Çok Para Sahibi Olunca Kesin Yapılması Gereken 5 Şey

Hepimizin hayat alanında içerik ve üslup olarak farklı planları ve hayalleri olsa da tek bir noktada birleşir tüm insanlık: O hayalin adı: Paradır. Her zaman kafamızın, kahve sohbetlerimizin ve gizlice tuttuğumuz günlüklerin bir kıyısında ”bir gün çok param olursa…” diye başlayan cümleler vardır.

money photo

Ancak şimdiden bir plan yapmak gerçekten de romantik değil sadece, salt hakiki bir planlama şeklidir. Zira kendisine piyano vurup da birkaç ay içerisinde parasız kalan milyarderlerin hayatlarını da dinleriz. Gördük ve izledik. Adama trilyonlar vurmuş ama adam o parayı alınca hem şuur hem plan disiplini olarak kafayı sıyırmış. Har vurup harman savurmak deyimi nasıl da gerçeğe uzanıyor.

Kadınlar Neden Paralı Erkekler İçin Aldatır? Hadi önce kendimize sonra birbirimize itiraf edelim. Kadınların bir seçme şansı varsa – ki genelde oluyor – paralı erkekleri parasız erkeklere göre daha fazla seçme ihtimali vardır. Zira varlık varken yokluk ile uğraşmak istemezler. Bir kızcağızın zamanında attığı tweet zamanında büyük bir yankı uyandırmıştı. Erkeklere seslenerek eğer paranız yoksa, kimseye çıkma teklif etmeyin. Kızlar sizinle tavuk döner yemek zorunda değil! Buradan da anlıyoruz ki kadınlar hep paralı erkekler için aldatmaya meyillidir. Ayrıntılar yazımızın içinde.

 

İnsan, bir gün çok istediği, çok arzu ettiği şeylere bir günde, bir anda sahip olunca fütursuz bir psikolojik noktaya çekiliyor. Ne yapacağını bilmiyor çünkü hiç düşünmemiş. Ya da zengin olur olmaz kafayı yiyen insanların sayısı da az değil hani. Eh hal böyle olunca parlak fikirler olarak varlığımızı ortaya koymanın vakti geldi. Her ne kadar basit bir konu gibi görünse de insanın çok paraya kavuşunca neleri mutlaka yapması gerektiğini bilmek, hem daha eğlenceli hem de daha planlı programlı bir şekilde işliyor.

Neden derseniz. Çünkü para varken güzel, yokken çirkin bir olanaktır. Ve size bir günde, bir anda gelen para yine aynı şekilde bir günde, bir anda gidebilir. O nedenle en azından bu dünyadaki isteklerinizi yerine getirmenizi sağlayacak. Bunu iyi değerlendirmeyi bilmeli. Zaten kaçımız istediği kadar paraya kavuşma şansını yakaladık ki?

Bir de parasız da mutlu olmak gibi söylemler var. Evet doğru, ama mutluluğun ön koşulu da para. Paranız varsa hayatta kalabilir, en özel en güzide hastanalerde tedavi görebilir ve hiçbir zaman kaybetmezsiniz. Lidyalılar parayı bularak insana asla geri dönüşü olmayan bir kazık atmıştır. Milyonlar ellerini biraz olsun para için havaya kaldırmışken, o milyonların arasından sadece birkaç kişinin avuçlarına düşer paralar. Ve sonunda istediğini yapanlar ile yapamayanlar olarak ikiye ayrılır dünya.

Şimdi yazımızın ana konusuna geri dönüyoruz ve sizlere çok paraya sahip olunca yapmanız gereken 5 şeyi sıralıyoruz.

İdari Para Cezası Yemeden İş Yapabilmek para herhalde en kötü haliyle size ceza olarak verildiğinde iticidir. Para ödenirken kötü, alınırken güzel bir şey olan enteresan bir olgu, garip bir metadır. İdari para cezası yemeden iş yapabilmenin altın ve gümüş kurallarını bilirseniz en azından elinizdeki parayı daha fazla tutmayı öğrenecek ve daha fazla kazanmayı daha az kaybederek sağlamlaştırmış olacaksınız.

Çok Para Sahibi Olunca Kesin Yapılması Gereken 5 Şey

1- Yatırım Yapmak: 

Öncelikle hazıra dağ dayanmaz sözünü hatırlayın ve bunu belleğinizin bir kısmında canlı bir bilgi olarak tutun. Yatırım yapmadan çok para sahibi olmanın avantajlarını ancak sınırlı ve kesintili bir süre içerisinde gerçekleştirebiliriz. Oysa size lazım olan şey, paranın güvenini onun varlığıyla perçinlemektir. Bir süre zengin milyoner gibi yaşamak, sonra eski sefil hayatınıza geri dönmek ve ben bir zamanlar çok zengindim biliyor musun oğlum gibi modası geçmiş hikayeler anlatmak istemiyorsanız bir yatırım alanı kurmalısınız.

