Elektronik ürün tedarikçisi nasıl bulunur? Tedarikçi Listesi

Merhaba Arkadaşlar elektonik ürün toptancısı bulmak zor gözükse de esasında basit bir işlemdir. Öncelikle yapmanız gereken şey interneti açmak. Ardından Google translate uygulamasını açmak. Google translate açmanızı istememin sebebi  Son derece basit. Aranızda İngilizce ve Çince bilmeyen kişiler olduğunun çok iyi farkındayım. Şimdi translate uygulamasına Kahve Toptancısı yazın ardından bunu hem İngilizce hem de Çince’ye çevirin.

İngilizcesi “electornic suppliers” olacak.

electronic photo

Karşınıza muhtemelen dört adet reklam çıkacaktır bu firmaları aldanmayın. Çünkü bu firmalar size hizmet etmekten ziyade size ürün satmaya çalışan firmalardır.  Arama sonuçlarında organik aramalara göz atın.  karşınıza muhakkak köklü firmalar çıkacaktır. Bu firmalar sizlere makul ve ucuz fiyata toptan elektronik ürün satabilecek firmalardır. Bunlarla çalışırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey değişik adetler için değişik fiyat teklifleri almaktır. Yani anlatmak istediğim şey; “sürümden kazanmaya gayret etmek ve bunun için özel teklifler almaktır” .

TÜYO: Arkadaşlar Alibaba gibi Çin’li firmalarla çalışırken muhakkak aracı kullanın. Çünkü her 10 kişiden belki de 2’si cidden dolandırıcı ya da ultra kalitesiz çalışıyor. Bunların yaratacağı zararlardan korunmak ve kendinizi sigortalamak için aracılar imdadınıza yetişecektir. Her komisyonu kötüdür, gereksizdir diye birşey yok. Eğer düzgün bir kontrat imzalarsanız sermayesi olan bir komisyon şirketi sizin şalteriniz olur.

Bu firmaların mantığı sürümden kazanma ve kazandırma üzerine işlemektedir.

1) Elektronik Ürün Tedarikçileri Hangi Ülkelerdedir?

Bu listenin başını Çin çekse de hiç tahmin etmeyeceğiniz ufak ve kıyıda köşede kalmış ülkelerde Çin’den bile daha makul rakamlara ürün temin etmeniz mümkündür.   Mesela son zamanlarda Endonezya çok revaçta olmaya başlamıştır. Aynı şekilde mesela Güney Kore, Kamboçya, Laos, Hindistan, Etiyopya, Güney Afrika Elektronik ürün üretimi ve tedariği konusunda son derece başarılı ülkeler olmaya başlamıştır. 

Size tavsiyem global çalışan ve dünyanın değişik yerlerinden ürün temini, tedariği, stoğu  yapan global firmalarla çalışmanızdır. Bu global firmaların merkezleri ise genellikle Avrupa ülkeleri ve Amerika birleşik devletlerin üzerinde olmaktadır. Bunun en büyük sebebi küresel ticaret hacminin önemli bir kısmının bu kıtalarda dönüyor olmasıdır. Yani ürün Tedariğini için illa güneydoğu Asya ve Afrika’ya gitmeniz gerekmemektedir. Okuyucuların birçoğu bu yanılgıya düşmekte ve bana bu minvalde değişik sorular sormaktadırlar.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Giyim Ürünleri Tedarikçisi Bulmak İçin-Tedarikçi Listesi

Bakın arkadaşlar tedarik işi son yıllarda iyice tekelleşme iş ve belli başlı firmaların tekeli altında yürütülmeye başlanmıştır. Yapmanız gereken şey küçük ve orta büyüklükteki tedarikçi firmalara mail atmak ve onlardan özel teklifler almaktır. Sırf bunun için özel bir eleman istihdam edebilirsiniz. İngilizler ve edebiyatı mezunu elemanlar bu iş için biçilmiş kaftandır.

2) Makul teklifler almak için ne yapmalıyım?

Arkadaşlar siz bir an için kendinizi tedarikçi firma yerine koyun ve onun gözünden olaya bakın. Karşı taraf sizden 50 ürün aldığında mı yoksa 50.000 ürün aldığında mı daha makul teklif verirsiniz. Ayrıca perakendecinin kaç yıllık firma olduğu ve gelecekteki potansiyel ticaret hacmi gibi enformasyonlar da onlar için yani tedarikçi firma için büyük önem arz etmektedir.  Şimdi sizlere daha makul fiyat teklifi alabilmeniz için yapmanız gerekenleri sıralayacağım.

1) Odaklanmış olduğunuzu hissettirin. Yani 50.000 çeşit ürüne değil de Birkaç ürüne odaklandığınızı ve bu konuda uzmanlaşmaya çalıştığınızı karşı tarafa hissettirin bu tedarikçi firmanı çok hoşuna gidecektir.

2)  Firmanızın köklü olduğunu ve gelecekte de ticaret dünyasında adını üst sıralara yazdıracağını hissettirin.

3)  O tedarikçi firmanın rakipleriyle de halihazırda anlaşmanız olduğunu ve görüşmeler yaptığınızı belirtin ve rakiplerinin isimlerinden bir kısmını halihazırda müzakere içinde olduğunuz tedarikçi firma ile paylaşın.

4)  Olabildiğince kurumsal bir imaj çizin ve mümkün mertebe profesyonel bir web sitesi, kurumsal bir e-posta adresi,  kurumsal bir pozisyon ile bu müzakereleri yürütün. 

electronic photo

3) Elektronik Ürünleri Nerelerde Satmalıyım?

Bu soruyu çok fazla soruyorlar. Yurtdışından getirttiğiniz elektronik ürünleri internet ortamında, reel mağazalarda satabilirsiniz. Ancak size naçizane tavsiyem internet ortamında Google reklamları ile satış yapmaya çalışmanızdır.  Bu satışı odaklanarak yapmalısınız. Yani bütün gücünüzü ve konsantrasyonunuzu tek bir ürüne, tek bir bütçe, tek bir kampanyaya vermelisiniz.

Ayrıca satış ortaklığı vererek bazı blogger’lara ve İnstagram fenomenlerine ürününüzün reklamını yapmalarını isteyebilirsiniz. Bu konuda çekimser olmayın ve gerekirse kasanın ağzını biraz açın.

Not: Arkadaşlar vergi açılışı yapmadan bu işlere girişmeye kalkmayın. Aksi takdirde işiniz bayağı zorlaşır.

Yorum yapın