Avize Tasarlayarak Para Kazanmak İçin Gereken 5 Şey

Avize tasarlamak mı? O da ne? Böyle iş mi olur Allah aşkına? Diyorsanız hemen vazgeçin. Çünkü aydınlatma demek tüm dünyanın can damarı demek. Işık olmadan birkaç dakika bile yaşayamaz duruma gelmiş olan bizler için aydınlatma ürünleri de büyük ölçüde önemli. Sadece bizler için önemli olmayan aydınlatma sistemleri kadar önemli bir alan daha var. Oda avizeleri tasarlamak.

ÖNEMLİ İPUCU: Avize tasarlamak için kendinize bir atolye açtıktan sonra bunları diğer avizecilerin bulunduğu yerlerde satmak yerine online pazar yerlerini kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Çünkü artık insanlar gelecekte bu mecraları tercih edecekler ürün satın almak için. Ayrıca bu pazaryerlerinde ciddi ve güvenilir profil çizmeye odaklanın. Puanınız yüksek olsun. İnsanlar size gözü kapalı güvenebilsin. Eğer ürün beğenilmez ise onlara iade güvencesi sunun!

Şimdi şöyle düşünün bir avize almak istiyorsunuz ve tasarımının harika denilebilecek kadar farklı olması gerekiyor. Şimdi böyle bir avize bulmak istiyorsanız fikirlerinizi avizeciye söyleseniz de kar etmeyecek. Çünkü avizeyi tasarlayanla görüşmeniz lazım. Bunun içinde avize tasarımcısı olarak yetenekli birini bulmak lazım. İşler böyle sürüp gidecek ve avize tasarımcısında duracak.

Avize Tasarlamayla Para Kazanılır Mı?

Avizelerin satılmasını sağlayan en önemli etken avizelerin tasarımları. Avizeyi tasarlamak ise sanıldığı kadar kolay değil. Ancak biliyorsunuz ki içimizden bu işe yatkın olanlar çıkacaktır ve harika tasarımları ile bir anda yükseleceklerdir. Herkesin almak istediği avizeler tasarlamak ise hem üreticiye hem satıcıya hem de avizeyi tasarlayana kazandıracaktır. Bu noktada sizde avize satarak değil tasarlayarak insanların dünyasına ışık tutmak isterseniz mutlaka bu işi deneyin derim.

Avize Tasarlayarak Para Kazanmak İçin Gerekenler…

Avize tasarlayarak para kazanmak istiyorsanız bunun için size gereken 5 şey var…

  1. Avize Alan İnsanların Fikirlerini Alın!

Avize alan insanların belli bir beklentisi vardır ve sizlere nasıl bir avize olsa daha güzel olacağı ile ilgili fikirlerini söyleyebilirler. Aynı zamanda avize tasarımı yağan diğer insanlarında fikirlerini değerlendirin. Bazı avize satıcılarını gezerek en fazla satılan avizelerin hangileri olduğunu sormanız da avize tasarlarken sizlere yardımcı olacaktır.

  1. Avizelerinizi Tasarlamaya Başlayın!

Avize tasarımı yaparak para kazanmak istiyorsanız ilk olarak avize alan, satan ve avize tasarımı yapan diğer insanlardan aldığını fikirleri değerlendirmeniz lazım. Yani insanlar taşlı avizeleri mi seviyor, parlak ışık verenleri mi seviyor? Bütün bunlara dikkat ederek avizelerinizi tasarlamaya başlayabilirsiniz.

avize tasarlayarak para kazanmak

 

Avize Tasarlarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Biliyorsunuz ki tasarım işleri için ilk olarak kabataslak bir görüntü elde etmeniz gerekir. Bunun içinde elinize kağıdı kalemi alıp avizelerinizi ilk olarak kağıt üzerinde hazırlamalısınız. Sadece ana hatları olacak bu çizimlerde kurşun kalem kullanmanız ve kafanızdakini kağıda dökmeniz gerekiyor.

Kağıda hazırlamış olduğunuz projeleri teknoloji ile harmanlamanız gerekiyor. Bunun içinde bilgisayar ortamından gerekli programları kullanarak tasarımlarınızı detaylı bir şekilde çizim programlarına aktarmalısınız. Bu aşamada yeterli bilginiz yoksa size yardımcı olabilecek kişilerden de yardım alabilirsiniz. Bilgisayara aktarmış olduğunuz tasarımlarınızı ise detaylandırmalı ve gerçeğe uygulanabilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Hazırladığınız tasarımlara uygun olarak ve bilgisayar üzerindeki verilere dayanarak tasarımlarınızı gerçeğe aktarmanız gerekir. Bunun içinde avizenizin hangi maddeler kullanılarak üretilecekse hazırlamanız gerekir.

  1. Avize Tasarımlarınızı Sunun!

Avize tasarımları hazırladıktan sonra bu tasarımları büyük avize üreticilerine sunmanız gerekir. Bunun içinde kolay olmasa da birkaç avize üreticisi ile irtibata geçmeniz gerekir. Hazırladığınız tasarımlar için en kolay avize üreticisi bulabileceğiniz adres internet ortamı olacaktır. Pek çok köklü firmanın yer aldığı internet üzerinden yurt dışı firmalarına dahi tasarımlarınızı sunarak avizelerinizin sunumlarını gerçekleştirebilirsiniz.

avize tasarımcılığı

  1. Avize Tasarım Tanıtımları Yapın!

Eğer herhangi bir firma tarafından kabul edilirseniz ki büyük bir ihtimalle kabul edilirsiniz. Çünkü bu sektörde gerçekten bu işi yapabilecek insanlar aranıyor. Tasarımlarınızı sunacağınız firmaya giderek gerçekten hazırladığınız avizeyi bütün özellikleri ile tanıtmanız gerekiyor. En ufak ayrıntılara bile dikkat eden kişilerle karşılaşacağınız gibi kaliteli bir tanıtım yaptığınız için sizinle anlaşacak insanlarda bulabilirsiniz. Bu yüzden tanıtımlarınıza önem verin ve dikkatli yapın.

  1. Emeğinize Bir Fiyat Biçin!

Her çalışmanın bir karşılığı olmalıdır. Bu anlamda tasarımlarınızı ücretlendirmeniz gerekiyor. Ancak ücretlendirmede çok uçuk rakamlar vermek kolay değil. Bunun için harcadığınız zamanı, tasarımda kullandığınız malzemeleri ve diğer giderlerinizi de hesaba katarak piyasalar çerçevesinde bir fiyat bulmanız gerekiyor. Tasarımlarınız eğer beğenilirse 20-25 milyardan başlayarak daha fazla fiyatlara satabiliyorsunuz. Bu işte tek yapmanız gereken hayat dünyanızı kullanarak insanların ihtiyaçlarına ve estetik zevklerine uygun avize tasarımları yapabilmek. Düzenli olarak çalışacağınız firmaları bularak bu çalışmalardan gayet güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Yorum yapın