E-Ticaret Sitenizde Göze En Çok Göze Çarpacak Olan 5 Minik Detay

Sevgili parlak fikirler okurları! Hepinize selam. Bu yazımızın konusunu oluşturan e-ticaret siteleri ve bu sitelerin içinde en çok göze çarpacak olan 5 minik detay. Yazımıza hızlı bir giriş yapalım ve ilk konu başlığımızı verelim.

Bu faydalı yazımızı okumadan evvel şuradaki https://parlakfikirler.org/internetten-urun-pazarlarken-musteriye-guven-verecek-5-tasarim-hilesi/ linkimizde yer alan konu ile alakalı diğer yazımıza da göz atıp e-ticaret işiniz için faydalı bilgiler edinebilirsiniz.

 

E-Ticaret Sitelerinde Neden Göze Çarpacak Detaylar Bulundurmalıyız? 

 • İster e-ticaret siteleri olsun, ister normal bilgi ve kültür paylaşımı bir site olsun, artık binlercesi hizmet vermektedir. Her gün onlarca yeni web-sitesi açılmaktadır. Ama nasıl? Ne kadar estetik ve ayrıntılı olarak? Sektör genişledikçe otomatik olarak birbirinin kopyası olan siteler de aynı oranda arttı. Bir şey ne kadar popüler hale gelirse taklitler ve özensizlikler de o kadar peyda olur. Bundan kaçınmak gerek.

 

 • Şeytan, ayrıntılarda gizlidir derler. Doğru ya da yanlış bulabilirsiniz. Ancak yanlış bulmayacağınız bir tek nokta varsa o da şudur: Asıl ayrıntılarda gizli olan, başarıdır. Başarının kendisidir. İnsanlar, yatırımcılar, girişimciler, web-site sahipleri, gözden kaçırdıkları noktanın tam olarak bu olduğundan bihaberler. Herkes genel görünüme o kadar önem veriyor ki, detaylar ister istenmez atlanıyor. Oysa detaylardır genel görünümü güzelleştiren, işler ve pratik hale getiren.

 

 • Öyleyse bir site inşa ederken, özellikle bu site ticaret tabanlıysa, ayrıntılara gereğinden çok daha faza değer vermeli ve yönelmeliyiz. Aksi takdirde hali hazırda zaten binlerce sayıda olan rakiplerinize daha ilk rauntta yenilmiş olursunuz. Beyaz bayrak değil başarı bayrağı sallamak istiyorsanız, detaylara minik deyip geçmemeli ve rakiplerinizin bir adım önüne geçmek için her türlü detaya gereken önemi vermelisiniz.

E-ticaret siteleri konusu ilgisini çeken parlak fikirler okurları şu makalemizi de okuyabilirler: E-Ticaret Sitenizde İlk Satışı Yapabilmek İçin 5 Pratik Yol

e1

E-ticaret eşittir kolay alışveriş

Günümüzün Yükselen Değeri E- Ticaret Siteleri 

 • E-ticaret sitelerinin bu kadar yükselişte, adeta popüler birer adres olmasının birçok nedeni var. Bu nedenleri sırasıyla şöyle maddeleyebiliriz.

 

 • En büyük kolaylığı ve indirimli fiyatları e-ticaret siteleri sağlıyor. Neden? Çünkü insanlar mağaza mağaza, dükkan dükkan gezmekten, topukları şişene kadar istedikleri ürünü aramaktan kurtuldular çünkü. Tamamen ev ortamında, kahvelerini sigaralarını içerken, kahvaltı masasında, yatak odasında uyumaya hazırlanırken, cep telefonlarından ya da laptoplarından istedikleri ürünü sonsuz bir döngüyle rahat rahat görebilmekteler. Sadece görmek de değil. Siparişlerini de vermekte. Her şey evde başlayıp evde bitiyor.

 

 • Bir diğer nedenin kökeni olumsuz olsa da pozitif sonuçlara gebedir. İnsanlar kitlesel olarak asosyallik hastalığına tutulmuş durumda. Bu bir hastalık mı, onu bırakalım uzmanlar tartışsın. Bizim ilgilendiğimiz nokta, daha çok evde vakit geçirmeyi seven insanların alışverişte de evde kalarak birtakım hizmetlerden faydalanabiliyor olması.

 

 • Önce sinema hizmeti eve taşındı. İnsanlar kalabalık içinde gürültüler arasında çayını kahvesini sigarasını içemeden film izlemek zilletinden kurtulmuş oldu. Artık söz konusu sinema filmini istediği zaman durdurarak, geri sararak, ara vererek izlemekte. Şimdi de sıra alışverişte. Bir ürünün yüzlerce çeşidini tek bir tıkla takip etmekte, lüzum gördüğünde de siparişini verebilmekte.

Konumuza ek olarak Deli para kazandıran çok karlı bir e-ticaret girişimi kurmak için adlı makalemiz de size yol gösterici olacaktır.

e2

Sonsuz seçenekleriyle e-ticaret sayfaları

E-Ticaret Sayfalarından Alışveriş Yapmanın Dezavantajlı Yönleri Var mı? 

