E-5 Trafiğine Girmeden Yapılabilecek 7 İş Fikri

İnsan, kendi yarattığı şeylerin önce güzelliğine sonra zahmetine katlanır. Hakan Günday Azil kitabında ”arabalar, insanlığın yararına hizmet etmek için tasarlanmış olsa da yarardan çok zarar vermektedir” gibi bir çıkarımda bulunmuştur ve bunda da sonuna kadar haklıdır.

Arabalar, nüfuslarla bir olup katlanınca ortaya fecaat diye tabir edebileceğimiz feci durumlar çıkmıştır. Trafik kabusu! Sabah trafiği, iş arası trafiği, akşam trafiği! İnsan, zaten uzun mesai saatlerinden dolayı kendinden geçerken bir de eve dönme telaşı, işe yetişme telaşı eklenince işler iyice çığrından çıkar.

traffic photo

E-5 trafiği ise İstanbul için cehennem anlamı taşımaktadır. İstanbul’da yaşayan 20 milyona yakın insan, bunun farkındadır ve bundan olabildiğince kaçınır. Kaçınmak ama nereye kadar?

Stresli Bir Müşteri İle Başa Çıkmanızı Sağlayacak 5 Taktik sadece çalışanlar değil müşteriler de stres payından nasibini alır ve aynı şekilde tüm streslerini çalışanlara yansıtma psikozuna girerler. Stresin kendisiyle de stresli bir müşteriyle de baş etmenin yolu öncelikli olarak stresten uzak durmaktadır. Yazımızın içinde bunları bulabilirsiniz.

Modern İnsanın Yeni Sıkıntıları 

Fransız İhtilali ile birlikte çalışma saatleri günde 8 saate indirilmiştir. Acaba öyle midir peki? Yüzyıllar önce cereyan eden bir ihtilalden sonra, acaba özel kurumlarda kaç kişi günde 8 saat çalışıyor. 10 saat , 12 saatlik çalışma periyotlarıyla modern insanın cılkı çıkarılmaktadır. Hatta iş ve sektör öyle bir hal almaya başlamıştır 10 saat çalışılan bir iş bulunca seviniyoruz, sevinir hale getiriliyoruz.

Kendi hakkımızı kendi ellerimizle atalarımız bizim yerine almış olsa bile 21. yüzyıl ile birlikte modern kölelik başlamış durumdadır. Günde 11 saat çalışacaksınız diyen bir patrona ama Fransız ihtilali ve haklarımız derseniz daha işe başlamadan kovulursunuz.

İş bir de mesai saatleriyle sınırlı değildir ki. Kimsenin işine saniyede ışınlanma gibi bir lüksü yoktur. Teknoloji anca Akbil basacak kadar ilerlemiştir. İstanbul trafiğini baz alacak olursak en iyi ihtimalle 1 saat erkenden evden çıkmamız gerekir.

Sabah 8’deki işe 7’de çıkan insan, 6’da çıktığı işten de en erken 7’de evde olur. Tabi bunlar en iyimser, en safiyane ihtimaller. Hal böyle olunca günün en az 14 saati çalışmaya ve çalışmak için yollarda, trafiklerde sürünmeye kadar varmıştır. Bir modern insanın, İstanbul gibi trafiği bol bir cehennemde kendi özel hayatına, ailesine, hobilerine, sanatsal ve kültürel faaliyetlere ayırması söz konusu bile değildir.

”Bir pazarım var diyen modern insan” o gününü de bol bol dinlenerek, uyuyarak ve televizyon izleyerek geçirmektedir. Ancak korkmayın. Her şeyin bir çözümü var. Yazımızda da E-5 trafiğine girmeden, yani kati surette evden çıkmaya bile gerek kalmadan ek gelir elde etme yöntemlerini, çalışma stillerini öğrenecek ve biraz cüret göstererek o işlerde çalışmaya başlayabileceksiniz.

Gökdelende Mi Samimi Ev Ortamında Mı Çalışmak Verimlidir? yazımız bu ikilem arasındaki farkları, her iki tarafında artı ve eksi yönlerini sizlerle paylaşıyor. Dilerseniz yazımızı okuyun ve kararınızı vermeden önce neyi tercih edeceğiniz konusunda iyice bir emin olun.

E-5 Trafiğine Girmeden Yapılabilecek 7 İş Fikri

1- Metin Yazarlığı:

Metin yazarlığı, yüksek dikkat ve motivasyon işidir. Ancak bir o kadar da bir ofis ortamına, bir patron denetlemesine tabi olmayan bir iştir. Artık internet ve mail ile haberleşme seçenekleri var. Metin yazarı kendisine verilen metinlerin yazımını tamamladıktan sonra sadece mail seçeneğini kullanarak söz konusu yetkili mercilere yazdıklarını gönderebilir. Belki haftada bir ofise gidip görünmesi yeterli olacaktır.

