Evden Çatal Bıçak Paketleme İşi İle Gelir Elde Etmek

Tüm sevgili okurlarımıza merhaba. Bu yazımız özellikle ev hanımlarını ve evinden ek gelir elde etmek isteyenler için.

Bu yazımızda öncelikli olarak neden evden yapılan işlerin hızla artmasından ve evden çalışmanın ekonominin canlandırılması açısından yararlarını konuşacağız. Daha sonra evden çatal bıçak paketleme işine dair tüm ayrıntıları, nereden başvurabilirim, bu iş nasıl yapılmakta ve aylık ne kadar kazanabilirim sorularının kapsamında- siz sevgili okurlarımızla paylaşacağız. Daha sonra da ek olarak evden yapabileceğiniz başka işleri de madde madde size sunup rehberlik vazifemizi yerine getireceğiz.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

Öyleyse başlayalım.

Evden Çalışmak Neden Bir Anda Bu Kadar Revaçta Oldu?

 • Aslında başlığımıza anti – tez olarak bunun hiç de bir anda bu kadar revaçta olmadığını kolaylıkla söyleyebiliriz. Gelişen dijital sistemler ve sosyal medyanın etkin gücü ile birlikte artık insanlar evden çıkmadan iletişim kurabildikleri, haberleşebildikleri gibi aynı şekilde evden çıkmadan para kazanmayı da bilmişlerdir. Çünkü bir işte çalışmanın birinci koşulu an be an haberleşme seviyesine ulaşmak ve güçlü bir iletişim ağına sahip olmaktan geçer. Önceden bir işe başvurmak için bile kapı kapı dolaşan insanlar, artık gelişen modern seçenekler ile birlikte önce işlere evden başvurma avantajını yakaladılar. Akabinde bizzat evden çalışarak ek gelir elde etmeye başladılar.

Konuyla ilgilenenler için Hemen Şimdi Evden İşe Başlamanın 4 Yolu adlı makalemizi de okumalarını öneririz.

 • Bir diğer etken ise hiç şüphesiz hızla artan nüfus olmuştur. Nüfus artışı dünya genelinde de ülkemizde de had safhaya varmıştır. Bu da her çalışan için bir ofis, bir bilgisayar, bir alanı yaratmanın zorluğunu bize bir kere daha göstermiştir. Bu nedenle diyebiliriz ki, evden çalışma prensibi, çalışan için olduğu kadar iş veren firmalar için de bir ayrıcalık, bir rahatlık getirmiştir. Normal bir çalışan için iş yeri oluşturmak, oraya koltuk masa atmak ve en nihayetinde bir ofis kiralamak ya da satın almak ekstra masraf demektir zira. Bunun önüne geçmek için hem de sıkışmış kalmış ekonomik dinamiklerini yeniden canlandırmak için evden çalışma fikri hızla yayılmaya başlamıştır. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerimizde evden çalışan insan sayısı giderek artmıştır. Bu gidişle daha da artacağa benziyor.

c3

Evden Çalışmanın Genel Yararları Nelerdir? 

 • Yararları genel olarak nitelendirmeliyiz çünkü sadece çalışan için yarar söz konusudur. Bu yararları üç kısma ayırabiliriz. Birincisi çalışan için, ikincisi firma için, üçüncüsü bulunan şehir ve toplum için.

 

 • Öncelikli olarak çalışan için müthiş bir ek gelir kaynağıdır. Özellikle öğrenciler ve ev hanımları için ilaç gibi gelen evden çalışma teklifleri ve olanakları aile ve ev içi ekonomilerine rahatlatıcı bir nefes olmuştur. Böylelikle tek maaşla geçinmekte güçlük çeken çekirdek ailelerde ev hanımları da evden çalışarak bütçeye ek gelir sağlar hale gelmiştir. Bununla birlikte evlerinden ve memleketlerinden kilometrelerce uzak olan öğrenciler de, harçlıklarını çıkartabilecekleri ve çok fazla mesai harcamadan, yorulmadan para kazanabilecekleri işlere ev ortamında kavuşmuşlardır.

 

 • Firma için yararlı olan ölçek ise, bir atölye, bir ofis, bir dükkan kiralamak ya da satın almamaktır. Oraya vereceği aylık gelirlerden hem kar elde eder hem de çalışanlarına aksatmadan, bol zamlı, bol primli ödemeler yapabilmektedirler. Evden çıkmadan çalışmak zaten çalışanın işine geldiği için kimse itiraz etmez ve alan razı satan razı şeklinde ilerlenir. Zaten ”evden çalışmak çok zor ya” diye şikayette bulunan insan bulmak çok zordur. Bunun en büyük etkisi evde çalışmanın getirdiği huzur, güvenlik duygusu ve rahatlık olsa gerek.

