Adidas Bayiliği Almak İsteyenlere Şartlar Ve Gerekenler

Hepinize merhaba sevgili parlak fikirler okurları. Bir başka yazımızla daha karşınızdayız. Bugünkü yazımız bir dünya markası olan Adidas ve ondan bayilik almakla alakalı. Bildiğiniz üzere spor denilince, hele ki futbol ve basketbol denilince akla gelen isimlerden birisidir Adisas. Özellikle ülkemizde 80’den sonra yapılan ithalat alanındaki yenilikler ve düzeltmeler ile birlikte bu ürün ülkemize de girmiş ve çok kısa bir sürede yaygınlık kazanmıştır. Zaten halihazırda Almanya ile Türkiye arasında ticari anlaşmazlıklar ve bürokrasi anlamında sıkı bir dostluk vardı. Daha birinci dünya savaşı sırasında başlayan dostluk, ülkemizden Almanya’ya büyük bir işçi göçü olması ile birlikte iyice pekişti.

Bugün bile dünyanın en sağlam malları ve ürünleri hangi ülkeden çıkıyor diye halka sorulsa hiç şüphesiz çoğunluğun cevabı Almanya olacaktır. Alman ürünleri, sadece mekanik ve elektronik anlamda değil spor ürünleri ve giyim açısından da sağlamdır. Aslında diyebiliriz ki her ülkenin ürününü, temsil etmektedir biraz da. Amerikalılar için rahatlık daha ön planda olduğu için daha rahat spor ürünleri ve malzemeleri üretirler. Bir ayakkabının sağlamlığından çok rahatlığı önemlidir Amerika insanı için. Bunu bilen üreticiler de ona göre ürün üretirler. Ruslar için iklim şartlarına uygunluk ve mevsimlik olması önemlidir. Uzak Doğulular için ise pratik olması en önemli husustur. Bu noktada Adidas’ın Türk ve Alman milletini ortak noktada bir kere daha toplayan o sağlamlık özelliği devreye girer. Bugün bir araştırma yapılsa herhalde Adidas’ın en çok sattığı ülkelerin başında, sevgili ülkemiz Türkiye gelir.

Adidas, resmi olarak 1924 yılında kurulmuştur. Bu da birinci dünya savaşının hemen sonrası demektir. Adidas ürünlerinin özellikle futbol ayakkabılarının neden bu kadar sağlam olduğu bu nedene bağlasak, sanırım bir hata yapmış sayılmayız. Zira o büyük dünya harbinden sonra Almanya toparlanma süreci devreye girdi. Almanlar, millet olarak güçlü ve inatçı bir yapıdaydı ve mağlup oldukları savaştan kısa sürede toparlanarak çıkmayı bildiler. Az ürünler sağlam üretimler gerçekleştirerek başarıyı yeniden yakaladılar. Hatta ürünleri o kadar sağlamdı ki, ikinci dünya savaşından da mağlup olmalarına rağmen ihraç edebildikleri ürünler sayesinde ayakta kalmayı ve bugünkü konumlarına gelmeyi bildiler. Bugün Adidas dediğimizde karşımızda dünya devi bir marka vardır. Almanya’nın art arda iki savaş kaybetmesine rağmen bugün dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahip olmasının nedeni de bu dünya devi markalara sahip olmasıdır.

Peki Türkiye’de Adidas markasının bir bayiliğini almak karlı mıdır? Bu tür bir bayilik almak için gereken şartlar nelerdir? 2017 bayilik ücreti ne dolaylarındadır? Bu soruların cevaplarının dışında Adidas bayiliği almanın zorluklarını ve eğlenceli ile birlikte sıkıcı yanlarını da ele alacağız. Sonuç olarak bugün sağlamlık konusunda nam salmış ve milyonlarca kişi tarafından alınıp kullanılan Adidas markasının, marka değerini de masaya yatırmış olacağız.

a1

Adidas Markasının Bayilik Şartları Nelerdir?

  • Öncelikli olarak söz konusu firmanın talep edicisi olarak başvuru yapmanız ve istenilen başvuru belgelerini eksiksiz, tamı tamına toplamanız gerekmektedir. Tıpkı bir şirkete personel olarak başvurur gibi, bu şirketin bayiliğini almak için de sizi birkaç aşamalı yasal prosedürden geçmeniz gerekecek. Ama dişinizi sıkarsanız birkaç ay içerisinde başvurunuz olumlu ya da olumsuz bir şekilde cevaplanır. Cevabın olumlu olması için de en önemli husus paradır. Onu zaten tahmini olarak diğer başlığımızda sizinle paylaşacağız.

