Ek İş İmkanı Arayanlara En Kaliteli Ve Kazançlı 3 Tavsiye

Mevcut sistemler içerisinde insanlar artık harıl hurul çalışma ihtiyacı gütmektedirler. Ek iş arayanlar da bu kervana katılmıştır.

OKUMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VEYA BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!! BU DOLANDIRICILARIN VARLIĞINI ARKADAŞLARINIZA DA YAYIN Kİ KİMSE MAĞDUR OLMASIN!

Önceki ekonomik sistemler içerisinde ek iş aramak ya da ek işte çalışmak bir açgözlülük işaretiydi. Ek işte çalışmak mı? Aaa ne gerek var canım? Onlar da iyice gözünü yükseklere dikti gibi diyaloglar 70’lerin 80’lerin yeni yeni liberalleşmiş çağında çok ekstrem ve aşırı ölçeklerdi.

Bugün ise ek iş bulmak ve bunun imkanlarını aramak gayet olağan karşılanıyor. Şimdi en başta neden ek iş aradığımızı, neden ek işlere ihtiyacımız olduğunu sorgulayacağız. Daha sonra ek iş imkanı ararken nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıklayacağız. Daha sonrasında ise size pırıl pırıl üç adet ek iş tavsiyesi vereceğiz.

Parlak fikirler her zaman olduğu gibi şimdi de yanınızdayız. Yeter ki arkanıza yaslanın ve okumaların keyfine bakın.

Her Daim Severek Çalışılabilecek İşi Bulmak adlı makalemizi de buraya bir yere bırakalım. Severek çalışmak, severek evlenmek kadar önemlidir. Mantık evliliği yapar gibi sırf zorunda olduğun için ya da para kazanmak için girdiğimiz ya da kurduğumuz işler illa ki belli bir yerden ve zamandan sonra bizim nefretimizi kazanır ve o işten soğumaya başlar. Bundan sonrası çorap söküğü gibi gelir. Her daim severek çalışabileceğiniz işi bulmanın tüm ayrıntıları ve püf noktaları parlak fikirler farkıyla yazımızda.

İnsanlar Neden Ek İş Arama İhtiyacı Duyar? 

  • Elbette ki en büyük neden ekonomik boyunduruklardır. Daha fazla para kazanma ihtiyacı insanları ek iş aramaya sevk eder. Bu nedenle ilk maddeye ekonomik nedenler koyuyoruz. Tek maaşın yetmediği durumlar oluyor. Bu da kendi içinde ikiye ayrılıyor.

 

  • Bir zaruri bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor ek iş arama ihtiyacı. Alınan bir maaş o kadar çok kiraya, o kadar çok takside ve o kadar çok ihtiyaca bölünüyor ki elde avuçta kalan bir şey olmuyor. Zamanında bunu bir Türk filmi öyle güzel gösterdi ki hemen anlatalım. Maaşını alan bir memur esnafa, bankada parasını bıraka bıraka uzun bir caddede ilerliyor. Caddenin ucuna yani evine geldiğinde ise koca maaşından sadece bozukluklar kalıyor. İşte böyle zaruri ihtiyaçlar neticesinde insan ek iş aramaya başlıyor. Ama filmde ama gerçekte.

Ek iş arama muhabbetlerinde şöyle bir ayrım söz konusu. Bir kadın, bir eş, bir anne aile bütçesine yardımcı olmak için evden çalışabileceği, yarım zamanlık falan işlere başvurabilir. Bu da aslında bir ek işte çalışma sayılır. Erkeğin asal ve tam işinin yanı sıra, kadının aile bütçesine katkı bulunmak istediği işlere de ek iş diyebiliriz. Çünkü bir tam iş gibi doyurucu maaşı yoktur ama ek bir katkı vermek için girilmiştir o işlere. Böylece tam bir görev dağılımı olur. Koca asal ve tam para getireceği işte çalışırken kadın da ek işlerde katkılarına devam eder ve çalışma hayatına başlar. Fotoğraftaki bebeği yemek ise tamamen başlı başlına başka bir iştir sevgili parlak fikirler okurları :))

 

  • Ek iş aramanın ve bulmanın bir diğer nedeni ise keyfi ihtiyaçlarımızdır. Örneğin araba almak için bankadan kredi almak yerine ek iş aramak ayrı ve daha mantıklı bir yoldur. Biraz para yapmak ve gereken lüks ihtiyacı karşılamak için ek işe girmek her zaman daha sağlıklı ve pratik olacaktır. Söz konusu lüks tüketim ürününü aldıktan sonra ek iş bırakılıp asal işe anında geri dönülebilir. Dileriz ki zorunluluktan değil keyfiyetten ek iş aradığınız günler olur.

Ek İş Ararken Dikkat Edilecek Hususlar 

  • Ek iş ararken dikkat edeceğiniz en büyük husus, bulduğunuz ek işin yaptığınız asıl işe engel olmaması olacaktır. Bazıları vardır ki ek işte çalışacağım derken asıl işini kaybeder. Böyle traji komik sahnelerden kaçınmak için bulmak istediğiniz ek işlerin özgürlük içeren çalışma saatlerine sahip olduğuna emin olmanız gerekiyor. Bu sayede asıl işinizden arta kalan vakitlerinizde ek işinizi yapmanız ayrı bir önem taşıyor.

