2021’de Sanal Dünyanın En Karlı 4 İşi Hangisi Olacak?

2021’e sayılı günler kala, sanal dünyanın en karlı 4 işini sizler için derledik ve sizlere sunmaya hazır hale getirdik.

Bilindiği üzere her yeni yıl, yeni bir umut, yeni bir başlangıç demek. Kimileri yeni yıl söylemlerine ”kuru gürültü, değişen sadece tek bir rakam” gibi ezber edilmiş tavırlarla yaklaşmakta. Ancak bilmedikleri mühim bir şey var. Bu da her yıl özellikle iş dünyasının kabuk değiştirmesi. Genel geçer hatlarıyla hemen 1 Ocak tarihi itibariyle değişim rüzgarları esmese bile bilinmelidir ki her yeni yılda, birtakım değişikler olur.

Rakamlar, istatistikler, hem devlet nezdinde hem de özel sektörde yıldan yıla artık, azalış ve değişim gösterir. Bunun alt metninde paraya bağlı, vizyona bağlı radikal değişimler ve ihtiyaçların oluşturduğu arzların yeniden biçim kazanması önemli bir rol oynar.

Tıpkı bir birey gibi düşünebiliriz iş yapma fırsatını ve alanını bize sunan şirketlerin iç dinamikleri. Biri 2020’de daha az sinirli olacağım, daha az yemek yiyip kilo vereceğim gibi çıkarımlarla değişenin sadece bir rakam değil vizyon olduğunu kendi kendine hissettirir. Tıpkı bu biri gibi, şirketler de böyle kararlar alır.

Şirketlerin aldığı kararlar da her yeni yılın geniş tabanlı ana ölçeğini değiştirir. Çünkü şirketlerin başında da müdürler, müdür yardımcıları, danışmanlar, kısacası insanlar vardır. İnsandan insana değişen yeni yıl kararları, şirketlerin başındaki kararlarla birlikte pazarın içindeki ana elementleri de bir güzel değiştirir.

Sanal Asistan Olmak İsteyenlere Tavsiyeler hazır konumuz yeni yıldaki sanal dünya ve o dünyadaki karlı işler iken, sanal asistan olmak isteyenler için toplansın yazımızın başına. Sanal asistan nedir, ne iş yapar, kazancı nedir gibi soruların tümden ve toptan yanıtı yazımızın içinde, yazımız da size bir tık kadar uzakta.

2021’de Sanal Dünyanın Genel Görünümü 

Sinan Çetin’in geçtiğimiz yıllarda çektiği Kağıt filminde ana karakter ”her yasak, kendi isyancısını doğurur” gibi bir kelam vardı. Biz bu sözü tersine çevirerek şöyle bir cümle kurabiliriz. Her ihtiyaç kendi pazarını oluşturur.

İnsanların ihtiyaçlarını da şirketler oluşturur. Sonra insanların bu ”yeni” ihtiyaçları çevresinde şirketlerin de ön göremediği bir şekilde yeni pazar çeşitleri, yeni ana akım ticari unsurlar doğar.

Sanal dünya tam olarak böyle bir çizgide doğmuştur. Bundan 20 yıl önce sanal ve dünya kelimelerini yan yana getirsek aklımıza sadece sanal bebekler gelirdi. İlk okul öğrencilerinin ellerinden düşürmediği sanal bebekler, küçücük bir ekranda beslenmesini, uykusunu, tuvalet ihtiyacını giderdiğin ve bunları aksattığın takdirde ölümüne sebep olduğun sanal canlıların bakımına dair bir oyuncaktı.

Onun dışında atari oyunları ve tetrisler sanal dünyanın diğer temsilcileriydi. Şimdi burada iki noktaya dikkatleri çekmek istiyorum. Önceden geçmişe şöyle bir bakış attığımız zaman, sanal pazarın tamamen eğlenceye odaklı olduğunu görürüz. Eğlence, en kolay imar edilen ve en kolay satışa sunulan, sıfır riskli bir oluşumdur. Az biraz eğlendirmeyi başaran her platformun pazara sokulmasında bir engel görülmez.

Ancak günümüze baktığımızda sanal dünya sadece eğlence odaklı tanımından itinayla sıyrılmıştır. Bugün, eğlence sanal dünyanın sadece bir parçasıdır. 2020 itibari ile birlikte sanal dünyanın içinde haberleşme, iletişim, alışveriş, bilgi donanımı gibi temel insan bileşenleri pazar payının yarısından çoğuna hakimdir.

90’lı yıllarda bırak şu tetrisi gözlerin bozulacak bizi uyaran annelerimiz vardı. Bugün ise kimse bize ”neden mail atıyorsun, fazla mail atıyorsun gözlerin bozulacak” diye uyarmaz. Çünkü sanal dünya artık hakimiyetini, geçerliliğini ve gerçekliğini ilan etmiş durumdadır. 2020 itibariyle birlikte sanal dünyanın gerekliliğini değil daha ne kadar genişlik kazanacağını konuşabiliriz artık.

