E-Ticaret Sitenizde İlk Satışı Yapabilmek İçin 5 Pratik Yol

İnternette yazanlara inanarak sizde kendiniz için bir e-ticaret sitesi açtınız ve beklemeye başladınız değil mi? Size de son dönemlerin en karlı işi olarak e-ticaret sayfası kurmanız söylendi ve çok para kazanacağınız bir işe girişmekten geri durmadınız. İşte tamda bu düşünceler ile e-ticaret sitenizde ilk satışı yapabilmek adına beklemeye başladınız. Ancak bir türlü satışlarınız gerçekleşmiyor. Yeni açılan dükkânların müşteriler gözünde her zaman farklı bir yeri vardır. Çünkü yenidir ve her müşteri yeni olanı denemek yerine önceden var olanı denemek ister. Püf noktasını anladıysanız hadi e-ticaret sitenizden ilk satışı yapabilmek için neler deneyeceğinize birlikte bakalım…

1.Sektörde Yeni Olduğunuzu Hissettirmeyin!

E-ticaret sitenizi yeni açtığınızda uzun süre internet ile haşır neşir olmuş ve yeni ile eski arasındaki farkları kolaylıkla kavrayabilecek insanlarla karşı karşıya gelirsiniz. Bu yüzden bu insanlara karşı yeni site portresi çizmek yerine zaten var olan bir site profili kazanmanız gerekir. Bunun için;

  • Devam eden indirimler bölümü ile zaten var olan bir siteymiş gibi görüntü kazanabilirsiniz.
  • Ürünleri kullanan kişilerin varlığını hissettirerek önceden beri satış yaptığınızın izlenimini veren kullanıcı yorumları ekleyebilirsiniz.
  • Bazı sitelerde görebileceğiniz tükendi yazısını birkaç ürününüze ekleyerek alışveriş yapan insanlar olduğu izlenimi verebilirsiniz.

e-shop keyboard key. Finger

2.Ufak Hediyeler Her Zaman İyidir

Siz bir müşteri olsanız ve internet üzerinden sunulan ürünlerin yanında sizlere ufak hediyeler verileceği duyurulsa alışveriş yapmak adına o siteye tıklamaz mısınız? Ben tıklamam deyip muhalefet olanları duyuyor gibiyim. Ama herkes sizin gibi değil bunu sakın unutmayın. Belki de bazı kişiler gerçekten ufak hediyelere kanıp sayfanıza gelecek ve alışveriş yapmak isteyecek nereden bilebilirsiniz ki? Büyük balıklar tutmak için oltanıza küçük balık takmaktan çekinmeyin. Bu işin sırrı oltaya doğru yemi seçmekte. Bir de insanlara ürünlerinizi anlatamadığınız gibi ikna edici bazı yöntemleri internet sayfası üzerinde uygulayamazsınız. Ancak hediye ürünler sizin yerinize ikna edici bir özellik sunacaktır.

3.İndirimsiz Gün Olmaz!

E-ticaret sayfanızda satış yapmanın en kolay yolu indirimlerden geçer. Eğer tanıtımlarınız düzgünse ve sitenize ziyaretçiler geliyorsa o gün için gerçekten büyük bir indirim uygulayabileceğiniz 5-10 seçin. Bu ürünlerin alış fiyatına sadece kazanç olarak 1 TL gibi bir tutar ekleyin. Bunun dışında bir karınız olmasın. İnsanlar çok büyük bir indirim buldukları için bu yöntem sayesinde sizden alışveriş yapacaklardır. Çünkü internet üzerinden alışveriş yapan insanlar internet piyasası denilen sektörü çok iyi bilirler. Bu nedenle de sizin indirimleriniz hiç birinin gözünden kaçmaz. Tabi indirim yaptığınızda bunu duyurmanızda gerekir. Ana sayfanızda en göze çarpan yere indirimlerinizi eklemelisiniz.

4.Kelimelere Önem Verin!

Bildiğiniz gibi internet üzerinden satış yaparken bir satıcı gibi konuşma hakkınız yok. Bu nedenle mallarınızı sunarken insanlara satış taktikleri uygulayamazsınız. Ancak sizin yerinize konuşan kelimeleri doğru seçtiğinizde insanların zihinlerindeki fikirleri değiştirebilir ve onları satın almaya yöneltebilirsiniz. Etkili e-ticaret sloganları bulun ya da insanları büyüleyin demiyorum. Sadece doğru kelimeler seçerek işinizi anlatın. Neden insanların bu ürünü almaları gerektiğinin bilgisini verin. Ancak bu sayede kolaylıkla satış yapabilirsiniz. Ayrıca bu taktik size e-ticaret sitenizde ilk satışı yapabilmek için yeterli olduğu gibi ilerleyen zamanlarda da daha fazla kazanmanızı sağlayacaktır.

e-ticarette satış

5.Güvenilir ve Kullanışlı Bir Sistem Sunun!

E-ticaret sitenizde ilk satışı yapabilmek istiyorsanız size gelecek olan insanlara güvenilir bir ortam sunmanız gerekir. Güvenilir olmayan bir site üzerinden alışveriş yaptığınızda vereceğiniz bilgilerin nereye gideceğini bilmiyor oluşunuzdan dolayı sizde alışveriş yapmak istemeyeceğiniz gibi başkalarına da bu siteyi önermezsiniz. Ancak güvenilir ortam her zaman iyidir. Bir de sitenize tıklandığında anlaşılır bir sistem sunmalı. İnsanlar saatlerce aranmak yerine bütün alanlara erişebilmeli. Yoksa sitenizde durmazlar ve ilk alışveriş gerçekleşmez. İlk siftahınızda benimde katkım olduysa ne mutlu bana… Bol kazançlar dilerim…

“E-Ticaret Sitenizde İlk Satışı Yapabilmek İçin 5 Pratik Yol” üzerine bir yorum

Yorum yapın