamayan bir üründür. Bu bağlamda sabunu, doğadan kolay kolay çözülmeyen poşetlere benzetebiliriz. Kaldı ki sabun da poşetler gibi doğadan kolay atılmamaktadır. Bu nedenle uzun süre sabun paketleme işi de uzmanlar tarafından önerilmemektedir.
 • Sabun klor gibi maddelerle karıştığında kanserojen etkisi uyandırmaktadır. Tüm bu bilgilerin ışığında eldiven ve ağızlık gibi koruyucu araçlar kullanılmalıdır.

sab 2Peki herkes sabun paketleme işini yapabilir mi? Başvuru noktaları nelerdir? Bu ve benzeri soruların cevaplarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Sabun paketleme işi, yüzde doksan oranında internetten başvurulan bir iştir. İnternette ihtiyaç duyulduğu zaman çeşitli sitelere ilanlar verilir. Bu işte çalışmak isteyen kişilerin bu başvuru noktalarını düzenli olarak takip etmesi gerekir. Ayrıca kimi yerlerde sokaklarda ve eczane gibi noktalarda da bu tip ilanlara rastlanmaktadır.
 • Günde 1000 ve üzeri sabun paketleyen kişiler ayda ortalama olarak 2000’in üstünde bir rakam kazanabilmektedir. Bu nedenle böylesi ucuz iş gücüyle çalıştırılan bir piyasada, böyle yüksek kazançlı bir işin talibi çok olmaktadır. Eğer şanslıysanız başvuracak bir ilan bulur ve kabul edilirsiniz.
 • Bu tür işleri aynı evde yaşayan birçok insan yapabilir. Bazı kullanıcı yorumları okunduğunda kardeş kardeşe çalışanlardan tutun da anne kız çalışanlara kadar ailelerin böyle bir paketleme işinde çalıştığını görmekteyiz.
 • İş kolaydır. Ancak bazı noktalarda tekrara dayalı hep aynı eylem üzerinden yapıldığından bazen sinir bozucu ya da stres içerikli olabilir. Böyle durumlarda küçük kahve molaları iyileştirici olacaktır.
 • Bu işte dikkat edilmesi gereken tek beceri noktası, paketlerin istenilen ölçüde yapılmasıdır. Belli bir iş deneyiminden sonra, ellerin ölçü konusunda tam bir terzi olacağı kaçınılmazdır. Bu bağlamda alışma sürecinde çalışanların sabırlı olmaları gerekmektedir.

Peki paketleme işinde maaş nasıl belirlenir?

 • Anlaşılan sabun firmaları özel şirketler olacağı için tamamen şirketin ekonomi politikasına bağlıdır. Genelde bir sabun paketlemeye karşılık 0,50 ile 0.75 kuruş arasında bir rakam söz konusudur. Bu açıdan bakıldığında günde 100 tane sabun paketlenmesi karşısında günlük 50 lira kazanılmaktadır.
 • Yine de üst sınırı çalıştığınız sabun paketlediğiniz firma belirleyecektir. Bazı firmalar günlük üst sınırı olarak size bir rakam belirtebilir. Bu açıdan bakıldığında tek hedef o rakama ulaşıp mümkün olduğunca fazla para kazanmaktır.

Son olarak belirtmemiz gereken nokta bu işte genelde kadınların, ev hanımlarının çalıştığıdır. Bunun nedeni, ülkemizde evde olanların sadece kadınlarmış gibi gösterilmesinden ileri gelir. Oysa ki ticarette yoktur. En azından olmamalıdır.

sabun 3

Ülkemizin işsizlik oranlarına ve istatistiklerine baktığımızda ev hanımlarından çok erkek bireylerin işsiz ve evde oldukları görülmektedir. Ancak ”sabun paketleme” işini oldukça kadınsal bulan erkek işçiler, toplumun ona örf ve gelenek olarak zerk ettiği gururdan ötürü bu tür işlere yanaşmamaktadır. Bu son derece talihsiz ve yanlış olan yaklaşım yüzünden, evde rahat rahat ve ek gelir sağlayacak olan işler, başkalarının işleri ve kazancı olmaktadır.

