Elektrikçi Dükkânı Açmak İstiyorum

Günümüzde bakıldığı zaman elektrik olmadan yaşamak mümkün değildir. Günümüzde elektriğin kullanıldığı alanlara bakıldığı zaman bu alanlara ortam aydınlanmasını sağlamak için kullanılan lambaları, televizyon ve bilgisayar gibi pek çok elektronik eşyanın çalışmasını sağlamak için kullanılan prizleri örnek vermek mümkündür. Tüm bu elektrik ürünleri günümüzde bakıldığı zaman elektrikçilerden satın almak mümkündür. Elektrikçi dükkânından alınan elektrik eşyalarının bu denli fazla olması elektrikçilerin kazançlarını da artırmaktadır. Elektrikçilerin kazançlarının bu kadar çok olması günümüzde kişileri elektrik işi ile uğraşmaya yönelmektedir.

electric photo

Elektrikçi dükkânı açmak istiyorum ama nasıl açılacağını ne yapacağımı bilmiyorum diyen kişilerin bu sorunlarına çözüm bulmak gerekirse; öncelikle bu işi yapmak için kişi kendisine bir iş yeri bulması gerekmektedir. Kişinin bulacağı bu iş yerine bakıldığı zaman elektrik ürünlerinin çeşitliliği göz önüne alınarak kişi kiralayacağı dükkânı bu duruma göre büyük bir iş yeri olarak kiralamalıdır. Elektrik dükkânı açmak isteyen kişi bu iş yerini bulduktan sonra bir sonraki işi açacağı dükkânın resmiyetini gerçekleştirmek olacaktır. Kişi bunun için belediye, mali gibi kurumlara giderek gerekli evraklar ile iş yerinin resmiyetliğini sağlamış olmaktadır. Elektrik dükkânı için yapılması gereken son işlem ise gerekli olan malzemelerin alınıp dükkânın içine güzele dizilmesidir.

Küçük İşletmeler İçin Pek Bilinmeyen 5 Pazarlama Yöntemi her elektrikçi dükkanı aynı zamanda bir küçük işletme statüsündedir. O nedenle elektrikçi dükkanları açanlar ya da açmayı kafaya koyanlar, küçük işletmeler için bilinen bilinmeyen (burada önemli olan bilinmeyendir, zira bilinmeyen uygulamaları ve pazarlama yöntemlerini bilmek ve uygulamak her zaman bir adım önde olmayı sağlar) pazarlama yöntemlerini hayata geçirmek zorundadır.

Günümüzde tekelleşme almış başını gitmişken, büyük şirketler, büyük holdinglere küçük işletmelerin bir bir kapanmasına ya da devretmesine neden olmaktadır. Büyüklerin açgözlülüğüne karşı küçük işletmeler kendi alanlarında ve kendi hacimlerinde yeniliklere imza atmalı. Çünkü sektörün içinde her şey değişmediği takdirde önce duraklamaya, sonra gerilemeye, en sonunda da ölmeye mecbur durumda bırakılıyor.

Elektrikçi dükkanında çalışan arkadaşlar da bu küçük işletme felsefesini benimsemeli, büyük balığı küçük balığı yutmadan evvel büyümeye bakmalıdır.

Priz, Ampul, Lamba Satmak Kazançlı mı?

Priz, ampul, lamba gibi ürünler günümüzde her alanda kullanılmaktadır. Günümüzde bakıldığı zaman iş yeri, okul, ev, sokak ve daha pek çok alanı özellikle akşamları aydınlatmak gerekmektedir. Bu aydınlatmak işi günümüzde lamba ve ampul aracılığı ile mümkündür. Lamba ve ampul kullanımına bakıldığı zaman bu ürünlerin belli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Kullanım süresi bitikten sonra bu ürünler işlevini yitirmekte ve yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Yenisi ile değiştirilecek ampul ve lambalar günümüzde elektrik eşyası satan alanlardan satın alınmaktadır. Elektrik dükkânlarında satılan bir diğer ürün ise prizlerdir. Günümüzde bakıldığı zaman prizler iş yeri, okul, ev ve daha pek çok alanda olmazda olmaz bir üründür. Priz olmadan ev ve iş yerlerinden hiçbir elektronik eşyanın çalışması mümkün değildir. Bu alanlarda elektronik eşyaların çalışmasını sağlamak istiyorsak öncelikle bu eşyaların bir prize takılması gerekmektedir. Priz, ampul, lamba satmak kazançlı mı? Bu sorunun cevabına bakıldığı zaman yukarıda vermiş olduğumuz örnekler dahilinde bu sorunun cevabı hiç kuşkusuz evet olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde bakıldığı zaman bu ürünlerin her alanda kullanılması ve kullanımı sonunda belli bir zaman sonra tekrar ihtiyaç duyulması bu ürünlerin satıldığı alanların fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

electric photo

Bir Elektrik Dükkânında Olması Gerekenler

Elektrik dükkânlarına bakıldığı zaman bu dükkânlar içinde elektrik ürünleri adına piyasada bulunan her şeyin olması gerekmektedir. Bu ürünlere örnek verilecek olunursa Bir elektrik dükkânında olması gerekenler içinde olmazsa olmaz ürünlerden olan ürün priz, kablo ve lamba çeşitlerini örnek göstermek mümkündür. Elektrik ürünlerine bakıldığı zaman bu ürünler günümüzde farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu ürünlerin kullanım alanlarına bakıldığı zaman ev, okul, iş yeri, market, bakkal, kırtasiye ve daha akla gelen pek çok alanda kullanılmaktadır. Elektrik ürünleri içinde örnek verilecek ürünlere bakıldığı zaman bu ürünlere farklı alanlarda kullanılan farklı boyutlara sahip olan kablo çeşitlerini, elektrik tamirlerinin yapılması gereken tornavida, pense gibi ürünleri örnek göstermek mümkündür. Bu ürünlere genel olarak bakıldığı zaman bu ürünlerin hepsini görevi genel olarak ihtiyacınız olan elektriğin kullanımının sağlanmasından kaynaklanmaktadır. Elektrik ürünleri satın alınırken güvenlik açısından ve daha uzun süre kullanmak için kaliteli elektik malzemeleri satın alınmalıdır.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Otogarda ve Hava Limanında Emanetçi Açmak

