Evde Vazo Yapıp Para Kazanmak-Firmalara Ulaşmak için

Evde para kazanmak deyince artık insanların aklına daha farklı fikirler gelmeye başladı. çünkü evde kına paketleme, oyuncak yapma, davetiye katlama gibi işler tarih olmaya yüz tutmuş uğraşlar arasında yer alıyor.

OKUMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VEYA BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

vase photo
bu vazo işinde bazen sadelik en büyük şatafattır.

Ticaret sektörü hangi alanda olursa olsun her zaman farklı olan ve ilk olan çalışmaları unutmaz. Bu nedenle ticaret dünyasında var olan şeyler yerine farklı bir şeyler deneyerek para kazanacağım arkadaş diyen insanların daha fazla kazandığını görmek mümkün. Velhasıl kelam ben size bugün adını zor duyacağınız bir iş imkanından bahsetmek istiyorum. Evden vazo yapıp satarak para kazanmak mı dersiniz evde vazo işi mi dersiniz ne derseniz deyin size kazanç getirecek bir meslekle karşı karşıyasınız.

vase photo

Evden Yapmayı Düşündüğüm Vazo İşi İle Düzenli Olarak Ek Gelir Elde Etmek Mümkün Müdür?

Evden vazo yapıp satma işi her ne kadar duyduğunuzda size farklı hatta ‘’Aman bee bundan iş çıkar mı?’’ düşüncesi vermiş olsa da bu iş gerçekten çok karlı. Ben bizzat bu işe de girmiş biri olarak düzenli ek gelir elde ettiğim gibi harika işlerde aldım. Tek yapmanız gereken kaliteli, görüntüsü ilgi çeken ve evlerde tamamlayıcı bir dekorasyon malzemesi üretmek olacak. Bugün ev-mobilya- dekorasyon türü mağazalara gidip bakarsanız zaten bir vazonun fiyatı en düşük 150 TL olarak karşınıza çıkacaktır. Tabi şu harika vazolu, gondollu, şekerlikleri, şamdanları olan takımların fiyatlarını söylemiyorum bile. Bu işten ek gelir değil düzenli bir gelir bile elde edebileceğinizi unutmayın. Çünkü kazanmak için değil sanat için bu işi yapmaya başlayacak kadar paranız olabilir.

Evden Vazo Yapabilmek İçin Ne Gereklidir?

Evde vazo yapmak istiyorsanız size gereken şeylerin büyük bir kısmını malzeme satışı yapan el sanatları mağazalarında bulabilirsiniz. Ancak asıl konumuz bu iş için gereken diğer şeyler. Birincisi bu işte büyük bir istikrara ihtiyacınız var. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlamanız çok önemli. Ayrıca bu işi zevkle yapmanız da büyük bir öneme sahip. Tabi bütün bunları yaparken dikkat edeceğiniz bir diğer ayrıntı ise kendinize özel bir stilinizin, logonuzun ve fiyatlandırmanızın olması gerekiyor. Bütün bunları tamamladığınızda gönül rahatlığı ile el sanatları dükkanlarının altını üstüne getirebilirsiniz.

Bu iş için ilk olarak kullanacağınız vazoyu elinizde yapıp yapmayacağınıza karar vermeniz lazım. Eğer yeterli bilgiye sahipseniz ve elinize yatkınsa vazolarınızı camdan ve ya başka malzemelerden de üretebilirsiniz. Ayrıca hazır olarak aldığınız birkaç milyonluk vazolara da dışarıdan harika süslemeler yaparak daha pahalı bir görüntüye kavuşturup büyük kazançlara merhaba diyebilirsiniz. Hatta son zamanlarda cdleri ya da camları kırarak ufak parçaları vazolara işleyenler, inci boncuklarla bezeyenler oldukça fazla. Bunları yapamam derseniz tek bir renge boyayın ve resim yeteneğinizi kullanın. Bu da mı becerileriniz arasında yok hemen hasır bir iplik alın ve boyadığınız vazonun etrafına sarıp sarmalayın.

