Adım Adım Çok Başarılı Bir Sigorta Şirketi Kurmak

Bu akşam uzun uzun yazacağım, değerli vaktini ayırıp beni okuyanlara. Çünkü bugün yazacağım konuyla ilgili gerçekten deneyim, tecrübe ve bilgi sahibiyim. Bugün üzerinde duracağımız konu başarılı bir sigorta şirketi nasıl kurulur. Uzmanı olduğum alandır, sigorta şirketi açmak isteyenlere yol göstermesi temennimle.

insurance photo

Öncelikle sigortacı olmak için asla bankacılık ve sigorta gibi ilgili bölümlerin mezunu olmak gerekmez. Çünkü gerçekten bize okulda sigorta ile ilgili hiçbir şey öğretemediler. Ama iş alanlarının sınırlı olması, bankaların sınavlarla eleman alması nedeniyle önünüze sigorta acentesinde çalışmak gibi bir fırsat çıkarsa ve ilgili bölüm mezunuysanız başka alanlara kaymayın sakın bu fırsatı kaçırmayın derim. Başta çok zor gelebilir, yapamayacağınızı düşünebilirsiniz, alışmak zaman da alabilir ama alıştıktan sonra gerçekten çok eğlenceli bir alan. Sigortanın tarihini araştırın, sigorta aslında çok mantıklı ve gerçekten ihtiyaç duyulan bir alan. İlk amatör sigortacılık örnekleri çok eskilere dayanır. Gemi ile yük taşıma işlemleri sırasında zarar gören mallar için, batan ve hasar gören gemiler için ortaya çıkmış, bu işi yapan insanların bir araya gelerek oluşturdukları kumbara sistemidir. Günümüz halini alması çok uzun bir süreye yayılmıştır. Türkiye için sigorta geçmişi ise bugünkü halini alana kadar bin dereden su getirdi resmen. Müslüman kesim olmamızdan kaynaklı kaza ve kader inancı sigortacılığın gelişimini erteledi. Neyseki bugün sigortanın bulunduğu durum ne çok iyi nede çok kötü. Ama daha iyi olamaz mı elbette olabilir. Şimdi size başarılı bir sigorta şirketi kurmanın aşamalarını anlatacağım.

1. Önce Eleman Olmalısınız

Maalesef belli bir alt yapıya erişmeden başarılı bir sigorta şirketinin sahibi olamazsınız. Zaten yönetmelik kurallarına göre dört yıllık bankacılık ve sigorta mezunuysanız direk acente açabiliyorsunuz.

Eğer iki yıllık mezunuysanız iki yıl kanıtlanabilir staj yapmış olmalısınız. Bence dört yıllık mezun olsanız dahi iki yıl olmasa da belli bir süre staj yapmalısınız. Eleman olarak çalıştığınızda hiçbir şey bilmediğinizi varsayarsak sıfırdan bir çok bilgi öğreneceksiniz. İyi bir sigortacı olmak sadece ekran bilgisi öğrenmek değil, aynı zamanda teminatları da öğrenmektir. Bu sektörde hiç kimse bilgi paylaşmayı istemez. Ama siz bu işi yapmakta kararlıysanız bir süreliğine çaylak olup, gerekirse kahve taşıyarak, çay servisi yaparak bu işi kapmalısınız. Yanınızdaki her insandan bir şeyler öğrenmelisiniz. Sigorta branşları her alan için olduğundan öğrenecek çok şeyiniz var demektir.

Her alan için olduğundan demek trafik sigortasından tutun da hekim sorumluluk sigortasına kadar her alana hakim olmanız gerekir demek. Her zaman sigorta elemanı vasfiyla bu işe devam edeceksiniz sadece çalıştığınız Acentenin ağırlık verdiği branşlara bilmeniz yeterli. Fakat kendi işinizi kurmakta kararlıysanız her sigorta branşını araştırmalı ve bilmelisiniz. Öğrenmeye açık ve sürekli değişebilen bir yönetmeliğe bağlıyız. Kendinize en az bir yıl verin. Ve bu bir yıl içerisinde kendi müşteri portföyünüzü oluşturmaya çalışın. Korkmayın herşeyi öğreneceksiniz.

