1 Milyon TL ve Üstü Parası Olanlara Yatırım Fikirleri

Elinizde 1 milyon ya da daha üzeri bir para var. Hani kolay kolay olmazda biz var diyelim ya da çok şanlısınız ki gerçekten bu para sizde var. Ancak elinizde olan parayı yastık altında saklamanız ya da bu parayı sürekli her işinizde harcamanızın doğru bir davranış olmadığını ve paranızın bu yollarda kullanıldığında değersizleşeceğini biliyor olmalısınız. Durum böyle olunca bu parayı ne yapalım nasıl değerlendirelim diye düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Ancak para değerlendirme konusunda bilginiz yoksa ve parayla neler yapılabileceğini bilmiyorsanız sizlere sunacağımız birkaç öneriye kulak kabartmalısınız.

Öncelikle çevrenizden size akıl veren onlarca kişi mutlaka çıkacaktır. Kendi işleriyle alakalı olsun, o gün yolda yürürken gördüğü – karşılaştığı iş fikriyle ilgili olsun size çeşit çeşit yatırım fikirleriyle geleceklerdir. Bunları dinleyin ama uygulamayın. Ne işe gireceğinizi sizden başka kimse daha iyi bilemez. Ancak verdiğim öneriye dikkat edin. Bunları dinleyin dedim.. Çünkü mutlaka hemen hemen her işten haberdar olmanız önemli bir husustur. Duyduğunuz işin nasıl işlediğini bilmek bugün işinize yaramasa da ilerde belki bir gün yarayabilir. Fazla bilgi göz çıkarmaz!

Kurulduğumuzdan bu zamana kadar yani neredeyse 5 yıldan fazla bir süredir yatırımcılara, iş kurmak isteyenlere fikir danışmanlığı yapan ekip olarak sizlere bu yazımızda yol göstermeye çalışacağız.

1 Milyon TL ile nelere yatırım yapılabileceğinizi ve bunların hangisinin ne kadar riskli olduğunun cevabını, hangisinin ne kadar karlı olup olmadığının cevabını sizler için arayacağız…

Arsa Almak Karlı Bir İş Olabilir!

Elinizde 1 milyon TL ya da daha üzeri bir para var. Nasıl ki yatan kumaş para ediyorsa alacağınız arsa da bir süre sonra o kadar para edecek ve siz bir süre sonra arsanızın bulunduğu yere büyük bir sanayi kuruluşu ya da binaların yapıldığı bir alan olarak kullanılmaya başladığında ise size büyük bir kar getirecektir.

Ayrıca arsanızda istediğiniz gibi daha farklı yatırımlar yapabilir ve arsanızı değerlendirebilirsiniz. Arsanızı bir müteahhide de verebilir ve bu durum sayesinde daha çok kazanmaya başlayabilirsiniz. Arsaların değeri bir süre sonra kendi ederlerinin 10 katına kadar çıkabilir. Çünkü arsa bölgeleri boş arazi olduğu için çoğu insan tarafından değerlendirilebilir. Değerlendirilmesi için bir süre beklenilse de arazilerden çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Bu konuya örnek vermek gerekirse; 3. Havalimanı İnşaatındaki piyango talihlilerini mutlaka duymuşsunuzdur. Vakti zamanında kuş uçmaz kervan geçmez arsaların havalimanı inşaatının başlamasıyla neredeyse 50 katına kadar değerlendiği bilinmektedir. Bu örnek tabi ki de nadir gerçekleşen bir durumdur. Fakat gerçekleşmesi her daim ihtimal dahilindedir. Bu örneği aklınızda tutarak arsa alımlarınızı bir daha gözden geçirebilirsiniz.

Arkadaşlar insanoğlunu gözünüzde çok büyütmeyin. Uzaya roketler fırlatsak da nanoteknolojik çipler geliştirsek de yapay zekada ilerlese de hala o basit bir yaratıktır. O hala bilgi çağında toprak ile gelir elde etmenin en garanti ve karlı olduğunu düşünen bir yaratıktır. Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin bu sektör ölmeyecektir. Zira insanoğlu materyalist yapısı sebebiyle “eliyle tuttuğu, dokunabildiği, görebildiği” şeylere yatırım yapmak ister. Bu istek var olduğu sürece de bu sektör varlığını sürdürür.

Gayrimenkullere Önem Verin!