Piyasanın her noktasında olduğu gibi evde yapılan işlerde de rekabet vardır ve kazananlar, çalışkanlar olacaktır.

Değerli okurlar; yorumlar malumunuz herkese açık olduğu için ille de iletişim bilgisi paylaşacaksanız cep numarası değil de e-posta paylaşmanız daha güvenli olur. E-posta adresini yorumunuzun sonununa eklemeniz herkesn görebilmesini sağlayacaktır. Cep numarası gönderenlerin numarasını silmiş bulunmaktayım. Saygılarımla

• Düşük Sermayeler İle (2000-3000TL) Yatırım Yapmak Mümkün!-Sanal Parayla Ücretsiz Deneyin!-İlandır • “Parlakfikirler” Yazarı Olabilir Ve Ek Gelir Elde Edebilirsiniz!-Editörlük Başvurusu İçin Tıklayınız.

187 YORUMLAR

 1. 40 kişi dedim ama isterseniz bu sayı 50 100 hatta daha fazlada olabilir. Çünkü çevremde çalışmayan ise muhtaç bir sürü kişi var. Bulunduğumuz bölgede kadinlara yonelik hiçbir faaliyet yok bu yüzden paketleme işini çok istiyorum. VE bu sayede onlarında sesi oluyorum. SIZDE SESIMIZE KULAK VERIN VE BIZLERE YARDİMCİ OLUN LÜTFEN. ..

 2. Merhaba,
  Büyük bir titizlikle ve seri bir şekilde sabun paketleme ve tütün sarma işi yapabilirim,daha önceden tecrübem var. Uzun süreli çalışacağım bir firma arıyorum.Bu iş benim için daimi iştir,ek iş değil özellikle belirtmek isterim.
  İstanbul

 3. merhaba istanbul ikitelli’de oturuyorum 2 kişiyiz grup da kurabilirim evde ek ise ihtiyacımız var ilgilenirseniz çok memnun olurum..tesekkurler

 4. Merhaba, İstanbul Üniversitesi’ nde öğrenciyim. Yurttan ayrıldım ve arkadaşlarımla evde kalıyorum aynı zamanda çalışıyorum. Evde de zamanım olduğu için ek iş yapmak istiyorum.
  İletişime geçebilirseniz memnum olurum.
  İyi akşamlar.

 5. Sabun paketleme isi istiyoruum. Istanbul beylikduzu/buyukcekmece
  Ekip te kurabilirim:) evde is isteyen magrifetli 5 arkadasim daha var:) donusunuzu bekliyorum

 6. Ben muğla milas derince mahallesinde oturuyorum evde paketleme isi istiyorumm çok becerikliyim bu konularda ayrıca ihtiyacım var umarım geri dönersiniz

 7. Evde acil işe ihtiyacım var evli ve bır çocuk annesiyim eşim çalışıyor ama evimiz kira olduğu için zorlanıyoruz hemen iletişime geçersiniz çok sevinirim

 8. Merhaba, Ankara Keçiören’de ikamet ediyoruz. 3 kişiyiz evde sabun paketleme işini zamanında teslim edecek şekilde yapabiliriz. Dönüş yaparsanız çok sevinirim.

 9. Ben HATAY da oturuyorum evde iş yapmak istiyorum, her türlü süsleme paketleme işleri yapabilirim, Elim hızlı 10 kişilik bir gurup oluşturdum, cevabınızı bekliyorum.

 10. Öğrenciyim istanbul kağıthanede yaşıyorum ek işe ihtiyacım var okuldan geriye çok fazla vaktim kalıyo evde bu işi çok rahatlıkla yapabilirim ve ihtiyacım var iletişime geçerseniz sevinirim

 11. Merhaba ben Elif Kömür İstanbul Avcılarda oturuyorum sabun paketleme işi yapmak istiyorum .Bana dönerseniz sevinirim.Bu işe cok ihtiyacım var.

