Bayilik Ücreti Almadan Bayiilik Veren Firmalar

Yazılarımızı merakla ve ilgiyle takip eden tüm parlak fikir okurlarına merhaba. Bu yazımızda bayiilik ücreti almadan bayiilik veren firmaları mercek altına yatıracağız. Öncelikle yazımızla ilgilenen parlak fikirler okurları için en karlı Franchising(Bayilik) sektörleri adlı makalemizi de okumalarını öneririz. Ancak daha yazımızın başında belirtmiş olalım ki bu bayilik ücreti almama durumu sadece doğrudan bir para ve miktar talep almadıkları ve bunun neticesinde almadıkları anlamına gelir. İşin arka planında başka bir gerçeklik mevcuttur. Bunu da şöyle bir örnekle açıklayabiliriz:

dealer photo

Örneğin X firmasından bir bayilik almak niyetindesiniz. Ancak hiçbir firma size bedava bayilik vermek istemeyecektir. Ancak sizin de bir girişimci ve yatırımcı olarak gözle görülür bir potansiyeliniz, peşi sıra ardınızdan gelen bir kariyer biriminiz vardır. Firma bunları göz önünde bulundurarak size peşin ödeme olmaksızın bayiliğini verebilir. Ancak daha sonrasında sizden kendi bayiliğinin reklamını yapmak isteyecektir. Bu reklam yolu ise ikiye ayrılmaktadır. Şimdi gelin bir bayiliğin tabanı altındaki firmanın nasıl reklamını yapabileceğini mercek altına alalım.

Bayiliğin Reklam Açısından İki Farklı Yolu Nedir? 

Birinci yol, hiçbir şey yapmayarak, sadece var olarak ve hizmet göstererek reklam yapma yoludur. Peki, bu ne demektir? Bu, şu demektir ki firma size bir bayilik verdiğinde, siz söz konusu mağazayı ya da şubeyi o firmanın adıyla ve logosuyla açmak zorundasınız. Hem de bir ekleme ya da çıkarma yapmadan. Dosdoğru adı ve şekli ne ise, nasıl ise öyle. Hal böyle olunca sizin söz konusu firmadan bayilik almanız, otomatikman onların seyyar reklamı olacaktır. Açacağınız şubenin ya da mağazanın çevresinde, varlığınız ve kurulumunuzla çevrenize, o çevrede bulunan potansiyel müşterilere o firmanın reklamını yapıyor olacaksınız. İnsanlar sizin bayiliğinizi ve adınızı görüp şöyle tepkiler verecektir: Aaa X firması buraya da yer açmış. X firmasının şuradaki bayisine gidelim. Bu tarz cümleler ise firmanın adını daha da popüler kılacaktır. Çünkü siz onların şubesini açtığınız bölgesinde adıyla, sanıyla, logosuyla, sloganıyla yaşatmaya devam edeceksiniz. Bundandır ki birçok semtte aynı firmanın birden fazla bayiliği bulunabilmektedir. En iyi reklam, her zaman şube açtırmaktır. Böylece alım pazarı genişler, popülasyon artar ve insanların baktıkları birçok yerde o firmanın bulunması çoğunluğu ve katılımı arttırır.

 

Diğer bir reklam türü ise sizin firma olarak dağıttığınız broşürler, hazırladığınız yazılı ve görsel yayınlar olacaktır. Bu sayede genel bir merkezi olan X firmasının bir kolu olarak, özelden genele doğru bir reklam katkısında bulunacaksınız. Aynı zamanda bunu bir ödeme şekli olarak düşünebiliriz. Sonuç olarak firmanın tanıtımı için harcanaklar için ayrılan tüm ödenekler, sizin kişisel ve kurumsal olarak cebinizden çıkacaktır. Bu da ücretsiz adı altında bayilik veren firmalardan taksit taksit ödeme yoluyla bayilik alabileceğiniz anlamına gelmektedir. Yani bir seferde ödeyeceğiniz yüksek meblağlar yerine, taksit taksit, reklam reklam ödeme yapacaksınız. Bu da şu anlama gelir ki; en azından bir seferde o kadar büyük bir sermaye ile yola çıkmanızı gerektirecek ekstra zor bir durumla baş başa kalmayacaksınız demektir. Bir bakıma yuvarlak hesapla bir seferde 12.000 lira vermek yerine ay ay 1200 lira vermeniz anlamına gelir. Bu da bayilik satın almak isteyen bir yatırımcı olarak size derin bir nefes aldırıp daha büyük bir rahatlıkla iş yapabileceğiniz anlamına gelir.

