6 Kahve Bayiliği-Rastgele Seçim

Hepinize merhaba sevgili parlak fikirler okurlarımızı! Bu yazımızın ana konusu kahve bayiliği alma şartları ve ülkemizde en karlı bayilik veren kahve firmalarının listesi.

Kahvenin önemi tartışmasız büyük. Bu önem her yıl daha fazla tüketilerek ve yeni yeni markalar çıkararak kendini gösteriyor. Şimdi yazımızın hemen başında kahve tüketiminin dünya çapında ve ülkemiz genelinde neden bu kadar daha sık tüketildiğini öğrenelim. Satacağımız ve bayiliğini almak istediğimiz bir ürünü tanımak, daha yolun başında işimizle barışık olmaya ve daha sağlıklı kazanımlara yol açacak bir bilgi haritası olacaktır.

coffe  photo

Yazımıza başlamadan önce sizlere söz konusu bayilikleri aldığınızda yardımcı olması adına kahve dükkanı işletmek ile ilgili 2 adet kaliteli makalemizin linkini de sunmak isteriz.

  1. Kahve dükkanı açmak
  2. Kahve dükkanını daha karlı hale getirmek

Kahve Tüketiminin Artmasının Sebepleri 

Bilen bilir. Türk insanın en fazla tükettiği içecek, çaydır. Sabah kahvaltıları çayla yapılır. Hanım daha çay demlendi mi diye evin babaları sorar durur. Yine aynı şekilde paydos saatlerinde öğle vakitlerinde çay ile yorgunluk atılır. Çay, kışın insanın içini ısıtır; yazın hararetini alır. Gece yatmadan önce de sabah kalkar kalkmaz içilebilir. İngilizlerin 5 çayı olsa da, bize 24 saat çay saatidir. Ancak, çay artık eski gücünü kaybetti. Bunun en büyük nedeni 90 sonrası kuşağın çaydan çok kahve tüketimine meyil ediyor olmasıdır. Sabah kahvaltılarında çayın yanında mememen yiyen bir kuşaktan, kahve ve çikolata ile günü geçiren kuşaklara evrildik. Demek ki çağ değiştikçe insanların damak tatları da değişebiliyor. Ayrıca kahvenin çaydan daha çok uyarıcı etken içermesi ve uyku ile mücadele daha yetkin bir rol oynaması da tüketimi arttıran faktörlerin başında geliyor. Ev ödevi yetiştirip sınavlara hazırlanan lise öğrencileriyle; mezuniyet tezleriyle boğuşan üniversite öğrencilerinin ev ortamları sebebiyle çay demlemeleri abes olacaktır. Bunun yerine daha hızlı ve pratik yapılan kahvenin içilmesi hem de kahve gıdasının uyku açması gibi yararları olması, bu ürünün yeni nesil kuşaklarınca daha fazla tüketilmesinin önünü açmıştır. Bugün her öğrenci evinde bir cattle, bir sürü kupa fincan ve kahve çeşidi bulunmaktadır.

40 yıl hatırı olan bir fincan kahve

Çay bizimse kahve Amerikalı’larındı. İzlediğimiz aksiyon ve polisiye türü filmlerde bile, polisler şüphelinin evini gözetlerken koca koca bardaklarla kahve içiyordu. Bir polis, bir avukat, bir öğrenci, hangi yaşta ve hangi mesleki gruptan olsun deli gibi kahve tüketiyordu. Ülkemize ”ofis kültürü’nün gelmesi ile birlikte kahve içen bireylerin sayısı da o bireylerin gün içinde tükettiği fincan sayısı da artar oldu. Bugün ofislerde, gayet Amerikan bir mimari, tasarım ve iş disiplini havası vardır. Toplantılarda kahve içilir, laptop başında iş çözerken kahve içilir, sigara molalarında kahve içilir.

Ayrıca kahve çeşitlerinin ithal kahve ayarınca artması da kahve tüketimini ivmeli bir şekilde arttırmıştır. Birçok ülkenin yerel kahveleri ülkemizde de satılmaya, çeşitli kafelerde ve dinlence yerlerinde sunulmaya başlanmıştır. Bu tatları seven Türk insanı için artık buluşma yerlerinde, arkadaş toplantılarında, ders çalışma saatlerinde kahve tüketmek hem bir ihtiyaç, hem bir lüks haline gelmiştir.

Peki tüm bunların toplamında önemli sorumuzu sorup yanıtladıktan sonra bayilik veren 6 kahve firmasını sizlerle paylaşacağız. Türkiye’de kahve bayiliği almak karlı mıdır? Evet, son derece karlıdır. Kahve tüketimi yıldan yıla değil günden güne geniş bir skalada artmaktadır. Özellikle tanınmış ve ekonomik bayilik veren firmalardan alacağınız bir kahve bayiliği ile ticari hayatınızda önlenemez bir yükselişe imza atmanız pek olası. Yeter ki bayiliğini alacağınız markayı ve bayiliği inşa edeceğiniz dükkanı iyi yerde seçin. Zaten halihazırda reklamınız da bayilik aldığınız markanın genel merkezinden finanse edilecektir. Bu nedenle reklama da kendiniz para vermemiş olacak ve kazanmanın en net yolunda ilerlemiş olacaksınız.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Damacana Satış Bayiliği Veren Markalardan 4 Tanesi

6 Kahve Bayiliği 

Not: Aşağıdakiler rastgele seçilmiştir, başka markaları da muhakkak araştırın!

