Düşük sermaye ile iş kurmak kolay mı?

Ülkemizde az da olsa sermayesi olan kişilerin ne türde yatırım ve iş imkânı sağlamaya karar veremeyen birçok insan bulunmaktadır. Bu yüzden de bu durumda olan kişileri teşvik edici çalışmalarda yapılarak hem onlara hem de iş arayan kişilere fayda sağlanmış olunacaktır. Sizlere sunulacak işlerin çalışacak kişiye daha karlı ve yarar sağlaması gerekmektedir. Bunun içinde çalışmayı düşündüğünüz işin ilk olarak kendi bilgi ve becerilerinize uygun, sizi sıkmayacak ve sizin için önemli olan şartlara sahip olması başlayacağınız işin önemini arttırmaktadır. Çünkü başlayacağınız işin sizin hayatınız da büyük bir önemi sahip olacaktır. Başlamış olduğunuz işte karşınıza çıkabilecek problemleri önceden tespit etmeye çalışıp sorunlar karşısında tecrübe edinmeniz gerekmektedir. Bu sayede çalışacağınız işi severek yapmış olacaksınız ve işinizden bunalmayacaksınız.

Düşük Sermayeli İşlerin Özellikleri Nelerdir?

– Girişimci ruhun olmasına rağmen yeterli sermayeye sahip olamadığı için harekete geçemeyen girişimciler için önemli bir yere sahiptir.
– Piyasada küçük sermayeli ancak karlı, birçok iş modeli bulunmakta bu işlerin gelişimine etkisi olmaktadır.
– Yeni girişimciler tarafından keşfedilmeyi bekleyen birçok iş imkânı sağlanmış olur.
– Kaybetme riski olabildiğince azdır.
– Az nakitle büyük işler başarılacaktır.

Düşük Sermeyeli İş Bulmak İçin Gerekli Olan Özellikler Nelerdir?

Kurmayı planladığınız işin büyük ölçekli veya küçük ölçekli bir iş olması süreç olarak baya zorlayacaktır. Düşük sermaye ile iş kuran kişilerin yapması gereken ilk şart ne kadar bütçeyle işe başlamasıdır. Bu miktarı kafasında belirlediği zaman yapacağı işine adım atmış olacaktır. İşe tam olarak karar vermekle birlikte iş planınızı oluşturmanız gerekecektir. İşe başladığınızda para açısından sıkıntılar yaşadığınız zaman bankalar sizlere kredi vererek fayda sağlayıcı yardımlarda bulunur. Bu krediden faydalandığınız da ödemelerinizi gününde yapmanız gerekmektedir. Ödemelerde aksatmalar, gecikmeler yaşanmamasına özen gösterilmelidir. Bunu yapmak her ihtimale karşı kenarda bir miktar paranız bulunması gerekmektedir. Yapmış olduğunuz bu önlem sizin başka bir parasal ihtiyacınızda banka tarafından hiçbir tereddüt yaşanmadan verilecektir.

Nasıl Düşük Sermayeli İş Kurabilirim?

Düşük sermaye ile iş imkânları günümüz şartlarında oldukça fazladır. Bu iş imkânları sayesinde birçok iş arayan kişiler amaçlarına ulaşmaktadır. Zarar etme imkânı çok az olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Herhangi bir yeteneğiniz sizin için sermaye niteliğinde olabilir. Teknoloji odaklı bir işletme kurmayı hedefleyerek kurulan işe destek amaçlı kredi başvurusunda bulunulduğunda gerekli yardımlarda bulunulmaktadır. Devlet ve bazı kredi işleriyle ilgilenen kuruluşların hibe kredisi vererek yardım sağlamaktadır. Bu krediden faydalanmak istediğinizde araştırmalar yapılmaktadır. Bu işlemi yaptığınız zaman paranızı planlı bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bu gibi krediler sizlerin iş imkânı yaratmanıza olarak sağlayarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Ufak çaplı bir çalışma yaparak da iş imkânı ortaya çıkarabilirsiniz. Örnek olarak bir fotoğraf makinası alarak da kendinize küçük bir dükkân açarak düşük sermaye ile iş imkanı sağlamış olacaksınız. Düşük sermayeniz ile iyi bir iş planı, o iş için gerekli olacak sermayeyi ayarlayıp ve en önemlisi de cesaretinizi toplayıp bu işi yaparım diyerek işi yapacağınızın ve yapmış olduğunuz işte büyüyeceksinizdir. Her işte olacağı gibi bazı riskler olacaktır ama bunları da sizin istikrarlı çalışmanız sayesinde yok edeceksiniz. Yapacağınız çekimlerde hem kendiniz için kazanç sağlamış olacaksınız hem de yapmış olduğunuz işler sayesinde çevreniz genişleyecektir. Bu sayede de iş bulmanız kolaylaşacak ve fotoğraf işleri yapılması gerektiğinde ilk olarak siz tercih edileceksiniz. Düşük sermayenizle kendinize büyük bir iş imkânı sağlamış olacaksınız. İşlerinizi zamanla büyüyeceği için sizin de çalışma arkadaşları aramaya başlayacaksınız. Bu durumda sizinle çalışmak isteyecek çalışma arkadaşlarınıza yarar sağlamış olacaksınız. Sizin sayenizde de işsiz olan kişiler iş imkânı bulmuş olacaktır. Hem sizin hem de çalışan arkadaşlarınızın parasal açıdan fayda sağlamış olacaksınız.