Evden Vazo İşi Veren Firmalara Nasıl Ulaşıp İş Kapabilirim?

Evden vazo işi tam benlikmiş dediğiniz anda bir firma ile çalışmak adına araştırmalara başlayabilirsiniz. Ancak bu tür işlerde bir firma bulmak her zaman kolay olmayacaktır. Çünkü ülkemizde yeni yeni gelişen vazo yapımı için çok sayıda firma hizmet vermiyor. Bunun yerine kendi kendinize farklı modellerde vazolar ve vazonuz ile uyumlu başka ürünler üreterek bu tür eşyalar satan mağazalara örneklerinizi götürebilirsiniz. Mahalle arası dediğimiz ancak bu tür eşyaların satıldığı yerleri de tespit ederek çalışmalarınızı sizin gibi vazoya meraklı insanlara sunabilirsiniz. Bu iş üzerinden kazancınız hazırladığınız ürüne göre ve satacağınız çevreye göre değişecektir. Büyük mağazalara satmak istediğinizde 200-300 civarı fiyattan sunulan bir vazo kendi halinde geçinen bir dükkânda 50-100 arası değer görebilir. Ancak internet üzerinden ya da büyük satış mağazalarının müdürleri ile görüşerek satışlarınızı gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Çevrenize de satışlarınızı duyurmayı unutmayın.

vase photo
vazo dediğin böyle olur

Evde Vazo Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

1 – Cam kırıklarına dikkat: Evde biz ya da hanımlar normal işlerini yaparken ve rayına oturtmaya çalışırken bile çeşitli sakarlıklar ve kazalar peşimizi bırakmaz. Nasıl ki iş kazaları vardır, ev kazaları da bu şekilde mevcuttur. Eh siz de ev üzerinden çalışacağınıza göre hem ev hem iş kazaları sizi bekleyebilir. Yapacağınız vazolar genelde camdan ya da plastikten olacağı için onların parçalarının bir yerinize batması pek bir olasıdır. Yine aynı şekilde bir sakarlık ya da kaza sonucu o vazoların yere düşmesi sonucu hem siz hem evdeki diğer insanlar adına temkinli olmakta fayda var.

2- Çocuklarınızı iş sahanızdan uzak tutun: Çocuklar erkek olsun kız çocuğu olsun, evin içinde çeşitli oyunlar oynamak maksadıyla sağda solda koşturmaya bayılırlar. Bununla birlikte özellikle erkek çocukları, top oynamak suretiyle cam çerçeve saat ne bulursa yere indirirler. En azından bu potansiyeli taşırlar. Vazo yapmak için aldığınız malzemeleri ve evin içinde bu işi ürettiğiniz odayı çocuklarınızdan uzak tutmaya bakın. Hem böylece parçalarınıza zarar gelmez hem de yapılmış vazolarınız, çocukların şutları ve gol sevinçleri yüzünden yere düşüp kırılmaz.

3- Vazo, çeşitli küçük parçaların birbirlerine eklenmesi sonucu oluşur. Bu da işe dalıp ortalığı kirletmek ve mahvetmek anlamına gelebilir. İşe gösterdiğiniz özeni işten sonrasında da gösterin. Eve gelen eşiniz ve çocuklarınız için iş saatlerinizi onların evde olmadığı ve ev işlerinizi aksatmayacak şekilde ayarlarsanız, iş kapsamında hem paraya hem mutluluğa ermiş olursunuz.

Evde Vazo Yapmak Karlı Mıdır?

  • Evden yapılan birçok iş gibi evde vazo yapmak da son derece karlıdır. Bunun belli başlı nedenlerini de maddeler halinde sıralayalım.