2. Cesaretinizi Toplayın Kararınızı Verin!

Bir şeyleri öğrenmeye başladığınızda, bu işi sevip sevmediğinize karar verin. Gerçekten insanlara sigortayı anlatmak çok zor. Bunu kesinlikle sevmeden yapamazsınız.  Sigorta herkesin anladığını zannettiği ama aslında bu işin içinde olmadan anlayamayacağı bir alan.

Siz bu alanı hiç bilmeyen müşterilerinize ürün satmaya çalışacaksınız. Buda gerçekten ciddi bir sinir sistemine sahip olmayı gerektirir. Diyelim ki bir acentede işe başladınız. Zehir gibi birisisiniz ve yedinci ayınızda bir çok şey öğrendiniz. Acente olmak istiyorsunuz ama bunu şartları çok ağır. O zaman size bir haberim var, artık acente şubesi olabilirsiniz ve bunun şartları çok daha makul. Sigortacılar kestikleri poliçe üzerinden şirketin uygun gördüğü bir komisyon ile para kazanırlar. Yani her sigorta şirketinin her branşa ayrı oranlarda verdiği  brüt prim üzerinden komisyon miktarı vardır.

Şu İş İlgini Çekebilir:  5 Adet Sigorta Şirketi Bayiliği

Devlet ise bu komisyon miktarlarından %20 vergi alır. Diyelimki bir trafik sigortası yaptınız komisyonu 100 tl, eğer bir acente sahibi iseniz bu 100 tl’den size 80 tl kalır fakat bir acente şubesi iseniz sizde bu 100 tl eden 60 tl kalır. Fakat acente olmak için ekran aldığınız şirketlere teminat mektupları vererek, belli miktarlarda paralar ödersiniz. Ve piyasada köklü acentelerin 15’e yakın ekranı vardır. Diğer acentelerle rekabet edebilmeniz için sizin de en az 10 ekranınız olmalı.

Yani acente olmak için harcayacağınız para yerine şube olursanız daha fazla kazanmış olacaksınız. Hiç değilse 2 tane poliçe fazla keserek yine bu kaybı karşılayabilirsiniz. Bu konuları enine boyuna araştırıp şube mi olmak istiyorsunuz, acente mi buna karar vermelisiniz. Mesela ben şube oldum. Diyelim ki yedinci ayınızda buna karar verdiniz çalıştığınız işyerinden hemen ayrılmayın.

Çünkü bu kurulum süresi de yine uzun bir süre. Resmi olarak işlemleri  başlatmadan önce nerede ofis açacaksınız, işletmenizin adı ne olacak, ekran alma işlemlerini hangi acente üzerinden yapacaksınız, kartlarınızın tasarımlarına, reklamlarınıza kadar bütün alt yapıyı düşünün  derim. Yani çalıştığınız acenteyi bırakıp kendi acentenize ya da şubenize her şey hazır geçmelisiniz.

3) Ekranda mı daha iyisiniz, yoksa pazarlamada mı bunuda çözmelisiniz.

Ve emin olun tek başınıza yapabileceğiniz bir iş değil. Pazarlamaya çıksanız ofisi biri açmalı, ofiste kalsanız pazarlamaya biri çıkmalı yani buna göre yanınızda sevdiğiniz güvendiğiniz biri olmalı. Kendinize bir ofis açmak için maddi olanakları nereden sağlarsınız bu konuya değinmeyeceğim.

Daha önceki yazılarımızda kredi almak, ortaklıkla iş kurmak gibi durumlardan sıkça söz ettik. Bence sizin kadar heyecanlanıp bu işi yapmak isteyen biriyle ortak olmanız ileride  kar paylaşımı açısından da en doğru karar olacaktır.

Süreçler imkansız gibi görünse de ben ofisimi açtıktan üç gün sonra 15 adet ekran aldım. Bu ekran aldım cümlesini açıklamak gerekirse her sigorta şirketinin acentesine verdiği bir sistem var. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıyorsunuz ekrana giriş yapıyorsunuz.