En İyi 5 Düşük Sermayeli Küçük İş Fikri her ne kadar bu senenin en iyi 5 düşük sermayeli küçük iş fikirleri içerisinde elektrikçi dükkanı olmasa da, epey karlı olabilecek bir iş fikri olarak karşımızda duruyor elektrik sektörü. Çünkü bu insanların anlamadığı ve daha ziyade korktuğu bir alandır. Elektrik!

Evlilik programlarında olumsuz bir tabir olarak kullanılan ”elektrik alamamak” sosyal hayatta da çift yönlü olarak (elektrik alamamak, fazla elektrik alıp çarpılmak gibi) kendini gösteriyor. Bozulan bir prizi evin babası ya da abisi yapabilir pek ala. Ama yaygın değildir bu. Bir yığın kablo, elektrik çarpılma ihtimali derken, çare son olarak bir elektrikçi dükkanına kapağı atmakla son bulur.

O nedenle küçük bir sermayeyi önünüze katıp bir elektrikçi dükkanı açmak dahiyane olmasa bile günlük geçiminizi sağlayacak kadar ”sağlam” bir iş olabilir. Zira sektörde işler ikiye ayrılır. Birincil olarak risk barındıran ama kazancı da o oranda yüksek olma ihtimali taşıyan işler. Bir de her türlü gideri olan, sizi zengin kılmayacak ama kiranızı ödemenizi sağlayacak sağlam, garantici işler. Tıpkı elektrikçi dükkanı açmak gibi.

Böyle bir dükkan açtığınızda ayağınızı sağlam bir sektöre basmışsınız demektir. Şimdi size elektrikçi dükkanında dikkat edilecek ciddi hususlar ve daha fazla kazanmak adına yapacağınız yeni girişimler hakkında bilgiler vereceğiz.

Bir elektrikçi dükkanında bulunması gereken temel ürünler…

Elektrikçi Dükkanında Dikkat Edilecek Ciddi Hususlar Nelerdir? 

Birçok elektrikçi dükkanında küçük yaşta çıraklar çalıştırıldığını görüyoruz. Önce can güvenliği diyorsak o çocukları, ne kadar ustalaşmaya yüz tutsalar bile bazı tehlikeli araçlardan ve tamirat işlerinden uzak tutmamız gerekiyor. Bunu evvela insanlık sevgimizden sonra da yasalara olan saygımızdan yapmalıyız.

Düşünün ki bir çilingir bile 18 yaşının altındaki çırağını tek başına kapı açmaya gönderemez. Bu yasalarca engellenmiştir. O nedenle sizde çıraklarınızı tehlikeli elektrik yenileme ya da tamirat işlerine göndermemelisiniz. İşi öğrenmesini istiyorsanız birlikte gitmelisiniz belli başlı yerlere. İşi tamamen öğrendiğini düşünüyorsanız da 18ine girmesini beklemelisiniz.

Bunun yanı sıra dükkanınızı güvenle çıraklarınıza teslim edebilirsiniz dışarıdaki işlere kendiniz gidebilirsiniz. Bu son derece ciddi bir husus olmakla birlikte herhangi bir kazadan sonra hem vicdan azabından kurtulamazsınız hem de yasal işlemlerden.

Elektriğin şakası olmaz. Bunun farkında olun ve ona göre davranın. Sırf daha fazla para kazanmak için girişilen ufak çaplı riskler elbette olacaktır. Ama bu öyle risklerden biri değildir. Bizden söylemesi ve uyarması.

Küçük yatırımcılar için faydalı olabilecek birkaç tavsiye bir elektrikçi dükkanı açmak ve devretmek de küçük yatırımlara girer. O nedenle parlak fikirler farkıyla size sunulan tavsiyelerin tadını çıkarın ve aman ha kimseye söylemeyin. Tavsiyeler paylaşıldıkça değil kendi alanında uygulandıkça değerlidir.

Özgün ve orijinal olmak için her size sunulan tavsiyeyi kendi karakterinize ve vizyonunuza uygun hale getirip uyguladıktan sonra size karada ölüm yok sevgili parlak fikirler okurları!

 

Elektrikçi Dükkanından Daha Fazla Kar Elde Etmek İçin 

Öncelikli olarak sizin kurtarıcınız çeşitli lambalar olacak. Evet lambalar. Çocukların ilgisini çekecek, gençlerin zevkine uygun, çeşitli renkte ve dizaynda ışıklar saçan lambalar. O nedenle lamba skalanızı epey yüksek ve farklı tutun.

Bunun dışında her elektrikçi dükkanında bulunması gereken temel materyaller ve ürünler her daim dükkanınızda bulunsun. Müşteriler, bir dükkandan eli boş döndü mü başkasına gidecektir. O başka dükkan da siz değil bir başkası olursa, o müşteriyi kaybetmişsiniz demektir. O nedenle müşterileri kaybetmeye değil kazanmaya bakın.

Bunun dışında gülmesini bilmeyen dükkan açmasın söylemindeki gibi her daim güler yüzlü olmaya bakın. Müşteriler sizden elektrik alamazsa siz de onlardan para alamazsınız. Ve bu kısır döngüde kazanan hiç kimse olmaz.

Yorum yapın