 

  • Bunun dışında ek işiniz her zaman için süre olarak kısa olmak zorundadır. Şöyle diyebiliriz ki bir insanın vücudu ve de bünyesi 2 ayrı tam günlük işi kaldırabilecek durumda değildir. Ancak kimileri yoksulluktan ve çaresizlikten bazı zamanlar günde 16 saat olmak suretiyle iki ayrı işte çalışmak zorunda kalabiliyorlar. Siz ise asıl işinizin tam süresinden arta kalan vakitlerde ek işinizi günde 4 maksiumum 5 saatte tutmaya özen gösterin. Bu sayede zamanı da ekonomik olarak kullanıp kazanacağınızı da ziyadesiyle kazanmış olursunuz.

Bazen ise ek iş dediğimiz şey angarya dediğimiz şeylerin toplamıdır. ”Başıma iş çıkarma” söyleminde olduğu gibi üst üste dosyalar, evraklar birikebilir. Şu güzel kadının suratındaki sıkkın ifade de bize her şeyi anlatıyor işte. Ek işlere sahip çıkın angarya işlerden ise mümkün olduğunca uzak durun. Tabi patronunuz masanıza onar tane dosya bırakıp bunlar akşama kadar bitecek derse, o ayrı. O zaman bedava ek değil eklemeli iş yapıyor olacaksınız.

İnternetten Özel Ders Verip Gelir Elde Etmek İsteyenlere her ne kadar 3 tane ek iş önerisi vereceğiz desek de şu da kenarda kalsın. İnternetin özel sahasına girerek birçok işten nasibinizi ve kıymetinizi alabilirsiniz. Şimdiden internet alanında aradığınız ve bulmak istediğiniz işlerde bol şans dileriz. Özel ders verme ihtimaline ise size şimdi konumuzun alt başlığında da vereceğiz.

Ek İş İmkanı Arayanlara 3 Kaliteli, Kazançlı Tavsiye

1- Özel Ders Vermek: 

Öğretmenseniz ya da herhangi bir alanda bir uzmanlık kazanmış iseniz onları özel ders vererek paraya dönüştürebilirsiniz. Örneğin birçok öğretmen bunun yoluna girmiştir. Özellikle matematik ya da İngilizce gibi derste öğrenilmesi zor olan derslerin öğretmenleri, özel ders vererek gayet sağlam ek gelir bütçesi kazanabilirsiniz.

Bunun dışında enstrüman öğretmenliği de yapabilirsiniz. Saz eğitmenliği, gitar kursu, yan flüt öğretmenliği falan derken, hem keyif aldığınız bir enstrümanın çalınışını insanlara öğretmenin haklı gururunu yaşarsanız hem de gayet güzel paraları gayet kısa bir süre içerisinde kazanabilirsiniz.

İşte gayet ciddi bir şekilde özel ders veren bir hoca. Belki okulundan belki bağlı çalıştığı bir kurumdan çıkar çıkmaz soluğu burada aldı. Ancak ek iş seçiminden en kaliteli, en şık işlerden birini yapıyor ve kesinlikle mutlu olmalı.

 

2- Makale Yazarlığı: Bakınız mesela ben. Evde, patron olmadan, tek kuralınız yetiştirme çabası olan gayet güzel, kaliteli ve kazançlı bir iştir makale yazarlığı. İşten eve döndüğünüzde, bazen bağlı bulunduğunuz kurumun içinde dahi bu işi yapabilirsiniz. Yazım kurallarına dikkat etmeyi biliyor ve Türkçe konusunda da belli başlı derecelerde hakimseniz bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz.

3- Evden Yapılabilecek Her Türlü İşler: Evden Dikiş İşi Yaparak Para Kazanmak linkini buraya atsak da evden yapılabilecek onlarca iş var. Dilediğinizde sitemizden de evden ne tür işlerde çalışacağına dair en sağlam bilgileri alabilirsiniz. İş yerinden döner dönmez evinize gider. Yemeğinizi yer biraz dinlendikten sonra ek gelir kazanmaya evinizden, güvenli sığınağınızdan devam edebilirsiniz.

Ek gelir için ek işlerde çalışacak olanlara kolaylık diliyoruz.

Not: Yorumlara iş için bıraktığınız iletişim bilgilerinden dolayı sorumluluk bizde değildir.

“Ek İş İmkanı Arayanlara En Kaliteli Ve Kazançlı 3 Tavsiye” üzerine bir yorum

  1. Bende evde ek is yaparak para kazanmak istiyorum ayrıca şu anda kira günüm gelmek üzere eşimi de işten çıkardılar çok acil evde yapabileceğim bir is imkanı lazım evde ütü yaparım incik boncuk işi yaparım bir bebeğim var 9 aylik o olduğu için dışarıda çalışmıyorum ama evde her işi yaparım ilgilenenlere saygılarımla bu da numaram 0546.957.0547 bana yalnızca numara dan ulasilabilinir saygılar tekrar

    Cevapla

Yorum yapın