Evde Güzellik Serumu Üretip Satmak

”Güzellik serumu” terimi on yıl öncesine kadar ne hayatımızda ne de terminolojimizde var idi. Ancak değişen dünya ve estetik hizmetlerin sonucunda artık ev hanımlarından genç kızlara kadar herkes güzellik serumlarının varlığından ve etkilerinden haberdar. İçerdiği ”hyaluronik asit” ve diğer enzimler ile birlikte güzelliği kat be kat ve daha hızlı bir şekilde ortaya çıkaran bu serumların bazıları gerçekten mucizevi etkilere sahip.

beauty photo

Kadınların piyasa içerisinde sıklıkla incelediği ve sipariş verdiği bu serumlar birçok farklı fayda içeriyor. Yaşlılığa bağlı kırışıkların ortadan kalkması ve cildi diri tutarak daha fazla kırışıkların ortaya çıkmasına engel olmak en temel etkilerinden biridir. Aynı zamanda kuru bir cilde sahip olan kadınlar yaş fark etmeksizin bu güzellik ürünlerini kullanmak istiyor. Cildin doğal nem kaynağını tetikleyen, çok daha canlı ve pürüzsüz bir cilt için bu serumlar kullanılabilir.

Bu nedenle evde güzellik serumu üretip satmak oldukça karlı ve makul bir iş önerisi olarak karşımızda duruyor. Söz konusu ürün hem kozmetik hem de estetik alanındaki ihtiyaçların birçoğunu karşıladığı için pazar payı içerisinde hatırı sayılı ölçüde bir ağırlığı var. Güzellik merkezlerine giderek tek seans için yüzlerce lira ödemek isteyen herkes kendi serumuna sahip olmak ve onu uygulamak taraftarı. Bu nedenle her şeyi doğru bir şekilde yapar, oranları tutturursanız tam da kadınların isteyeceği türde bir güzellik desteği oluşturmuş olursunuz. Küçük de olsa bu serumları uygulamak isteyen ‘metroseksüel’ erkekler de sizin müşteri tabanınızı oluşturabilir.

Konuya vakıf olmak ve sektöre hızlı olduğu kadar bilinçli bir giriş yapmak isteyen arkadaşlar bu makalemizi de keyifle okuyabilirler.

Kaş; Kirpik ,Sakal Serumu Üretip Satmak Cidden Sanıldığı Kadar Karlı Bir İş Mi?

Güzellik Serumu İçin Sağlık Bakanlığı Onay Gerekiyor mu?

Özelliklerini bir bir saydığımız güzellik serumları estetik ve kozmetik ürünü olduğu kadar aynı zamanda bir ‘sağlık ürünü’ olarak tanımlanıyor. Dışarıdan alıp yüzümüze zerk ettiğimiz, cildimize sürdüğümüz bir krem bile geniş perspektifte sağlık amaçlı kullanıldığı için bu tanımla anılmaktadır. Hal böyle olunca Sağlık Bakanlığından onay almak şart oluyor. İster daha önce yapılmış karışımlardan biri olsun, ister tamamıyla size özel bir buluş olsun, her ikisinde de Sağlık Bakanlığına ürün onayı için başvurmanız gerekiyor.

Bu onayı almayıp serumu piyasaya sürdüğünüz takdirde başınıza çok farklı işler gelebilir. Birinin ürünün etkilerinden memnun kalmayıp sizi şikayet etmesi durumunda para cezasına çarptırılmanız epey olası. Bunun yanı sıra güzellik maksatlı üretilen her ilacın, her serumun illaki yan etkileri olacaktır. Özellikle hassas ciltlerde kızarıklık, kaşıntı gibi etkiler kişiden kişiye değişmek üzere farklı oranlarda hissedilebilir. Serumunuz onaysız ise bu yan etkiler birilerinin gözünde büyüyüp ürününüzü ‘muzır’ ya da ‘günah keçici’ ilan edebilir. Dikkatli olmakta fayda var. Sloganınız önce sağlık sonra güzellik sonra kazanç olsun. Önem sıranız müşterilerden cebinize doğru ilerlerse, sonunda her açıdan kazanan yine siz olursunuz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Kozmetik Ürünleri Satılan E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnsanlar Neden Dev Kozmetik Firmaları Yerine Butik ve Küçük Serum Üreticilerini Tercih Ediyor?