Yani biz sigortacıların ekran dediği örneğin Anadolu Sigorta şirketinin sistemidir. Yani şu anda ben de 15 adet sigorta şirketinin ekranı var.

Hem de sadece şube olarak elde ettim bu kadar şirketi, herhangi bir ücret ödemedim. Size kendinize bir yıl süre tanımanızı söylemiştim. Sebebi şuydu ki bir yıl sonra kendi acentenizi veya şubenizi açtıktan sonra işe bir yıl biriktirdiğiniz müşterilerinizin yenilemeleri ile başlamanız.

Sigorta gerçekten eğlenceli bir alan. Bana eğlenceli olanın ne olduğunu sorarsanız işi yakaladıktan sonra o ekranlara girip ekranları yönetmek, verilen fiyatlara bakmak, sanki açık arttırma izliyormuşcasına bir şirketin verdiği fiyatın altına düşecek ya da çıkacak diğer şirketi beklemek, her şirketin sunduğu farklı teminatları araştırmak, okumak, müşteriye anlatmak, müşterilerin bilgilerine sahip olmak gerçekten benim için çok eğlenceli. Kendimi dünyayı ele geçirebilecekmiş gibi hissediyorum. Başarılı bir sigorta şirketi olmak için sıkça denediğim fakat yapamadığım bir ipucunu daha vermek isterim. Gününüzü planlamalı, gelir gider dengenizi iyi kurmalısınız.

Bu işi yapmak için büyük harcamalara, maliyetlere, çok güzel ofislere ihtiyacınız yok. Sadece müşteri hacminize güvenmeli, reklamınızı çok iyi yapmalı, mail listeleri hazırlamalı ve o listeleri doğru alanlara mail atarak kullanmalı, bunun neticesinde insanlarla ilişki kurmayı seven biri olmalısınız.

Sadece bir bilgisayar ve bir yazıcıyla zengin olan sigortacıların örnekleriyle dolu bir sektördeyiz. Alanı yönetmek gerçekten bu konu için çok önemli. Alanı yönetmek derken örnekteki sigortacı oto  sanayi sitesinde kendisine küçük bir dükkan açmış ve Sanayiye gelen bütün arabaları ele geçirmiş. Aslında gerçekten iyi iş potansiyeli var ve yazımı bitirirken belirtmek isterim ki bu işi yapmak isteyen bana ulaşsın gereken yardımı yapmaya hazırım.

“Adım Adım Çok Başarılı Bir Sigorta Şirketi Kurmak” üzerine 80 yorum

 1. Merhabalar;
  Dış ticaret ve pazarlama önlisans mezunuyum. Sigorta şirketi kurmak istiyorum. Daha önce iş deneyimim bir çok sektörde pazarlama ve satış adına çok fazla var fakat sigortacının yanında çalışmışlığım yok. Hırslı biriyim. İnsanları kolay ikna edebilen güvenilir biriyim aynı zamanda.Çevremdeki insanlara güveniyorum.Sigorta şirketi kurmak istiyorum.yeterli semayem var. Kardeşim de bu işe ortak etmek güvenilebilir pazarlama yeteneği ve çevresi olan büyük birisi. Şube olarak büyüme seçeneğiniz anlattığınız gibi çok uygun geldi. Mail yoluyla tarafıma dçnüş yaparsanız çok sevinirim

  Cevapla
 2. Merhabalar ismim volkan aslında oyle bir sigorta sirketi lazimki insanlara kaliteli yaşam sunan ve isvereninin işçi maliyetini düşüren sigorta sirketi lazim benim böyle bir pirojem var ama nerden baslicami bilmiyorum ve sermaye düşündüğüm işsizlik 0 ve çalışan insanların kalteli bir yaşam sürmesi bana yardımcı olcak arkadaşlarla görüşmek isterim.0544 5687173

  Cevapla
 3. 7500 kişilik bir grubun üyesiyim dernekleşme yoluna gidiyoruz ve her yıl ilk etapta 300 üyemize trafik sigortası yaptıracağız. Cazip fiyatlar olursa bu rakam 7500 e doğru gidecek bu sayede bizde dernek üyelerimizi artırmanın peşindeyiz bu mümkünmü

