Dünyayı Gezerken Yapabileceğiniz 6 Online İş Fikri

Dünyayı gezmek birçoğumuzun en büyük tutkularından biri ve eminim bu yazıyı okuyan sizlerden de dünyayı gezenler ya da dünyayı gezmek isteyenler vardır. Farklı kıtaları tanımak, milyonlarca insanın geçtiği ama sizin hiç bilmediğiniz sokaklarda yürümek kadar güzeli var mı bilmiyorum. Ama bu kadar macerayı yaşarken ve farklı ülkeleri gezerken belli bir birikiminizin ya da bir gelirinizin olması gerekir.

travel world photo

Bunun için de uzun süre çalışmış olup birikim yapmış olmanız gerektiği gibi dünyayı gezerken bir yandan da çalışıyor olmanız gibi durumlar devreye girecektir.

Dünyayı gezmek gibi bir tutkunun peşinden gidenlerdenseniz ya da hala yol acıkmak için hazırlık yapanlardansanız cebinizi doldurmanızı ve bir yandan da dünyayı gezmenin tadını çıkarabilirsiniz. Dünyayı gezerken elinizde satmak istediğiniz ürünler olduğunu düşünün bu ne kadar zor ve sıkıcı bir durum olacaktır. Para kazanmak adına cruise gemilerde çalışmanız da tatil yapmanızı ve istediğiniz yerlerde gezmenizi engelleyecektir. Gittiğiniz ülkelerde çalışmanız da yine tatilinizi engelleyecek ve hiçte kolay olmayacaktır. Ancak dünyayı gezerken yapabileceğiniz 6 online iş fikri ile hem kazançlı çıkabilir hem de dünyanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu işte bende varım diyorsanız gelin bu fikirleri mercek altına alalım…

travel world photo

1.Online Yatırım Yapmak

Her yerde duymaya başladığınız yatırım sözcüğünü biraz daha açarsak aslında dünya üzerinde gezerken ne kadar şanslı çıkacağınızı da anlayacaksınız. Çünkü yatırım demek ufak bir para ile mantıklı işlemler yaparak çok büyük paralar kazanmak demek. Online ortamda ise yatırım araçlarından biri olan Forex ile 100 dolar yatırım yaparak birkaç işlem sayesinde 100.000 dolar kazanabilirsiniz. Bu ücret ise sizin dünyayı gezmeniz için yeterli olacak bir miktar olduğundan dolayı daha fazlasını da kazanabilirsiniz.

Yatırımlarınız sayesinde dünya üzerinde gezerken para sıkıntısı duymayacağınız gibi kendi ülkenizde yepyeni bir iş dahi açabilirsiniz. Online olarak yapabileceğiniz bu iş fikri ile tatilinizde ek işlere gerek duymayacağınızı da söylemek gerek. Çünkü bazı işleri yaparken ek işlere de ihtiyaç duymak mümkün. Ancak bu iş sayesinde ek işe gerek kalmadan hatta tatile gidip zengin olanlardan biri olabilirsiniz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Sokakta sucuk ekmek satmak

2.Online Web Sitesi Açmak

Gezmeyi çok seven birisiniz ve sürekli olarak farklı ülkeleri geziyorsanız kendiniz gibi insanlara bilgiler vermek adına gezi- tatil türü bir web sayfası açabilirsiniz. Bu sayfa üzerinden gezdiğiniz yerleri paylaşabilir ve kendi çekmiş olduğunuz resimleri yükleyerek arama motorlarının gözünde sevilen bir adres olabilirsiniz.

Online tatil ya da gezi sitesi kurduğunuzda reklamlardan kazanç elde ederek yüksek miktarlar elde ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu gibi işlerde çalışmalara biraz erken başlamanızda fayda var. Çünkü geç başlandığında kazançlarınızda gecikebilir.

3.Satış Ortaklığı Yapmak

Günümüzün en popüler online iş fikirlerinden olan satış ortaklığı ile sizin olmayan ancak satış yapmanızla birlikte kar elde etmenizi sağlayan ürün çalışmalarıdır. Bunun için kendinize nasıl bir ürün satabileceğinizle ilgili bir karar tablosu çıkarmanız ve online olarak bu ortaklıkla ilgilenmeniz yeterli olacaktır. Oldukça yüksek kazançlar elde edebileceğiniz bu sistem sayesinde istediğiniz yerden satışlarınızı gerçekleştirebildiğiniz gibi eğer satışlar hakkında bilginiz yoksa ve satış alanına ilgi duymuyorsanız bu işe başlamamalısınız.

4.Online Yazılım Geliştirmek

Yazılım konularında bilginiz varsa ve piyasa üzerinde hangi tür yazılımlara ihtiyaç olduğunu biliyorsanız tatilinizi gerçekleştirmenin yanında dünyadaki diğer insanların da fikirlerini alarak güzel ve sağlam yazılımlar geliştirebilirsiniz. Bu sayede hem kazanır hem de insanlara faydalı bir çalışma hazırlamış olursunuz.

Yazılımlarınızı rahatlıkla hazırlayabileceğiniz gibi dünya üzerinde farklı düşüncelerle birlikte olmanız da yazılım geliştirme konusunda sizlere yeni fikirler verecektir. Kullanılabilir ve kaliteli bir yazılım üreterek dünya geziniz için yeterli ücreti kazanabilirsiniz.

5.Online Oyunlar Geliştirmek

Bazıları için tatil demek bol bol oyun oynamak ve gezmek anlamına geliyor. Bu nedenle de kişilerin online olarak hazırlayacakları başarılı oyunlar hem oyun severler açısından farklı bir deneyim olurken oyunu hazırlayan kişi için de kazanç kapısı olabiliyor. Bende gezerken oyun yapabilirim ve bu alanda kendime güveniyorum diyorsanız ülke ülke gezdiğiniz yerde karakterlerinizi seçin ve farklı dünyalar keşfetmenin verdiği zengin ruh dünyası ile online oyunlarınızı üretmeye başlayın…

6.Online Koçluk!

Bu iş nasıl oluyor diye düşünenler var biliyorum. Ancak online olarak yapabileceğiniz ve size gerçekten çok fazla gelir sağlayacak çalışmaların başında online yaşam koçluğu geliyor. Sadece genel bir yaşam koçluğu değil seyahat koçluğu ya da aşk koçluğu gibi farklı alanlarda koçluk yapmaya başlayabilirsiniz. Özellikle yabancı dil bilginiz varsa farklı ülkelerde gezerken koçluk hizmetlerinizi daha da geliştirme imkanı bulabilirsiniz. Dünyayı gezerken yapabileceğiniz 6 online iş fikri ile hemen işe koyulmak ve tatile doymak istiyorsanız acele edin. Hayat çok kısa ve zaman su gibi akıyor.

Yorum yapın