Metin yazarlığı ek gelir değil tam gelir elde etmek isteyenlerin kesinlikle yapmak isteyeceği bir iştir.

2- Evden Makale Yazarlığı:

Az biraz yazım ve imla kurallarını biliyorsanız, güzel Türkçemizi güzel bir şekilde cümle kurarak geliştirmeyi hedef haline getirmeyi biliyorsanız, çok rahat bir şekilde ev ortamında makale yazarlığı yapabilirsiniz.

İnternette an be an, güncel olarak makale yazarı arayan sitelerin anlık ilanlarını takip etmeli ve çok da geç kalmadan gerekli başvuruları yapabilirsiniz. Böylesi bir yazarlık için profesyonel manada yazar olmaya da lüzum yoktur. Bu işte evin sıcak ortamında, sadece yazım kurallarına dikkat ederek ve gerçek bilgiler vermeye özen göstererek işi zamanında teslim ederek gani gani kazanabilirsiniz.

Nerelerde makale yazarlığı yapabilirim adlı makalemiz, bu konuda yazarlık yapmak isteyenlere yol gösterici olacaktır.

Grafik Tasarım İşiyle evden harikalar yaratabilirsiniz.

3- Grafiker ve Tasarımcılık

Böyle bir işte sizden istenen şey, yazarlık değil bir manada çizerlik olacaktır. Sizden istenen örneğin bir derginin kapağını yapmanız olacaktır. Çalışma masanızın üstünde, bilgisayar ekranınızın önünde dilediğiniz kadar oyalanarak, yapmak istediğiniz işi layıkıyla yerine getirmek için rahat ve sizin belirlediğiniz çalışma saatleri içerisinde çalışabilirsiniz. Dışarıya da işe yetişmek için değil gezip tozmak için çıkarsınız.

Evde çalışmak bir manada kendi işinin patronu olma yolunda ilerlemek ve bunun sağlamasını yapmak demektir.

4- Online Satış

Online satış işlerini, bir web – sitenin tüm kontrollerini de hiç trafiğe takılmadan tamamen ev ortamında halledebilirsiniz ve dilerseniz sadece maaşınızı çekmek için dışarı çıkarsınız. Artık sıfırdan bir ofis açmak, çalışanları ortaya getirmek kurumlar için de pahalı ve lüzumsuzdur. Bu nedenle sizin evden çalışmanız sadece sizin çıkarınıza değil bağlı olduğunuz firmanın da çıkarınadır.

Böyle olunca bir ofis satın almak ya da kiralamak zorunda kalmazlar. Ona ayıracakları parayı size maaş olarak verirler. Siz de trafik, kalabalık, kaos gibi kıyameti andıran sorunlarla uğraşmadan yolunuza devam edersiniz.

İnternetten Bilet Satış Sitesi Kurup Para Kazanmak adlı makalemiz tam da online satış fikrini mercek altına alıyor. Bu konuda bilgilenmek isteyen sevgili parlak fikirler okurları, buyurun yazımıza.

İlk 4 iş fikri, ek gelir değil tam gelir elde etmek isteyen ve İstanbul’un E-5 trafiğine maruz kalmadan çalışmayı arzu edenlerin işine yarayacak cinstendi. Şimdi ise daha çok hanımların ek gelir elde etmek için, evden seri bir şekilde günde 3 -4 saatlerini ayırarak çalışıp kazanacakları iş fikirlerini sıralayacağız.

5- Evde Organik Krem ve Şampuan Yapmak

Hanımların doğallık ihtiyacı krem ve şampuanda da kendini göstermeye başladı. Bu nedenle diğer hanımlar evden organik krem ve şampuan üreterek ve onların satışlarını gerçekleştirerek hem ek gelir elde etmeye hem de hanımların ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor.

Tamamen ev malzemeleriyle hazırlanabilen bu tür krem ve şampuanlar, hem keyifli hem de bol kazançlı bir iş kapısı.

6- Çorap Katlama İşi

Çorap katlama işi de son birkaç yılın en revaçta işidir. Dışarının trafiğini, kalabalığını çekeceğime oturur evimde efendi gibi çorap katlar, hem de üstüne para kazanırım düşüncesinde olanlar, çorap katlama işini yaparak mutlu bir iş hayatına sahip olabilir.

Yorum yapın