Satılık Butik Otel-Aylık 24 000 TL net kar
Satılık Butik Otel-Aylık 24 000 TL net kar
Description : Günlük ortalama 800 TL dolaylarında ne karı olan yaz kış iş yapan butik otel satılıktır. 1 milyon ve üstü sermayesi olup İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290 nolu hatta yazsın. Net konumu, detaylı kar bilgisi ile son fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır.
Satılık GES tarlası-aylık 64 000 TL kar
Satılık GES tarlası-aylık 64 000 TL kar
Description : Niğde, Nevşehir bölgesinde satılık 1 Mv enerji kapasiteli güneş tarlası (Güneş enerjisi santrali). Anlaşması var. Aylık 64 000 TL net kar. Fiyatı 6 000 000 TL Detaylar için Whatsapp'tan 08502550290'a yazınız.
Aylık 12k net kar-İstanbul’da-devren kiralık dükkan
Aylık 12k net kar-İstanbul’da-devren kiralık dükkan
Description : Günlük ortalama 400 TL dolaylarında ne karı olan dükkan devren kiralıktır. İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290 nolu hatta yazsın. Sektörü yeme içme, gıda sektörüdür. Net konumu, detaylı kar ve iş bilgisi ile fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır.
İstanbul’da aylık 35 000 net karlı dükkan devren kiralık
İstanbul’da aylık 35 000 net karlı dükkan devren kiralık
Description : Günlük ortalama 1200 TL dolaylarında ne karı olan dükkan devren kiralıktır. İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290 nolu hatta yazsın. Sektörü yeme içme, gıda sektörüdür. Net konumu, detaylı kar ve iş bilgisi ile fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır.
İstanbul’da günlük 5k cirolu dükkan devren kiralıktır
İstanbul’da günlük 5k cirolu dükkan devren kiralıktır
Description : Günlük 5000 TL dolaylarında cirosu olan dükkan devren kiralıktır. İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290 nolu hatta yazsın. Sektörü aksesuar, hediyelik eşya, takı sektörüdür. Net konumu, detaylı kar ve iş bilgisi ile fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır.
Günlük 1000 TL net karlı dükkan devren kiralık
Günlük 1000 TL net karlı dükkan devren kiralık
Description : Günlük 1000 TL dolaylarında net karı olan dükkan devren kiralıktır. İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290'dan yazsın. Sektörü kahcevilik sektörüdür. Konumu, detaylı net kar bilgisi ile fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır. Not: İstanbul'dadır.
Devren kiralık 120 k cirolu dükkan
Devren kiralık 120 k cirolu dükkan
Description : Günlük 3-4 000 TL cirosu olan ve bu cironun önemli kısmı net kar olan dükkan kiralıktır. İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290'dan yazsın. Dükkanın türü, konumu, detaylı net kar bilgisi ile fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır.
Yuva arayan İzmir’li bir yavru kedi
5,0 rating
Yuva arayan İzmir’li bir yavru kedi
Description : Sağlıklı, aşıları yapılmış, ailesini arayan ve sahiplenilmek, sahiplenmek isteyen minik yavrumuz yuva arıyor ilgilenenler 0850 255 0290 numaralı telefona Whatsapp'tan yazabilir. İzmir Selçuk'taki veterinerden ücretsizce alabilir. Not: Resimler gerçektir.
Client Review : Tatlı ve son derece oyuncu ve de köpek gibi sadık
Client Rating :
5,0 rating
"Parlakfikirler" sizlere girişimcilik, iş kurma ve de gelir elde etme sürecinde destek olmak için durmaksızın yazıyor. Ayrıca işinizi büyütmek, satışlarınızı arttırmak, Google'da zirvelere tırmanmak için bize soru sorabilirsiniz. İletişim için: mehmetgorunmez1@gmail.com adresine mail at.

Yorum yap

Lüften yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz