Beş Parasız Kendi İşini Kuranların 6 Tipik Özelliği

Bazı insanlar vardır ki gerçekten ceplerinde beş kuruş para olmadığını bilirsiniz. Ancak bu insanlar bir süre sonra karşınıza çıktığında o kadar zengin olmuşlardır ki ‘’Yahu bu adam banka mı soydu, hazine mi buldu da bu kadar zengin oldu?’’ demeye başlarsınız. Hele bir de sizin durumunuzda bir değişiklik yoksa ve yerinizde saymak yerine kazancınızı artırmayı düşünüyorsanız beş parasız kendi işini kuranların 6 tipik özelliği sizi çok şaşırtacak. Bu insanlar uzaydan mı geldi, parasız nasıl yaptılar bu işi demeye başlamışsanız size sadece parasız kalanların sergilediği özelliklerden bahsedeceğim.

Bu yazıyı okuyup da beş parasız olduğunuz için üzülüyorsanız ve iş kurmak, eskilerin tabiri ile bir baltaya sap olmak adına öncelerden beri çırpınıyorsanız nasıl yükselişe geçeceğinizi öğrenebilirsiniz. Evet, parasız olmak çok kötü ve zor bir şey hele ki bu devirde parasız kalmak demek dünyadan silinmiş gibi olmanız anlamına gelebilir. Ancak unutmayın beyin bedava ve her insanda olduğu gibi sizde de bu beyinden var. Kullanmak için çok uğraşmanıza da gerek yok. Parasızlık emin olun beyninizi daha da zehir gibi yapacak.

Çok ünlü bir firmanın çalışanlarına çok düşük maaşlar verdiğini biliyor musunuz? Düşük maaşla kim çalışır? Emin olun kimse çalışmaz. Ancak firmanın uygulaması şu: Çalışanlarına az ücret veriyor ve daha çok kazanmak isteyen herkesten yaratıcı fikirler istiyor. Etkileyici bir fikirle sunumunu yapan kişilere ise aylık kazanabilecekleri miktarların 5-6 katı ücret sunuluyor. Bu çok mantıklı bir çalışma çünkü insanlar bir fikir ile zengin olmanın ne demek olduğunu biliyor ve çok az ücretle harcama yapabilecekleri bir alan bulamadıkları için daha fazla düşünüyorlar. Garip değil mi? Ama dünya hali işte neler olacağı hiç belli olmuyor…

beş parasız kendi işini kuranların 6 tipik özelliği

Para Nereden Gelir Diye Düşünmek!

Beş parasız olanların ya da beş kuruş ödemeden kendi işini kurmak isteyenlerin en göze çarpan özelliği bu. Para nereden gelir acaba diye düşündüğünüz oldu mu bilmiyorum ama zamanında çok düşünmüş biri olarak gerçekten çok enteresan fikirler ürettiğimi söylemem lazım. Mesela sizlere para nerden gelir diye düşünen bir kişinin yaptıklarından birkaç örnek vereyim: toptancıları gezen bir ablamız elindeki teknoloji harikası telefonu ile buradaki ürünlerin fotoğraflarını çekiyor. Daha sonra bunları kullandığı sosyal ağlardan yayınlıyor ve fiyat o kadar uygun ki alıcısı artıyor da artıyor. Bu ablamı para peşin kırmızı meşin hesabı çalıştığı için önce parayı alıyor sonra ürünleri gönderiyor. Şimdi bu abla ne yapıyor mu dersiniz? Satış yapa yapa kendine bir dükkân tuttu. Toptan ürün satışına son gaz devam ediyor. Para nereden gelir bilinmiyor önemli olan kafayı kullanmak.

Birikim Yapmak!

Beş parasız insanlar nasıl birikim yapsın yahu diyenler var gibi. Ama biriktirilen tek şey para değildir sevgili okuyucularım. Hayatta o kadar fazla birikecek şey var ki. Mesela sokakta yerde bulduğunuz bir şişeyi alıp evinize getirmezsiniz değil mi? Kirlidir, ne gerek diye düşünürsünüz. Ancak sokaktaki şişeleri toplayarak biriktiren daha sonra da bunu geri dönüşüme satarak paraya çeviren insanlar var. Bu insanlar sadece sokakta gezerken şişe, kâğıt, demir türü ürünler biriktiriyor. Geçenlerde gördüğüm bir teyze bu birikim ile bir çocuk büyütmüş ve hukuk fakültesine göndermiş. İşinizi kurmak istiyorsanız farklı bir birikimle zaman içerisinde kendi işinizin başına da geçebilirsiniz. Birikim için bir örnek daha vermek gerekirse çarşıda bir gencin her dükkânın adını, sahibini ve dükkanın nasıl hizmet verdiğini anlatan bir web sitesi kurduğu(ücretsiz alan adı alarak) ve burada bu ürünleri pazarlayarak esnaftan satışlar ve reklam için pay aldığı da etkileyici bir çalışma.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Çiçek Kazanı Yaparak Para Kazanmak

Şartları Değerlendirmek!