  • Kahve Dünyası: Oldukça yeni ve genç olmasına rağmen oldukça kısa bir sürede gönüllerde ve damak tatlarında taht kuran yerel bir marka Kahve Dünyası. Bu nedenle buradan bayilik almak da iş dünyasına önemli ve güzel bir adım atmak demek olacaktır. 2004 yılında ilk şubesini açan Kahve Dünyası sadece on iki yılda başta İstanbul olmak üzere yurdun birçok köşesinde fazla sayıda şube açmıştır. Siz de Kahve dünyasının marka değerinde faydalanarak iş dünyasında kazançlı kapılar aralamak istiyorsanız, başvuru şartlarını değerlendirin ve gerekli başvuruları yapın. Günümüzde 130’tan fazla şube sayısıyla Kahve Dünyası markası, özellikle yurt içinde benzersiz bir konumdadır.
  • Espresso Lab: Dubai merkezli ve de gerçekten eğitimli baristalar ile sofistike bir ortamda self servis kahve satışı yapmayı planlayan Espresso Lab amacını gayet dünya çapında yüzlerce kaliteli şubeye ulaşarak gerçekleştirmiştir. Suudi Arabistan merkezli şirket franchise vermekte olup İbrahim Al Mallouhi önderliğinde kurulan şirket şu anda Türkiye’de en çok işleyen kahve dükkanı şubelerinden birisi olan Taksim Espresso Lab’ın sahibidir. Bu taksimdeki şube son zamanlarda Taksim’de yaşanan meşhur krizlerde bile amasızca ağzına kadar dolu vaziyette işlemeye devam etmektedir.
  • Bongardi Kahve: Tamamen yerel ve organik çekirdekleriyle kahve üreten bu firma, lezzet kadar sağlıklı ve insan sağlığına uygun olma koşuluna dikkat ediyor. Bir tür Kolombiya kahvelerinin çeşitli derecelerden aromatik tatlarla değiştirilmesinden ileri gelen kahveleri, özellikle yerel lezzetli kahveler içmek isteyen yeni nesil müşteriler için birebir. Bongardi kahveden bayilik almak için talep edilen bayilik ücreti 65 bin liradır. Özellikle sıcak çikolataları ile meşhur bu markadan bayilik almak istiyorsanız istenilen bütçeyi tamamlamalı ve şartları olgun hale getirmelisiniz.
  • Ömür Kahvecisi: 40 yıl sürecek dostluğa ne dersiniz sorusuyla yola çıkan bir başka yerel firma. Bir başka sloganları ise ”Kahveden Daha Fazlası” şeklindedir. Bu söylemle ile birlikte aslında çok doğru bir noktaya işaret etmektedir. Ömür kahvesinde kahvenin yanı sıra, atıştırmalık ürünler, tavuk ve balık ile yapılmış beyaz etli sandviçler de mevcuttur. Size yazımızın başında da söylediğimiz üzere kahvenin yanında bir şeyler yeme keyfi, Amerikalılardan bize de ziyaret etti. Bu nedenle Ömür Kahvecisinden alacağınız bayilik ile hem kahve hem de böylesi beslenme ürünleri satarak daha fazla kazanmanın kapısını aralayabilirsiniz.
  • Moloko Kahve: Kahve ile çikolatanın muhteşem uyumunu erken keşfedip ikisini birden servis eden ve kahveleri kadar çikolatalarıyla da meşhur olan köklü bir kahve markası Moloko. İlk şubesini 1964 yılında açmıştır. Buradan bayilik almak hem tarihi bir miras devralmak hem de güvenli bir şekilde büyümek demek olacaktır. Zira Moloko kahve 50 yılı devirerek oldukça köklü ve büyük bir marka olduğunu ispatlamıştır. Aynı zamanda çeşitleriyle ünlü bir markadır Moloko kahve. Kahve ve çikolata kapsamında marka patenti kendisine ait olan 200 üründen fazlasına sahiptir. Bu nedenle bu markadan bayilik almak oldukça karlı görünmektedir.
  • Johnny Depp Kahvesi: Adını usta Hollywood oyuncusundan alan bu firma Türkiye’de şube sayılarını arttırmayı hedefliyor. Bununla birlikte kendi sitelerinden duyurdukları üzere ilk 5 bayilik ücreti talep edilmeden bayilik verileceğini de duyurmuş durumda. Elinizi çabuk tutar iseniz belki de bu kampanyadan ücretsiz faydalanacak ve kazanmaya daha yolun başında gelir elde ederek başlayacaksınız.

Yorum yapın