SPOR SALONU AÇMAK

• Düşük Sermayeler İle (2000-3000TL) Yatırım Yapmak Mümkün!-Sanal Parayla Ücretsiz Deneyin!-İlandır

Spor salonu açma iş fikrini zikredince akla hemen devasa araziler üzerinde her türlü stadyumların, futbol, basketbol, tenis, voleybol sahalarının olduğu, yüzme havuzlarının yanında sımsıcacık jakuzilerin yer aldığı devasa spor kompleksleri gelmesin. Zira spor salonu açmak için hallice bir 5 yıldızlı tatil köyünde yer alan aparatlara ihtiyacınız yok arkadaşlar. Zaten sizin müşterilerinizde şehrin ortasından kalkıp böyle devasa komplekslere kadar onca yolu tepip gidebilecek insanlar değil aksine işleri ve evleri arasında ayaküstü 40 dk-1 saat antrenmanlarını yapıp günün stresini attıktan sonra doğruca evlerine gitmek isteyen kesimden olacak. Zaten insanların şehirdeki yoğun trafikli, yorucu ve iş yüklü hayatlarından ayrılıp şehrin ücra noktasına gitmeye vakitleri de yok bu sebeple sizde tam şehrin ortasına ufak bir fitness salonu açabilirsiniz.

Belki aramızda gülenler olabilir. “O kadar da kolaydı sanki…” , “öyle ha deyince olmuyor işte” diyenler de olabilir ama arkadaşlarım ister inanın ister inanmayın gerçekten bir büfe açmaktan daha fazla efor gerektiren hiçbir yanı yok. İnsanlar doğuştan kalıplara, etiketlere, sembollere tapmaya meyillidir. Girişimci dostlarımız kıytırık bir bakkal görünce hemen küçümsüyorlar ” bunu ebem de açar ne ki??” diyorlar ama azıcık tanımadıkları ve gözlerine daha kalabalık gelen kazançlı girişimleri gördüklerinde çabucak pes edebiliyorlar.
Yapmanız gerekenleri sıralayım öncelikle spor salonu açmak için gerekli belgeleri derleyip cebinize koyacaksınız:
 
(İşletecek kişinin nüfus cüzdanı vesikalık fotoğrafı, kurucusunun ve işleticinin açık adresi,salonun adı ve açık adresi, adli sicil kaydı, salonda uygulanacak dallar, antrenörlerle yapılacak senelik sözleşmelerin il müdürlüğü ve federasyondan tasdikli suretleri, il veya ilçe sağlık müdürlüğü raporu ile bakanlıktan alınacak ruhsat(eskiden spor salonlarını denetleme ve ruhsat işyeriyle ilgili belediyeler ilgilenirdi artık bakanlık yetkili bu konularda), itfaiye raporu, ticaret odası ve esnaf ve sanatkarlar odasından kayıt belgesi, 1/100 mimar onaylı vaziyet planı, vergi levhası ve kira kontratı fotokopisi, anlaşmalı sağlık görevlisi veya hastane kontratı)
 

Eğer yukarıdaki şu an çok görünen ama aslında derlemesi çok da uzun günlerinizi almayan belgeleri cebinize koyduysanız salonun şartlarını tamam etmeniz gerekir bunun en güzel ve ayrıntılı derleyen vücutçu arkadaşlarımızın sayfasına bakalım:

İşte spor salonu açmakla ilgili yazıya buradan bakabilirsiniz

 E o kadar da olacak kardeşim sonuçta ortada insan sağlığı ve müşterilerin memnuniyeti söz konusu ahır gibi bir yeri de spor salonu açtım, işte kazançlı girişimim diye insanlara asla tanıtamazsınız. Yukarıdaki linki okuduysanız görmüşsünüzdür okumayanlar için de ben söyleyeyim adam akıllı şartları yeterince sağlayan bir spor salonu açacaksanız bu salon en az 250 m2 olmak zorundadır. Aksi halde zaten gelen müsterilerin memnuniyetinide kazanmanız ve kazançlı girişimde bulunmanız zorlaşır.
Şimdi gelgelelim bu girişim artı ve eksi yönleriyle değerlendirilmesine;
1) SPOR SALONUNU AÇMAK İÇİN EN AŞAĞI 250 000-300 000 TL SERMAYEYİ GÖZDEN ÇIKARMALIDINIZ ZATEN HER İŞTE OLDUĞU GİBİ İLK 6 AY KAR BİLE ETMEYECEKSİNİZ FAKAT TÜM BU ANLATTIĞIM AŞAMALARA DAYANIRSANIZ İŞLER ARTIK SİZİN CEBİNİZE UYGUN GELİŞMEYE BAŞLAYACAKTIR. KENDİNİZİ İSTEMEDİĞİNİZ KADAR MÜŞTERİYLE MEŞGULKEN BULACAKSINIZ…
• Düşük Sermayeler İle (2000-3000TL) Yatırım Yapmak Mümkün!-Sanal Parayla Ücretsiz Deneyin!-İlandır
2)SPOR SALONUNU AÇMA İŞ FİKRİNDE, AÇTIKTAN SONRAKİ İLK SENEYİ SAĞ SALİM GEÇİRİRSENİZ SİZE CİVARDAKİ İNSANLARLA GEREK REALDE GEREK DE SANAL ALEMDE ULAŞMAK VE ONLARLA İYİ GEÇİNMEK KALIYOR.
 

