Karlı 5 Steak House Bayiliği Firması

Etsiz yapamayan ve her öğün et olsa yine yerim diyen okurlarımıza merhaba! Bu yazımızda  kar bırakma ihtimali olan 5 steak house bayiliği veren firmaların isimlerini ve özelliklerini sizinle paylaşacağız. Bunun dışında Steak House bayiliği firmalarının alımından sonra dikkat edilmesi gereken noktaları ve steak house etlerinin ayırt edici ve tercih edilmesini sağlayan özelliklerini sizlere sunacağız.

steak photo

Malumunuz Türkiye’de et yemeyi seven insan sayısı çok. Çok şükür hayvancılık konusunda da üst düzey olmasak bile üst sıralarda olan bir ülkeyiz. Ancak yine de aynı hayvandan sağlansa bile bir eti farklı kılan nice seçenek var. O etin kesilmesinden başlayan süreç, hazırlanması, bekletilmesi, pişirilme türleri ve son olarak sunulması / pazarlanması aşamalarında kendini belli ediyor.

Bir eti et yapan en başta onun hazırlanışı oluyor. Kesilme zamanlarının ve mekanlarının önemi çok büyük. Steak house bayiliği veren firmalar ise etin kesilmesinden tabakta ya da ekmek arasında servis edilmesine kadar her süreçte son derece özenli ve titiz davranıyor. Etler, tamamen sağlık denetimi altında, bin bir özenle ve en hassas terazilerden geçirilerek kesiliyor. Akabinde etin bekletilme kapasitesi ve süresi, tamamen bilimsek verilere dayanarak sağlanıyor. Bu arada kesim ekibinden bayiliğe yollama aşamasına kadar sürekli ve kesintisiz olarak profesyonellerle çalışıp profesyonelce çalışılıyor. Bu kadar özen ve titizliğin sonucunda Steak House bugün adını Avrupa başta olmak üzere dünyanın birçok noktasında duyurmaya devam ediyor. Türkiye’de bu adın konuşulduğu ve bayiliklerin peşi sıra verilerek açıldığı bir başka adres. Türkler olarak ete düşkünlüğümüz tartışmasız bir gerçek. Etin tam ısısında, temizlik ve sıhhi donanımlarla birlikte hijyenik, sağlıklı ve kaliteli bir şekilde sunulmasını sağlayan Steak House ana bayiliği vizyonlu ve prensipli üretimiyle Türkiye’de de yer etmeye başladı.

Steak House ürünlerinin en akılda kalıcı özelliği hayvanların sırt kısmından elde edilmiş olması. Bin bir steril ve titiz çalışmayla hayvanların en hassas ve en lezzetli bölgesinden alınan etler, yiyenin damağında unutulmaz lezzetler bırakıyor. Türk toplumunda Steak House tarzı etlerin satışından sorumlu lokantalarda bir porsiyon yiyenler, yedikleri etin kebaba çok benzer olduğunu ve kesinlikle yine yiyeceklerini söylüyor. Bu noktadan baktığımızda kebap etine çok benzeyen tadıyla, tam bir kebap sever olan ülkemizde Steak house servisi yapan lokantaların bu kadar hızlı sürede bu kadar yaygınlaşılması kaçınılmaz olarak değerlendirilebilir. Fiyatları normal et sevisi yapan lokantaların fiyatlarından bir miktar olsa da bu dezavantaj, sunum ve lezzet açısından doyurucu özellikle taşıyan Steak House iştah açan letafetiyle kapatılıyor.

steak photo

Bir başka değişen şey ise insanların artık kendilerini daha fazla güzel yemeğe, daha kaliteli porsiyonlara layık görmesidir. 21. yüzyıl, öznenin önemi açısından bir sıçrama tahtası olmuştur. İki ayrı öğünde, iki farklı porsiyon et tüketmek yerine, bir kere oturalım, adam gibi yiyelim anlayışı gündeme oturmuştur. Modern insan, kendini şımartma yoluna gitmiştir. Bunun için de nicelikten ziyade niteliğe önem vererek hareket etmeye başlamıştır. Alelade bir lokantada alelade bir öğün yemek yerine, 20 lira fazla vererek hem tam doyurucu hem de tam anlamıyla lezzetli öğünlerin müdavimi olmuştur. Bu nedenle nispeten lüks bir görünüme ve hizmet kalitesine sahip Steak House bayilikleri ardı ardına açılmaya başlanmış ve risksiz bir şekilde kazanç sağlayarak, kendine has ve giderek çoğalan bir kitle yaratarak hedefine varmıştır.

Türkiye’de bir Steak House bayiliği açmanın avantajları nelerdir? 

