Boncuk İşleme ve Kurdele Yaparak Gelir Elde Etmek

Rahatlatan hobilerle para kazanmak çoğu zaman çoğu insana harika bir uğraş olur. Bunu canlı canlı görebileceğimiz hobilerden olan boncuk işleme ve kurdele yapma işi gerçekten insanları müthiş bir şekilde rahatlatıyor. Benim gibi yarı heyecanlı yarı stres küpü olan bir insanı bile sakin ve mutlu bir insan haline getiren bu işler gerçekten kazandırıyor. Nasıl oluyor diyorsanız sizlere boncuk işleme ve kurdele yaparak nasıl para kazandığımı tek tek anlatacağım…

Boncuk İşleme İçin Gerekenler Nelerdir?

Boncuk işleme işi tamamen kıyafetlerin üzerine boncukları işleyerek daha güzel modeller ortaya çıkarmaktan ibaret bir iş. Bu iş için çeşitli firmalar ile anlaşabiliyorsunuz ve televizyonda en sevdiğiniz diziyi izlerken bir yandan da boncukları işlemeye başlıyorsunuz. Çok zor gibi görünüyor ancak o kadar kolay ki ufak çocuklar bile bu işi yapabilir. Bunun için tek yapmanız gereken elinize boncukları işlerken kullanacağınız bir çember almak olacak. Firmalar geriye kalan boncuk, iplik, kıyafet gibi ürünleri size getiriyor. Boncuk işlerken biraz dikkatli olmanız sayesinde işin içinden kolayca sıyrılabilirsiniz. Zamanla da eliniz hızlanacaktır ve gelsin kazançlar…

kurdele yaparak para kazanmak

Kurdele Yapmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Kurdele yapmak boncuktan farklı olarak kurdeleye şekil vermekten ve kurdeleyi boncuk gibi kıyafetlere ya da diğer ürünlere işlemekten ibaret. Bunun için yine firmalar ile anlaşarak malzemeleri onlardan alıp işe başlayabilirsiniz. Ancak bireysel bir şekilde çalışacaksanız kurdele işleyerek harika çantalar, yatak örtüleri, sehpa örtüleri, şallar, elbiseler ve aklınıza gelebilecek yüzlerce ürün hazırlayabilirsiniz. Kurdelelerle ilgili bir bilginiz yoksa el işi dergilerinden tutunda internetteki videolara kadar pek çok alternatifiniz bulunuyor. Rengarenk kurdeleler ile kapı süsleri, çocuk kıyafetleri gibi ürünlerde hazırlayabileceğiniz için bunlar satarken zorluk çekmeyeceksiniz.

Evden Boncuk İşleyip, Kurdele Yapmak Para Kazandırır Mı?

Evden boncuk işleyerek ve kurdele yaparak para kazanmaya karar vermişseniz aklınıza takılan konuların başında bu iş para getirir mi sorusu olacaktır. Açıkçası bundan 8-9 sene evvel bu işten para kazanmanız pek de kolay değildi. Çünkü o zamanlarda boncuklu, kurdeleli ürünler pek tercih edilmiyordu ve firma bulmak neredeyse çok zordu. Ancak günümüzde boncuklu kıyafetler kurdeleli eşyalar çok fazla kullanılır oldu. Bu ürünleri alan sayısı artınca bu işi yapan insan ihtiyacı da arttı. Yani şu anki boncuk işleme ve kurdele yapma sektörü sizi memnun edecek kadar kazançlı. Sadece günde birkaç saatini ayırarak aylık olarak asgari ücret civarlarında kazanabilirsiniz. Bu işle yarım gün ilgilenseniz kazancınızı siz düşünün.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Takı Tasarlayarak Gelir Elde Etmek İsteyenlere

boncuk işleyip para kazanma

Evden Boncuk İşleme ve Kurdele Yapma İşi Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

Evden boncuk işleme ve kurdele yapma işine girecekseniz sizlere bu alanda yardımcı olacak olan firmaları arayabilirsiniz. Düzenli iş sağladıkları için sürekli iş alıp daha çok kazanabileceğiniz firmalara ise ulaşmak için şu yolları deneyebilirsiniz:

  • Boncuklu kıyafet üretimi yapan firmalar genellikle internet üzerinde ve toptancıların olduğu yerlerde olurlar. Sizler de buraların iletişim numaralarını alarak kısa sürede iletişime geçerek boncuk işleme siparişi alabilirsiniz.
  • Kurdele işi veren firmalar genellikle tekstil sektöründe oluyor. Özellikle örtülerin, havluların üzerine kurdele işlemek çok moda olduğu için toptancılara giderek bu iş ile ilgilenen firmaların adreslerini alabilir ve iletişime geçebilirsiniz.
  • İnternet üzerinde bu işleri veren çeşitli firmalar bulunuyor. Bu firmaların adresini alarak da iletişime geçebilirsiniz.
  • Aldığınız ev tekstili ürünlerine ve ya kıyafetlerde hangi firma tarafından üretilmişse onun etiketi bulunur. Sizde bu etiketi alarak iletişim bilgilerine ulaşabilir ve iş almaya başlayabilirsiniz.
  • Sürekli olan boncuk ve kurdele satışı yapan yerlerden de büyük firmaların adreslerini alabilir ya da sosyal ağlar üzerinde bu iş ile ilgilenen kişileri bularak iş isteyebilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizi yine sosyal ağlar üzerinde pazarlayarak büyük kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz.

 

 

 

Yorum yapın