  Cevapla
 4. Merhaba bende bir şirket yada acente acmak istiyorum ön lisans banka sigorta mezunuyum ama acıklamalar güzel tam aydınlatmadı beni daha bilgi verirseniz yada yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 5. Merhaba ben de bir arkadasimla sigorta acente subesi acmayi planliyoruz ve kararliyiz bu konuda. Yardiminiza ihtiyacim var. Donus yaparsaniz mutesekkir kalirim

  Cevapla
  • Türkiye geneli resmi şubelik verilecektir.
   Tarafımıza geri dönüş yaparsanız konu hakkında bilgi verebilirim.

   0546 745 33 44
   Muhittin Sedef

   Cevapla
 6. Merhaba Yazınızı çok beğendik düşüncelerinize sağlık 🙂
  Öncelikle ben önlisans Bankacılık ve Sigortacılık mezunuyum nisan ayında gerçekleşcek olan segem sınavına gireceğim sertifikayı aldıktan sonra ne gibi bi yol izlemeliyim bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
  Saygılar..

  Cevapla
 7. Merhaba,
  Hatrı sayılır bir üniversiteden lisans mezunuyum. 15 yıldır özel sektörde çalışıyorum ve hala ekonomik sıkıntı üstüne iş ve gelecek kaygısı taşıyorum. Sigortacılık son zamanlarda araştırdığım alanlardan biri. Ancak gelir elde eder miyim, yıllarca özel sektöre verdğim emeği heba mı ederim, macera mı olur bilemiyorum. Bana ulaşın demişsiniz. Tavsiyelerinizi okumayı çok isterim.
  Sevgiler

  Cevapla
 8. Öncelikle yazınız için çok teşekkürler bilgilendirdiginizden dolayı. Acente şubesinden bahsettiniz, sigorta şirketleri şube vermede nasıllar yeni getirilen taban fiyat sistemi ile zaten acente vermeye yanasmadiklari açık bir gercek. Ayrıca şimdilerde revaçta olan sigorta sepeti gibi sigorta broker lari var. Sizce bu piyasa nasıl, artılari ve eksileri nelerdir. Açıklama yaparsanız çok memnun edersiniz. Saygilar…

  Cevapla
 9. Merhaba iyi günler 2 yıl bankacılık yaptıktan sonra istifa ettim ve sigortıcılık yapmayı düşünüyorum. Yazınızın ilk bölümünde sigorta ile alakalı bir firmadan çalışın yazmıssınız ekranları öğrenmek adınamı yoksa kendi portföy oluşturmak amaçlımı. Ve okuduğum bazı yazılarda sigorta şirketleri önüne gelen herkese acentalık vermiyormuş diye duymuştum doğrumudur. 5313785540 numaram burdan msj atabilirsiniz.

  Cevapla
 10. Merhaba ben bir arkadaşımla Şube açmak istiyorum etrafımda kuvvetli araç sahipleri var kuvvetli derken çok sayili araç sahipleri bana bu konuda yardımcı olurmusunuz mailinizi bekliyorum izmirdeyiz bu arada

  Cevapla
 11. Merhaba,verdiğiniz çok değerli bilgileri okudum ve bu işe yeni başlamayı düşünen bir kişi olarak çok etkilendim.Ben de bu işi yapmak için gereken motivasyon mevcut ancak hangi şirketle başlayabilirim ve ilk etapta neler yapabilirim vs.gibi konularda görüşlerinize ihtiyacım var.İşletme bölümü ve yüksek lisans mezunuyum.Sizinle iletişim kurabilir miyiz. Teşekkür ediyorum.

