En Zenginlerin Çok Nadir Yiyip İçtiği 6 Yiyecek

Zengin olmak belki de dünyanın en zor işlerinden biri. Çünkü eldeki büyük servetle ne yapacağına karar vermek en azından yemek yerken bile seçim yapmak zor. Acaba aldığım çikolata ne kadar pahalı? En kaliteli çikolatayı ben yemeliyim düşüncesinde olan bir zenginin yediği çikolata ile fakir bir çocuğun çöpten bularak yediği çikolatayı karşılaştırmanız mümkün değil tabi ki. Ancak zenginlerde insan ve yemek yemek zorundalar. Bu yüzden yemek yerken seçim yapmak onlar için daha zor. Çünkü orta gelirli ya da fakir bir ailenin seçeneklerinden daha fazla seçeneğe sahipler. E tabi o kadar seçenek arasından damak tadına en yakın olanı bulmak da kolay değil. Peki, bu zenginler o kadar yiyeceğin içerisinde bakın neler yemiyorlar…

Istakoz, Havyar Yerine Yumurta!

Zenginleri her zaman en pahalı yiyecekleri yiyen hatta ıstakozla havyara müptela olmuş bir grup insan olarak tanıdığımız doğru. Aslında durum böyle değilmiş. Amerika New York’ta bir otelde sadece zenginler için hazırlanan ıstakozlu ve havyarlı omlet menüsü hiçbir zengin tarafından tercih edilmedi. Bu menüyü hazırlayan aşçı ise hala şokta. Peki, bu zenginler ne yedi? Bu ıstakoz mevzusu nereden çıktı? Zenginler bu restoranda hepimizin bildiği sahanda yumurtayı yani omleti seçti. Ancak bizim adını duymadığımız tatları sadece paralarından dolayı denemek isteyen zenginlerin adı hep ıstakozlarla, havyarlarla anıldı.

omlet

Yağsız Her Şey Daha Zengin Sanki!

Zenginlerin yemediği yiyecekler arasında çok şaşırtıcı bir detay var. Zenginler yağlı olan yiyecekleri yemiyorlar. Yani diyetteler. Yağsız yemekler, yağsız pastalar, yağsız peynirler… Aklınıza ne geliyorsa hepsi yağsız. Bunun nedeni ise sağlıklı yaşamak. Mantıklı düşününce bir zengin neden erken yaşta yağlı yağlı tüketimler yapıp kısa zamanda servetini bırakıp ölsün ki? Sizce de mantıklı değil mi? Zenginler kendilerine bakan ve zararlı besinlere bir dur diyen insanlardır.

yağ

Sebzeler Varken Una Kim Bakar!

Unlu gıdalar herkesin düşmanı ancak zenginler için ayrı bir düşman. Zengin sofrasında çok zor göreceğiniz ürünlerden biri mutlaka ekmekler olacaktır. Çünkü zenginler ekmek yerine sebzeleri tercih ederler. Ekmek yemeden nasıl doyuyorlar derseniz dünya çapındaki bazı restoranlarda zenginlerin önüne sayısız yemek diziliyor ve bu yemeklerin hiç biri yenmiyor. Tabaklarında sadece haşlanmış sebzeler bulunan zenginler gözlerini doyurduktan sonra sofradan kalkıyorlar.

unlu gıdalar

Şekersiz Hayatın Şekeri Para!

Zenginlerin uzak durduğu yiyeceklerin başında şekerli gıdalar geliyor. Aslında hayatta her şeyi tatlı görmenin verdiği bir şeker bıkkınlığı da diyebileceğimiz bu durum evinde çikolata şelalesi akan insanların durumu gibi. Küçükken bir çikolatanın peşinde koşan çocuklar olarak büyüyünce çikolata arzumuz geçmiyor ama çocukluğu çikolata ile geçen zenginler şekerli gıdalardan erken yaşta bıkıyorlar.

şeker

Zenginler İçin İçecekler Dünyası!

Zenginleri hep içki sofralarında en pahalı şarapları denerken görürüz ancak durum böyle değil. Yıllanmış ürünler zenginleri cezbetmiyor. O kadar paranın içinde neden gidip tarihi bilmem kaç asır geçmiş içecekler içsinler ki? Taze sıkılmış meyve suyu daha faydalı ve daha orijinal bir fikir iken yıllanmış şarabı kim ne yapsın. Hele bir de bizde alışkanlık haline gelen bir kola tutkusu var. Ama zenginler sizin bildiğiniz insanlardan değiller. Kola ile ömür mü geçer deyip beyaz çaylar içen ve farklı içecekler deneyen zenginlere herkesin içtiği bir şeyi sunmak mümkün mü?

kola

Sunum Önemli!

Zenginler ne yemez dediğiniz anda aklınıza onlarca seçenek gelebilir ancak bilmeniz gereken bir konu var. Zenginler sunuma çok önem verirler. Eğer masa üzerine koyulan yiyecekler istenildiği gibi sunulmamışsa bu yemekleri yemiyorlar. Her şeyde bir ahenk olmalı sizce de öyle değil mi? Her yemek bir sanat eseri olmazsa o yemekten umut kesilir.

sunum

 

 

 

 

Yorum yapın