En Sağlıklı 7 İş Fikri

Hepinize merhaba sevgili parlak fikirler okurları. Bu yazımızda sizinle en sağlıklı 7 iş fikrini paylaşacağız. Öyle kitleler için lezzet ve ucuzluktan ziyade başı çeken aranan özellik sağlıklı olup olmadığıdır. Bununla birlikte 90lı yılların sonunda birçok hormon sıkıntısına ve hijyenle ilgili mide bulandırıcı haberlere maruz kaldık.

Sağlıklı iş fikirlerini saymadan önce neden sağlık konusunda diretmeliyiz, niçin organik ürünlere yönelmeliyiz? Bu gibi soruların cevaplarına aşina olmalı, yaptığımız işi en doğru ve reel bir şekilde yürütebilmek adına bilerek ilerlemeliyiz. Organik Çiftlikte Çalışmak İsteyenlere adlı makalemiz de, yazıyla ilgilenen pek değerli parlak fikirler okurları için yol gösterici olacaktır.

health photo

Neden Sağlıklı İşler Üretmeliyiz?

  • Sağlıksız iş ortamlarını belgeleyen ilk isimlerin başında hiç şüphesiz ki Uğur Dündar gelir. Medyanın doğru kullanıma birebir örnek olan Uğur Dündar, yaptığı programlarla Sağlık Bakanlığına bağlı yetkililerle ile birlikte şüpheli ya da haklarında şikayet olan kurumlara apansız baskın yapmıştır. Bu baskınların sonucunda Türk insanın aklına ilk şüphe tohumları ekilmiş oldu. Demek ki yediğimiz her şey, dışarıdan evimize soktuğumuz her ürün o kadar da sağlıklı ve hijyenik olmayabiliyormuş. Bu yargının ve şüphenin devam ettiricisi yine medya oldu.
  • Bugün televizyonlarımızı açtığımızda özellikle sabah kuşağı programlarında sağlıklı yaşamaya ve pek tabi sağıklı beslenmeye dair birçok programın ama canlı ama banttan ama mutlaka her kanalda bir tane olmak suretiyle yapıldığını görürüz. Böylece özellikle ev hanımları bu konuda çok fazla bilinçlenmeye başladı. Yıllardır ihmal ettiğimiz beslenme sağlığı yeniden gündeme geldi hem de daha fazla yoğunlaşarak. Süper marketlerin plastik ve bol hormonlu gıdaları yavaş yavaş terk edilmeye, doğa ananın bize sunduğu organik mahsullere yüz dönmeye başlandı. Bugün etramızda organik reyonları bulunan süper marketler giderek çoğalmakta, köşe başlarında, sokak aralarında, cadde üstlerinde her biri birbirinden yaratıcı aktarlar açılmakta. Demek oluyor ki medyanın etkisi ile birlikte GDO lu ya da gerekli izinleri almadan, plastik ve hormon odaklı ürünlerin tüketimi giderek yavaşlamakta yerine bu ürünlerin fikir ve üretim tarzı olarak tam karşısında duran organik dükkanlar almaktadır.
  • Sağlıklı iş fikrini kabul etmek ve bu yönde bir iş hayatı kurmak vicdanen de rahatlatıcı olacaktır. Diğer türlü, halkın sağlığıyla oynayan ya da halkın sağlığını birinci dereceden tehdit eden üretimlerde bulunmak, size çok para kazandırsa da işten eve dönerken kafanızda bin bir soru ve kuşku ile boğuşmanıza neden olacaktır. Yaptığınız iş ne kadar saf ve katışıksız olursa, sizin de kazandığınız para da yürüttüğünüz iş de o kadar sağlıklı olacağınız aşikardır.
  • Doğal ürünler ve organik üretimler alanında faaliyet göstermek ekonomik açıdan da başarılı bir yatırım aracıdır. Çünkü doğal olanı, çeşitli kimyasallar ya da boyalarla karıştırmak size ekstra daha pahalıya patlayacaktır. Bu tür yöntemlerden uzaklaşarak hem de cebinizden daha fazla para çıkmasına engel olursanız, hem de adamakıllı iş yapmanın olanca hafifliğini hissedersiniz her daim.
  • Son olarak diyebiliriz ki sağlıklı iş fikirleriyle birlikte donatılan yeni iş piyasası bize bu işin geleceğin işi olduğunu vurgulamaktadır. Başta küçük bir pazar payına sahip olup marjinal tüketime hizmet veren bu tür ürünler, daha sonra herkesi şaşırtan bir hızla pazarın neredeyse yarısına ortak oldu. Bu hızla gidilirse poşet ürünlerin yerine tamamen natural ve organik ürünler pazarın mutlak hakimi olacak. Zira halk bunu talep ediyor ve etmeye de devam edecek gibi görünüyor.