Bu bir dükkan açmak, bir mağaza işletmek, bir futbol takımı satın almak bile olabilir. Hem bir futbol takımı satın almak enteresan olmaz mıydı örneğin? Kendinizi İngiltere’de olmaya gerek bile duymadan Chelsea kralı gibi hissedebilirsiniz bu sayede.

O nedenle yatırım yapmak en mantıklı seçenek olarak değerlendirilmeye açık olmalıdır. Önce güvenlik sonra taşkınlık! Yoksa çöpten beslenen bir vakitlerin milyonerlerin hikayesinden birine kendinizi düşürebilirsiniz. Söz konusu para olunca her ihtimal gerçekleşmeye müsaittir. Bizden söylemesi.

2- Bol Bol Yolculuk

Eyfel Kulesinde bir fotoğrafınız olsun istemez misiniz? Milano’ya gidip oranın turistik ve tarihi mekanlarını gezmek, görmek ve bolca eğlenmek. Gözünüzü Küba’ya da çevirebilirsiniz. Orası Güney Amerika’nın en fazla turist çeken bir yeri.

Fransa’da kruvasan, İngiltere saat beş çayları içebilirsiniz. Kendinize bir de Instagram hesabı açıp gezdiğiniz gördüğünüz, nefeslerini içine çektiğiniz dünya ve Avrupa kentlerinin fotoğraflarını oraya yükleyebilirsiniz. Gezgin olmak, tadını çıkara çıkara, üç kuruşun hesabını yapmadan para saçarak gezmek, herhalde dünyanın en güzel şeyi olsa gerek. Tabi bu satırların yazarı en uzak nokta olarak Hatay’a gittiği için söylediklerim birer temenni ve tahminden ibaret. Ama siz tadını çıkarın. Biz burada size yollar gösterirken, siz de çok fazla paraya sahip şanslı biri olarak gezmeye ve harcamaya devam edin.

Özgürlükler Neden Parayı Ve Zenginliği Kendine Çeker? ne kadar güzel bir soru değil mi? Özgürlükler neden parayı ve zenginliği kendine çeker? Çünkü bir insan özgür oldukça para ve zenginlik sahibi olur. Yine aynı şekilde parası ve zenginliği oldukça özgürlüğün tam tadına varabilir. Kısır döngü gibi görünse de aslında birbirine mecbur döngülerdir bunlar. Ayrıntılar yazımızda efendim. Buyurun.

3- O Çok İstediğiniz Kadının Karşısına Çıkmak 

Para demek özgüven demek. Öz güven ise kadınları ikna ve celbetme yolunda emin adımlarla ilerlemek demek. O nedenle hayatında olmak istediğiniz kadının karşısına çıkma zamanı demektir. Paranız var, eh paranız olduğuna göre tipiniz ve gideriniz var. Siz hiç çirkin bir zengin gördünüz mü? Görmediniz. Görmeniz de pek mümkün değil hani. Zira para öyle bir güçtür ki en doğal makyajlarla sizi size bile bir başka gösterir.

O nedenle o çok istediğiniz kadının karşısına geçin ve sadece maddelerin dünyasında değil özel hayatınızda da istediklerinizi tatmin etmenin startını vermiş olun.

4- Kendinizi Şımartmak 

Kendinizi şımartmayı borç bilin. Yılların fakir ve sefil adamı olarak az çekmediniz hani? Hani canınız Paris’te kahve mi içmek istedi, bir kere olsun bunu yapın ve Paris’e sadece kahve içmeye gidin. En büyük zenginlik, alış veriş yaparken alınacak şeylerin fiyatına, etiketine bakmadan almak olacaktır. Bu nedenle bol bol alışveriş yaparak, yıllardır almayı arzuladığınız şeylerin listesini çıkarıp giderin tüm isteklerinizi. Yoksa çok para sahibi olmanın ne faydası var.

5- Ailenize İstediklerini Hediye Edin 

Anneniz hacca mı gitmek istiyor? Şu ömrü hayatında verin ona istediğini. Babanız yayan olarak yolları tepmekten bıktı mı? Ona en son modelin, en tatlı tekerlerden bir tane satın alın. Bu, har vurup harman savurmak değil, size canınız kadar yakın olan insanları mutlu etmek olacaktır. Sanıyorum ki asıl mutluluk verici olan da bu.

Yorum yapın