 12. Hilal ben.Ordu merkezde oturuyorum eşime katkıda bulunmak ıstıyorum evde paketleme işini daha.önceden yaptım gerı dönüş yaparsanız sevınırım.

 13. Merhaba evde ek iş yapmak istiyorum ev hanımıyım ayağıma takılacak kimse yok isimi titizlikle yapacağıma ve teslim gününü ihmal etmeyecegime eminim. Muğla bodrumda yaşıyorum . Eşime maddi konuda destek olmak istiyorum.

 14. İyi günler benimde evde çalişmaya ihtiyacim var her işimi titizlikle yapar tam günününde söz verirsem bitiririm lütfen banada verirmisiniz

 15. Eşim ve komşumun bu sabun paketleme işine ihtiyacım var bana dönüş yaparsanız sevinirim. Eve destek olmak istiyorlar hadi bakalım ya nasip

 16. Meraba biz istanbul/ataşehir semtinde yasıyoruz.Ekip olarak düşünüyoruz,toplam 4 kişiyiz gün içinde 2000 üstü paketleme yapabilecek durumdayız.
  Biz işle ilgili olumlu düsüncelerimiz var.Eger sizde olumlu bakarsanız geri dönüşüm bekliyoruz.
  İyi çalışmalar.

 17. Selamünaleyküm öncelikle gerçekten buişe herkes gibi benimde çook ihtiyacım var 3çocuk annesiyim eşim yokçocuklarım küçük dışarda çalışamıyorum bu iş inşallah olursa benim ve çocuklarım için ekmek kapım olur nasipse dönüş yaparsınız zaten inşallah İstanbul Anadolu yakasındayım

 18. 7 çocuğum var kayınpedirime baktığım için dışarı çıkamıyorum ama çok çalışmak istiyorum aileme destek olmak istiyorum bu işide seviyorum

 19. Bende bu işi yapmak istiyorum lutfen benimle iletişime gecer misiniz? tekstil fabrikalarında paketleme yaptım 7 sene bu işi kolaylıkla yapabilirim

 20. Merhaba,ev hanımıyım ve evim bu işi yapmak için müsait bende bu işi yapmak istiyorum benimle iletişime geçerseniz çok mutlu olacağım.teşekkürler.

 21. Mrb Antalya Manavgat. Maddi Durumumuz
  çok kritik bebeğim olduğundan çalışmıyorum. Bu iş tam benlik geri dönüş yaparsanız duaciniz olurum.

 22. Merhabalar uzun zamandir ev hanimiyim.Daha onceden cok elit magazalarda mudur olarak gorev aldim.El becerilerim kuvvetlidir.evde bos vaktim fazla oldugundan rahatlikla yapabilrim.saygilar

 23. Merhaba ben normalde tekstilde çalışıyorum. Modelist yardımcısı olarak.ama ek ise ihtiyacım var elimden her türlü beceri geliyor ama zamanım çok fazla olmadığı için isten geldikten sonra 4. 5 saat gibi bi zamanım oluyor bu yüzden sabun paketleme işi yapmak istemiyorum bana dönerseniz çok sevinirim

 24. Selamun aleyküm hayirli qunler ben istanbul anadolu yakasinda oturuyorum evde sabun paketleme isi yapmak istiyorum bu ise cok ihtiyacim var qeri donus yapmanizi bekliyorum hayirli qunler

 25. elim cok hizlidir titiz calisirim gununde teslimati yaparim kesinlikle pisman olmazsiniz lutfen arayin izmir menemende ikamet ediyorum kutu katlama devetiye nikah sekeri yaptim pisman olmayacaksiniz..