Peki firmalardan bayilik almanın yatırımcıya ne gibi katkıları bulunur. Niçin sıfırdan firma kurmak yerine hali hazırda var olan firmaların bayiliğini almak mantıklıdır. Dilerseniz meraklıları için şimdi de bu sorunun cevaplarını sıralayalım:

Firmalardan Bayilik Almak Neden Daha Mantıklı? 

Öncelikli olarak yazımızın ana konusu ile ilgilenenler için Bayilik Almak İsteyenlerin Muhakkak Yapması Gereken 5 Şey adlı makalemize de bir göz atmalarını tavsiye ederiz.

Sıfırdan firma açmak çok ama çok fazla sermaye gerektiren bir yatırım türüdür. Bu nedenle sıfırdan firma var etmek yerine var olan firmaların bayiliğini almak maddi açıdan çok daha ferah bir konumdadır. Bununla birlikte yeni kurulan bir firmanın adını duyurmak, onu onlarca, bazen yüzlerce olan rakiplerinin arasından sıyırmak, onun devamlılığını sağlamak hem zaman, hem enerji hem de maddi açıdan bir hayli zordur. Bunun içindir ki yeni bir yatırım türü olarak bayilik almak gündeme gelmiştir. Bayilik veren firmaların da işine gelen bu sistem ile birlikte sistemin çarkları başka bir şekilde dönmeye başlamıştır. Artık adını bir şekilde duyurmuş olan büyük firmaların bayiliğini almak ve o firmaların çatısı altında yapmak son derece önemli bir hal almaya başlamıştır. Zira firmaların arasında da, serbest piyasa ekonomisinin genel görünümünde de tam bir tekelleşmeye doğru gitmektedir. Bunun için sıfırdan bir firmanın kurulması, devam ettirilmesi ve kalıcı hale getirilip popülaritesi büyük bir marka haline dönüştürülmesi giderek zor bir hal almaya başlamıştır.

Şu İş İlgini Çekebilir:  6 Adet Dönerci Bayiliği-Rastgele Seçilmiş

Tüm bunların kapsamında akla yatkın gelen bir firmanın bayiliğini almak, üstelik para ile değil reklam karşılığında almak, son derece karlı ve mantıklı bir yatırım aracı olarak karşımızda duruyor. Tavsiye etmesi bizden, değerlendirmesi sizden.

Şimdi gelgelelim bayilik ücreti vermeden bayilik alabileceğinizi firmaların listesine

1. Express Fatura

Google’a bu başlığı yazdığınızda (express fatura) şirketin web-sitesini rahatlıkla bulabilirsiniz. Özellikle yeni iş kurmak isteyip de aşırı detaylı dükkan açma külfetine katlanamayan girişimcilerimize bu fatura tahsilatı yaparak para kazanma yöntemini önererebilirim. “Fatura ödeme merkezinizi” kurulum ücreti, teminatlar, bayilik ücretleri, işlem sınırları olmaksızın hemencecik şimdi internet üzerinden kurabilirsiniz. Yani söz konusu markanın çatısı altında internet üzerinden tahsilat yapabilirsiniz. Daha fazla detay için siteyi inceleyin lütfen.