Gayrimenkul taşınmaz mal anlamına gelir. Ancak bilinmesi gereken bir durum var ki taşınmaz mal denince akla ilk olarak evler, binalar, dükkânlar gelmemelidir. Çünkü gayrimenkul olarak bir dağı da taşıyamazsınız ya da bir gölü de taşıyamazsınız. Elinizdeki 1 milyon TL’yi değerlendirirken eğer gayrimenkul yatırımı yapacaksanız mutlaka insanların talep edeceği gayrimenkuller seçmelisiniz. Eğer insanların taleplerinin tam tersi gayrimenkuller alırsanız ileride paranızın size dönmesi oldukça geniş bir zaman alabilir. Bu durumda sizi sıkıntıya sokabilir. Ancak son zamanların gözdesi olan su alanları ilerleyen zamanlarda dünyanın en zengini olmanızı sağlayacak alanlardan olabilir.

Gayrimenkul satın alırken o kadar çok değişken vardır ki 1 Milyon TL gibi yüklü bir meblağı yatırırken bu değişkenlerin büyük çoğunluğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu değişkenlerden elbette size bahsedeceğiz. Yukarıda gayrimenkul başlığının altında bu değişken unsurlardan ufak ufak bahsettik ancak biraz daha detaya inmekte fayda var.

Gayrimenkul satın alırken özellikle yüklü miktarlarda asla tek başınıza olmayın! Burada ne demek istiyoruz? Tek başınıza olduğunuz zaman kandırılma ihtimaliniz daha fazla olabilir. Kandırılmak derken; farzı misal dolandırıcıların tezgahına denk gelmiş olabilirsiniz ve o an bunun asla farkında olmayabilirsiniz. Bu sebepten yanınızda gözü açık, uyanık olan ve en önemlisi çok çok güvendiğiniz bir kişiyle gayrimenkul serüveninde birlikte hareket etmeniz bizce önemlidir.

Diğer dikkat edeceğiniz nokta ise, gayrimenkulü satın almadan önce çevrede ufak bir araştırma yapabilirsiniz. Bu araştırmanın amacı satın aldığınız bölgeyi tanımak ve bölgenin şartları hakkında bilgi sahibi olmanız önem arz eder. Bu sebeplerden ötürü detaylı bir araştırma yapmadan, lokasyon ile ilgili fikir sahibi olmadan harekete geçmeyin.

Gayrimenkul yatırım araçlarının arasında yıllarca güvenli liman olarak tanımlanmıştır. Bu bulgu ne tam doğru ne tam yanlıştır. Doğru zamanda doğru gayrimenkul için harekete geçmeniz bu yatırım aracını güvenli hale getirir. Aksi halde az önce saydığımız hususlara dikkat etmeden alınan mülkler ilerleyen zamanlarda başınızı ağrıtabilir ve sizi pişman eder.

Piyasada kendini emlak sektörüne hızlı bir şekilde atan ve sayıları yüzbinleri bulan kişiler bulunmaktadır. Bu sayı her geçen günde artış göstermektedir. Buradan da bir sonuç çıkarmak gerekirse ; emlak sektörü her geçen gün değer kazanmakta ve işlem hacmi yani dönen para artmaktadır. Bu bulguların ışığında yapacağımız bir diğer tespitte gayrimenkul alım satımlarının artış gösterdiğini ve insanların alım satım yapma sıklığının arttığını gösterir.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Tüm bu bilgilerin ışığında gayrimenkule yatırım yapmak isteyenler özellikle bedeli yüksek miktarlarda olanlar için yatırım düşünenler bu yatırım aracını değerlendirebilir. Yukarıda saydığımız hususlara dikkat ettiğiniz zaman ve püf noktaları hayta geçirdiğiniz zaman 1 Milyon TL ve üzeri miktarlar için karlı yatırım aracına dönüşebilme potansiyeline sahiptir.

Bugün aldığınız bir gayrimenkul 5 yıl sonra size 5 katı değerlenmiş bir şekilde geri dönüş sağlayabilir. Üstelik bu süre içinde bu satın aldığınız gayrimenkulden kira geliride elde edebilirsiniz. Yatırım aracı olarak düşünülen gayrimenkul de hem mülkünüzün değerleneceğini hem de aynı zamanda bu değerleme gerçekleşirken kira gelirinizinde olacağını hatırlatırız.

