Bitkisel Ürün Tedarikçisi Bulmak-Bitkisel Ürün Tedarikçi Numaraları

Gıda sektöründe Ürün satmak zor iştir vesselam. Çünkü gıda sektöründe ürün temin etmek diğer tüm sektörlerden daha zordur. Bunun en büyük sebebi bu sektördeki tedarikçilerin yeterince titiz olmaması, marka hakkı ihali yapabilmeleri, bozuk ürün temin edebilmeleri ihtimalidir.

Eğer yanlışlıkla bozuk, hatalı, sahte veya yanlış ürün kargolarsanız alıcı kişi sizi şikayet edebilir ve başınıza artabilir. Bunun en büyük sebebi gıda sektörünün hassas ve sağlıkla ilgili olmasıdır.

Sektördeki en eski tedarikçiler bile bu yukarıda bahsettiğimiz hatalara düşebiliyor ve pazarlamacı yani sizi mağdur edebilme potansiyeline sahiptir. Heleki aracı kargo kullanmak gibi bir yönteme başvurduysanız bu ürünlerin hiçbirini görmeksizin kargolamak durumunda kalacaksınız. Bu durum sizin için olağan üstü riskli ve tehlikeli olacaktır. Sizlere naçizane tavsiyem bitkisel işine gireceksiniz kargo işini kendiniz yapın.

Bitkisel ürün tedarikçilerini bulabilmeniz için liste halinde yapabileceklerinizi sıralayacağız.

1) Yurtdışı arama motorlarında bitkisel ürün tedarikçileri

Özellikle yurtdışı kelimesinin altını tekrardan çizmek isterim. Sakın ola sadece Türkiye’deki tedarikçilerle çalışmak gibi bir hataya düşmeyin. Ürünlerinizin birçoğunu yurtdışından getirmeniz sizin için maliyet açısından çok avantaj olacaktır.

Eğer ki İngilizceniz yok ise “bitkisel ürün” kelimelerini Google transleyt ile çevirerek değişik dillerde arama motorlarında iletebilirsiniz.

Sizlere bir diğer önerim arama motorlarındaki sonuçlarda reklamlara değilde organik yani doğal arama sonuçlarına göz atmanız.

2) Firma rehberlerindeki bitkisel ürün tedarikçileri

Pazı firma rehberi web sitelerinde bitkisel ürün tedarikçilerin numaralarını ve e-posta adresilerini görebilirsiniz. Bu sitelerden edineceğiz tedarikçilere güvenmeyin. Çünkü kaliteli, gerçekten piyasada marka olmuş ve yeni müşteriye ihtiyaç bile duymayan bitkisel ürün tedarikçileri bu tür sitelere kayıt olmaz.

Ancak yine de bir ihtimal işinize yarayabilecek bitkisel tedarikçisini bulabilmek için göz atabilirsiniz. Benim size önerim yine Türkiye’deki firma rehberi sitelerinde değilde İngilizce arama motorlarındaki firma rehberi sitelerine göz atmanızdır.

3) Doğrudan bitkisel ürün üreticilerine başvurmak

Bu yöntem eğer tek ürün üzerinde çalışıyorsanız en sağlıklı ve en maliyetlisi olacaktır.

Ancak piyasaya yeni girenler genelde aynı anda onlarca ürüne odaklanmak gibi hataya düştüğü için bu yöntemi hiç dinlemiyorlar bile. Bizce arada herhangi bir aracı olmaksızın doğrudan üreticiden bitkisel ürün temin etmek en doğru yöntemdir.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Giyim Ürünleri Tedarikçisi Bulmak İçin-Tedarikçi Listesi

Mesela bazı doktorların belirli semptomları tedavi etmek üzere üretmiş olduğu serumlar, takviye gıdaları, haplar bulunmaktadır.

Bu tür ürünlerden sadece bir tanesine odaklanmak hem pazarlama açısından hemde sayıca fazla ürün alabilme açısından büyük avantaj sağlayacaktır.

4) Diğer tacirlerin satılamayan malları

Büyük ve çeşit sayısı fazla olacak Şekilde satış yapan tacirler yılı sonunda veya dönem sonunda bazı mallarını elden çıkarmak isterler. Bunun en büyük sebebi satılamayan mallar için ekstra pazarlamayı maliyetine ve efora katlanmak istememeleridir.

Siz de bu tür büyük çalışan tacir arkadaşlar bulup onlardan piyasa tabiriyle “artık” ürün almanız. Kelimenin isminin artık olmasına aldanmayın. Büyük satıcıların artık dediği ürünler emin olun çevik ve azimli bir küçük taciri zengin edebilir.

Sonuç

Bu sektöre adım atmak isteyen her tacirin kafasında “bitkisel ürün tedarikçisi numaralarını nereden bulabilirim” sorusu dönmektedir. Esasında bu soru işin yüzde 40’lık kısmını oluşturmaktadır.

Yani ticaret dediğimiz şey en nihayetinde pazarlama ve doğru tedarikçi bulma ikilisinden İbarettir. En azından en önemli iki temel sütun bunlardır.

hiçbir tacir bu işe ilk atıldığında tedarikçi bilgilerini ve pazarlama tüyolarını çabucak ve bedava almaz. Hatta çoğu zaman yakın arkadaşlar bile bu tür bilgileri birbirlerinden saklarlar. Bu tür bilgiler literatürde “ticari sır” diye adlandırılabilirmektedir. Ancak bir babanın oğluna verebilecek kadar değerli bilgiler öyle herkesin kolay bir erişebileceği yerlerde bulunamaz. Bunun için çaba göstermeniz gerekmektedir. Biz parlak fikirler yazarları sizlere sadece bir tür yol haritası çizebilir ve ilham verebiliriz. Bizlerden daha fazlasını beklemeyin.

Yorum yapın