 

 • Son olarak şehre ve topluma yararları var dedik. Eğer bugün ani bir kararla sadece İstanbul’da evde çalışan insanların da artık dışarıda çalışacağı bilgisi gelse ne olurdu? Zaten çoğunlukla sabahları ve akşamları felç olan trafiğe binlerce kişilik kafile daha katılmış olurdu. Ağızlarına kadar dolu olan metrobüslere binmek için ekstra saatler beklenirdi. Metrolar, marmarayla dolar taşardı. Aynı zamanda bu işte genelde öğrenciler ve ev hanımları çalıştığı için ve gün sadece 24 saat ile sınırlı olduğu için bu insanların ya iş yaşamlarında ya da ev ve öğrencilik hayatlarında çeşitli aksaklıklar meydana gelirdi. Belli bir çalışan kesimi evde tutmak ve ekonomiye evin içinden yön vermek, günümüz şartları açısından en insani ve en makul olanıdır.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Evden Nikâh Şekeri Paketleme İşi Yapmak

c-1

Evden Çatal – Bıçak Paketleme İşine Nasıl Başvurabilirim? 

 • Öncelik olarak evden çalışmak istiyorsanız bakmanız gereken yer gazeteler ya da dergiler değil bizzat internet olmalıdır. İnternette sayısız mecrada günlük ve güncel olarak işin kendisi, maaşı ve istenen özellikleri belirtilir. Evden çatal bıçak paketleme işinde çalışmak isteyenlerin de bu türden internet sayfalarını takipte kalmaları ve güncel olarak bu alanlara başvurmaları gerekmektedir. Zaten işe kabul edildiğinizde de söz konusu firmalarla mail üzerinden haberleşecek ve yine bu sayede para kazanabileceksiniz.

 

Evden Çatal Bıçak Paketleme İşi Nasıl Yapılır? 

 • Lokantalarda, restoranlarda, eve söylenen yemeklerde gelen çatal bıçaklar, ister plastik olsun ister metal olsun, paketlenmek zorundadır. Sağlık Bakanlığının yaptırımları ve öne sürdüğü yasalar ile birlikte paketsiz, hava alınacak şekilde açıkta bırakılan çatal kaşıklar, her ne kadar hala çeşitli yerlerde kullanılsa da, tamamen yasaktır. Bu işin çıkış noktası budur. Sizin tek yapmanız gereken şey ise evinize firma tarafından gönderilen çatal bıçakları, istenen sayıda ve düzende, yine aynı firma tarafından gönderilen paketlere koymak ve ağızlarını kapatmaktır.

 

 • Çatal bıçakların sayısı genelde 1e 1’dir. Bir paketin içine bir çatal bir bıçak konur ve ağzı kapatılır. Bu plastik çatal bıçaklar için geçerlidir. Tek kullanımlıktır, tek porsiyonluktur, sonrasında çöpe atılacaktır. Amaç, kullanma aşamasına kadar temiz ve steril bir ortamda bekletilmesidir. Bir başka seçenek ise 6’lı ya da 12’li olmak üzere metal çatal bıçakları paketlemek ve sıraya koymaktır. Bu metal çatal bıçaklar tek porsiyonluk kullanım üzerine değil satılmak üzere paketlenir.

c2

Çatal Bıçak Paketleme İşinde Nelere Dikkat Edilmeli? 

 • Önce hijyen. İşin çıkış noktası zaten hijyen ve temizlik olduğu için paketleme işlemi sırasında da hijyene dikkat edilmelidir. Genellikle anlaştığınız ve adına çalıştığınız firma bu paketleme işleme sırasında kullanabileceğiniz koruyucu eldivenleri de gönderir. Ya da hangi cins eldivenler kullanabileceğiniz konusunda sizi yönlendirir. Sizin yapmanız gereken size gönderilen çatal bıçakları el değmeden paketlere yerleştirmek ve hijyenik bir şekilde işinizi yapmaktır. Söz konusu eldivenleri giyerek hem başkalarının sağlığını hem de kendi sağlığınızı riske atmamış olacaksınız.

 

 • Zamanında teslim etmek: Firma ile anlaştığınız miktara anlaştığınız zaman ölçeğinde paketleri göndermeniz gerekecek. Evden çalışırken rahat mesai saatlerine aldanıp fazla rahat davranmamanız önemlidir. Bu sayede hem işinizi disiplinli bir şekilde yapmış olursunuz, hem çalıştığınız firma ile aranızı iyi tutarsınız, hem de daha fazla para kazanırsınız.

 

Çatal – Bıçak Paketleme İşinde Ne Kadar Kazanabilirim? 

 • Bu, tamamen sizin ne kadar sürede ne kadar çatal bıçak paketleyeceğinize göre değişen bir durumdur. Firmanın bir üst sınırı vardır. En fazla bu kadar para verebilirim diye başta belirtir. Sizin de çalışma ritminize göre bu işten aylık en az 400 – 500 lira kazanabilirsiniz. Maksimum ise 1000 lirayı bulan bir ek gelir elde etme şansınız var.

