Ev Hanımlarına Evde İş İçin Bilgisayar Dili Öğretecek Kaynaklar

Dikkat! Dikkat! Ev hanımlarının dikkatine. Eğer şu an yazımızı bilgisayardan hiçbir yardım alma gereği görmeden okumayı başarıyorsanız, bilgisayar dilini hemen hemen tamamını çözmüşsünüz demektir. Ev hanımları genelde bilgisayarların başın hep tedirgin, şaşkın, Ufo görmüş masum köylü kıvamındadır.

KESİNLİKLE OKUMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VEYA BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!! BU DOLANDIRICILARIN VARLIĞINI ARKADAŞLARINIZA DA YAYIN Kİ KİMSE MAĞDUR OLMASIN!

Zira onların zamanındaki en büyük teknolojisi sırasıyla televizyon ve çamaşır makinesiydi. Ancak şimdi önce bilgisayar, sonra internet aracılığıyla karşılarına çıkan yenilikler, onları bizden daha fazla etkiliyor. Olaya çok daha fazla hassas ve duygusal yaklaşıyorlar. Bu da onların heyecan yapmalarına, panik olmalarına neden oluyor.

Ev hanımlarının içlerindeki potansiyelin farkında olmalıdırlar. Koca evi çekip çevirme gücü onlarda varsa, bilgisayar ile kolayca tatbik ve pratik edilerek öğrenilebilir. Önemli olan ilk adımda panik olmamaktadır. Şimdi kısaca toparlamak adına ev hanımlarının bilgisayar dilini öğrenirken nelerden uzak durması gerektiğini madde madde sıralayacağız.

Ev Hanımlarının Kredi Alabilmesi İçin Yapabileceği Gizli Taktikler adlı makalemizi okuduktan sonra kredi alma konusunda, ev hanımları daha fazla bilinçlenerek bu konudaki erkek egemenliğini de kırabilir. Bankalardan ve çeşitli yerlerden alınan kredilerden çoğunun neden erkek olduğunun sorusuna da iyi bir yanıt vermiş olurlar böylece. Kredi almak için gizli taktikler parlak fikirler farkıyla yazımızda.

Herkes bilgisayarı öğrenebilir ve kullanabilir.

Bilgisayar Dili Öğrenilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Bilgisayardan korkmanıza gerek. O, sonuçta bir insan evladının icadı. O nedenle ona rahatlıkla hükmedeceğinize emin olun. Hem de yüz yüz.

 

  • Bilgisayarı tanıyın. Buna temel gereçlerden başlayın. Örneğin ”mouse” nedir? Nasıl kullanılır? Bunun dışında her şeyin bir siber karşılığı vardır. Orası farklı bir gezegene aitlermiş gibi farklı isimlerle kodlanmıştır. O isimleri ezberleyin. Böylece daha hızlı ve daha işler bir halde bilgisayarı çok yakından ve vakit kaybetmeden tanımış olursunuz.

 

  • Bol bol pratik yapın. Bilgisayar dilini daha geniş bir skalada anlamak ve hemen kullanmak için el çabukluğu kavramanız gerekiyor. Çünkü iş için bilgisayar kullanmak istiyorsanız o işin birinci isteği hızlı olmanız olacaktır. İki saatte bir işi yaparak, bir sayfaya tıklayarak iş alanında da başarısızlığı bulursunuz. Bu nedenle bir oyuncu nasıl ki sahneye çıkmadan önce prova yapıyorsa, siz de bol bol pratik yapın.

Bir ev hanımı evden nasıl çok para kazanabilir? bizi ev hanımlarının takip ettiklerini biliyoruz. O nedenle onlara yol gösterecek, onlara kılavuz olacak yazılar yazmaya devam ediyoruz. Bir ev hanımı, artık çalışmak, aile bütçesine katkıda bulunmak istiyorsa nerelerden para kazanabilir? Evden çıkmadan yapılacak işler var mıdır? Bu ve buna benzer tüm soruların yanıtları sadece parlak fikirler farkıyla burada.