 


 
Bu aşamada artık salona şöyle 550-600 kişiyi doluştırmak kalıyor. Bunu da beşerebilmek da artık biraz sizin esnaf kimliğinize bakar. Etrafta çığıracak, hatta gerekirse reklam bile vereceksiniz. Erken kayıtlara, peşin ödemelere kampanyalar düzenleyip bunları yayınlayacaksınız. Eğer iş fikrinizi kazançlı girişime dönüştürmek istiyorsanız esnaf kafasına sahip olmak çok önemldir.
3)HER KAZANÇLI GİRİŞİMDE OLDUĞU GİBİ BU GİRİŞİMİN DE EN ZORU EN BAŞIDIR. SPOR SALONUNU KURUP MÜŞTERİLERİNİZİ ÇEKTİKTEN SONRA ZATEN İŞİNİZİ EHİLCE YAPARSANIZ MÜŞTERİLERİNİZ ARTIK SİZİ TANITMAYA BAŞKAYACAKTIR.
 

 


 
4) E TABİ O KADAR FİTNESS ALETİNİN TAMİRİ, BAKIMI, ESKİLERİN DEĞİŞTİRİLMESİ, YENİLERİNİN ALINMASI İŞLERİDE BU ARADA ELİNİZDEN ÖPER…
 

 


 
5) MÜŞTERİLERLE İYİ GEÇİNEN, SICAKKANLI VE SAMİMİ BEDEN EĞİTİMİ ANTRENÖRLERİNİZ OLMALI, SOĞUK KANLI OLAN YERDEN HAYIR GELMEZ MÜŞTERİLERİNİZ TAHMİN EDEMEYECEĞİNİZ KADAR RAHATSIZ OLURLAR VE SİZİ TAVSİYE ETMEZLER AKSİ HALDE.
 
6) BİR SPOR SALONUNDAN EĞER AZ EVVVEL YUKARIDA ZİKRETTİĞİM AŞAMALAR YERİNE GETİRİLİR VE 250-300 BİN TÜRK LİRASI SERMAYE ORTAYA KONULURSA YANİ İŞLER RAYINA OTURURSA BİR DE SALONUN MÜLKİYETİ YANİ TAPUSU SİZDE DEĞİL KİRADAYSA AYLIK 15 000 TL GELİR RAHATLIKLA ELDE EDİLEBİLİR. BOŞUNA DEMİYORUZ KARLI İŞ FİKRİ DİYE:)
 

 


 
7) SPOR SALONLARI ARTIK BAKANLIKÇA DENETLENECEĞİ İÇİN VE BAKANLIĞIN TAKVİYE BESİNLERE OLAN TUTUMU NEGATİF OLDUĞU İÇİN ESKİSİ KADAR TAKVİYE BESİN SATAMAYABİLİRSİNİZ AMA YİNEDE AZ ÇOK SATACAĞINIZ TAKVİYE İÇECEKLER VE YİYECEKLER DE SİZE EPEY BİR KATKI SAĞLAYACAKTIR.
 

 


 
8) TÜM BUNLARIN YANINDA YOGA, PİLATES, DÖVÜS SPORLARI DERSLERİNİ EK OLARAK SALONDA BELLİ BİR ALANDA VEREBİLİRSİNİZ. BUNLARDA SİZE EK GETİRİ SUNACAKTIR.
Beden eğitimi öğretmenliği hakkındaki yazımızı da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.:)
• Düşük Sermayeler İle (2000-3000TL) Yatırım Yapmak Mümkün!-Sanal Parayla Ücretsiz Deneyin!-İlandır • “Parlakfikirler” Yazarı Olabilir Ve Ek Gelir Elde Edebilirsiniz!-Editörlük Başvurusu İçin Tıklayınız.

5 YORUMLAR

  1. SPORSUZ BIRHAYAT DUSUNULEMEZ BEN HER HAFTA PAZARTESİ ÇARŞAMBA CUMA SPORUMU YAPARIM OGLE YEMEGIMI YERIM SONRA MANZARAYA KARŞI SAAT BIR KAHVEMI IÇERIM OH MIS ISE GUCE KENDINI KAPTIRMAK IYI DEGIL FAZLA STRES YAPMAMAK LAZIM

  2. Bir şey öğrenmek istiyorum. Spor salonu açmak için , işletme mezunumu olmak gerekir. Örn. Ben sadece açmak istiyorum. Antrenör ler çalışan olacak. Ben kurucu olucam. Bununicin 4 yıllık üni diploması yeterli mi yada . Hangi belge ile açılabilir. Spor Okulu mezunu mu olmak gerekir. Şimdiden teşekkürler

Yorum yap

Lüften yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz