75.000 TL İLE YAPILACAK EN KARLI İŞLER

Yazımıza tam durumu özetlemek adına para için söylenmiş en güzel sözü siz değerli okuyucularımıza hatırlatarak başlamak istiyoruz: PARA PARA PARA! VARLIĞI BİR DERT! YOKLUĞU YARA! Parayı kazanmakta, parayı tutabilmekte, parayı harcayabilmekte ayrı ayrı yetenek istemektedir. Parayı harcarken kazanmak diye bir söz vardır eskilerden beridir kullanılagelen. Buradan anlamamız gereken harcarken mantıklı ve tutumlu davranmak.

business photo

Öyle yada böyle parayı kazandınız, elinizde sermayenizi oluşturdunuz ve bu para ile bir iş kurmayı düşünüyorsunuz. Bu yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olması sebebiyle bu yazıyı sizlere sunuyoruz. Parlak Fikirler ekibi olarak kurulduğumuzdan bu yana girişimcilere, sermayesi olan ama fikri olmayan yatırımcılara yardımcı olmak ve danışmanlıklarını yapmayı kendimize görev edindik. Uzun yıllar boyunca süren çalışmalarımızla elde ettiğimiz verilerden bir istatistik tuttuğumuzda ortaya çok garip sonuçların çıktığını farkettik. Ortaya çıkan sonuçlardan bu yazıyı ilgilendiren konu ise girişim yapmak için ortalama 75.000 TL gereken işleri sizler için derledik, toparladık..

BAYİLİK SATIN ALMAK!

75.000 TL’ye piyasada oldukça fazla bayilik veren firmalar mevcuttur. Bayilik almak bu bütçeye yapılabilecek en karlı işlerden birisidir. Bütçenin nispeten kısıtlı olması durumunda fiyatı net belli olan bayiliğin riski de az olacaktır. 75.000 TL bütçe ile baika şekilde iş kurulmaya çalışıldığında gereken bütçe 75.000 TL ile sınırlı kalmayabilir. Bu sebepten dolayı bayilik almak mantıklı olacaktır. Bu bütçeye oldukça fazla çeşitli sektörden bayilik almanız mümkün olacaktır. Yeme-içe sektöründen kahve işine, her türlü mağazacılık işinden bayilik satın alabilirsiniz. Bunların arasından sizin için seçim yapmak isteğinize ve açacağınız yerdeki ihtiyaç belirleyici olacaktır. Ayrıca belirleyici olacak unsurların en önemlisi de sizin az çok bayilik alacağınız sektörü işletme ve yönetme yeteneğine, kabiliyetine yeterli olup olmadığınızdır. Körü körüne sadece para yatırarak hiç anlamadığınız ya da yönetmeyi hiç bilmediğiniz sektörlerden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

EMLAK DANIŞMANLIĞI YAPMAK!

Her ne kadar globalleşen dünyadan, gelişen teknolojiden, arge yatırımlarından ve çalışmalarından bahsetsek, sizlere yeni yatırım araçları sunsak da ülkemizde asla ölmeyecek sektör konut sektörüdür. Konut alış-verişi her ne kadar kriz dönemlerine de girilse yavaşlar ancak ölümü kolay kolay olmaz. Çünkü Anadolu da yaşayan ve belirli bir birikimi olan yatırımcının hala en sevdiği yatırım alanı konut sektörüdür. Konut almaya ve yıllarca onu elde tutmaktan oldukça zevk alır. Bu sebepten de konut bu tarz yatırımcılar için oldukça önemlidir. Elbette bu kadar önemli olduğu içinde alım satımı da oldukça fazla önem verilmektedir. Son dönemlerde sokaklarda ve caddelerde mutlaka görmüşsünüzdür; Emlak danışmanı X hanım, Gayrimenkul Danışmanı Y Bey şeklinde.. İşte size 75.000 tl ile bu sektörü de öneriyoruz. Harcayacağınız paranın büyük kısmı reklam ve pazarlamaya gidecektir. Yoksa dükkan açmak için asla büyük paralara ihtiyaç yoktur. Bu işletmeyi bayilik alarak da yürütebilirsiniz. Büyük gayrimenkul alım satım firmalarının adı altında sizde bu işi yürütebilirsiniz. Ayrıca bayilik almadan kendiniz şahsi olarak da emlak dükkanı açabilirsiniz. Burada sizin tercihiniz önemlidir. Her iki çeşidinde avantajları ve dezavantajları vardır. Kendi emlak ofisinizi açmanız size özgürlük sağlayacaktır. Hesap verilme durumu özel ofisinizde söz konusu olmayacaktır. Diğer yandan büyük bir firmanın bayiliğini yaptığınızda da, markanın adı altında otomatik olarak güvenilirlik kazanacak ve işlerinizi yürütmede bu sayede kolaylık yaşayacaksınız. Bayilik şeklinde emlak danışmanı olmak istiyorsanız 15.000 TL ile 20.000 TL arasında bayilik satın alma imkanınız vardır. Kalan parayı da pazarlama ve reklam faaliyetlerine harcadığınız zaman oldukça güzel işlere imza atabilir ve hayalinizdeki büyük paraları kazanabilirsiniz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Soğuk kış gününde hangi iş fikri tutar? 3 TANE