1- Evde vazo yapma işi, bir bütçe ya da sermaye esasına dayalı değildir. Her yerde bulunabilecek üstelik de çok ucuza bulunabilecek malzemeleri alıp yapma işlemine dayalıdır. Bu nedenle, birçok ev işinde olduğu gibi bu alanda da ”ya ben evde çalışacağım da gereken sermayeyi bir türlü denkleştiremiyorum” gibi cümleler söylemek sadece boş laftır. Sermaye gerektirmeyen her iş de otomatik olarak karlı bir halde göze çarpacaktır.

2- Evden çalışmak, herhangi bir şekilde yola, dışarıda yemeye para vermemek demektir. Bu da dışarıda çalışan insanlara göre sizi birçok noktadan rahatlatacaktır. Acıktığınızda elinizdeki vazo işine ara verip kendi mutfağınıza gidebilir, akşamdan kalan yemeği ısıtabilir ya da kendinize küçük bir sandviç hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde kat edeceğiniz tek yol, çalışma odanız ile mutfak arasında olacaktır.

3- Kar denilince aklımıza sadece ekonomik kar gelmesin. Bir de bunun sağlıklı olmak açısından kar endeksleri vardır. Evden çalışan ev hanımlarının, sadece ev işleri yapan ev hanımlarına göre çok daha sağlıklı, mutlu ve pozitif oldukları saptanmıştır. Zira böylece hem geçmek bilmeyen saatleri, televizyon başında üreterek değil tüketerek geçirmek zorunda kalmazsınız; hem de evinize ek gelir elde etmenin mutluluğunu aile içi saadetinde yaşarsınız.

Evden iş yapmanın son derece karlı olduğunu yazımızın birçok kısmında vurgulayarak söylemiştik. Konu olarak ilgisini çeken evden çalışmaya dair başka iş alanlarını merak eden sevgili parlak fikirler okurları ek olarak diğer makalelerimize göz gezdirebilirler.

Evden Vazo Yapma İşinin Zorlukları Nelerdir?

Çok fazla dikkat isteyen bir iş olabilmektedir. Bunun en büyük nedeni vazo süslemelerinde cereyan eder. Genellikle sulu boya ya da pastal boyalarla süsleme, boyama, resim çizme, yazı yazma gibi unsurlar vazoların üstüne nakşedilerek ortaya estetik ve albenili ürünler çıkarılır. Sizi en çok zorlayan kısım, bu kısım olacaktır. Ev ortamının rahatlığında konsantrasyon sorunu yaşayamayacağınızı ümit ederiz. Ancak televizyon açıkken ya da sizin küçük yaramaz evdeyken de odaklanmakta bir o kadar zorluk çekebilirsiniz.

Vazolarımı Nasıl Satabilirim?

  • Bunun için önünüzde iki yol uzanıyor. Birinci yol, yaşadığınız şehrin ve semtin civarlarında bir saha araştırması yapmak ve hediyelik eşya ya da süs eşyası satan dükkanların sahipleriyle tanışmak. Tanıştıktan ve samimiyet kurduktan sonra pazarlamacı gibi değil de ek gelir elde etmek isteyen bir ev hanımı olarak üslup geliştirmenizde fayda olur. Zira siz pazarlamacı değil evine ek gelir elde etmek isteyen iyi niyetli bir imaj çizmek zorundasınız.
  • Sizinle ilgileneceklerdir. Bunun dışında samimi olduğunuz esnaflardan da konu ile ilgili mutlak surette yardım almaktan çekinmeyin. Çalışmanın da para kazanmanın da ürettiğiniz ürünü satmanın da bir ayıbı, bir utancı yoktur.
  • Son olarak internet ortamını aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Kendi kişisel hesabınızdan da faydalanabilir ve yaptığınız ürettiğiniz süslediğiniz vazoları bu alanlarda sergileyerek müşteri çekmenin yollarını genişletebilirsiniz.

Hepinize bol kazançlı günler dileriz.

Yorum yapın