  Cevapla
 12. Almanyadan sgortaci ve finansci belgelerim var, bunlar TR de gecerlimidir ve bunlarla sigorta ajentasi veya sube acabilirmiyim ?? Detayli bilgiler icin sizinle görüsme imkanim nasil olur ? Bana Yardimci olursaniz cok sevimirim.
  Selamlar,
  Belgin

  Yazimi okuyan ve sigorta acenta/subesi kurmak isteyenler den ortak arayan olmak isteyenlerlede görüsebiliriz fikir alisverisi yapabiliriz ( [email protected] )

  Cevapla
 13. Merve han merhabalar…

  Yaziniz tamda şube kurulumum aşamasina denk geldi iletisime gecerseniz sevinirim bayan sigortaci arkadasimla bu isi yapacagiz. BEN 8 YIL SATIS YONETICILIGI YAPTIM KENDILERI ISE 4 YILDIR SIGORTA SIRKETINDE CALISMAKTA. BIRIMIZ ICERI BIRIMIZ SAHAYI YONETECEK. 0506 470 90 39

  Cevapla
 14. Merhaba Merve Hanım,
  Bu işi yapmak istiyorum ve konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum. Sizinle iletişime geçebilmem ve sorularımı iletebilmem için lütfen bana mail atabilir misiniz?
  Teşekkürler,
  Gülsün.

  Cevapla
 15. Merhaba
  Tek hayalim sigorta şubesi açıp kendi işimin kadını olmak. Okudum çok etkilendim. Yardımınızı bekliyorum gerçekten.
  TEŞEKKÜRLER
  EDA

  Cevapla
 16. Merve hanım merhaba
  Size sormak istediğim benim bir sigorta acentesi olan akrabam var ve kendisi ile ortak olmam konusunda bir fikri oldu.bana yardımcı olabilirmisiniz

  Cevapla
 17. Merhabalar, sigorta şirketi açma konusunda daha detaylı bilgiye ihtiyacım var. Herhangi bir eğitim almadım bu konuda ve tecrübem yok. Bana ulaşır mısınız?

  Cevapla
 18. Aileme daha fazla zaman ayirabilmek için 12 saat çalıştığım işyerinden artık ayrılıyorum.iktisat mezunuyum ve segem sertifikası mevcut.Sizin gibi yol gösterici ve yardım edebilecek birine ihtiyacım var.yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Cevapla
 19. Ben yaklaşık 15 yıldır farklı alanlarda esnaflık yaptım. Aileme yakın biryerde birikim yaparak dükkan almak nasip oldu.. Kontör satışı, fatura ödeme, uçak bileti satışı, sigorta gibi işler ilgimi çekiyor..Teminat ile ilgili şartları yerine şuan getiremiyeceğim için acente olarak değilde bayilik alarak bu işe nasıl başlarım Müsait olduğunuzda bilgilendirebilirmisiniz.. TŞKLER
  Yusuf Deniz – 05455440596
  [email protected]

  Cevapla
 20. Merhabalar ben sigorta acente şubesi hakkinda sizinle iletişime geçebilir miyiz.
  Bu konu hakkinda fazla bilgim olmadigindan bana rehberlik yapmanizi rica ederim.

  Cevapla
 21. Merhaba ben sigorta acente hakkında bilgi almak istiyorum bu konu hakkında yardım alabilirmiyim sizden

  Cevapla
 22. Öncelikle yazınızdaki bilgiler için çok teşekkürler. 10 sene bankacılık yaptım,sigorta acentesi açmayı düşünüyorum,açıkçası acentelik mi şube mi karar veremiyorum,ayrıca birkaç konuda da bilginize ihtiyacım var,yardımcı olabilirsiniz sevinirim.

  Cevapla
 23. LİSE SON SINIF ÖĞRENCİSİYİM ÜNİVERSİTEYİ 2 YIL İŞLETME VEYA İKTİSAT OKURSAM AÇABİLİYOR MUYUM VE PARA AKIŞI NASIL OLUYOR

  Cevapla
 24. Merhabalar uzun zamandır araştırıyorum ama gerçekten dediğiniz gibi kimse yardımcı olmuyor sizden ricam bana yol gösterin segem belgem var ama hiç tecrübem yok sigorta şirketi açmak istiyorum müdürlük belgem yok belge kiralayıp açmak istiyorum şubemi açayım acentelikmi alayım bilemedim bide bir sigorta şirketinde sizce kaç günde ekrana hakim olurum lütfen yardımcı olun bana