Bilgisayar dili, evrenseldir ve herkes tarafından bilinmelidir.

Ev Hanımlarına Evde İş İçin Bilgisayar Dili Öğretecek Kaynaklar

  • İnternet Kaynakları: 

Tabi internet kaynaklarına erişmek için de bilgisayar dilini çözmeniz gerekiyor. Onun için de bu örnek biraz kısır döngü gibi gelebilir ilk bakışta. Ama şanslısınız. Sizden önce çocuklarınız, belki torunlarınız bilgisayar çağının çocukları. Bilmedikleri, yapmadıkları şey yok. Her bir çocuğun özellikle 12 yaşından sonra sağlam bir internet kullanıcısı olduklarını biliyoruz. Siz de ailenizden ya da çocuklarınızdan yardım alarak bilgisayar diline dair en temel ve en reel bilgileri internet kaynaklarından alabilir ve kısa bir sürede bilgisayar canavarı kesilebilirsiniz.

 

  • Kitaplar: 

Bugün bilgisayar / yazılım alanında ekstra bir raf var kitapçılarda. Öyle artık. Mesela nasıl dünya roman öykü alanında ayrı bir raf var. Korku gerilim köşesi var. Artık bilgisayar yazılım alanında da yazılmış ve satışa hazır yüzlerce kitap bulunuyor.

O kitaplardan birkaçını okuyarak, okurken de sık sık pratik yaparak bilgisayarın Abcsini çözmüş olursunuz. Kitap okumayı sevmem diyenler ise ilk seçeneğimizi değerlendirip internet ağları üzerinden pratik yapabilir.

Evden Çatal Bıçak Paketleme İşi İle Gelir Elde Etmek hanımlardan çoğu ben anlamam bilgisayar işlerinden, bana el işi lazım diyebilir. Öyle ya fiziksel yorgunluk, zihinsel yorgunluktan daha iyidir çoğu zaman. Bunun için evden çatal paketleme işi ile gelir elde etmek artık mümkün. Detaylar yazımızda.

  • Videolar 

Video izleyerek de pratik ve hızlı bir şekilde bilgisayar dilini öğrenebilirsiniz. Youtube ve benzeri video kanallarında bunun örnekleri mevcuttur. Örneğin bilgisayar dili diye yazarsanız arama butonlarına, sizi dilini öğrenmek istediğiniz bilgisayar ya da telefon yönlendirecektir. Nasıl ki televizyonda incik boncuk yapmayı gösteren pratik videolar var; bilgisayarı da en kısa sürede öğrenmeniz için sizin için size özel hazırlanmış videolar da var.

  • Telefon uygulamaları 

Çoğu zaman bir cihaz aracılığıyla başka bir cihazı öğreniriz. Bilgisayar ve telefon da bunun en canlı örnekleri. Telefonunuza indireceğiniz uygulamalar ile birlikte bilgisayar diline ve yazılımına dair en güncel ve en kullanılabilir bilgileri havada kapıp iş için ne gerekiyorsa kavrayabilirsiniz.

Hemen Şimdi Evden İşe Başlamanın 4 Yolu ev hanımlarının çalışmama nedeni çoğu zaman evleriyle olan organik bağlarıdır. Bu nedenledir işte çalışmak değil evden çıkmak zor gelir onlara. Ama artık modern çağda bunun da bir çaresi, bir karşılığı var. Hemen şimdi evden işe başlamanın yollarını sitemizde bulabilir, çok kısa bir süre içinde edindiğiniz bilgiler ile birlikte evden iş hayatına geçebilirsiniz.

Son olarak cennet anaların ayakları altındadır sözünü unutmayın. Bilgisayarla olan mesailerinizde sizinle alay etmelerine izin vermeyin. Kadınların da erkeklerin kadar kültürü olduğu bir çağda, bilgisayarı öğrenmek ve işinizde kullanmak çocuk oyuncağı.

Yorum yapın