Bunun dışında sanal dünyada ”en” karlı işleri derlemek ve size sunmak bize düşüyor. Sırf attığımız başlıktan bile anlaşılıyor ki söz konusu sanal dünya olunca yapılabilecek onlarca çeşit ve onlarca içeriği sahip türlü türlü işler var. Bu da bu dünyanın iş piyasasında ne kadar verimli ve sınırsız ihtimallere gebe olduğunu bize gösteriyor.

Sanal Olmayan Sektörler Gelecekte Ölür mü? adlı makalemiz 2021 yılını da içinde barındırarak gelecek yıllarda sanal olmayan sektörler ile sanal sektörlerin kapışmasını ve kimin bu savaştan galip ayrılacağını gözler önüne seriyor. Bir yol ayrımındaysanız sanal mı sanal olmayan mı diye, kararınızı yazımızı okuduktan sonra verebilirsiniz.

2021’de Sanal Dünyanın En Karlı 4 İşi Hangisi Olacak?

LİSTENİN TEPESİNE EKLEME: Bu sene desenli ve şekilli maskeleri internet üzerinden sanal ortamda pazarlayanlar iyi para kaldırabilir. Ancak bu iş fikrinin biraz dönemsel olduğunu ve salgın ile sınırlı olduğunu da iyi bilin.

1- Hizmet Yaptırma Sitesi Açmak

Sanal dünyada hizmet yaptırma sitesi açmak iki yönlü olabilir. Birincisi doğrudan bilgi karşılığı sanal dünyada başlayıp bitecek tek soru tek cevap şeklindedir. Bir tür danışmanlık hizmeti de diyebiliriz sanal dünyadaki hizmet yaptırma sitelerine.

Birinin bir konudaki, uzmanlık ya da bilgi gerektiren bir alandaki soruların anında cevaplandırılması ve bu cevaplandırılma işleminin sanal platformda gerçekleşmesidir bu. Bir diğer hizmet anlayışı ise, direkt sanal dünyadan ulaşarak reel dünyaya tema eden hizmetlerdir. Örneğin evini temizleyecek bir şirket ile anlaşmanın yollarını bu tür bir internet sitesinden bulmak, o site vasıtasıyla iletişime geçmek ve para işlemlerini de yine sanal dünyadan halletmek.

Sonuç olarak kazanan her iki taraf olacaktır.

Temizlikçi Bulma Sitesi Kurmak adlı makalemiz 2020 yılında pırıl pırıl bir şekilde işinize yarayabilir.

2- Bilet Satış Sitesi Açmak

İnsanlar, en basit şekilde bilet kuyruğu kavramından tiksinmiştir artık. Özellikle uçak biletlerini kahvelerini sigaralarını içerken, dışarı çıkıp asıl işlerini halletmeden yapabilecekleri, çözebilecekleri bir şekilde almak isterler. Nitekim de bilet satış siteleri bu konforu sağlarlar.

Ulaşımın her alanında bilet satış sitesi açabilirsiniz. Müşteriler, yolcular, alıcılar, istedikleri bileti hem çok daha ucuz fiyata, hem de istedikleri yerden aldıkça mutlu olacaklardır. Siz de satışları gerçekleştirip paraya para demedikle. 2021’nin en karlı işleri sırasında ikinci sırayı bilet satış sitesi alıyor.

İnternetten Bilet Satış Sitesi Kurup Para Kazanmak bilet satış sitesi nasıl açılır, gerekenler nelerdir, ne kadar karlıdır gibi sorulara cevap mı arıyorsunuz? Size yine bir tık kadar yakınız.

3- Dizi Sitesi Açmak

Sürekli aktif, gün be gün sitenizde saatlerce vakit geçirtecek bir kitle mi arıyorsunuz! Öyleyse vakit kaybetmeden dizi sitesi açın. Türkiye’deki dizi manyaklarını sahipsiz bırakmayarak tek bir çatı altında, hem de kendi çatınızın altında toplamak size ayda binlerce lira kazandıracaktır. Bunun için iyi bir arşiviniz, görüntü kalitesi yüksek videolarınız olması yeter de artar bile.

Paraya 2020 yılı itibariyle para demeyip başka bir isimle seslenmek isteyenler üçüncü sıradaki seçeneğimiz sizler için dizi sitesi açmak!

Online Film İzleme Web-Sitesi Kurmak dizilerin yanına son yılların en güncel ve en popüler filmlerini yayınlayacağınız filmleri eklemek isteyenler buyursunlar yazımıza.

4- Tek Ürünlü E-Ticaret Sitesi Açmak

Tek ürünlü, ama güvendiğiniz ve alıcısı bol bir tek ürünlü e-ticaret sitesi açmak 2021 yılının yükselen sanal dünya etkilerinden bir diğeri olacak. İnsanların mağaza algıları ve alışveriş alışkanlıkları artık tamamen değişmeye yüz tutmuşken, böyle bir e-ticaret sitesi açmak hem size hem de onlara kazandıracak.

Tek Ürünlü E-Ticaret Sitesi Karlı Mıdır? adlı yazımız da size bu konuda neleri nasıl yapabileceğinize dair önemli bilgiler sunuyor.

2021’nin hem sanal hem de reel dünyada herkese kazandıran bir yıl olması dileğiyle!

“2021’de Sanal Dünyanın En Karlı 4 İşi Hangisi Olacak?” üzerine bir yorum

Yorum yapın