  Cevapla
 25. merhaba Merve Hanım,

  8 yıldır sigortacılık mesleğini yapıyorum ve bu konuda kendime güveniyorum. aynı zamanda yazınızda belirttiğiniz gibi işimi çok zevk alarak yapıyorum. şu anda çalıştığım yerden ayrıldım. Acente açmak için ve müdürlük yapmak için de gerekli şartlara hakimim. uzun süredir kendi acentemi açmayı düşünüyorum ancak buna cesaret edemiyorum. çünkü sigortacılık için çevre faktörü çok önemli. portföy varsa iş yürür . Şube açmak daha mantıklı geliyor ancak şube konusunda da bazı şartlar gerekiyor. konuyla ilgili bilgilendirirseniz ve yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 26. Merve hanim bn bankacilk ve sigortacilk okudum sigortacilik yapmak istiyorum acente yada sube acma sartlarini biliorum ama is tecrubem yok bu konuyla ilgili kosgebe basvurmak istiorm size sormak istedigim sorular var size nasil ulasabilirim bana yardimci olurmusunuz lutfen birsencinar aydogdu48gmail.com bana donermisiniz rica ediorm

  Cevapla
 27. merhaba arkadaşlar,
  sektörle ilgili güzel bilgiler paylaşmış Merve Hanım bu konuda kendisine teşekkür ederim.
  4 yıldır sigorta sektörüyle uğraşıyorum. yani resmi şube değil tali sigorta acentesi olarak çalışıyorum ekran yok bende anlaştığım A Acentelikleri olan bir sigorta şirketinden fiyat alıyorum kestiğim poliçelerden %70 komisyon alıyorum geçen ay 5200 TL komisyon aldım. müşterilerim çevrem çok ama A acentesi açıp kendim yapacak durumda değilim segem belgem ve diğer şartları taşımıyorum bu güne kadar da aldığım komisyonlar bana yetiyordu ama artık kendi acenteliğimi açmak istiyorum. acentelik açma koşullarını taşıyan bir arkadaş varsa birlikte bu işi yapabiliriz. aynı memlekette olmamıza da gerek yok hatta farklı olsa daha iyi olur müşteri açısından bu konuda acentelik açma şartlarını tanıyan arkadaş varsa [email protected] mail adresimden iletişime geçerse sevinirim. iyi çalışmalar hepinize

  Cevapla
 28. Tekrar merhaba arkadaşlar iyiki bu yorumu yapmışım bir çok arkadaş ile iletişime geçtik baya faydalı oldu. şirket açabilecek yeterlilige sahip arkadaşı buldum anlaştık da ancak maalesef ikimiz de aynı şehirdeyiz. Yani acente almamın çok zor olduğu bir yer burası. Adana Mersin Antep gibi acentelik almanın biraz daha kolay olduğu bu şehirlerde bize ortak olabilecek ofisi evirip cevirebilecek sigorta işini severek yapabilecek bir ortak lazım ciddi düşünen arkadaşlar iletişime geçerse sevinirim

  Cevapla
 29. merhaba, sigorta şirketi açma konusunda bayadır kararlıyım ama gerekli bilgiye deneyimli birine hala rastlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.
  [email protected] 0507 331 50 56

  Cevapla
 30. Merhaba Arkadaşlar, uzun süredir özel sektörde çalışıyorum ve işim gereği geniş bir iş çevrem var, Segem belgem var fakat diğer şartları taşımıyorum. Acentelik şartları taşıyan biri ile ortaklık yapabilirim.
  [email protected]

  Cevapla
 31. MERHABA
  bankacılık ve sigortacılık 2 yıllık mezunuyum 20 yaşındayım belkide bu işe atılmak için çok erken ama hırsımı kaybetmeden ilerlemek istiyorum.şuan bir sigorta acentesinde ve hasar tespit ve onarım merkezinde çalışıyorum kendime çevre edinmek için 2 yıl süre verdim kendi portföyümü oluştururken öte yandan acente açmak için gerekli belgeleri ve sertifikaları da toplamak istiyorum. ve elimden geldiği kadar hızlı bir şekilde kendi acentemi açmak istiyorum. bunun için almam gereken belgeler nelerdir? sermayem ne kadar olmalı?