1 MİLYON TL ve üzeri için oldukça gösterişli ve karlı yatırım yapılabilecek mülkler piyasada oldukça çoktur. Bunlar hem size para kazandırabileceği gibi içinde yaşayarak kendinizi aynı zamanda özel hissettirir.

Bu konu yatırım aracı olarak daha derinlemesine incelenmesi gereken bir konudur. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan “ARSA VEYA GAYRIMENKUL ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER” yazımızı okuyabilirsiniz. Sizler için bu konuyu bu yazımızda daha da detaylandırarak anlatmaya çalıştık.

Butik Otel Açmak

Butik oteller ev tipi düzenlenmiş her odasında dolap, mutfak gibi alanları olan ancak büyük otellerden farklı olarak daha otantik bir şekilde döşenmiş alanlardır. Bu alanlar fazlaca kullanılabilirler ve ziyaretçileri de çoktur. Eğer elinizde 1 milyon TL varsa bu seçenekten yararlanarak hem düzenli kazanç elde edebilirsiniz hem yeni insanlar tanıyabilirsiniz hem de yatırım olarak verdiğiniz parayı ilerleyen zamanlarda kat be kat alabilirsiniz. Eğer ailecek işletmeyi düşünüyorsanız sizin ikinci yuvanız olabilir ve insanlarla olan ilişkilerinizi kuvvetlendirdiği gibi sürekli tatil beldelerinde olmanın tadını da çıkarmanızı sağlayabilir.

Son dönemlerde artık insanlar büyük oldukça renkli oteller yerine sıcak, samimi ortamlarda tatilini geçirmeye daha fazla talep göstermeye başlamışlardır. Bu durumda da butik oteller insanların tercihi olmuştur. İnsanlara daha doğrusu müşterilerinize onları özel ve aynı zamanda elit ve bunların yanında sıcak ortamlar sunduğunuz zaman butik otel fikri de yüksek bedelli yatırımlar için karlı olabilir.

Butik otel açmak ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz sitemizde bulunan “BUTİK OTEL AÇMAK” adlı yazımızı ziyaret etmenizi öneririz.

Yatırımın Bir Numarası Borsa

Yatırım yapmak isteyenler için bir numaralı alan olan borsa elinde 1 milyon TL olanların kısa süre içerisinde 10 milyon TL’ye kavuşmalarını sağlayacak alanlardan biridir. Borsa içerisinde her ne kadar fazlaca alan bulunuyor olsa da kişilerin mutlaka küçük yatırımlar ile borsaya girmesi tavsiye edilir çünkü yüksek yatırımlar yapan bir kişi elindeki 1 milyon TL’yi de bitirecektir ve zamanla parası ortada kalmayacaktır. 1 milyon TL’nin ileride daha büyük meblağlar halinde dönmesi için kişilerin borsaya dikkatli bir şekilde girmesi ve kazançlarını iyi değerlendirmesi gerekir. Borsada her zaman kazanmak olmadığı için kişilerin kayıplar yaşayacaklarını da unutmamaları gerekir.

Paraya para kazandırmak her zaman yatırım olarak en çok başvurulan bir diğer yöntemlerdendir. Bunu yapmanın da en çok başvurulan yöntemi borsaya girmektir. Yatırımcılara ilk bakışta bu iş oldukça basit ve hızlı para kazanma yöntemi olarak gelebilir. Ancak işin detayına inildiğinde bu işin göründüğü kadar basit olmadığını söylemeliyiz.

Borsa da yüksek bedelle yatırım yapmanın bizce en önemli püf noktası riski dağıtarak yatırım yapmaktır. Bütün parayı tek bir hisseye değil de çeşitli varyasyonlar deneyerek çeşitli değerli kağıtlar alınmalı. Çünkü birisi düştüğünde diğer yatırdığınız taraftan bu zararınızı tazmin edebilirsiniz. Aksi halde tüm parayı tek bir hisse senedine yatırdığınızda ve işler ters gittiğinde oldukça zor durumda kalmanız muhtemeldir. Buna da şiddetle dikkat etmenizi öneririz.

