Epilasyon Merkezi Açmak

Modern Toplumda Epilasyon Merkezlerinin Önemi 

Modern toplum diye ekstra belirtme gereği duydum. Zira ancak toplumların modernleşmesi ile birlikte kendine bakmak bir lüks olma durumundan bir gereklilik ve zorunluluk inşası haline geldi, gelebildi. Bunun içindir ki daha çok gerilere gitmeden, bazı zamanlar annelerimizin bile kuaföre para mı vereceğiz şimdi diyerek evinde kendi imkanlarıyla kendi saçlarını kestirdiklerini hatırlıyoruz.

Şahsen benim çocukluk arkadaşımın annesi, evinde sürekli olarak saçlarını keser, bildiği, yapabildiği kadarıyla saçlarını keserdi. Eski insanın imaj dünyası yoktu çünkü. Şimdi ise tamamen ve kendi rızamızla bir imaj dünyasında yaşıyoruz. Eski insanların hem imkanları hem de algıları bakımından ele alınan dünyada kuaföre gitmek, bakıma düşkün olmak, tamamen aile bütçesini alan ve zararlı olan bir lüks seçeneğiydi.

Bugün ise kendi bakımını kendi üstlenen kadınlar bize çok garip ve sıra dışı geliyor. Bir endüstri olarak güzellik, artık insanları daha bakımlı, daha güzel olmaya zorlanıyor. Çirkinlik ve güzellik ayrımı iş görüşmelerinde bile ayrıca bir unsur olarak kayıt altına alınıyor. Belli başlı işleri kapabilmek için sadece kariyer ve başarı ölçekleri yeterli değil. İmajların dünyasında yüzünü satmak ya da yüzüyle satmak diye bir gerçeklik var. İşe Alırken Elemanın Dış Görünüşünde En Çok Nelere Dikkat Etmeli? adlı bir makale yazmışız bakın zamanında.

Demek ki işe alınırken elemanın dış görünüşü de en az içi ve becerileri kadar muhkem ve gerekli. Bu sayede aslında epilasyon merkezlerinin neden bu kadar yükseldiğini de görüyor ve anlamaya başlıyoruz. Evvela artık kişinin kendine yaptığı epilasyon bir bilim işi, bir güzellik işi değil sadece. Söz konusu bölgelerdeki kılları almak var almak var. En iyisi profesyonel destek almak.

Estetik ve güzellik bu modern toplumda yüceltildiğinden beri neredeyse tıp kadar önem atfedilen bir bölgeye sevk edildi. Senin yaptığınla olmaz! Nasıl ki bir hasta kendi yazdığı reçeteyle ilaç alamazsa, kadının ya da erkeğin kendi yaptığı epilasyon da iş görmez artık. Kadınların başta olmak üzere insanların akın akın epilasyon merkezlerine koşturması da tam olarak bu nedenle bizi şaşırtmıyor bilakis teşvik ediyor.

Yan yana olmak epilasyon merkezlerinde istenmeyen bir olgu.

Evet arkadaşlar bu görselde gördüğümüz odur ki burada hacim ve mekan sıkıntısı var. Kadın üyeleriniz yan yana istenmeyen kıllarından kurtulmak isteyebilirler. Ayrı odalarınızın ya da kabinlerinizin olması her şeyden öte ticari açıdan daha büyük avantajlar getirecektir sizlere. Sonuçta mahrem bir olgudan bahsediyoruz. Bir kuaför dükkanı gibi düşünmeyi kesin artık. Bu nedenle ayrı ayrı bölümlere ayırın iş yerinizi, hanımlar da rahat etsin siz de.

Epilasyon Merkezi Açmak Karlı Mıdır? 

Tüm bunların toplamında epilasyon merkezi açmak karlı mıdır sorusuna da yanıt vermiş oluyoruz. Evet kar oranı yüksek bir iştir. Çünkü bir toplumda, bir dünya düzeninde bir şeye ne kadar önem veriliyorsa o kadar da para veriliyor demektir. Önem eşittir para. Para eşittir önem. Bu mantık silsilesini hayatınızı ve iş kısımlarınızın tümüne entegre etmeyi başaran herkes de bu tür girişimlere para akıtarak daha sonra gelen büyük paraların yolunu gözleyebilir.