Parlak Fikirler olarak sorduğumuz bu sorunun piyasa içerisinde ve insan tabiatında birçok farklı cevabı bulunmaktadır. Dev kozmetik firmaları yeni ürünleri, kampanyaları ve dev reklam projeleriyle hayatımızın her alanında yer alıyor. Hiçbir bakım ürünü kullanmayan erkekler bile bu görsel ve yazılı reklamlar yüzünden konuyla ilgili ihtiyaç duymadıkları kadar bilgiye sahip. Bu ise ters bir psikoloji yaratıyor olabilir. Her gün gördüğünüz birini nasıl özlemezseniz, her gün karşınıza çıkan dev marka isimleri de belli bir noktadan sonra cazibesine kaybeder. İnsanın, özellikle kadınların tabiatı merak duygusuyla iç içedir. Denenmemiş olanı denemek, hadi bir de şunu deneyelim demek kadın doğasının su götürmez bir gerçeği.

Hal böyle olunca küçük ve butik serum üreticilerinin piyasa içerisinde iş yapma olasılığı bir olanağa dönüşerek para kazanmalarını ve isimlerini yavaş yavaş duyurmalarını sağlıyor. Çünkü en nihayetinde en iyi reklam ‘kulaktan kulağa‘ yapılır. Bir kadının ‘falancanın yeni çıkardığı güzellik serumunu denedim, sonuç ortada‘ deyip yüzünü göstermesi, yakın çevredeki bir hanım arkadaşın estetik değişimini kanlı canlı görmek, televizyondan izlenilen reklamların sahte ışıltılarından çok daha hakikattir. Bu hakikat ise serumunuzun kalitesini ve giderek artmakta olan başarısını tesciller nitelikte olacaktır.

İşin bir de ekonomik kısmı var tabi. Dev markaların reklamlara harcadığı parayı müşterilerden çıkarmak gibi talihsiz bir huyu vardır. Çok daha ucuza temin edilebilecek bir serumu, gösterişli şişeler ve billboard reklamları yüzünden astronomik fiyatlara satın almak istemeyiz haliyle. Artık sadece beslenme ve bakım konusunda değil iktisadi harcamalarda da bilinçlenen bir toplum olduk. Bu bilinçlenme ise sektörü ne olursa butik mağazaların çok daha göz önünde bulunmasına imkan tanıyor.

Güzellik Serumunu Nasıl Pazarlarız?

Evde, kendi imkanlarınızla hazırladığınız güzellik serumlarını pazarlamanın birçok noktası var. Bir ya da iki sayfalık broşür / kataloglar hazırlayabilirsiniz. Bu tanıtım bültenlerini mümkün olduğunca kuşe kağıtla basmaya dikkat edin. Ciltlerinin parlak olmasını isteyen kadınlar bu parlaklık ile önce kataloglarınızda tanışsın.

Bununla birlikte internet de bu tür ürünlerin viral halde yayıldığı en geniş platformdur. After / Before fotoğraflar çekerek serumlarınızın pratik etkilerini kanıta dayalı olarak gösterebilirsiniz. Ürününüzün kullanım şekli, miktarı, faydaları ve olası yan etkileri gibi kısımları da tanıtım bültenine mutlaka ekleyin.

“Evde Güzellik Serumu Üretip Satmak” üzerine bir yorum

  1. Merhaba evede guzelık serumu yapımı hakkında bilgiler verebilmelisiniz lutfen Masıl yapıldığını öğrenmek istiyorum Teşekkürler

    Cevapla

Yorum yapın