Evde Müsli Üretip Satmak

Müsli, Türkiye’de de yeni yeni bilinen ve sunduğu faydalar ile özellikle sağlıklı beslenme taraftarı olan kişilerin büyük ilgi gösterdiği bir protein deposudur. Size yazımızda en kısa yoldan müsli üretip satmanın püf noktalarını aktaracağız. Aynı zamanda birçok yönden faydalı olan bu doğal yiyeceğin yararlarını da listeleyeceğiz. Bu sayede hem üretim ve satış noktasında rahat edeceksiniz, hem de biri size ‘neden müsli yemeliyim?’ diye sorduğunda cevaplarınızı hazır edeceksiniz.

musli photo

ALT BAŞLIKLAR (istediğinize tıklayıp ışınlanabilirsiniz) :

Nasıl Müsli Üretebilirim? 

Amerikalıların kahvaltılarında bayıla bayıla yediği müsli, artık Türkiye’de de yaygınlık kazanmaya başladı. Özellikle spor yapanlar, fit kalmak isteyenler ve sağlıklı bir beslenme programına sahip olanlar bu öğünü kahvaltılarında ve öğün atıştırmalarında sıklıkla tercih ediyor.

Yapımı son derece kolay olan ve aynı zamanda masrafsız bir protein kaynağı olarak görülen müsliyi evde, kendi mutfağınızda ve imkanlarınızla rahatlıkla üretebilirsiniz. Müsli, iki ana malzemeden oluşuyor. Bal ve yulaf ezmesi (ilaveten pekmez). Dilerseniz ayrı ayrı dilerseniz çok daha tesirli olacak şekilde iki malzemeyi birbirine katarak müsli yapabilirsiniz.

Kaynatılan bal ve pekmezlere yulaf eklenecektir. Üreteceğiniz çeşitler ne kadar bol olursa müşteri tabanınız da o kadar fazla sayıda olur. Bu nedenle hem kuru meyveli hem de bademli müsliler yapabilirsiniz. Daha sonra onları kendi usulünce paketleyerek servise ve satışa hazır hale getirebilirsiniz. Başta yakın çevrenize ve internet ortamında gerçekleştireceğiniz satışlar ağır ağır da olsa yükselişe geçebilir. Zira müsli artık çocuklardan yetişkinlere, kadınlardan erkeklere herkesin sıklıkla tercih ettiği doğal gıdaların başında geliyor.

Müslinin Faydaları Nelerdir? 

Ürettiğiniz ve satışa çıkardığınız ürün ne olursa olsun onunla ilgili malumatınız tam olmalı. Gelen sorulara anında cevap vermeli ve daha da önemlisi bir gıda ürünü sattığınız için halkın sağlığı ile kesinlikle oynamamalısınız. Müsli, tamamen doğal malzemeler ile hazırlanmalı ve tatlandırıcı içermemeli. Kilo vermede son derece yararlı bir takviye gıda olan müsli aynı zamanda sindirim hareketlerini düzenler. Bağırsaklarda biriken kötü gazların atılmasında yardımcı olur. Aynı zamanda doğal bir enerji kaynağı olduğu için sporla hem amatör hem de profesyonel olarak ilgilenen kişilerin kahvaltılarda sıklıkla tercih ettiği bir üründür.

Fırında rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu kahvaltılık gevrekleri rahatlıkla satışa çıkarabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Ürettiğim Müsliyi Nerelere Satabilirim? 

Müsliyi güzel ve doğal bir şekilde ürettiniz. Şimdi iş bu nadide protein kaynağını satmaya geldi. Böyle evde gerçekleştirilen üretimlerin her zaman için iki kanadı bulunuyor. Bir – üretim – ki evde olduğu için tamamen rahat ve stressiz geçen bir süreçtir. İki – satış – evden olduğu için ilk başlarda zor görülen ama piyasaya girildikçe rahat bir şekilde gerçekleştirilen süreç.

Üretilen müsliyi satışa çıkarmak için internet aktif olarak kullanılabilir. Doğal besinlere ilgi duyanların sayısı her geçen gün artıyor ve özellikle internette yayımlanan makaleler sayesinde internet kullanıcılarının bu yöndeki talepleri de aynı oranda artış gösteriyor. Instagram’da bir satış sayfası oluşturarak istediğiniz satışları gerçekleştirebilirsiniz. Paylaştığınız ürün görsellerinin açıklama kısmında mutlaka ama mutlaka bu proteinin faydalarını kısım kısım yazın. Her fotoğrafta bir faydasını yazarak okurları ve takipçilerinizi sıkmadan bilgi verici paylaşımlarda da bulunabilirsiniz.

Satışları gerçekleştireceğiniz bir diğer yer ise spor salonları olacaktır. Spor salonlarında birçok kişi doğal ürün kullanmaktan yana. Protein tozlarının zararlı olup olmadığı yönündeki belirsizlik de sürüyor. Bir spor salonu ile anlaşarak tamamen doğal protein kaynaklarından beslenmek isteyen sporculara alternatif bir beslenme reçetesi sunabilirsiniz. Ürettiğiniz müslinin lezzeti kadar sağlık yönünü de ön planda tutmalısınız.

Bazı üreticiler var ki sadece üretmeyi biliyorlar. Ama ürettikleri lezzetin ne içeriğine tam olarak vakıflar ne de sunduğu faydalara. Siz onlardan olmayın. Gidin spor salonlarına, sporcuların beslenirken faydalanabilecekleri tamamen doğal bir protein kaynağı ürettiğinizi dile getirin. Anlatın, açıklayın. Ne kadar şeffaf olur ve bilgi paylaşırsanız ürettiğiniz müslilere olan ilgi daha da büyüyecektir.

Yorum yapın