  • İlk avantaj bir istatistiğin bize gösterdiği tablodur. 2013 yılı içerisinde, yani bundan tam 3 yıl önce yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de kişi başına düşen tüketilen et miktarı bir yıllık 32, 6 kilogramdır. Bu gelişmekte olan ülkeler arasında oldukça yüksek miktardır. Örneğin Kanada ve İngiltere gibi bizden kat be kat gelişmiş ülkelerde nüfusa oranla bu kadar çok et tüketimi yoktur. Nitekim her milletin dini ve milli gelenekleri olduğu gibi, bir de midevi, beslenme odaklı bir gelenekleri vardır. Bazı ırklar yapıları gereği, sebze ağırlıklı beslenmeyi severken, Almanya, Rusya ve Türkiye gibi ülkelerde et odaklı beslenmek revaçtadır. Daha açık konuşmak gerekirse gerek anne – babalarımızdan, gerek etrafımızdakilerden, gerekse bizzat kendimizden gördüğümüz bir gerçek vardır. Türkiye, kahvaltıda kavurma yiyen insanlarla doludur. Aynı zamanda kıymalı yumurta tamamen Türk icadıdır mesela. Bu bin yılların kültürüyle oluşmuş ve ekmek yemeden doyamadığımız gibi, et yemeden de lezzet alamadığımız bir sofra kültürüdür. Bu nedenle bu ülkede et lokantası açmak, bir sıfır önde başlamak demekken, üstüne üstlük kalitesi ve adıyla dünya çapında ün yapmış Steak House bayiliği altında bir et lokantası açmak, maça 2-0 önde başlamak demektir.
  • Dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramı da et üzerinden paylaşmayı ve dayanışmayı bizi öğütler. Bu nedenle etin sadece beslenme odaklı değil artık dini ve milli bir kimliği de bulunmaktadır. Sadece İslam alemine ait olan bu özellik sayesinde, et sadece yenilen değil, bölüşülen, paylaşılan, aç ve fakir insanlara yardım vesilesi sağlayan çok değerli bir hazinedir. Bu nedenle bu açıdan baktığımızda da etin ve et tüketimin yaygın önemi bir kere daha görülmüş olmaktadır.
  • Steak House ürünleri, genelde yağ içermez. Bu nedenle obeziteye karşı bir tavır ve içerik barındırır. Piyasanın içerisindeki zincirleme et lokantaları, özellikle fast-food merkezli oluşumların doğrudan doğruya iç organların yağlanmasına, obezite hastalığına ve sağlıksız yaşam koşullarına yol açtığı epeydir gündemde. Steak House yüksek kalite ve sağlık değerlerine gösterdiği özen ile bu yönüyle tamamen fast-food dükkanlarından tamamen ayrılmış durumda. Bu açıdan da dikkatleri olumlu anlamda üzerine çekmekte, her geçen fast-food dükkanları üzerine yapılan olumsuz haberlere karşın, kendisi dev bir ticari ve beslenme atağı sağlayarak ön plana çıkmaktadır. Zaten Türkiye’de de günden güne bu tür bayilerin artması bunun en büyük göstergesidir.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Bayilik Ücreti Almadan Bayiilik Veren Firmalar

Steak House Bayiliği Veren firmalardan 5 tanesi Hangileridir? 

Not: Bu aşağıdakiler haricindekileri de siz araştırın sırf burayla yetinmeyin. Bu aşağıdakiler en karlıları ya da en iyileri değildir! Sadece bizim rastgele bulabildiklerimizden 5 tanesidir!

  • Big Chiefs: Türkiye’de şu ana kadar on iki bayiliği olan firmadır. Hem ekonomik açıdan hem et lezzeti açıdan değerli bir firma olan Big Chiefs şimdilik sadece Ankara ve İstanbul’da mevcut. Ancak İstanbul ve Ankara’da hizmet vermeye tam randımanla devam etmesi bile ne kadar başarılı bir firma olduğunu gösteriyor.
  • Nusr-et: İsmini Türkçe bir ismin birbirinden ayırarak bulan firma, oldukça gündemde ve popüler. Özellikle çiftliklerinin genişliği ve hayvanlarının sayısıyla dikkat çeken firma, bol miktarda eti, adeta toptan fiyatına satıyor. Böylece bu firmadan bayilik alanlar, yüksek borçların altına girmeden işlerini kotarıp genişletebiliyorlar.
  • Fratelli La Bufala: Manda eti ile pizzayı birleştiren, İtalya’nın Napoli kenti menşeili bu firma, adeta kebap ve pizza tatlarını birbirine karıştırarak ortaya tarifsiz lezzetler çıkarıyor. Son on yılda Türkiye’de pizza tüketiminin arttığını var sayarsak bu kebap lezzetindeki pizzaların satışını yapan bir bayilik açmak, her açıdan karlı görünüyor.
  • Burger House: İlk bayiliğini Bağdat Caddesinde açan ve gün geçtikçe hızlı bir yayılımla hizmet veren bir başka firma. Şube sayısı açısından 100’e yaklaşmış olan bu firma, şu ana kadar ülkemizde en fazla bayilik veren Steak House firması olma özelliğini taşıyor. Bu kadar yaygın olması ise hem güvenilirlik hem de istikrar veriyor.
  • The Hunger: Diğerlerinin aksine Bursa ve KKTC’de şubeleri olan bir firmadır. Diğer bayilikler genelde tek tip et üzerinden ilerlerken The Hunger’in birbirinden değişik üç farklı konsepti bulunmaktadır.

Not: Yukarıdaki markaların bayiliğini almanız halinde kar elde etmeniz bir “Kesinlik” DEĞİL! Yani zarar elde etme olasılığınızı her zaman aklınızda tutun ve hesaplayın. Böylesi zararlardan tek başınıza sizin sorumlu olacağınız da şüphesizdir.

Yorum yapın