Evde Çeyiz İşi Yapmak İstiyorum

Eskiden bu yana gelen gelenek ve göreneklerimizden olan çeyiz hazırlığı günümüzde de tüm hızıyla devam ediyor.

OKUMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VEYA BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

Evlenecek olan kızların sandıklarına koyulan hatta damat tarafının bile hazırladığı çeyiz bohçaları önceden olduğu gibi bin bir emekle hazırlanmasa da günümüzde de hala büyük bir hazırlığa sahne olabiliyor. Ancak günümüzde insanların çeyiz hazırlayacak kadar vakti olmayabiliyor ve çeyiz sandığının dolu dolu gitmesini isteyen kimseler ise dışarıdan çeyizlik ürünler alabiliyor. Son zamanların gözde mesleklerinden biri olan evde çeyiz işi yapmak özellikle de ev hanımları tarafından ek gelir imkânı olarak tercih ediliyor. El emeği göz nuru dediğimiz onlarca çeyizlik ürün ise kısa sürede tüketilebiliyor.

Evde Çeyiz İşi Yapmak Kazandırır Mı?

Evde çeyiz işi konusunda aklınıza takılan sorular varsa bunların başında çeyiz işinin kazandırıp kazandırmayacağı gelecektir. Çeyiz işi eski zamanlarda değerli olan bir etkinlikti ve evinde oturan kızlar, kadınlar, yaşlılar, komşular kısacası pek çok kişi bu işle uğraşırdı. Hatta elden ele dantel modelleri, dikişler, bohçalar gezerdi. Ancak günümüzde bu ortamlar azalmaya başladı. Artık kadınlar kendi aralarında çeyizlik ürünleri değil iş hayatlarındaki sorunları konuşur oldular. Durum böyle olunca çeyiz işi yapacak vakit kalmadı ve bu gelenek hala devam ediyor.

evde çeyiz işi

Çalışan kadınlarında günümüz şartlarına uyum sağlayarak bütün gün işte olması çeyiz hazırlamayı zorlaştırıyor. Daha çok tüketici olmaya başladığımız günümüzde ise üreticilere yani çeyiz işi yapan kişilere ihtiyaç var. Eğer sizde evde çeyiz işi yapmaya karar vermişseniz kazandıracağından emin olabilirsiniz. Çünkü çeyizlik ürünler eskisinden daha değerli ve nadir bulunan parçalar haline geldi.

Evde Çeyiz İşi Yaptıran Firmaları Nasıl Bulabilirim?

Evde çeyiz işi yapmak her ne kadar kolay olmasa da asıl zor olan kısım hazırlanan çeyizlik ürünlerin satışını yapabilecek bir firma bulmak olacaktır. Evinizde hazır halde duran çeyiz ürünleri için başlarda büyük firmalar bulmayı beklemeyin. Çünkü bu işler için belli bir çevre edinmeniz ve keşfedilmeniz gerekiyor.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Evden İç Çamaşırı Dikim İşi Yapmak İsteyenlere

Çevre Bulun!

Evde hazırladığınız çeyizleri en kolay yoldan elinizden çıkarmanız gerekiyorsa kendinize çevre yapın. Ben asosyal bir insanım çevrem yok diyorsanız da işinizin bir parçası olan çevre konusunda biraz çalışmanız gerekecektir. İlk olarak kendinize yakın bulduğunuz insanlara bu projenizi anlatın. Daha sonra günlere, gezmelere gitmeye ve sosyal derneklere katılmaya başlayın. Zamanla hem çevreniz hem de satışınız olacaktır.

İnterneti Kullanın!

Ben hem çeyiz hazırlarım hem de internetten anlarım diyen bayanlardansanız evde hazırladığınız çeyizlerin fotoğraflarını çekerek Facebook, Instagram gibi hesaplarınızda paylaşarak sipariş almaya başlayabilirsiniz. Bir anda internet üzerinden popüler biri haline gelebileceğinizi de unutmayın.

Çeyiz Satan Yerlere Başvurun!

Bildiğiniz gibi çeyiz satışı yapan yerlerde zaman zaman müşteri taleplerini karşılamak adına evden çalışan kişilere sipariş verebilmektedir. Sizde çeyizlik ürünlerin satışının yapıldığı mağazalara giderek yetkili kişilere çalışmalarınızı sunabilir ve ihtiyaç olduğunda üretim yapabileceğinizi söyleyebilirsiniz.

Ekip Kurun!

Çeyiz işi tek başına yapılınca insanı sıkan uğraşlardan biri haline gelebilir. Ancak yanınıza yakınlarınızı da alarak harika bir ekip kurabilir ve daha başarılı işlere imza atabilirsiniz. Bu sayede daha fazla müşteriye ulaşma imkânınız olur. Çünkü ekip arkadaşlarınızda en az sizin kadar satış yapmak isteyecektir ve çevre arayışına gireceklerdir.

evde çeyiz yaparak ek gelir elde etmek

Çeyiz Firmaları İçin Şunları Yapın!

Çeyiz konusunda deneyimli olmanız ve ekibinizin olması, pek çok yerde çalışmalarınızın bulunması sizin için bir referanstır. Zaman içerisinde özellikle satış yaptığınız çeyiz mağazaları varsa sizi üretici olarak görecek ya da diğer firmalar ile tanıştıracaklardır. Ayrıca internet üzerinden vereceğiniz reklamlar sayesinde farklı firmalar tarafından tanınabilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde Çeyiz İşiyle Ek Gelir Elde Etmek

Evde çeyiz yapmak sadece ana mesleğiniz değil aynı zamanda ek gelir elde edebileceğiniz bir alanda olabilir. Mesela bazı hanımlar bütün gün iş yerinde ve ya ofislerde çalışıyor olsalar da kendilerini dinlendiren bir çeyiz uğraşını eve geldiklerinde yapabilirler. Sonuç olarak ellerindeki ürünleri de satarak ek gelir elde edebilirler. Evde çeyiz yaparak ek gelir elde etmek için bildiğiniz bütün dikiş-nakış, oya, kurdele, işleme gibi yetenekleri kullanabilirsiniz. Ne kadar kaliteli çalışırsanız müşterinizde en az o kadar artacaktır.

“Evde Çeyiz İşi Yapmak İstiyorum” üzerine bir yorum

Yorum yapın