Bu Devirde Kuru Yemişçilik Saçma Mı Akıl Karı Mı?

Bu devirde diyoruz çünkü belli başlı ürünlerdeki ”dalgalı kuru” aratmayan fiyat dalgalanmaları bazı sektörleri baltalarken bazı sektörlerin de yükselmesine vesile oldu. Ne olursa olsun, fiyatları ne kadar yükselirse yükselsin kuru yemiş, özellikle bizim gibi keyifçi olmasıyla nam salmış bir toplumda kuru yemiş her zaman için temel gıdalardan biri olacak. Bu nedenle başlığımızda yer alan soruya gönül rahatlığıyla ”akıl karı” cevabını verebiliriz.

Piyasada akıl karı olan şey aynı zamanda cep karıdır. Doğru orantılı bir kar eşleşmesinde siz de doğru adımlar atarak sektöre hızlı bir giriş yapabilir ve geçiminizi kuru yemişçilik üzerinden sağlayabilirsiniz.

Bu arada farklı sektörler ile ilgili en gerçek ve güncel bilgileri almak için sitemizde günlük olarak yayımlanan yazılara direkt olarak erişebilirsiniz. Şarküteri dükkanı açmak hakkında A’dan Z’ye bilgi sahibi olmak isteyenler aşağıdaki linkten yazımızı okuyabilir.

Şarküteri dükkanı açmak isteyenlere

Günümüzde Kuru Yemişçilik Karlı Mı? 

Hem Corona Virüs hem de genel ekonomik durgunluk doğrudan doğruya ülkemizi etkiledi. Ancak şöyle bir düşününce dünya genelindeki ”güçlü” ülkelere nazaran en an hasarla atlattık diyebiliriz bu süreci. Bundan sonrası ise yine her zaman olduğu gibi sıkı çalışma ve tevekkül ile hareket etmeli, elimizden geleni yapmalıyız.

Kuru yemişçilik işinde kar elde etmek isteyenler her işte olduğu gibi bu sektörde de müşteri memnuniyetini ön planda tutmalıdır. Bir müşteriyi kuru yemiş alırken en çok mutlu ve memnun eden şey tazeliği ve ”çıtırlığıdır.” Eğer bazı kuru yemişçiler gibi bayat fındık fıstıkları fahiş fiyatlarla müşteriye satarsanız sadece o an kazanmış olursunuz. Emin olun piyasada ”o anda’ kazanıp da ‘sonrasında’ tamamen batan ve iflas bayrağını çeken o kadar çok dükkan var Kİ. Her alanda bu kadar çok seçeneğin bir arada sunulduğu bir piyasada halka kötü ürünleri bedelinin üstünde fiyatlarla sunmak, aslında onları değil kendi kendinizi enayi yerine koymakla eş değer. Zira gelen bir gelir, iki gelir, üçüncüsünde ayağını o dükkandan çeker. Beş dakika fazla yürür, gider başka bir kuru yemişçiden daha tazesini daha ucuza alır. Ya da daha kolayı internetten sipariş verir.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Lazerle Metal İşleme Dükkanı Açmak

Dolayısıyla elde edeceğini kazancı bir yerde kendi ellerinizle siz tayin etmiş olacaksınız. Önce müşterinin memnuniyeti sonra sizin mutluluğunuz. Önce kendi saadetini yani kazancını ön planda tutanlar müşteri kitlesini de para kazanma ihtimalini de yavaş yavaş kaybeder.

İnternetten Kuru Yemiş Satmak Mümkün Mü? 

Söz konusu internet ise mümkün mü diye sormak yerine nasıl mümkün diye sormak daha makul. Dolayısıyla merkezi bir yerde açtığınız kuru yemiş dükkanı dışında online olarak satış da gerçekleştirebilirsiniz. Günlük sütlerin bile internetten satılabildiği bir imkanlar coğrafyasında, özel bir şekilde paketlenmiş kuru yemiş çeşitlerini en azından bulunduğunuz ilçe ve il kapsamında satışa sunabilirsiniz. Bunun için bir e-ticaret sitesi açıp satış ağınızı genişletmeniz de mümkün.

Kuru Yemişin Yanında Ne Satılabilir? 

Yazımızı okumakta olan Parlak Fikirler okurlarının aklına ‘iyi de sadece kuru yemiş satarak geçinmek mümkün mü‘ tarzında sorular gelmiş olabilir. Malum şartlar göz önünde bulundurulduğunda bu sorular hem doğal hem de mantıklıdır. Eğer böyle bir kaygınız var ise siz de diğer kuru yemiş dükkanlarının izlediği yolu takip dükkanınızda başka tür gıdalara ve ürünlere de yer verebilirsiniz. Önemli olan her zaman için kataloğu geniş tutmak, geniş olduğu kadar kaliteli ve leziz ürünlerle doldurmak. Ayrıca kolonya başta olmak üzere normalde kuru yemiş ile hiçbir ilgisi bulunmayan ürünlere de kategorinizde yer verebilirsiniz.

Ayrıca şundan da emin olabilirsiniz ki Türk halkı herşeyden kısar çerezinden, çekirdeğinden kısmaz. Sırf kuruyemişçi dükkanı sahibi olup ayda 10 000 dolardan fazla net kar eden kişiler tanıyorum. Hem de bu dükkanlar öyle çok merkezi illerde veya büyükşehirlerde bile değil.

Şimdiden iyi kazançlar dileriz.

Yorum yapın