Epilasyon merkezi açmak karlıdır fakat her zaman için de daha fazla para kazanmanın yolları vardır. Şimdi meraklı okurlarımız ve yatırımcı abilerimiz için epilasyon merkezinden daha fazla kazanma yollarını paylaşacağız. Ama öncesinde Kozmetikçi dükkanı açmak isteyenlere adlı yazımıza da buraya bırakalım. Eh o kadar ayrıntılı modern dünya estetiği üzerine tez konusu olabilecek kadar açıklamalar yaptık. Erkek ve kadınları güzelleştirmek adına açılan bu sektörde yükselmek isteyen arkadaşlar kozmetikçi dükkanı açmak konusunda çeşitli fikirleri ve bilgileri yazımızın içerisinde bulabilirler.

Modern bir epilasyon merkezi.

İşte karşımızda daha modern bir epilasyon merkezi. Nasıl ki yan yana hiç tanımadığınız biriyle diş çektirmek istemezsiniz, öyleyse tek başınalık lüskünü epilasyon için gelen müşterilerinize tattırmayı da bilmelisiniz. Böyle bir ortam daha fazla müşteri daha fazla kazanç anlamına gelecektir. Hasta ile özel görüşen doktor gibi, siz de hastanızla özel görüşme alanı yaratmayı ön görmelisiniz.

Güzellik Salonu Açmak İsteyenlere… bakıyorum konuyla ilgilendiniz. Güzel. Öyleyse devam. Bu yazımızın içine tıkladığınızda da güzellik salonu açmak ile ilgili bulmanız gereken her şeyi bulacaksınız. Güzellik salonu aşmak için gerekenler, alınması gereken izinler ve karlı olup olmadığı sorularının cevaplarını bulacağınız konumuzu buraya bırakıyor biz de yeni başlığımızı atıyoruz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Güzellik Salonu Açmak İsteyenlere -Karlılık-Dikkat Edilmesi Gerekenler - Röportaj

Epilasyon Merkezinden Daha Fazla Kazanmak İçin 

1- Web – site şart! Web- sitesi olmayanı dövüyorlar artık arkadaşlar. Bu nedenle biz buraya şart yazıyoruz, gerisini siz anlayın. Nasıl ki bir mağaza ya da iş yeri açmak için mekana ihtiyaç varsa web -site ihtiyacı da aynı oranda gereklidir.

Bu sitenin içinde günlük paylaşımlar yapmalı, fotoğraflarla merkezinize dair bilgilendirmelerde bulunmalısınız. Ayrıca çeşitli sosyal medya hesaplarından da edinip bire bir müşteri kitlenizle iletişim kurup paylaşımlarda bulunacağınız alanlar açmalısınız kendinize. Hatta çeşitli yarışmalar ve ödüllü sorular oluşturarak üyelerinizin ve takipçilerinizin ilgisini arttırabilirsiniz. Kim ne derse desin böyle şeyler hanımların dikkatini çeker ve adınızın konuşulmasına vesile olur.

2- Güler yüzlü hizmet ve psikolog sabrı şart! Psikolog sabrı şartı ile ne demek istiyoruz? Bunu aslında böylesi merkezlerde çalışan arkadaşlarımız çok iyi anladı. Oraya gelen hanımlar sadece istenmeyen kıllarını ya da saçlarını yaptırmaya gelmiyor. Epilasyon merkezlerinin ve kuaför ücretleri neden o kadar pahalı sanıyorsunuz? Hem bakım hem de dinleme seansları sunduğu için.

Oraya gelen hanımlar içlerini döküyor, hayatlarındaki sorunları anlatıyor. Bu nedenle çalışanlarınızda hem güler yüzlü hizmet anlayışı hem de psikolog sabrının şart olması gerekiyor. Yoksa müşteri kendini daha iyi hissettiği başka bir merkeze kaçar, gider.