2. Ayetek Solar Bayiliği

Güneş enerjisi kurulum şirketinin bayisi olaraktan dünyada her geçen gün kaçınılmaz bir şekilde yayılan bu enerji sektörünün gözbebeğinde yerinizi almaya ne dersiniz? Ayetek Solar Bayiliği alarktan müşterilerinize ana şirket desteği ile ücretsiz teknik soru-cevap desteği sunabilir, montaj ve kurulum işinde Ayetek standartlarını kısa bir eğitim ile sağlayabilirsiniz. Mühendisilik ve teknik destekleri had safhada iyi olan Ayetek firmasının bir süreliğine ücretsiz ya da cüzi ücretler ile bayisi olabilirsiniz.

3. Lexa Çelik Kapı firması ücretsiz bayiliği

Lexa adlı Çelik kapı ve de pencereler üreten ve de montaj yapan inşaat sektörünün olmazsa olmazı firmadan ücretsiz bayilik fırsatını kaçırmayın derim. Neredeyse her mahallede söz konusu bayiliği alıp dükkanı açsanız hepsinde de başarılı bir şekilde iş tutturabilirsiniz. Eğer bu işten az çok anlıyorsanız veya alakanız var ise firmanın internet sitesine girip başvuru yapmayı ihmal etmeyin.

4. Hacı Usta Çiğ Köfte Bayiliği

Gıda sektörünün Türkiye’deki sokak yiyeceği konusundaki lokomotifi olan çiğ köfte konusunda bu denli iddialı bir firmanın ücretsiz bayiliğini sakın kaçırmayın derim. Zira şüpheniz olmasın ki Hacı Usta yetkilileri girişimcilere bu ücretsiz bayilik desteğini geçici süreyle sunmaktadır. Treni kaçırmadan yerinizi alıp aylık 10 000 TL’ye kadar gelir elde etme fırsatına ulaşın derim. Bu çiğ köfte bayilikleri alınıp; eğer ki sahiden iyi yerde, kaliteli bir şekilde dükkan işletilirse, aylık 90 000 TL’yi geçkin korkunç cirolar yapabilenler çıkmaktadır.

5. Cruises İnc satış bayiliği

Cruises İnc şirketinin düzenlediği devasa boyuttaki gemi seyehatlerine ait bilet satışına aracı olaraktan kendinize korkunç gelir temin edebilirsiniz. Bunun için firma web-sitesinden bayilik talebinde bulunmanız yeterlidir.

6. Era Türkiye Gayrimenkul Pazarlama şirketi bayisi olun

Dünyanın en kurumsal firmalarından birisi seçilen ve de gayrimenkul pazarlamada hakikaten dünyada ilk 5’de at koşturan Era firması çatısı altında kendi emlak işinizi kurabilir ve de bu sayede varlıklı, global şirketleri, kişileri müşteri portföyünüze dahil edebilirsiniz.

7. Motiply Akıllı telefon uygulaması tasarlama şirketi bayisi olun

Muhtemelen yazımızın boş olduğunu düşünen ve de sahiden iş bulmak, ekmeğini sevdiği yoldan elde etmek istemeyen kişiler yazımızın en önemli ve de fırsat ücretsiz bayilik işi olan “Motiply” hakkında bilgi öğrenemeyecekler.

Bu şirket sayesinde HİÇBİR PROGLAMLAMA DİLİ BİLMEDEN, basit bir arayüz ile her türlü şirkete ve de firmaya hatta web-sitesine uygulama tasarlayabilir ve de bunu ücret karşılığı satabilirsiniz. İşin en güzel yanı; söz konusu satışı Motiply çatısı altında yapıp ücreti de zamanı geldiğinde banka hesabınıza alabilirsiniz. Bu sayede “sanal pos” adı verilen illet ile hiç uğraşmadan “işiniz ve emeğiniz karşılığı” kredi kartı ile dünyanın her yerinden ödeme alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Yazı 2015 tarihinde kaleme alınmış olup yazıdaki bilgilerin doğruluğunu teyit etmek size düşmektedir. Bu konuda garanti vermiyoruz. Yapmış olduğum liste hatalı olabilir, aman dikkat!

Yorum yapın