 • Tek bir dezavantaj söz konusu olabilir. O da giyim alanında alışveriş yaptığınızda başınıza gelebilecek talihsizliklerdir. Malumunuz bazı giysiler dar bazıları geniş kesim olabilmekte. Siz kendi bedeninize uygun şıkkı işaretleyip ürün siparişinizi verirsiniz. Ancak o giysi ya da kıyafet kapıya geldiğinde giysi, size dar ya da çok bol gelebilir. Artık birçok site iade ya da yenileme kabul etse de vakit kaybetmek gibi bir sorun, başınızı ağrıtabilir.
Şu İş İlgini Çekebilir:  WEB SİTESİNE YATIRIM YAPMAK

 

E-Ticaret sitenizde göze en çok çarpacak olan 5 minik detayı vermeden önce: E-Ticaret Sitem İçin Nerelere Reklam Vermek Daha Mantıklı? adlı makalemizi de okuyabilir, bu konu ve iş sahası hakkında daha fazla bilgiye yine parlak fikirler kalitesinde ulaşabilirsiniz.

e3

E- ticaret eşittir al gülüm ver gülüm

E-Ticaret sitenizde göze en çok çarpacak olan 5 minik detay

 • Logo: Detaylar önemli demiştik. Hele ki bu detay, logo kısmını kapsıyorsa. Logo demek, size marka değeri katacak olan küçük bir çizim demektir. Ancak kendisi küçük etkisi büyük bir reklam aracısıdır logolar. Logolar ne kadar orijinal, ne kadar vermek istediği mesajı verebilen durumda olursa, sitenizin göz estetiği ve işlevsellik açısından etkisi de o denli yoğun olur. Bu nedenle mümkünse bir grafik tasarımcı ile anlaşıp biraz paraya kıyarak kendinize özgün ve sağlam bir logo yaptırın. Logonuz sitenize giriş yapan potansiyel müşterilerinize merhaba desin. Bugün en büyük markaların logolarının ne kadar akılda kalıcı olduğunu unutmayın. Zaten biraz da o logolar bu denli akılda kalıcı olduğu için bu markalar o kadar büyük, o kadar ünlü değil midir?

 

 • İletişim bilgisi: Size belki tuhaf ya da saçma gelecek ama (ki bize de öyle geliyor) bazı e-ticaret sitelerinin iletişim bilgileri yoktur. Ne bir iş yeri adresi, ne telefon, ne de mail. Hal böyle olunca en başta güven konusunda bir zedelenme oluyor. Adressiz bir dükkan, gayr-ı ciddi bir algı oluşturuyor. Düşünün bir dükkana giriyorsunuz, dükkandaki adamdan kartvizit ya da telefon istiyorsunuz. Herhangi bir durum için. Karşı taraf da maalesef telefonumuz ya da kartvizitimiz yok diyor. Aynı o hesap. Bu nedenle görünen bir yere iletişim bilgilerinizi noksansız koyun. Böylece müşterilerinizin herhangi bir şikayeti ya da sorunu olduğunda ya da talebi olduğunda o adresten size kolayca ulaşabilsinler. Müşterilerinize ne kadar kolaylık sağlarsanız kazancınız da o denli artışta olacaktır.

 

 • Hakkımızda Sayfası: E-ticaret sayfanızın tarihçesi, nerelerde hizmet verdiği, müşteri memnuniyeti konusundaki görüşleri, ticari ilkeleri gibi detayları bir ya da birkaç paragraf halinde potansiyel müşterilerinize sunacağınız hakkınızda sayfası da bir diğer önemli noktadır. Böyle bir yazıyı sitenize koyarak, karakteristik bir tavır da sergilemiş olursunuz. Hangi yılda kurduğunuz, kaç şubeniz olduğu gibi bilgiler de cabası. Hakkınızda sayfası oluşturmak, hakkınızda merak edilenleri kitlelerin beğenisine ve bilgisine sunmak demek olacaktır. Bu nedenle atlanmaması gereken başka bir minik detaydır.

 

 • Ürünlerin kargo süresi: Sadece genel geçer değil, her tıklanan ürünün sayfasında belirtilmelidir. En geç 2 , en geç 3 gün içerisinde tarzında bu bilgi sunulmalıdır. Çünkü bazı ürünler diğer ürünlere göre daha erken ya da daha geç ulaştırılabilir. Aynı zamanda bu bilgiyi tek bir yerde kullanırsanız gözden kaçabilir. Sitenizin ziyaretçileri tırım tırım kargo süresini aramak zorunda kalmasın. Ki sırf bu yüzden bile sitenizden çıkıp başka bir siteye girebilirler. Bu nedenle her ürünün sayfasında istisnasız kullanılmalıdır.

 

 • Ssl sertifikasının olduğuna dair adres çubuğundaki yeşil işaret: Ne olursa olsun halen hatırı sayılı ölçüde büyük bir kitle, internetten alışveriş yapma konusunda kendi içlerinde çeşitli şüpheler barındırmaktadır. Bu nedenle önce güvenlik sonra alış veriş diyerek söz konusu Ssl sertifikasını edinmeli ve bu sertifikaya sahip olduğunuzu sitenin en görünen yerinde göstermelisiniz. Buna kısaca güvenlik sertifikası da denmektedir. Kredi kartı verilerini girmeye uygun site anlamına gelmektedir. Müşterilerinize alış veriş için en uygun yer olduğunuzu bu sertifika üstünden göstermeniz, birçok açıdan rahatlatıcı olacaktır.

Yorum yapın