  Cevapla
 32. Merhaba arkadaşlar.
  Şirketimiz 2009 yılından beri sigorta sektörün de aktif olarak çalışmaktadır.
  Şuan türkiye genelinde en iyi fiyat ve teminat veren 6 sigorta şirketinin A acentesiyiz.bu sektörde gelişmeye ve büyümeye devam ediyoruz.daha fazla kitleye ulaşmak ve sektörde daha iyi başarılar elde etmek için şubeleşmeye geçtik.kendine çevresine ve portföyüne güvenen hırslı başarılı arkadaşlar için şirketimzin şubesi olup iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.detaylı bilgi ve başvurular için mailimiz. [email protected]

  Cevapla
  • Merhaba;
   Şube olmak istiyorum ama atacağım ilk adım ne olmalı nerden başlamalıyım bilmiyorum.Lütfen bana ulaşın.

   Cevapla
 33. merhaba, öncelikle paylaşımınız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. 8 yıllık bankacılık hayatımdan sonra kendi işimi kurmayı sizin yazınız sayesinde karar verdim. segem sertifikam var. şube olmak istiyorum. konu hakkında bana yol gösterirmisiniz?

  Cevapla
 34. Merhaba,
  2 yıllik sigortacılık, 4 yıllık işletme mezunuyum. 10 yıl sigorta şirketlerinin genel müdürlüklerinde, kısa bir süre de acente de çalıştım. Acente açmak maliyetli olduğu için acente subeligi almak istiyorum. Bunun için ne gibi detaylara dikkat etmem gerekiyor? Birde portföyüm yetersiz. Acente acarsam portföyümü nasıl genisletecegim? Bilgi verirseniz sevinirim.

  Cevapla
 35. Merhaba 4 yillik isletme mezunuyum.suan segem sinavina hazirlaniyorum.fakat bazi bilgi kirlilikleri var kararsiz kaldim kendi adima acente subesi acmak icin zorunlu oldugum bir mesleki deneyim suresi var mi yoksa direkt acabiliyor muyum

  Cevapla
 36. Merhaba Ben 4yıllık iktisat mezunuyum istesem hemen sigorta acentası veya şubesi açabilir miyim ?segem seltifikasını aldıktan sonra…

  Cevapla
 37. aradan yıllar geçmiş olsada yazınızı okumuş olmak bana bayağı bir güç verdi bir sigorta şirketi kurmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz? geri dönüşünüzü bekleyeceğim.

  Cevapla
 38. Merhaba ben 4 yıllık lisans mezunuyum 2 yıl banka deneyimim var sigorta subesi acente açabilir miyim
  yardımcı olursanız sevinirim..

  Cevapla
 39. Sigorta şubeligi açmak icinde belli giderler vardır
  Odalar birligine belli bi para yatırmak ve her ay kendi sgk nizı yatırma zorunlulugu var
  Hic bir gider olmadan şubelik olmadan acente olmadan sadece bi ofis tutup baska acenteden calisarajlk bu iş yapılamaz suç zaten
  Ben kendi yerimi acmayı düsünüyorum ama arkadaş önüne gelen sigortacılık yapıyor bi acenteyle anlasiyor komisyon alıyor ve sigortacılıkla hic alakası yok
  Biz bu bölümü boşunamı 4 yıl okuduk hee önüne gelen acenteden komisyon alıp yapıyorsa yetki ve belgesi olmadan biz niye okuduk
  Acentelik veya şubelik yapmak isteyen 2 yıllık sigortacılık veya farklı bölüm bitirmis arkadaşlara yardımcı olurum yetkim ve belgem var

  Cevapla
 40. Merhabalar. Ben 4 yıllık işletme mezunuyum ve segem belgemi aldım. Ancak deneyim surem yok ve daha önce bu sektörde çalışmadım. Ne yapmalıyım kendi işimi kurmak istiyorum. Şu anda şube olarak çalışabilir miyim. Yoksa onun içinde deneyim süresi şart mı. Ilgilenirseniz sevinirim. Teşekkürler…