 

Dışarıda çalışanlara da evden çalışanlara da iyi mesailer dileriz.

&nbs

Değerli okurlar; yorumlar malumunuz herkese açık olduğu için ille de iletişim bilgisi paylaşacaksanız cep numarası değil de e-posta paylaşmanız daha güvenli olur. E-posta adresini yorumunuzun sonununa eklemeniz herkesn görebilmesini sağlayacaktır. Cep numarası gönderenlerin numarasını silmiş bulunmaktayım. Saygılarımla

“Evden Çatal Bıçak Paketleme İşi İle Gelir Elde Etmek” üzerine 55 yorum

 1. Merhabalar Ankara’dan yazıyorum. Bu işe çok ihtiyacım var . Elim yatkındır . Daha önce yaptığım için. Yakın Zaman da düğünüm var o yüzden bu işi çok istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler ..

  Cevapla
 2. Merhaba, evde ek iş olarak paketleme işi yapmak istiyorum. 10 kişi ve üzerinde ekip toplayabilirim.
  İyi Çalışmalar.

  Cevapla
 3. merhaba istanbul ikitelli’de oturuyorum 2 kişiyiz evde ek ise ihtiyacımız var ilgilenirseniz çok memnun olurum..tesekkurler

  Cevapla
 4. Keçiören de oturuyorum çatal bıçak paketleme işi yapmak istiyorum acil ihtiyacım var teşekkürler

  Cevapla
 5. Evde çatal bıçak paketleme işini yapabilirim eskişehir tepebaşı lütfen çok ihtiyacım var bu işe

  Cevapla
 6. Merhaba ben meltem Adana Seyhan da ikamet ediyorum.Evde yapılabilecek iş istiyorum çok ihtiyacim var cevrem de evde iş yapmak isteyen bir çok kişi var lütfen yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

  Cevapla
 7. Ben rukiye bnde evde ek iş arıyorum ihtiyacom var axıl başvuru yapabilirim haber bekliyorum lütfen

  Cevapla
 8. Merhaba ben daha once evde paketleme isi yapiyordum firma kapandi sicak baski makinemde mevcut tirtikli makas gibi ek malzemelerimde var uygun gorurseniz bende yapmak istiyorum

  Cevapla
 9. Pendikte oturuyorum eşimle çatal kaşık.bardak.tabak paketleme işini yapabilirim borçlarımdan dolayı çok sıkıntıdayım gerekirse grupta ayarlayabilirim çok zor durumdayım Allah rızası için yardım edin gerçekten zor durumdayım iş verenlere YALVARİYORUM en kısa zamanda iş istiyorum

  Cevapla
 10. Merhaba Ankara Etimesgut ta oturuyorum bardak tabak çatal kaşık paketleme işi yapabiliriz eşim ile yardımcısı olursanız sevinirim

  Cevapla
 11. ankara keçiörende oturuyorum her türlü paketleme işi yapılır 3 kişilik bir ekibimiz var hızlı ve becerikliyiz

  Cevapla
 12. Konyadan yazıyorum acil iş ihtiyacim var paketleme veya boncuk işleri alabilirim. Arkadaş ortamında yapcaz kalabalığız fazla ürün kabul edilir. Lütfen yardım

  Cevapla
 13. Ilgileniyorum ihtiyacım var çatak.kasik paketleme benim isim zaten evdede yapmak istiyorum teşekküler

  Cevapla
 14. Merhaba ismim Selma ev hanımıyım El becerilerim oldukça iyidir Daha önce evde paketleme kutulama vs çalışmalarım oldu Ankara sincan

  Cevapla
 15. Selamun aleyküm ben daha önce bi işi yaptım elim yatkyatkındır lütfen yardımcı olun ankara sincan da ikamet ediyorum

  Cevapla
 16. merhaba bende evde paketleme isi yapmak istiyorum lutfen yardimci olurmusun cok ihtiyacim var istanbulda oturuyorum

  Cevapla
 17. merhab pandemiden dolayı eşim ve ben işsiz kaldık,evde yapacak iş arıyoruz.istanbul güngörende oturuyorum

  Cevapla
 18. Eda istanbul eyupte yaşıyorum pandemiden dolayi çalışamıyoruz annemle beraber evimiz kira ve borclarimiz var dönüş sağlarsanız sevinirim.

  Cevapla
 19. Ankara da yaşıyorum eşimden ayrıldım ve bu işe ihtiyacım var evim kira 2 tane çocuğum var evim kira geri dönerseniz çok sevinirim

  Cevapla
 20. Evde paketleme işi yapmak istiyorum. İzmir’de 3 sene çatal, kaşık paketleme işi yaptım şu an İstanbul Avcılar’da ikamet ediyorum 2 kişiyiz.

  Cevapla

Yorum yapın