Arkadaş Bulma Sitesi Açmak Mantıklı Mı?

Arkadaş bulma sitesi açmak isteyenler yazımızın başına lütfen. Bilgisayar ve internet sayfalarıyla aranız iyi mi? Bir site açıp önce binlerce, sonra milyonlarca üyesi olan bir sitenin sahibi olmak istemez misiniz? Bence herkes ister. Çok kullanılan, çok fazla üyeye sahip sitelerin yöneticisi ve sahibi olmak bence bir ülkeyi yönetmek kadar keyifli olmalı. İnsanları birbirleriyle buluşturan, arkadaş ve sevgili yapan sitelerde ise durum daha keyifli görünüyor.

Arkadaş bulma sevdası daha televizyon çağında bizi yakaladı. 900lü hatlar ile başlayan oturduğunda yerden arkadaş bulma sevdası günümüzün sanal ağlarıyla ve dijital becerileriyle birleşince ortaya son derece kaliteli ve işlevli arkadaşlık siteleri çıktı. Facebook bile hem haberleşme hem iletişim meskeni olarak adlandırılsa da aslında aynı zamanda bir arkadaş bulma sitesidir. Zaten yolda eski okul arkadaşlarını bulmak mottosu ile çıkmıştır. Daha sonra genişleyerek, insanların tuttuğu dijital günlüklere dönüşmüştür. Bugün Facebook ve muadili bir hesabımız olmadan kendimizi çıplak ve yalnız hissederiz.

Arkadaş bulma siteleri artık hayatımızın içinde. Kimse de bunu ahlaki olarak sorgulamıyor bile. Önceden internetten bir insanla, erkek olsun kız olsun fark etmez herhangi biriyle konuştuğumuzu, tanıştığımızı ya da buluşacağımızı ailemizden, arkadaşlarımızdan saklardık. Zira bu hem korkulacak hem ayıplanacak bir şeydi.

Şimdi bu arkadaşlık siteleri vasıtasıyla evlenip çoluk çocuğa karışanlar bile var. Üstelik hayatımızın bariz ve yoğun gerçeklerinden biri haline geldi bu. Şimdi sizi arkadaşlık sitesi işinin detaylarıyla baş başa bırakacağız. Önce arkadaş bulma sitesi açmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenleri kaleme alacağız daha sonra ise bu tür sitelere daha fazla üye çekip para kazanmanın yollarını sizlerle paylaşacağız. Parlak fikirler her zamanki gibi yanınızda.

Arkadaş bulma sitelerinde takılan bir ablamız.

Böyle bir siteyi açacak olanlara da aktif olarak böyle sitelerin üyesi olan arkadaşlara da bir uyarımız var. Kimliğinden çok da emin olmadığınız insanlarla hemen buluşmayın. Buluşacaksınız da kapalı mekanlar değil dış mekanlarda buluşmaya gayret gösterin. En azından ilk seferde. Çünkü çok afedersiniz ama iti var uğursuzu var. İnternet ortamının kendini gizlemeye programlanmış karanlık yüzünü kendi karanlık arzuları için kullanmak isteyen binlerce kötü niyetli insan var. Bu uyarımızı da yaptıktan sonra laptop başındaki ablamızı daha fazla rahatsız etmeden konu başlığımıza geçiyoruz.

Web-Sitenizden Yüksek Verim Sağlamak İçin 4 Tüyo adlı makalemiz bu yazının üstüne tuz biber ekecektir ama olumlu anlamda. Zira kuracağınız arkadaşlık sitesi de en nihayetinde bir web- site olacaktır. Her web – site de ticari olarak geleceğini düşünmeli ve her daim yüksek verim almanın yollarını göz etmelidir. Daha fazla gözünüzün yolda kalmasına hiç lüzum yok. Zira parlak fikirler olarak kuracağınız arkadaşlık sitesinden yüksek verim ve dolayısıyla yüksek kazançlar sağlamanız için birbirinden ilginç ve emsalsiz 4 tüyoyu sizlerle paylaşıyoruz. Verimli okumalar efendim!

Arkadaş Bulma Sitesi Açmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler 

1- Fake hesaplara dikkat: Evet arkadaşlar, bir arkadaşlık sitesi açmak istiyorsanız ve bunu profesyonel bir iş gibi tıkırında gitmesini diliyorsanız yapmanız ve dikkat etmeniz gereken ilk önemli husus fake hesaplardır. Sitenizde ne kadar çok fake hesap varsa o kadar az tercih edilir. Fake hesap dediğimiz şey sahte hesap. Yani ünlülerin, kendilerine ait olmayan fotoğrafların profil resmi yapıldığı, insanların adeta keriz yerine konulduğu böylesi sitelerden olmayın. İnsanlar gerçek yaşamları ve gerçek arkadaşlık bağları için sizin sitenize üye olacak, olurlarsa. Bu yüzden fake hesaplarında anında tespit edilip silinmesi gerekiyor. Bu noktada da iş başa, yani size düşüyor.

