Düşük sermaye ile iş kurmak kolay mı?

Ülkemizde az da olsa sermayesi olan kişilerin ne türde yatırım ve iş imkânı sağlamaya karar veremeyen birçok insan bulunmaktadır. Bu yüzden de bu durumda olan kişileri teşvik edici çalışmalarda yapılarak hem onlara hem de iş arayan kişilere fayda sağlanmış olunacaktır. Sizlere sunulacak işlerin çalışacak kişiye daha karlı ve yarar sağlaması gerekmektedir. Bunun içinde çalışmayı düşündüğünüz işin ilk olarak kendi bilgi ve becerilerinize uygun, sizi sıkmayacak ve sizin için önemli olan şartlara sahip olması başlayacağınız işin önemini arttırmaktadır. Çünkü başlayacağınız işin sizin hayatınız da büyük bir önemi sahip olacaktır. Başlamış olduğunuz işte karşınıza çıkabilecek problemleri önceden tespit etmeye çalışıp sorunlar karşısında tecrübe edinmeniz gerekmektedir. Bu sayede çalışacağınız işi severek yapmış olacaksınız ve işinizden bunalmayacaksınız.

ÖNEMLİ İPUCU: SİZLERE DÜŞÜK SERMAYELİ İŞ KURDURACAĞI VAADİ İLE DOLANDIRICILIK YAPAN KİŞİLERE SAKIN İTİBAR ETMEYİNİZ. İŞİN NİTELİĞİNİ DİDİK DİDİK EDİNİZ. GEREKİRSE BİR AVUKATA MÜRACAT EDİNİZ. BEDAVA PEYNİRİN FARE KAPANINDA OLDUĞUNU ASLA AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN.

Düşük Sermayeli İşlerin Özellikleri Nelerdir?

– Girişimci ruhun olmasına rağmen yeterli sermayeye sahip olamadığı için harekete geçemeyen girişimciler için önemli bir yere sahiptir.
– Piyasada küçük sermayeli ancak karlı, birçok iş modeli bulunmakta bu işlerin gelişimine etkisi olmaktadır.
– Yeni girişimciler tarafından keşfedilmeyi bekleyen birçok iş imkânı sağlanmış olur.
– Kaybetme riski olabildiğince azdır.
– Az nakitle büyük işler başarılacaktır.

Düşük Sermeyeli İş Bulmak İçin Gereken en önemli şey

Kurmayı planladığınız işin büyük ölçekli veya küçük ölçekli bir iş olması süreç olarak baya zorlayacaktır. Düşük sermaye ile iş kuran kişilerin yapması gereken ilk şart ne kadar bütçeyle işe başlamasıdır. Bu miktarı kafasında belirlediği zaman yapacağı işine adım atmış olacaktır. İşe tam olarak karar vermekle birlikte iş planınızı oluşturmanız gerekecektir. İşe başladığınızda para açısından sıkıntılar yaşadığınız zaman bankalar sizlere kredi vererek fayda sağlayıcı yardımlarda bulunur. Bu krediden faydalandığınız da ödemelerinizi gününde yapmanız gerekmektedir. Ödemelerde aksatmalar, gecikmeler yaşanmamasına özen gösterilmelidir. Bunu yapmak her ihtimale karşı kenarda bir miktar paranız bulunması gerekmektedir. Yapmış olduğunuz bu önlem sizin başka bir parasal ihtiyacınızda banka tarafından hiçbir tereddüt yaşanmadan verilecektir.

Nasıl Düşük Sermayeli İş Kurabilirim?

Düşük sermaye ile iş imkânları günümüz şartlarında oldukça fazladır. Bu iş imkânları sayesinde birçok iş arayan kişiler amaçlarına ulaşmaktadır. Zarar etme imkânı çok az olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Herhangi bir yeteneğiniz sizin için sermaye niteliğinde olabilir. Teknoloji odaklı bir işletme kurmayı hedefleyerek kurulan işe destek amaçlı kredi başvurusunda bulunulduğunda gerekli yardımlarda bulunulmaktadır. Devlet ve bazı kredi işleriyle ilgilenen kuruluşların hibe kredisi vererek yardım sağlamaktadır. Bu krediden faydalanmak istediğinizde araştırmalar yapılmaktadır. Bu işlemi yaptığınız zaman paranızı planlı bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bu gibi krediler sizlerin iş imkânı yaratmanıza olarak sağlayarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Ufak çaplı bir çalışma yaparak da iş imkânı ortaya çıkarabilirsiniz. Örnek olarak bir fotoğraf makinası alarak da kendinize küçük bir dükkân açarak düşük sermaye ile iş imkanı sağlamış olacaksınız. Düşük sermayeniz ile iyi bir iş planı, o iş için gerekli olacak sermayeyi ayarlayıp ve en önemlisi de cesaretinizi toplayıp bu işi yaparım diyerek işi yapacağınızın ve yapmış olduğunuz işte büyüyeceksinizdir. Her işte olacağı gibi bazı riskler olacaktır ama bunları da sizin istikrarlı çalışmanız sayesinde yok edeceksiniz. Yapacağınız çekimlerde hem kendiniz için kazanç sağlamış olacaksınız hem de yapmış olduğunuz işler sayesinde çevreniz genişleyecektir. Bu sayede de iş bulmanız kolaylaşacak ve fotoğraf işleri yapılması gerektiğinde ilk olarak siz tercih edileceksiniz. Düşük sermayenizle kendinize büyük bir iş imkânı sağlamış olacaksınız. İşlerinizi zamanla büyüyeceği için sizin de çalışma arkadaşları aramaya başlayacaksınız. Bu durumda sizinle çalışmak isteyecek çalışma arkadaşlarınıza yarar sağlamış olacaksınız. Sizin sayenizde de işsiz olan kişiler iş imkânı bulmuş olacaktır. Hem sizin hem de çalışan arkadaşlarınızın parasal açıdan fayda sağlamış olacaksınız.

Sizler önerim en düşük sermayeli iş fikirlerinden 5 adet makalemize   göz atıp SOMUT İŞ FİKRİ İNCELEMENİZ.

Yorum yapın