7 Sağlıklı İş Fikri

Organik Krem:

Yapımı da uygulaması da ve satışı da son derece basit ve kolay olan organik kremler, özellikle el, ayak, yüz ve tüm vücudu kapsayan türleriyle hanımların dikkatini çekmeyi başardı ve birçok kullanıcıyı fiyat ve performans olarak memnun ederek hanımların ilgi odağı olmayı başardı. Bu işi hem evden kendi imkanlarınızla yürütebilirsiniz ya da dükkanını açıp seri üretime geçebilirsiniz. Evdeki gündelik hayatta kullandığımız mutfak malzemelerinden ve ürünlerinden yapılan el kremleri, yüz kremleri ve vücut kremleri şimdiden pazar piyasasında kendine oldukça aktif müşteri kitlesi bulmuş durumda. Bu alanda üretime geçmek isteyen parlak fikirler okurlarının Evden organik krem yapıp satmak adlı makalemize göz gezdirmelerini de öneririz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  OTOPARK İŞLETMEK İSTİYORUM-Karlılık ve Maliyeti Nedir?

Organik Şampuan:

Saç sağlığı her şeyden önemli. Son yıllarda bazı büyük şampuan markalarının birdenbire ortadan yok olduklarına tanık olduk. İçlerindeki kimyasalların saç sağlığına iyi gelmek şöyle dursun, saç sağlığını doğrudan olumsuz olarak etkilediği ve kafa derisine zararlı olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle organik şampuan yaparak satmak, saç sağlığını dikkate alan milyonlara ulaşmak için etkili bir yol olacaktır. Organik kremler gibi birlikte evdeki imkanlarla ve ürünlerle yapılabilen organik şampuanlar, iyi bir iş ve geçim kapısı olarak göz dolduruyor. Konumuzla ilgili daha detaylı bilgiler için Evden Organik Şampuan Yapıp Satmak adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Organik Süt ve Süt Ürünleri

Organik Süt: Süt konusu son iki yılda çok konuşulur oldu. Bebeklerinize süt vermeyin haberleri ana sayfaları doldurup taşırdı. Aynı şekilde daha sonra sütün kedilere de zararlı olduğu onaylanmış oldu. Bugün paket süt alanların sayısında hissedilir bir düşüş yaşanırken, organik süt alanların sayısı da artmaktadır. Biz küçükken kapımıza gelen sütçüleri hatırlarız. Zamanda bir geriye dönüş yaşıyoruz ve organik olanın sağlık açısından ne kadar önemli olduğunu bir kere daha kavrıyoruz. Siz de organik süt satarak hem sağlıklı hem de bol kazançlı bir iş yapabilirsiniz. Konuyla ilgilenenler için bir diğer makalemiz Evlere Organik Süt Satmak İsteyenlere okunmaya hazır beklemektedir.

 

Gezen Tavuk ve Yumurtası:

Yine aynı şekilde inorganik ortamlarda yetiştirilen tavuklar ve yumurtaları ışık hızıyla terk edilip gezen tavuk alımları ve o tavuklardan üretilen tamamen doğal yumurtalara revaç artmakta. Siz de bir çiftlik kurarak ya da halihazırda var olan bir çiftlikle anlaşarak gezen tavuk ve yumurtası işinde adınızdan sıkça söz ettirebilirsiniz.

 

Organik Çiftlik Kurmak:

Organik bir çiftlik kurarak orada yetiştirdiğiniz hayvanları satılığa çıkarabilirsiniz. Bu et pazarında en fazla organik et tüketimi destelenen ürünler tavuk ve hindilerdir. Onları kendi doğal ortamlarında yetiştirin ve sağlık bir iş fikri kapsamında son derece doğal üretimlerle sıcak paralar kazanın. Konuyla ilgilenen sevgili okurlarımız Organik Tavuk ve Hindi Çiftliği Açmak adlı makalemize de göz gezdirebilirler.

 

Organik Sabun:

Sabunların da inorganik ve epeyce kimyasal içerdiği ortaya çıktı. Özellikle çocuklarımızın o sabunları elleriyle yetinmeyip yüzlerine ve gözlerine sürmeleri, uzun vadede ciddi rahatsızlıklar doğurmaktadır. Bu nedenle organik sabun alternatif bir doğal ürün olarak, insanların ilgisini çekmeyi başardı. Bu işi de ister evinizden ister açacağınız dükkan üzerinden başlatabilir ve genişletebilirsiniz. Bu konudaki makalemiz de Evden Organik Sabun İşi Yapmak bilgilendirici olacaktır.

Aktar Dükkanı Açmak:

Sayıları günden güne artan aktarlar, artık tamamen yeni bir iş sahası kurup özerkliğini ilan etmiştir. Tamamen sağlıklı bir iş fikrinin peşinden gitmek istiyorsanız bir aktar dükkanı açarak hem çok az riskli hem de kazanmaya son derece müsait bir işe imza atmış sayılırsınız. Çeşitli bitkilerin doğrudan ya da telefonla satışı, son dönemin moda işlerinden biridir. Aktar Açmak İsteyenlere adlı makalemizi okuyabilir ve konuyla ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Hepinize sağlıklı iş günleri dileriz.

Yorum yapın