2- Viral reklamlara dikkat: Sadece arkadaşlık sitelerinde değil tüm film izleme sitelerinde de böyle bir sorun var. Bir film izlemek istiyorsunuz ya da bir profilin içine girmek istiyorsunuz elli bin tane reklam üst üste açılıyor. Bu reklamların çoğu da ya oyun içerikli ya da çıplaklık barındırıyor. Demek ki böyle bir site olursanız kimse arkadaşının, ailesinin yanında açamayacak sitenizi. Ayrıca böyle bir görüntü sinir bozucu çünkü zaman kaybettirici. Oysa siteniz hızlı arkadaşlıklar için hızlı olmalı.

3- Üyeleri kandırmamaya dikkat: Ücretli bir arkadaşlık sitesi mi açmak istiyorsunuz? Açın. Ama kimseyi en başında, üye olana kadar ücretsiz diye kandırmayın. Bu ticari anlamda da etik anlamında da hiç ahlaklı bir şey değildir.

İnsanlar ücretsiz diye sitenize üye oluyor. Daha ilk mesaj atma isteğinde para talebiyle karşılanıyor. Ve sonra küfür ve hakaret eşliğinde sitenizi terk ediyor. Bunun bir işe yaramadığı açık. Tüketiciler, kandırıldıkları değil kendilerine dürüst davranan siteleri tercih edeceklerdir. Siz olsaydınız böylesini tercih etmez miydiniz?

4- Gizliliğe dikkat: Sitenize üye olacak arkadaşların dikkat edeceği bir diğer nokta da gizlilik olacaktır. Arkadaşlık sitelerine kayıt olurken onlardan kişisel bilgilerini isteyebilirsiniz ama bunların yayınlamama ve paylaşmama konusunda söz vermelisiniz. Yoksa insanlar rahat hissetmedikleri bir yerde, yani sitenizde çok da fazla vakit geçirmezler.

5- Programlamaya, sınıflandırmaya dikkat: Üyeleri şehir şehir, cinsiyet cinsiyet, beklenti beklenti ayırın. Böylece üyeler çok da vakit kaybetmeden aradıklarını bulacaklardır. Aradıklarını buldukları bir sitede de daimi üye olarak boy göstereceklerdir.

Fake hesap resmi.

Bu resmi hayatımda en az on farklı hesapta görmüşümdür. Bir nevi ”fake hesap itemi” diyebiliriz böylesi görseller için. Kendi resimlerini yayınlamaktan imtina eden ya da korkan insanlar böylesi güzel kadınların, kaslı erkeklerin resimleri altında saklıyor gerçek yüzlerini. Bu da insanın kafasında soru işaretleri, acabalar doğuruyor. Siz siz olun bir arkadaşlık sitenize üye olacaksınız kendi resminizi kullanın. İnanın böylesi fotoğraflar son derece gülünç ve çocukça artık.

Arkadaş Bulma Sitesine Daha Fazla Üye Çekmek İçin 

1 Güvenli olduğunuz vurgusunu yapın: Daha sitenin başında güvenlik ve gizlilik ile ilgili bir açıklama yapın. İnsanlar arkadaş bulma sitelerinde özellikle, haklı olarak paranoyak davranıyorlar.

2- Kadın üyelerin sayısını arttırın: En azından başlangıçta kadın üyelerinin artışını destekleyin. Sitenizde çok fazla sayıda erkek olursa o site yürümez. Yapılan araştırmalar ve incelemelerin ışığı altında arkadaşlık sitelerini erkeklerin yüzde yetmişe yüzde otuz oranında daha fazla kullanıldığı tespit edildi. Bir sitede erkek üye çok olursa kimse girmez o siteye böyle bir durumda.

3- Ücretsiz olmanın önemini kavrayın: Koca Facebook bile ücretsiz arkadaşlar. Siz hangi akla hizmet ücretli bir site yapıyorsunuz? Yapmayın. Sitenin gelirlerini reklamdan, sponsorlardan alacaksınız zaten, başarıyı yakaladığınız takdirde.

4- Sloganlara dikkat edin: Arkadaşlar artık ”Türkiye’nin en iyi arkadaşlık sitesi.” ”Türkiye’nin evlendirme sitesi” gibi klişelere boğulmuş sloganlardan uzak durun rica ediyorum. Tamam anladık en iyisi sizsiniz ama bu şekilde bir yere varamazsınız. Zaten o yüzden onlarca arkadaşlık sitesi açılıp birkaç ay sonra kapanıyor. Sloganınız, logo tasarımınız ve site içi tasarımınıza biraz olsun özen gösterirseniz, bu iş keyifli olduğu kadar kazançlı da.

Sonuç olarak günümüzde arkadaş bulma sitesi açmak epey mantıklı ve kazançlıdır. Dışarıda milyonlarca yeni kız arkadaş, yeni erkek arkadaş arayan ama kendi çevrelerinde bunu başaramayan insan var. Yalnızlık yok, arkadaşlık var sloganıyla yola çıkın ve insanlara istediklerini verin. Şimdiden başarılar diliyoruz.

“Arkadaş Bulma Sitesi Açmak Mantıklı Mı?” üzerine bir yorum

  1. Yazınızı ilgiyle okudum,teşekkürler. Gerçekten paralı siteleri anlamak zor, süre bitiyor, yenilemek gerekiyor vs. Ama gördüğüm birkaç güzel ücretsiz site var..evlilikler, yuvasizkus ,kamuevlilik gibi..Denemeye değer

    Cevapla

Yorum yapın