  Cevapla
 41. İyi günler maliye mezunuyum segem belgemde bulunmaktadır öncelikle şube olarak işe başlamak istiyorum tecrübem bulunmamakta nasıl bir yol izlemeliyim şartları nelerdir bilgi verir misiniz

  Cevapla
 42. Selamun aleyküm.
  Bu işi yapmak isteyenlere severek yardım edebileceğinizi söylemişsiniz.
  Tecrübelerinizden yararlanmayı çok isterim.
  Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
 43. Merhabalar, 3 universite mezunuyum.Bolumler dış ticaret,iktisat,isg.. muhasebe ve pazarlama alaninda deneyimim var, segem belgem yok, alabilirm, sigorta acente şubesi açmak istiyorum yeterli maliyetim var. Bu sektörde tecrübem yok ama çevrem geniş tutunabileceğimi düşünüyorum..Bilgi yönünden yardimci olurmusunuz?
  ADANA/MERSİN
  [email protected]

  Cevapla
 44. Merve hanım merhaba sigorta acentesi açmak istiyorum Bilgi yönünden tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim

  Cevapla
 45. Merhabalr yeni bir acenteyim ekran almak için 15 gündür uğraşıyoruz ve ekran alamıyoruz yeni bir acente düğümüz için sigorta şirketleri malesefki yardımcı olmuyorlar ‘ne yapabilirim yardımlarımızı rica ederiz

  Cevapla
 46. Merhabalar ben banka ve sigorta mezunuyum sigortacılık işini çok seviyorum ileride bu işle ilgili şube açmak istiyorum ama tecrübem yok hiç bir iş yeride kabul etmiyor tecrübem olmadığı için bu konuda yardımcı olur musunuz bilemiyorum

  Cevapla
 47. Merhaba. Ben şuan bir sigorta şirketinde çalışıyorum ve kendi işimi yapmak istiyorum. Şirket ya da acente açmak istiyorum fakat tam olarak karar verebilmiş değilim. Her türlü fikre ve desteğe açığım. Bana ulaşanlar olursa çok sevinirim.
  [email protected]

  Cevapla
 48. Merhaba Arkadaşlar
  Sigorta acentesi açmak yada sigorta şubesi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Google’dan sigorta gross olarak arama yaparsanız şubelik için size yardımcı olabiliriz

  Cevapla
 49. Merhaba merve hanim Muhasebe bölümü lisans mezunuyum. Segem belgesi sahibiyim fakat is tecrübem yok. Küçük bir ilçede yaşıyorum fakat cevrem çok geniş musteri açısından iyi olabilir diyorlar. Fakat tek basimaym ve cok kararsizim. Bana ulasirsaniz sevinirim. @[email protected]

  Cevapla
 50. Iyi günler merve hanım ben halen bankacılık ve sigortacılık bölümünde okuyan biriyim. Okulum biter bitmez sigortacılık yapmak istiyorum. Aşamalar hakkında yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 51. Merhaba ,
  Yazınız oldukca açıklayıcı ve enerjik vermıs oldugunuz bılgılerle ve deneyımınızle aydınlanmak cok ısterım konu hakkında donus saglarsanız cok sevınırım

  Cevapla
 52. Kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama hayatı paylaşacağım kişi bu işin içinde Anadolu sigortada çalışıyor benden kendi sigorta şirketimizi kuralım dedi benimde bu konuyla hiç bir bilgim yok bu işi yaparken nelere dikkat etmeliyim mesela kaç TL’ye kurulur ortak olsam ilerki dönemler için bir tehlikesi olurmu vb gibi lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinicem gerçekten verdiğiniz bilgilerden etkilenerek güvenilecek biri olduğunuzu düşünüyorum saygılar

  Cevapla
 53. Merhaba 4yillik işletme mezunuyum.segem sertifikam var sigorta acentelerinde hem teknik personel olarak hemde muhasebe kısmında çalıştım.bir yıldan fazladır işsizim.Ama sigorta işini seviyorum kendi işimi yapmak istiyorum.bana yardımcı olabilirmisiniz.

  Cevapla

Yorum yapın