Beş parasız insanların deneyebileceği en etkili yollardan biri şartları değerlendirmek. Biraz geri dönüşüm gibi olacak ancak şartları değerlendirmek adına size bir olay sunmak istiyorum. Çarşıda pazarda yiyecek alamayan ve bütün ürünlere sadece bakmakla yetinen insanları görmüşsünüzdür. Bu insanlardan bazıları bulundukları durumları değerlendirmek adına sadece dilenme yolunu tercih ederler. Ancak bazı insanlar var ki bu durumu bir artıya çevirerek günümüzde büyük bir çalışma alanının da sahibi oldular. Kimselerden dilenemeyen beş parasız bir adam pazarlarda sona kalan ya da seçilerek beğenilmediği için atılan ürünleri toplamaya karar verdi. Özellikle marketlerde daha sık rastladığımız çöpe ürün atmak bu vatandaşın işine yaradı. Her pazarın ve marketin yeni ürün geldiğinde attığı sebze ve meyveleri toplayan bu adam oldukça ucuz denecek fiyata bu ürünleri satmaya başladı. Daha çöpe dahi gitmeden poşetler içinde bekletilen domateslerin aslında yeni gelenlerden tek farkı hafif yumuşak olmalarıydı. Ancak bu durumu sorun etmeyen ve uygun fiyatlı olduğu için temizlenmiş bir şekilde sunulan birçok insan, beş parasız kabul edilen bu adamı pazarcı yaptı.

İyilik Yapmak!

Kendi işini kurmak isteyen bir insanın nasıl bu yolla hayalini gerçekleştireceği konusunda bir fikriniz olmayabilir. Ancak beş parasız insanlar hayatta her şeyin para olmadığını bilirler. Beş parasız bir dükkan açmayı düşündüğünüzde ne kadar imkansız geldiğini biliyorum. Ancak arada hatır denilen o ince düşünce varsa ve sizin yaptığınız iyilikler nedeniyle hiçbir kapı sizi boş çevirmiyorsa emin olun sadece iyiliklerinizle bile kendi işinizi kurabilirsiniz. Çünkü iyilik yaptığınızda size yardım etmek isteyen ve sizi düşünen insan sayısı çok fazla olur. Eğer beş parasız biriyseniz size yardımcı olmaya çalışacak insanları mumla arasanız bulamazsınız ama iyilikle aradığınızda ne kadar çok olduklarını görebilirsiniz.

beş parasız kendi işini kurmak

Fikir Satmak!

Beş parasız öyle insanlar var ki bu nereden zengin oldu diye düşünmek bile çok yersiz. Çünkü aklındaki fikirler o kadar yüksek kazançlar getiriyor ki insanlara sadece fikirlerini satarak bile kendi işini kurabilir. Buna bir örnek vermek gerekirse çok güzel bir fikriniz var ve kafanızda detayları hazırladınız. Ancak dükkân açacak paranız yok ve bu fikri gerçekleştirmek adına para bulmanız gerekiyor. Sizin gibi milyonlarca insan olduğunu düşünün ve yepyeni projeler hayata geçecek ancak destek veren yok. Bu düşüncelerle yola çıkan pek çok firma ve devlet kuruluşu mantıklı ve değerli fikirleri sunan kişilere para veriyor. Şaşırtıcı ama gerçek. Zaten beş parasız bir şeyler yapmak istiyorsanız zihninizin çok iyi çalışması lazım.

Arayarak Bulmak!

Arayan ya belasını ya da Mevlasını bulur. Bu nedenle beş parasız kendi işini kuranların 6 tipik özelliği içerisinde en önemli konu aramak. Yeni bir iş kurmak istiyorsanız ve beş paranız yoksa ya da beş parasız iş kurmak istiyorum diyorsanız aramanız lazım. Nelerden para gelir, hangi yollar ücretsizdir, ürünleri nasıl ücretsiz bulurum ve daha fazlası düşünce dünyanıza dahil olmalı. Devlet kurumlarının sunduğu fırsatları, özel şirketlerin sunduğu imkanları ve daha fazlasını incelemeniz doğrultusunda beş parasız nasıl iş yapıldığını öğrenebilir ve belli bir işe girişmek istediğinizde size hibe verecek adresleri bulabilirsiniz. Beş parasız kalanların en kestirme yolu olan araştırmayı yabana atmayın…

Yorum yapın