Araba Aksesuarlarını Çin’den Temin Edip İnternette Fahiş Fiyattan Satmak

Merhaba Parlak Fikirler okurları. Bugün Çin’den temin edip internette fahiş fiyattan satabileceğiniz araba aksesuarları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Size sunduğumuz seçenekleri değerlendirip internet sitenizde müstakbel müşterilerinize sunabilirsiniz.

car accesories photo
araba evden bile önemlidir derler.

Neden Fahiş Fiyat? 

Türkiye’de üretimi olmayan birçok oto aksesuarı var. Bu nedenle neden fahiş fiyat sorusunun ilk cevabı bu. Fahiş fiyatın bir de göreceli bir yanıtı var. Şöyle ki Çin’den 1 liraya aldığınız bir aksesuarı burada 10 liraya satıyorsunuz. 10 lira kimse için yüksek bir ücret değildir. Ama sizin aldığınız fiyatın üstüne koyduğunuz kar oranı çok yüksek. Ama bunu genelde kimse bilmediği için fahiş fiyat oranları müşteriler tarafından bilinmeyecek.

Oto Aksesuarları Neden Hep Çin’de Üretiliyor? 

Çin’de sadece nüfus fazla değil. Çin, aynı zamanda ham madde zengini. Ham madde ile ucuz iş gücü birleştiğinde oto aksesuarlarının neredeyse tamamının bu ülkede üretilmesi kaçınılmaz oluyor.

Araç Aksesuarlarına Talep Neden Çok Fazla? 

Araç aksesuarlarına olan ilginin bu kadar fazla olmasının nedeni müşterilerin çift yönlü taleplerini karşılayabiliyor olması. Bu aksesuarlar hem konforlu / kullanışlı hem de estetik. İnsanların arabalarıyla kurduğu bağ neredeyse evleri ile kurduğu bağ kadar derin. Bazıları için evlerinden bile fazla. Arabalarına yeni bir aksesuar aldığında onları ”süslemiş” oluyorlar. Bir de bu aksesuarların son derece kullanışlı olması var tabi. Örneğin telefon ve bardak tutucular.

İşe giderken kahvesini yanına alan adam, bardak kayacak mı kahve dökülecek mi telaşı olmadan kahvesini yudumlaya yudumlaya ofisine gidebiliyor. Aynı şekilde telefonunu yeni aldığı aksesuara sabitleyen kişi gözünü yoldan, ellerini direksiyondan ayırmadan istediği görüşmeleri güvenli bir şekilde yapabiliyor.

Stickler ise arabaların çok daha estetik ve farklı görünmesini sağlıyor. İnsanlar orijinal görünme isteklerini arabaları üzerinden gösterme fırsatını bu aksesuarlar sayesinde elde ediyor. Sonuç olarak aksesuarların sayısı ve çeşitliliği arttıkça insanların bu ürünlere olan ilgisi de doğru orantılı olarak artıyor ve artmaya da devam edecek.

Hangi Araba / Oto Aksesuarları En Karlısı? 

1- Bardak Tutucu / Bardaklıklar: 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar araçlarında ev konforu istiyor. Bardak tutucu veya bardaklıklar ile birlikte kısa – uzun yolculukların tamamında çaylarını kahvelerini konforlu bir şekilde yudumlamak da bu isteklerden ilkini oluşturuyor. Siyah, gri ve bej gibi karakteristik renklerde imal edilen bu bardaklar araç içi dekorasyonunu bozmadığı için de tercih ediliyor. Evet, artık otolar için alınan bu tarz aksesuarlarda konfor nasıl önemliyse ‘araç içi dekorasyon’ da bir o kadar mühim. Araçlarını ikinci ev olarak gören kişiler, satın aldıkları her üründe estetik ölçütlere de bakıyor. Siz de ‘kitsch’ değil estetik bir görünüme sahip olan bardak tutucuları toplu halde Çin’den getirtip tek tek satışa çıkarabilirsiniz.

Bu aksesuarların adı bardaklık olsa da içine farklı birçok eşyayı koymak mümkün. Cep telefonundan kağıt havlulara kadar her şey için ideal standartlara sahip. Satışa çıkardığınız bardak tutuculara ‘isme özel’ hazırlayıp kar oranlarını iki katına çıkarabilirsiniz. Üstüne kendisinin ya da sevdiklerinin adını yazdırmak isteyen müşterilerin bu yöndeki taleplerini karşılayabilir, aynı ürünü iki katı fiyatına satabilirsiniz.