GECE YEMEKÇİSİ AÇMAK !

Son dönemlerde sosyal medyanın da gücüyle gece yemekçilerinin, sakatatçılara olan talep hızla artış göstermektedir. Bu sayede de kısıtlı bütçe ile girişim yapmak isteyenler için oldukça güzel bir sektör meydana çıkmıştır. Gece yemekçisi başlığının altına oldukça farklı yemekler girebilir. Köfte Ekmek sattığınız bir büfe, Pilav ayran sattığınız bir tezgah, ya da kokoreç ve midye sattığınız güzel bir dükkan bu çeşitlerdendir. Bulunduğunuz yere göre bu çeşitler çoğaltılabilir. 75.000 TL bütçe ile son derece donanımlı ve güzel gece yemekçisi açabilirsiniz. Ayrıca kalan bütçeyi de yine reklam faaliyetlerine harcamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bugünlerde adını sıkça duyduğumuz gece yemekçilerinin bu duruma gelmelerinin en büyük sebebi reklam ve pazarlama faaliyetlerini çok iyi yürütmeleridir. Unutmayın ne iş yaparsanız yapın reklam ve pazarlama faaliyetlerine en büyük önemi verin ve bütçe mutlaka ayırın. En iyi ve en kaliteli şekilde işinizi yapsanız da kendinizi duyuramadıktan ve pazarlayamadıktan sonra bunun hiçbir önemi kalmayacaktır.

3.NESİL KAHVE DÜKKANI AÇMAK !

Yine son dönemlerde oldukça popüler olan ve oldukça karlı iş fikirlerindendir. Bu işletmeyi kurmak içinde devasa bütçelere gerek yoktur. 75.000 TL kahve dükkanı açmak için oldukça yeterli bir bütçedir. Yine bu şekilde kahve dükkanının da bayiliğini veren firmalar mevcuttur. Kahve dükkanının en büyük avantajı kar marjının çok yüksek olmasıdır. 1 fincan kahveyi maliyetinden 7-8 kat fazlasına satabilmeniz mümkündür. Bu sebepten bu söz konusu bütçeye açılabilecek karlı işlerdendir. Dükkanınızı işlek ve güzel konumda açtığınız takdirde ve ortaya bir tarz koyduğunuzda tercih edilmemeniz için hiçbir sebep kalmayacaktır. Ayrıca yine tekrar etmek istiyoruz: Reklam ve pazarlama faaliyetlerine yine çok önem vermeniz gerekmektedir. Sosyal medya hesapları açarak kahve dükkanınızın insanlar tarafından sürekli tercih edildiği imajını vermeniz gerekmektedir. Bu şekilde işletmenizi insanların oturmak için sıra beklediği bir yer haline getirmeniz asla sürpriz olmayacaktır.

BÜFE AÇMAK!

İş hayatının oldukça yoğun geçmesi sebebiyle insanların zamansızlık sıkıntısı baş göstermektedir. Bu sebepten de yemek yemek için büyük vakitler ayırmak gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bundan dolayı insanların gelip geçerken 5 dakika da atıştırmalık satın alabildiği tost, sandviç ve döner gibi ekmek arası ürünlerin satıldığı büfe açmakta 75.000 TL bütçe ile yapılabilecek en güzel işlerdendir. Unutmayın yeme içme sektöründe ortalama yarı yarıya kar vardır. Yani siz 10 liraya sattığınız bir ekmek arası yiyecekten 5 TL kar edersiniz. Bundan yola çıkarak büfenizi işlek bir yerde ya da okula yahutta bir plazaya yakın bir yerde açtığınızda düşünün yapacağınız karı! Siz değerli Parlak Fikirler okuyucuları için hazırlamış olduğumuz yazımızın sonuna geldik. 75.000 TL bütçe ile ne iş yapabileceğinize karar veremediyseniz sitemizde bulunan iş fikirleri kategorisinden araştırmanıza devam edebilirsiniz…

Yorum yapın