3D Yazıcı ile Yazılabilecek En Karlı 5 Oyuncak Fikri

Aparat, aksesuar, oyuncak… Akla gelebilecek ve gelen her şeyin kağıt üstüne aktarılıp (Word’e) 3 boyutlu bir cisim olarak çıkarılmasını sağlayan 3D yazıcılar aktif olarak üretim yapılan çok sayıda sektörde kullanılıyor. Cihazın maharetleri dilden dile yayıldıkça kullanım hacmi de giderek genişliyor. Artık aklın hayal edip elin çizdiği her şeye bir cisim kazandırmak mümkün. 3D yazıcı ile bir araba bile yapıldı. Bu üst düzey teknoloji desteğine sahip cihazlarda çeşitli oyuncakları üretip satmak ise en karlı ve yaratıcı iş kollarından biridir. Kar oranı umman bir yaratıcılık imkanına olanak tanımasından ileri geliyor. Zira bu zamana kadar belli başlı kalıplarda (seri üretime bağlı olarak standardizasyon) imal edilen oyuncakları artık onlarca, yüzlerce farklı modelde üretmek imkanlar dahilinde.

3d yazıcı ile hangi oyuncakları üretip satabilirsiniz? Bu soruya geçmeden önce aynı yazıcı türleriyle imal edebileceğiniz kullanışlı ürünlerden bahsettiğimiz şu yazıya da göz atabilirsiniz.

3D Yazıcı ile Küçük Ama Kullanışlı Ürün Üretip İnternetten Satmak

ALT BAŞLIKLAR (istediğinize tıklayıp ışınlanabilirsiniz) :

Barbie Bebekleri 

İlk kez 1959 yılında piyasaya sürülen barbie oyuncakları gelişen teknoloji, üretim koşulları ve müşteri talepleri doğrultusunda, yıllar içinde birçok farklı konseptte hazırlandı, hazırlanmakta. Çok sayıda çizgi filmi de çekilen bebekler hem popüler kültürün hem de oyuncak piyasasının en kült isimlerinden biri oldu. Barbie ismi öyle bir markalaştık ki günlük hayatta sıklıkla kullandığımız deyimlerin içine bile yerleşti. Barbie gibi süslü, Barbie kadar güzel, Barbie sarışınlığı gibi deyişler, tanımlamalar yayıldıkça yayıldı.

Bu bebeklerin neredeyse her yıl yeni bir modeli piyasaya sürülüyor. Spor kıyafetli, dans kıyafetli, gece elbiseli Barbieler, farklı farklı aksesuarlarıyla alıcıların beğenisine sunuluyor. Peki yeterli mi? Asla. Parmak izlerimizin bile birbirinden farklı olduğu bu dünyada, herkesin beğeni anlayışı ve bu doğrultuda ortaya çıkan talepleri kişiden kişiye değişiyor. Oyuncaklar ise tıpkı kıyafetler, biblolar ve aklınıza gelebilecek envai çeşit aksesuar gibi belli başlı kalıplarda ve standartta üretiliyor. Daha doğru bir ifadeyle üretiliyordu. Ta ki 3d printer teknolojisi, devrim niteliğinde bir gelişme olarak üretimin tüm kurallarını değiştirip sınırlarında ufuklar açana kadar.

Barbie bebekleri 3 -5 kıyafet ve aksesuardan öte çok daha farklı biçimlerde çizip üretmek ve onları satışa çıkarmak mümkün. Boyu, mimikleri, görünümü, kıyafetleri tamamen farklı olan çizimleri dosyalara çizip bir tuşa basmak suretiyle birkaç dakika içerisinde ”elde tutulur” bir ürüne dönüştürebilirsiniz.  ”Kişiye Özel Barbie Koleksiyonu” adında bir klasör açarak önce onlarca, sonra yüzlerce türde bebek üretimini seri ama basmakalıp olmayan bir üretim tekniğiyle imal etmek! İşte tam olarak yapacağınız bu olacaktır.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Bir Türlü Satılamayan Arabayı Nasıl Satabilirim?

İlerleyen yıllarda bu bebeklerin gotik, rocker, EMO versiyonları da çıkar mı? Çıkar. 3D yazıcılar ile akılda tasavvur edilebilen her şey çıkabilir ve satışa sunulabilir.

X-Men Oyuncakları

Yazımızın bu kısmına gelen okurlarımızın aklına peki üretilen bu oyuncaklar sağlıklı mı diye işkillenip kendi kendilerini soru yağmuruna tutmuş olabilirler. Öyle ya, piyasadaki birçok ürünün artısı ne kadar çoksa, artı özelliklerinden biriyle tezat oluşturacak negatif bir yönü muhakkak olur. Mesela hızlı üretime ne kadar müsaitse o kadar pahalı olma ya da zararlı malzeme içerme içerme riski taşır. Bu genel piyasa kuralı 3d yazıcılar için geçerli değil. Hızlı, ucuz, pratik ve sağlıklı.

Filament adı verilen özel bir plastikten oyuncak imal edilmesini sağlayan yazıcılar, ebeveynlerin gönül rahatlığıyla çocuklarına alabileceği bir içeriğe sahip. Özellikle yeşil filament, şeker kamışı başta olmak üzere birçok doğal üründen oluşuyor. X-Men oyuncakları da diğer oyuncaklar gibi sağlıklı bir şekilde üretilebilir.

Spider Man Oyuncakları 

Spider Man sadece çocuklar değil yetişkinler tarafından da en çok sevilen süper kahramanlardan biri. Yeşil filamentten doğal bir şekilde imal edeceğiniz Spider Man oyuncakları, farklı tasarımları ve imaj çizgileriyle her yaştan alıcının beğenisine sunulabilir. Tıpkı birbiri ardınca çekilen Spider – Man filmleri gibi yaratıcılığını sınırlarını bu alanda da zorlayabilir, yetişkin ve çocuklara ayrı ayrı tasarım seçenekleri sunabilirsiniz.

Deniz Oyuncakları 

Plaj ve havuzlarda kullanılan kova, kürek gibi oyuncakları 3D yazıcılardan çıkarabilir, piyasa şartlarına göre belirleyeceğiniz fiyatlarla satışa çıkarabilirsiniz.

Oyuncak Silah

Oyuncak silahlar, size önerebileceğimiz son oyuncak fikri.  Bu oyuncakları da koleksiyona ekleyebilir, internet sitenizde ya da dükkanınızda müstakbel alıcılara sunabilirsiniz.

Yorum yapın