 

2- Fosforlu Stickler: 

Çin’den getirip fahiş fiyata satabileceğiniz bir diğer aksesuar stickler olacaktır. Öncesinde sadece gençlerin büyük ilgi gösterdiği, şimdi ise cinsiyet ve yaş fark etmeksizin herkesin rağbet ettiği bu aksesuarların özellikle özellikle fosforlu olanları tercih ediliyor. Arabalarının çok daha güzel görünmesini isteyen araç sahipleri fosforlu stickler ile bu isteklerini karşılıyor.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Instagram'dan Küçük Heykeller Satmak-Karlı mı?

Satışa çıkaracağınız sticklerde iki seçeneğiniz var. Birinde yazı birinde görseller ön planda. Siz riske girmeyip her ikisinden de göze hoş gelen ve mutlaka fosforlu olanları getirtmeye bakın. Çeşitli yazı stilleri ile hazırlanmış İngilizce cümleler her aksesuarda olduğu gibi sticklerde de pek moda. Bizim insanımız anlamını bilmese de İngilizce kelimeleri daha bir karizmatik buluyor. Siz de bu bilgiyle hareket edip bol bol İngilizce sticker sipariş edebilirsiniz. Görselli stickler ise özellikle genç araç sahipleri tarafından tercih ve talep ediliyor. Örneğin bagaja yapıştırılabilecek ”bagajdan bakan adam” gibi arabanın yapısı ile bütünleşmiş, gayet orijinal çıkartmalardan onlarca, yüzlerce satabilirsiniz. Kapı eşikleri ve kaputlar için de birbirinden yaratıcı ve farklı çizimler mevcut. Bal peteği, çiçek ve çöp adam simgeleri fosforlu olduğu için geceleri de görünebiliyor. Bu da arabalarını sergilemeyi seven insanlar için ekstra bir tatmin duygusu yaratıyor.

3- Telefon Tutucular: 

Araç içi telefon tutucuları son birkaç yılda satış rekorları kırdı desek abartmış olmayız. Sonuçta günümüz insanının en çok kullandığı iki şey: Bir- Telefon. İki – Araba. İkisini aynı anda kullanırken arabanın güvenliğini ihmal etmemek, telefonu da rahat bir şekilde kullanabilmek için üretilen telefon tutucuları Çin’den çok uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Birçok farklı modeli var. Her modelinin de müşterilerin ilgisini çeken farklı bir fonksiyonu. Örneğin birçoğu vakumlu. Telefonu içine yerleştirdiğiniz andan itibaren onu sıkı sıkı tutuyor. Ani dönüşlerde bile telefonun düşmesine engel olan korunaklı bir yapıya sahip. Bazıları ise vantuzlu ve mıknatıslı. Bu aksesuarların en önemli özelliği ise uzayabilmesi ve istenilen yöne doğru ayarlanabilmesi. Yani sadece şoför koltuğundaki değil yanındaki ve hatta arka koltuklardaki kişilerin bile araç seyir halindeyken rahatlıkla konuşmasını sağlıyor.

Telefon tutucularının bir diğer önemli özelliği sadece telefon konuşmalarını rahat ve güvenli hale getirmesi değil. Telefondaki navigasyonun da çok daha konforlu bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Size tavsiyemiz internetten satışa çıkardığınız bu aksesuarların bu özelliklerini hiç üşenmeden yazmanız. Sadece tutucunun markasını ve fiyatını yazarak kuru kuru satış yapmaya kalkışmayın. Tüm özelliklerini sayın dökün ki müşteri ‘evet, bunu almalıyım’ desin.

4- Koruyucu Silikonlar: 

Araçların çizilmesini engelleyen koruyucu silikonlar da Çin’de fazlasıyla ucuz. Silikonların arasından seçim yaparken en kalitelisini olmasa bile, nispeten kaliteli olanları tercih ediniz. Sırf adı silikon olup da hiçbir işe yaramayan çeşitleri de var. Bunları satışa çıkarırsanız internet sitenizin adı kötüye çıkabilir. Bu nedenle en azından silikonlarda kalite önceliğiniz olsun. Diğer aksesuarlar zaten standart olduğu için böyle bir risk söz konusu olmayacaktır.

5- Uyarı Levhaları: 

Araçlar için uyarı levhaları ve stickleri de Çin’den alabileceğiniz aksesuarlar arasında yer alıyor. Şu anki gündeme bağlı olarak ‘coronavirüs” ve ”sosyal mesafe’‘ içerikli levhalardan yüzer yüzer satın alıp bunları bir hafta içerisinde eritebilirsiniz. ”Arabada bebek var” türündeki levhalar da mutlaka internet sitenize koymanız gereken diğer seçenekleri oluşturuyor. Ne kadar fazla seçeneği elinizde bulundurursanız o kadar fazla satış yaparsınız.

 

Yorum yapın