EV HANIMLARI İÇİN EK GELİR İMKANLARI

Evden çalışmak suretiyle para kazanmak sadece ev hanımları için değildir tabii ki..:) “Evden nasıl para kazanırım?” sorusunun blog yazmak, internetten makale yazmak, e-ticaret siteleri ile ticaret yapmak gibi sonsuz sayıda cevabı mevcuttur. Öyle ki; bu işlere yeterince konsantre olup ve doğru hamleleri yapıp geçimini evden para kazanmak seçeneği ile sürdürenler bile vardır:)) Evden iş imkanı hayatınızda nasıl bir yer tutacağı size kalan bir sektördür. Fakat bu yazıda daha çok el işi tarzı; yani ev hanımları veya evde oturan kimseler için daha uygun ve tek başına ev geçindirmesi ne yazık ki pek mümkün olmayan bazı işler hakkında genel bilgi vereceğiz.

KESİNLİKLE OKUMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VEYA BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!! BU DOLANDIRICILARIN VARLIĞINI ARKADAŞLARINIZA DA YAYIN Kİ KİMSE MAĞDUR OLMASIN!

housewife photo

Öncelikle evden ek gelir imkanı sağlayan bu tarz işlerin son derece dar bir kitleye hitap ettiğinin farkındayım. Neden diye sorarsanız; yalnız yaşayan bekar bir insan zaten kendi yaptığı işten yeterince kazanıyordur ve yorgun argın evine döndükten sonra bir de o incik boncukla hayatta uğraşmak istemeyecektir. Keza babalar da öyle.. Ama ev hanımlarının boş vakitlerini değerlendirmek suretiyle yapacağı böyle bir iş; ev bütçesine gerçekten rahat bir nefes alacaktır. Bizzat yaşadığım için bu kadar eminim ve böyle bir yazı yazmak istedim. Babam kendi işinde çalışırken annem de evde kuyumculara satılmak üzere altın kutusu yapardı. Ben de küçük bir körpecik olduğum yıllarda evde olduğum zamanlar bol bol yardım ederdim.. :)) Evin bütçesini sorarsanız; fatura giderlerinin yok olduğunu düşünün…:)) Çoğumuz için cennet gibi bir ödül olacağına eminim..
Peki ne olabilir bu iş çeşitleri. Birazdan birkaç tanesini sıralamaya çalışacağım. Keşke elimizde evden ek gelir imkanı sağlamak isteyenlere yardımcı olabilecek birkaç iş imkanı olsaydı fakat maalesef şu an öyle bir seçeneğimiz yok..:( Olduğu anda buradan durumu paylaşacağımıza emin olabilirsiniz.

1)YAZININ BAŞINDA DEDİĞİM GİBİ, ALTIN KUTUSU YAPMAK..:))

-Direkt olarak altın kutusu yapacak olanların çeyrek, yarım, cumhruiyet, bilezik, vs. farklı ölçülerde hazır kalıpları kutu haline getirmesi gerekmektedir. Fakat bu tarzın tabii ki altın kutusu olması şart değildir. Eğer denk gelirseniz birçok benzer iş eğitimi usülü imkan bulabiliriz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Evden Reçel Yaparak Gelir Elde Etmek

2)EVDE KURDELE, NİKAH ŞEKERİ, VS. HAZIRLAMAK

-Evden çalışma seçenekleri arasında epey hareketli olan ve sizi sürekli besleyecek bir tanesi de kurdele ve nikah şekeri yapımıdır. İnsanlar gibi bizim gibi fakir değil; düğünler, dernekler, açılışlar..:D

3) PARA KARŞILIĞI DİKİŞ, NAKIŞ, DANTEL, VS. ÖRMEK

-Özellikle dantelin artık modası epey geçmiş olsa da diğer seçeneklerin hala hatırı sayılır bir piyasası vardır. Bu tarz işler özellikle çocukluğumdan çok iyi hatırladım; annelerimize, ablalarımıza epey kazandıran işlerdi..:)

Ayrıca otantik ve doğal tekstil üretimi yapan markalar el emeği göz nuru ürünleri pazarlamak istiyorlar. Bunları bulup onlar için el yapımı ürünler üretebilirsiniz. Son zamanlarda bu tarz satış yapan çok e-ticaret sitesi türedi. İnstagram’da ve Facebook’ta evden örgü işi yaparak ürettiklerini satıyorlar.

4) EV İŞİ YEMEK YAPMAK

https://parlakfikirler.org/evden-yemek-yapip-is-yerlerine-satmak/

-Bu iş de en güzel şu şekilde yapılmaktadır: Poğaça, börek, vs. hazır ev yemeği yaparsınız. Sabah mesaisi başlamadan anlaştığınız bir bakkal veya küçük markete verirsiniz. İlk birkaç günden sonra bu yemeklerin hızlı hızlı işe giden insanlar tarafından epey tercih edildiğini göreceksiniz. Haa en önemli püf noktası; mümkünse mahallenizdeki yakından tanıdığınız bakkallar ile anlaşın.

5)EVDE ÇOCUK BAKMAK

https://parlakfikirler.org/cocuk-bakiciligi/

-Ek gelirden ziyade düzenli bir iş gibi gözüküyor ama küçük çocukları çok seviyorsanız evde rahatça yapabileceğiniz bir iş.. Şöyle bir sıkıntısı var ki; çocuğunun ailesinin sizin çocuğa sizin evde bakılmasına razı olması gerekir. Yol, mesafe, saatler, vs. de önemli tabi..

Evet arkadaşlar; evden iş imkanı seçenekleri konusunda en kolay ve en güvenilir birkaç seçenek bunlar.. Eğer benim unuttuğum ya da bilmediğim, falan iş de ciddi bir evden ek gelir kaynağıdır diye aklınıza geliyorsa, yorumlarda belirtebilirsiniz. Unutmayın; belki biraz olsun birinin geçimini sağlamasına katkıda bulunmuş olursunuz..Sağlıcakla kalın..:)

Bu makaleye ek olarak daha kapsamlı ev iş fikirlerini ele aldığımız şu makalemize de göz atmanızı öneririz:

Ev Hanımlarına İş Kurma Rehberi

“EV HANIMLARI İÇİN EK GELİR İMKANLARI” üzerine 2 yorum

  1. Arkadaşlar yorumlar malumunuz herkese açık olduğu için ille de iletişim paylaşacaksanız cep telefonu numaranızı değil de e-posta adresinizi yorumunuzun en sonuna yazmak suretiyle paylaşmanız daha güvenli olacaktır.

    Paylaştığınız cep numarası aradan yıllar geçtikten sonra size veya numarayı devrettiğiniz kişiye rahatsızlıklık verebilir.

    Yanıtla

Yorum yapın