Ev Hanımlarının Kredi Alabilmesi İçin Yapabileceği Gizli Taktikler

Günümüzde kredi almak için çabalamayan kimse kalmadı. Bugün kime sorsak kredi notunu yükseltmek ve kredi alabilmek için var gücü ile çalışıyor. Ev almak, arsa almak, araba almak, dükkan almak ve daha birçok alım satımda kredi almak hayati önem taşıyor.

OKUMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VEYA BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!! BU DOLANDIRICILARIN VARLIĞINI ARKADAŞLARINIZA DA YAYIN Kİ KİMSE MAĞDUR OLMASIN!

Bir anda yüklü miktarda paralar bulamayanlar için biçilmiş kaftan olan krediler ise sadece çalışanların değil ev hanımlarının da hayallerinden biri haline geldi. Sigortalı bir işleri olmasa da, belirli bir kazançları olmasa da ev hanımlarının da zaman içerisinde krediye ihtiyaçları olabiliyor. Özellikle evinden çalışan ve herhangi bir yerde sigortası başlamasa bile kazancı olan ev hanımlarının kredi alabilmesi için deneyebileceği gizli taktikler sizler için araştırıldı…

Meslek Kursları hayat Kurtarıyor!

Çoğu kişi meslek kursuna giderek burada özel bir eğitimden geçiyor ve eğitimlerin sonunda iş bulma garantisi ile buradan ayrılıyor. Ev hanımları içinde geçerli olan bu kurslara sizlerde katılarak bankadan kredi çekebilirsiniz. Bu nasıl olacak ben ev hanımıyım meslek kursu ile nasıl kredi çekerim diyorsanız aslında cevabı sizler için oldukça kolay.

ev hanımları için kredi almanın yolları

İlk olarak kendinize yakın bir meslek edindirme kursuna giderek buradan seçtiğiniz bir kursa düzenli olarak gitmeniz ve bu kurs kapsamında sizlere verilen her şeyi öğrenmeniz gerekiyor. Öğrendiğiniz bilgileri sağlam bir hale getirdikten sonra bu kurstan alacağınız kurs bitirme ve meslek edinmiş olma sertifikası ile çeşitli bankalara giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz sadece birkaç banka ile değil birçok banka ile görüşün. Biri kabul etmese bile başka bir banka kredi vermeyi kabul edecektir.

Aktif Bir Banka Hesabınız Var Mı?

Kredi notu nasıl yükseltilir, neler yapılmalıdır gibi konularda gerekli bilgileri okuyanlarınız varsa eminim hatırlarsınız. Aktif bir banka hesabınız olduğunda kredi notunuz başarılı bir şekilde oluşacak ve bu durumda bankalar sizi yüksek kredi notunuz ile değerlendirerek kredi almanızı uygun göreceklerdir. İşte tamda bu noktada kredi çekmek için yeterli vaktiniz varsa 6 ay boyunca sürekli para giriş çıkışının olduğu bir banka hesabı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Banka hesabınızdaki çıktılardan ziyade 6 aylık dönem içerisinde sürekli olarak yeni para girdilerinin olması sizin bir ek gelire sahip olduğunuzun kanıtı olacağından dolayı kredi çekmenizde de yardımcı olacaktır. Bu yöntem ile gittiğiniz pek çok bankadan geri çevrilmezsiniz.

Aracınız Var Mı?

Ev hanımları için kredi almanın yolları içerisinde araç kayıtları da bulunuyor. Ev hanımı olsanız bile eşinizin kullandığı aracı kendi üzerinize yaparak bankalara teminat olarak bu aracı gösterebilirsiniz. Bu sayede bankalar sizden teminat aldıkları için kredi vermeyi kabul edeceklerdir. Ayrıca aracınızın modeli ve ederi de bankalar için önemli ayrıntılardan biri olacaktır. Mümkün olduğunca banka kredilerinde teminat olarak gösterilecek araçların özellikleri hakkında bilgi almaya çalışın.

ev hanımları nasıl kredi alabilir

5000 TL İle Kredi Alabilirsiniz?

Yastık altında biriktirdiğiniz bir miktar paranız var ancak ev ve ya araba almak için bu yeterli değilse ve kredi almayı düşünüyorsanız bunun bir yolu var. Yapmanız gereken yöntem ilk olarak 5000 TL ve ya üzeri olan paranızı açtırdığınız banka hesabına yatırmak olacaktır. Yatıracağınız para bir süre sonra değerleneceğinden dolayı bankalar size yüksek kredi notları verecek ve paranızı teminat olarak gösterdiğiniz için kredi almanızda bir engel çıkarmayacaklardır. Banka hesabınızda 5000 TL’nin 2 aydan daha uzun bir süre kalması gerekmektedir. Bu nedenle de bankalara gitmeden 2-3 ay önce yastık altı paralarınızı yatırmanız gerekir.

Ziraat Odasının Kapısını Çalmalısınız!

Ev hanımısınız ve evinizin önünde kocaman ya da mütevazi denilecek bir alan mı var? Eğer böyle bir alanınız varsa ziraat odasına giderek çiftçi kaydı yaptırabilirsiniz. Bu kayıt sayesinde düzenli gelir getiren bir işte çalışıyor gibi görünebilir ve kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Bulduğunuz arsada mutlaka az da olsa ekim yapmanız gerekir. Aksi halde ziraat odası sizi çiftçi olarak göremeyebilir. Ayrıca bankalarda ekim yapılan alanları kontrol etmekten yana oldukları için çiftçilik yaptığınız yerleri görmek isteyebilir. Ev hanımı olarak yapabileceğiniz çok fazla iş ve kredi almak için çok fazla imkanınız varken siz halen yerinizde sayıyorsanız çok yazık. Kalkın ve kolları sıvayın…

 

Yorum yapın