Erkek Kuaförü mü Yoksa Kadın Kuaförü mü Açmalı? kuaförlerden bu kadar bahsedip de onlardan bir yazı sunmamak olmazdı. Kuaför açmak isteyen ama bunun erkek mi kadın mı olması gerektiğine bir türlü karar veremeyen sevgili okurlarımız için hem bilgilendirme hem analiz içeren yazımız burada. Bir tık kadar uzağınızda iyi okumalar diliyoruz.

3- Sağlık ve temizlik öğelerine dikkat! Elbette hem sağlık hem bakım bir merkezi olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle gerekli önlemleri hem sağlık hem de hijyen açısından almayı bir an bile aklınızdan çıkarmayın.

4- Sadece kadınları hedef kitlenize alırsanız kaybedersiniz! Evet artık metre seksüel erkeklerin cirit attığı bir çağda yaşıyoruz. Bu da epilasyon merkezleri için hem kadınları hem de erkekleri hedef kitleye koyuyor. Adamın biri çıkıp ben göğsümdeki kılları aldırmak istiyorum diyebiliyor. Ya da daha beter bir sorun olan sırt ve omuz kılları için erkek müşterileriniz olacak.

Bu nedenle epilasyon merkezinizi ikiye ayırmanızı ve hem erkeklere hem kadınlara hizmet vererek paranızı ikiye katlama şansınız bulunuyor.

Erkekler de hedef kitlenizde yer almalı.

Siz de böyle posterler ve afişler hazırlayarak hem sosyal medya hesaplarınızda hem de web- sitenizde yayınlayabilirsiniz. Unutmayın ki ihtiyaç yaratmak, daha fazla para kazanmanın ön koşuludur artık. Hem erkekleri hem de hanım arkadaşları ağırlayacağınız bir bakım merkezi ise dolup taşan yoğunluğuyla size hem para hem de moral olarak geri dönecektir.

Epilasyon Merkezinde Ek Olarak Sunabileceğiniz Hizmetler 

Nasıl ki tek bir gıda ya da tatlı türü ile sektöre adım atıp daha sonra menüsünü zenginleştiren işletmeler var ise siz de başta epilasyon merkezi olarak açtığınız kurumu bambaşka hizmetler ile çeşitlendirerek çok daha fazla müşteriye aynı anda hitap etme ve hizmet sunma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalık size, kurumunuzun bir marka olarak yükselmesi ve kasanızın gün be gün dolması olarak geri dönecektir. Asla tek bir hizmet ile sınırlı kalmamakta fayda var. Çünkü artık serbest piyasa dişlerini göstermiş durumda ve ‘ben sadece bildiğim işi yaparım’ demek dik başlılıktan ve boşluğa meydan okumaktan ibaret sayılabilir.

Başta küçük bir merkez olabilirsiniz. Ancak daha sonra o merkezi genişletebilir, dahası isminizin tabelasını taşıyan başka şubeler açarak gün be gün büyüyebilirsiniz.

Epilasyon hizmeti dışında mutlaka kuaförlük hizmetleri de sunmalısınız. Çünkü kadınlar bir yere geldi mi komple yenilenmek ve tüm ihtiyaçlarını tek bir kurum bünyesinde karşılamak ister. Oradan çıkıp şuraya gideyim, biraz daha şurada oyalanırım kafası artık bu sektörler için de geçerli değil. Siz her ürünü ve hizmeti sunan reyonlara sahip dev bir mağaza olmalısınız. Tek tip bir ürün satmakla yetinen bakkal değil.

Epilasyon merkezinde mutlaka sunmanız gereken bir diğer hizmet ise cilt bakım seçenekleri olmalı. Lazeri sadece epilasyon için değil göz altı morlukları ve kırışıklıkları gidermek için de kullanmalısınız.

Yorum yapın