 26. Selamun aleykum benimde bu işe ihtiyacım var eşim şu an cezaevinde iki çocuğum var biri 2yasında bir kızım ve 2,5aylık bebeğim var çok büyük maddi sıkıntı yaşıyorum böyle işlere çok ihtiyacım var çocuklarımın ihtiyaçlarını kira ve faturalarımı karşılayamıyorum bana da yardımcı olursanız. Çok sevinirim gerçekten zor durumdayım

 27. selamün aleyküm gerçekten bu işi yapabilirim baya kalabalık bir cevrem var ve bu işe ihtiyacım var acil dönüş yaparsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim…

 28. Aydın efeler. Ben bu işi annem ve birkaç arkadaşı için istiyorum.birlikte yapacaklar. Ek gelire ihtiyaçları var.geri dönüş olmayacağını bile bile yazıyorum ama nasip.

 29. ben bu işi almalıyım. bir kaza geçiren oğlum var ve oğlumun yürüyebilmesi için bazı aletler almam gerekmektedir. bu işe ihtiyacım var. hijyenik bir ortamım var ve kızımla birlikte yaparak bu işi başarabiliriz.

 30. Küçük bir bebeğim var ve bu ise çok ihtiyacinm var 6 kişilik bir ekbim var elimizde hızlıdır ne is olsa yaparız dönüş yaparsanız sevinirim.

 31. merhabalar evde ek iş yapmaya çok ihtiyacımız var 4 kişiyiz ve elimiz pratiktir.verilecek olan işleri özenle,itinayla istenilen zamanda teslim ederiz çalışma fırsatı verirseniz pişman olmazsınız işimiz sürekli olursa 10 kişi olacak kapasitemiz var.olumlu dönüş bekliyoruz teşekkürler.

 32. Merhaba ben Öznur İstanbul Esenyurt’ta oturuyorum bu işe gerçekten benimde ihtiyacım var kimin paraya ihtiyacı olmaz ki geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 33. Samsun vezirkopru de oturmaktayim.
  Ek is olarak evde sabun paketleme,mandal ve kalem montaji gibi ailecek yapabilecegimiz ek ise ihtiyacim var…
  Gerekirse baska ekip arkadaslarda ayarlayabiliriz…
  Yardimci olursaniz sevinirim…

 34. hayırlı günler..kayseri ildem de yaşıyorum..paketleme işi yapabilirim hafta sonları gün boyu müsaitim..tek kişi veya 2 kişi olarak çalışabiliriz

 35. Selamün aleyküm;
  Merhabalar bu işe ihtiyacım var İstanbul Güngören içersinde bulunan bir işiniz varsa yapmak isterim çocuğum olduğu için dışarıda çalışamıyorum evde bu işi yapacak ekip arkadaşları da olusturabilirim.Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim ilginize.

 36. Çocuvumun okul masrafı için bu işe ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim istanbul sancaktepete oturuyorum

 37. Bende evde sabun paketlemek yada başka el isleri yaoabilirim 2 kizimiz var ve eşimin aldigi maas yetmiyor HATAY REYHANLIDA ikamt ediyorum bu civardan el isi veren olursa sevinirim

 38. Merhaba Ankara/Keçiören de yaşıyoruz evde 2 kişiyiz bütün gün vaktimiz var gerekirse daha fazla ilgilenen bulabiliriz yardımcı olur ve geri dönüş yaparsanız mutlu edersiniz iyi günler.

 39. İse çok ihtiyacım var van da oturuyorum ewde 6 7 kişiyiz bi çocuğum var eşim çalışmıyor tedawi görüyorum hastane masraflarım çok ödüyemiyoruz ihtiyacım var lütfen

 40. Selamün aleykum
  Usakda yasiyorim 18 yasindayim acikogretim universite ogrencisiyim tum gunum evde bos geciyor aileme destekde bulunmak istiyorum ayrica elim hizli pratikdir umarim geri donus yaparsiniz

Yorum yap

Lüften yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz