GEÇİMİNİZİ BORSADAN SAĞLAMANIZ MÜMKÜN MÜDÜR?

Hepinize selamlar arkadaşlar. Borsanın püf noktaları ve dikkat edilmesi gereken hususları hakkında bir yazıyla daha karşınızdayız. Bugün ele alacağımız konu birçok kişi içi ütopik, hatta palavra gibi gelecektir. Ama itiraf etmek gerekirse; her ne kadar zor ve şans gerektiren bir konu da olsa teknik olarak geçiminizi borsadan sağlamanız mümkündür. Peki gerçek hayatta böyle insanlar var mı? Olmaz mı?…:)

earn money photo

Dışarıdan bakıldığı zaman son derece parlak ve hayatınızı kurtaracak olan bu fikre adım atmadan önce mutlaka bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Şimdi; her an aklınızda olması gereken bu hususlardan kısaca bahsedelim. Fakat başlamadan önce şunu da belirtmek isterim ki; borsadan kazanmanın haram veya helal olması; haksız veya haklı kazanç olması gibi ön yargılar aklınızda olmasın. Biz sadece olayın ne kadar zor ve parlak bir fikir olduğuna değiniyoruz.:)

ALT BAŞLIKLAR (istediğinize tıklayıp ışınlanabilirsiniz) :

1) Piyasaya giriş şartları

ÖNCELİKLE AKLINIZA GELEN “E KARDEŞİM MADEM BU İŞTEN GEÇİNEN ADAMLAR VAR, NEDEN BİZ GEÇİNEMİYORUZ?” SORUSUNU ELE ALACAK OLURSAK:

-Arkadaşlar; tamam, iş fikirleri arasında tartışmaya en müsait olanı belki de bu.. Ama o adamları görmemeniz gayet normal. Bir sektörden para kazanan bir insan varsa; o kişi illa sizin yakınlarınız arasından olmak zorunda değildir. Genel analizleri sadece kendi hayat çevrenizi göz önüne alarak yapamazsınız. Ayrıca kendinizi o adamın yerine koyun; bütün gün meşgul olan ve bu meşgalesinden hayli para kazanan biri olsanız işinize mi bakardınız yoksa diğer insanların da bu iş fikrini benimsemesi uğrunda ömrünüzü mü heba ederdiniz?…:)

2) Gereken Vakit

BORSADAN GEÇİNMEYE GÖNÜL VERDİYSENİZ ŞUNU BİLİN Kİ; YİNE GÜN İÇİNDE EN AZ BİRKAÇ SAATİNİZİ AYIRMANIZ GEREKECEK BU İŞE…

-Çünkü; borsadan adeta maaş alırcasına kazanç elde edebilmeniz için, uzun vadeli yatırım formatında davranamazsınız. Gün içinde en azından bir tane alım-satım işlemi yapmalısınız ki kazancınız günlük olarak yansısın. Böylece; zarar ettiğiniz talihsiz bir günü telafi etme şansınız da artar.

3) Gereken meblağ

ŞU DA ÇOK ÖNEMLİ: EĞER 5.000, 10.000 TL GİBİ BİR MİKTARLA BORSAYA GİRMEYİ DÜŞÜNÜYORSANIZ BU İŞTEN UZAK DURUN…

-O miktardaki ana paranın getireceği günlük kazanç sizi geçindiremeyebilir. Örneğin; fazla beklemeden 0,05 gibi az bir artışla aldığınız hisseleri sattınız diyelim. 1000 tane alım yaptıysanız bu artıştan kazancınız 50 TL olacaktır. Aslında fena değil… Hafta sonlarını çıkartırsak ayda 1000 TL, olası zararlarınızı çıkarıp sağlam hesap yaparsak 800 TL kazanabilirsiniz. Ki bu da geçim sağlamak için yeterli değildir. Zaten aldığınız hissenin birim fiyatının da en düşüğünden 3-4 TL olduğunu düşünürsek; bunun için bile 3000-4000 TL’nizin olması gereklidir. Ama aynısını 30.000-40.000 TL ile başarırsanız; az önce yaptığım hesapların her birine birer “0” ekleyebilirsiniz..:)

Şu İş İlgini Çekebilir:  Borsada en çok yükselecek hisseleri bulan 10 aşamalı sistem!

(DİKKAT: BU HESAPLAMALAR BİZİM KENDİMİZİN SUBJEKTİF YORUMUMUZDUR SİZE UYGUN OLMAMA İHTİMALİ YÜKSEKTİR)

4) Dikkat edilmesi gerekenler

SAKIN OLA UNUTMAYIN ARKADAŞLAR:

-Borsadan geçinmek için öncelikle tecrübe gerekli… Tecrübeli olabilmeniz için de geçmişte kayıp yaşamış olmanız öncelikli şartlar arasındadır…;) Tecrübeli olduktan sonra bile; her gün borsanın o hareketliliğine ve stresine dayanacak kadar sağlam sinirlerinizin ve psikolojinizin olması lazım… Ki bu soğukkanlılık çok az kişide olan bir meziyettir.

Evet arkadaşlar… Küçük yatırımlarla tecrübelenmek istiyorsanız eyvallah.. Ama tamamen gemileri yakmak ve borsadan geçinmek istiyorsanız; borsa-forex bağımlısı olmadan önce bu kurallar aklınızda olsun…:) Hepinize bol kazançlar diliyorum, sağlıcakla kalın…:)

UYARI: Bu yukarıda bazı hesaplamalar tamamen farazi olup kesinlik taşımamaktadır. Borsa riskli olup herkese uygun değildir. Ayrıca yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum yapın