Borsa ile ilgili sitemizde oldukça çeşitli yönlerden hazırlanmış bilgilendirici yazılarımız mevcuttur. Dilerseniz “BORSADAN PARA KAZANMANIN YOLLARI” ve “BORSACI OLMAK İSTİYORUM” yazılarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yatırım Fonları ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Biliyorsunuz ki insanların zenginlikleri sadece paralarından ibaret değil. Kimi insanlar paraların fon haline çevirerek çeşitli banka fonları üzerinden işletebiliyor. Bu işlemde her ne kadar borsaya benzese de yatırım fonları da kişilere farklı bir yatırım alanı oluyor. Gayrimenkul yatırım ortaklığı ise günümüzde pek çok ufak firmanın alınarak tek çatı haline getirilmesinden ve hepsinin de kendine ait bir payının olmasından ibaret olan bir sistemi oluşturuyor. Nasıl ki tek bir parmağın etkisi çok azsa birçok parmağın yumruk olup inmesi de o kadar etkili oluyor. Bu sistem de tam da yumruk gibi inmeyi planlayan kişilerin tercihlerinden biri olabiliyor. Eğer 1 milyon TL’niz varsa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu para ile mükemmel çıkışlar yakalayabilecek işler hazırlayabilirsiniz.

Elinizdeki parayı değerlendirirken hangi alana daha yatkın olduğunuza dikkat etmeniz gerekir. Eğer bunu doğru bir şekilde yapmazsanız elde edeceğiniz gelirlerde azalacaktır. Bu nedenle elinizden geldiğince 1 milyon TL’nizi kendi yapabileceğiniz işlerde kullanın. Yanlış alanlarda kullanarak paranızın bir anda ortadan kaybolmasına neden olmayın. Yeni bir işe girecekseniz de kesinlikle bilgi sahibi olmaya çalışın.

EK BİLGİ:

Son zamanlarda kitlesel fonlama dediğimiz yöntem de revaçta olmaya başladı. Bu yöntemi Türkiye’de sadece 1 milyon TL ve üstü sermayesi olanların kullanabileceğini biliyor muydunuz? Bu yöntem ile siz de mesela güneş tarlası işine girebilirsiniz. Güneş santrali kurmak son derece karlı ve garantili işler arasında yerini almaktadır.Bu konuda detaylı bir diğer bilgiyi ise şu makalemizden edinebilirsiniz: Güneş Enerjisi Santrali Kurmak İsteyenlere

Siz değerli PARLAK FİKİRLER okuyucuları için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Toparlamak gerekirse yatırım araçlarından en az riskli olanı ve diğerlerine göre en az bilgi ve özel beceri isteyen alan gayrimenkule yatırım yapmaktır. Gayrimenkul kolay kolay yatırımcısını yarı yolda bırakmayan kötü gün dostu bir yatırım aracıdır. Her şeye rağmen dibini görmediğiniz suya girmemenizi ve paranızı harcarken dikkatli olmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yatırım fikirleri için sitemizde bulunan diğer yazılarımızı ziyaret edebilirsiniz. Daha farklı yatırım fikirlerinden haberdar olmak için bizi TAKİPTE KALIN!

“1 Milyon TL ve Üstü Parası Olanlara Yatırım Fikirleri” üzerine 13 yorum

 1. türkiyenin heryerinde arsa alım satım işi yapmaktayım arsa almak ve arsa satmak isteyen müşteriler bana ulaşabilir (whatsap) 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

  Yanıtla
 2. 1 milyon TL niz varsa beni arayın 1 yılda 1,5 milyon TL niz olsun.Yatırım alanı truzim 5 yıldızlı oteller,tatil köyleri, devremülk,villa,apart ekipmanları satışı. lütfen çek teklifleri ipotek karşılığı nakit teklifleri yapmayınız.05302822770

  Yanıtla
 3. İpotek karşılığı çok karlı bir iş için sermaye yada ortak aranıyor. ilgilenenler buraya yazsın mail adresiyşe

  Yanıtla
 4. Yilda yuzde yuz kar garantili arazi alim satim isi yapmak isteyenler beni arasin 25 yildir ayni adreste is yapiyorum 1 e 2 3 kazanma sansida cok yuksek

  Yanıtla
 5. allah aşkına 1 milyona karlı işler başlığında ki yazıya bakın gayrimenkul gayrimenkul başka bir şey yok bu mu yani yatırım yazısı git altın al daha karlı kim yazdı bu yazıyı bilmiyorum ama altın gayrmenkul den çok çok çok daha fazla kazandırmamıştır kazandırmayacak da…lütfen daha güzel daha vizyonlu yazılar yazın

  Yanıtla

Yorum yapın