 

  • Bunun dışında yapacağınız telefon görüşmeleri ve mail trafiğinde istenen metre kare standartlarını öğrenecek ve buna göre hayata geçirmiş olacaksınız.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Sadece İstanbul'a Yönelik Aynı Gün Teslimatlı Kargo Firması Kurmak

 

  • Sonrası işin size kalmış kısmının tamamlanması olacaktır. Mağaza açılacak yeri bulmak, o yerin her açıdan uygunluğunu kontrol etmek ve tüm bunları raporlamak sizin işiniz olacak. Bu işlemi ve aşamayı da tamamladıktan sonra onay almak için son başvuruyu yapacaksınız. Zaten çok büyük bir noksanlık yoksa şayet, mağazanız resmi olarak açılmış olacaktır.

a3

2017 Adidas Bayilik Alma Ücretleri: 

  • Bu, hangi ülkede ve hangi şehirde olduğunuza göre değişen bir parametreye sahip bir para ölçüsüdür. Zira Adidas, örneğin İstanbul temsilciğine ayrı ama başka bir şehrin temsilciğine ayrı bir fiyat politikası güdebilmektedir. Bu tamamen markanın kendi değerini ve şanını koruma yöntemidir. İş yapma potansiyeli az olan mevki ya da şehir konumlarından ekstra fazla talep edilebilmektedir. Bunun dışında çok daha ayrıntılı bilgileri süreç boyunca ve iletişim halinde olduğunuz genel merkezinden temin etmeniz çok daha makul ve mantıklı olacaktır. Ancak siz yine de bilmelisiniz ki en azından bir 50 ila 70 bin lira arasında bir parayı gözden çıkarmanızda fayda var. Hem bayilik için hem de tüm süreci noksansız tamamlamak için.

 

Adidas Markasından Bayilik Almanın Zorlukları Nelerdir? 

  • Yazımızın en başında da söyledik. Almanya ve Alman ürünleri sağlamdır. Ancak sağlam oldukları kadar sağlamcıdırlar da. Bu nedenle sizi bayilik alma sürecinde zorlayacaklardır. Bu zorlama, mükemmeliyetçi bakış açılarının tam karşılığını bulmak hükmünden çıkar. Yani tüm yasal prosedür ve bayilik alma işlemleri sırasınca sizden her belgeyi, her imzayı, her aşamayı mükemmel bir şekilde tamamlamanızı isteyecekler. Buna hazırlıklı olun. Dişinizi sıkarsanız sonunda çok büyük bir markanın bayiliğini alacak ve yola daha fazla kazanarak devam edeceksiniz.

 

  • İkinci zorluk ise bayilik alma sürecinde değil sonrası kısmında baş gösterir. Genel merkez, gerekli gördüğü her durumda bayiliğine müdahale etme hakkını ve değiştirme hakkını sabit tutar. Siz onlarla imza attıktan sonra iletişiminiz bitmez. Aksine daha yeni başlar. Her yıl ya da çeşitli periyotlarda Almanya’nın genel merkezinden denetleme ekipleri gelir. Mağazanızın içini, ışığını, tasarımını ve hatta reyonların yerlerini bile değiştirebilirler. Adidas için marka değerinin korunması ve bunun sürekli hale getirilmesi çok önemlidir. Bu nedenle bu markanın bayiliğini aldıktan sonra yer yer tepeden emir almaya ve hükmünüz olmadan belli başlı öğelerde değişiklik yapılmasına rıza göstermelisiniz.

a2

Adidas Bayiliği Almanın Eğlenceli ve Sıkıcı Yanları Nelerdir? 

  • En büyük eğlenceniz hiç kuşku yok ki seri bir şekilde para kazanmak olacaktır. Bu ürünün bayiliğini aldığınızda otomatik olarak popülaritesini ve ününü de almış olacaksınız. Bundan sonra siz hiçbir şey yapmanız da ana bayiliklerin yılda en az 3 kere verdiği büyük reklamlar sayesinde dünyanın ve Türkiye’nin neresinde olursanız olun reklamınız yapılıyor olacak ve mağazanız dolup taşacaktır. Batma ihtimalinizin sıfıra yakın ve yükselme şansınızın hep biraz daha fazla olduğu bu ürün bayiliği işinde, sizi eğlendiren kısmın başını ekonomi çekecektir.

 

  • Bunun dışında alelade bir markanın değil dünya devi bir markanın temsilcisi ve bayiliğini açmanın her daim haklı gururunu yaşıyor olacaksınız. Adidas’ın o meşhur üç çizgili amblemi mağazanızda ışıldadıkça iyi ve kalite hizmet vermenin onuruyla para kazanmaya kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

 

  • Bunun dışında sıkıcı yanları yok denecek kadar azdır. Siz işinize asılır ve bu dünya çapındaki markanın adını değerli bir şekilde taşımaya devam ederseniz bu sıkıntılar da giderek azalacaktır. Sağlam ayakkabılar ve spor ürünleri üreten sağlam bir markanın güvenli kanatları altında satışlar gerçekleştirmeye ve mutlu bir iş hayatına sahip olmaya çok yakınsınız.

Yorum yapın