Evden Çorap Katlayıp Paketleme İşi Yapmak İsteyenlere

Hepinize merhaba sevgili parlak fikirler okurları. Bugünkü yazımızda, evden yapılacak bir başka işe dair. Daha önce birçok farklı konseptte evden yapılacak işlere dair bilgiler paylaşmıştık.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

Günümüzün yeni sisteminde ofislerde, atölyelerde çalışmanın bir zorunluluğu kalmıştır. Hem işletmelerin böylesi işlerine gelmektedir, hem de çalışanların. Örneğin çorap katlama işi için tekstil atölyelerinde çok fazla yer yoktur. Sadece ana ve asal işler söz konusu mekanların içlerinde yapılmaktadır. Böyle ufak tefek ya da yan diyebileceğimiz belli başlı işler, artık ev ortamına taşınmaktadır. Eğer bu ihtimal hayata geçirilmeseydi, ekstra işler için ikinci bir ofis ya da atölye kiralanmalı ya da satın alınmalıdır.

 

Sektör bazı şeylere geç de olsa ülke cevap veriyor ülkemizde. Örneğin Amerika ya da Avrupa’nın çeşitli alanlarında evden çalışmak son derece yaygındı. Bu yaygınlık son on yıldır Türkiye’de had safhaya varmak üzere. Zira ülkenin nüfusu giderek artmakta. Bununla birlikte evden çalışmak disiplinize edilmiş bir halde, yapılabilirlik açısından kanıtlanmış durumda. Önceden ”yahu evden çalışmak, iş yapmak mı olurmuş” diyen zihinler, bugün evden yapılan işlerin ne kadar da randımanlı ve başarılı olduklarını görüp şaşmaz bir şekilde bu durumdan emin oluyorlar.

Evden çalışmak, öğrencilerin ve ev hanımlarının bir numaralı tercihi. Aynı şekilde işsiz kalmış yetişkinler de bu kervana katılıyor. Önemli olan hiç dışarı çıkmadan da para kazanabileceğinin ve ek gelir elde edebileceğine inanmak ve kolları sıvamak. Siz çalışkan olduktan sonra dışarıda çalışmışsınız, evde çalışmışsınız, bunun ehem miktarda önemi yoktur.

Pazar belli noktalarda doyma noktasına erişince şekil ve içerik değişir. Bu değişimin bir numaralı noktası da insanları artık evden çalışmaya teşvik etmeleridir. Böylece en basitinde şöyle algılayabiliriz ki trafiğe çıkan araç sayısı ve o araçlardaki insan sayısı azalacaktır. Böylece başta İstanbul ve İzmir gibi mega kentlerde trafik ve kalabalık sorunu aşılacaktır. Aynı şekilde ek gelir elde eden hanımlar ve öğrenciler, ekonomiye can verecektir. İnsanların parası olabilsin ki para harcayabilsinler. Bugün ekonominin dar boğazda olmasının en büyük nedeni insanların alım gücünün düşmesidir. Ancak evden çalışmak bu alım gücünü yeniden eski gücüne kavuşturur ve böylece hem çalışanlar hem işverenler hem de ekonominin kendisi bir miktar rahat nefes almış olur.

Evden Çorap Katlayarak Paketleme Yaprak Ne Kadar Kazanabilirim?

 • Öncelikle ne kadar çok çalıştığınıza bağlı olarak değişecek bir parametredir bu. Şöyle ki günde 4 saatinizi de ayırabilirsiniz 8 saatinizi de 12 saatinizi de. Bu tamamen işletmeyle sizin aranızda olup bitecek bir hesaplamadır. Bunun dışında kilo hesabıyla çalışacak ve kilo başına ücret alacaksınız. Saymaya kalkılsa o kadar çok çorabı saymaları için ayrıca bir ekip kurmaları ve o ekibe para harcamaları gerekti.

 

 • Siz sevgili parlak fikirler okurlarının kafalarında en azından yuvarlak bir hesap oluşması adına şöyle bir yol haritası ve hesap tablosu çıkarabiliriz. Günde dört saatinizi ayırdığınızda ayda ortalama olarak 300 lira kazanabilirsiniz. Saat sayıları yani ev içi mesai saatleri arttığında aldığınız ücret de katlanarak artacaktır. Günde sekiz saate 600, on iki saate de 900 lira kazanmanız mümkün.

 

 • İlk birkaç ayda zorlanacaksınız. Ama sonra elleriniz de gözleriniz de işe alışacak ve otomatik bir hale bürüneceksiniz. Otomatik bir şekilde yaptığınız işlerden de daha fazla para kazanarak eve ek gelir kendinize de ek gelir kazanmış olacaksınız.

 

 • Son olarak kurumdan kuruma, işletmeden işletmeye fiyat ve kilo farklılıkları olabilmektedir. Gereken araştırmaları yaparak işinizi ve alacağınız ücreti kendiniz belirleyebilirsiniz.

Hazır evden yapılan bir işten bahsetmişken, buyurun öyleyse: Evden Çatal Bıçak Paketleme İşi İle Gelir Elde Etmek. Bu makalemizi de okuyarak evden yapılacak başka bir iş hakkında da detaylarıyla bilgi alabilirsiniz.

cor-2

Paketlenen çoraplar

Çorap Katlayarak Paketleme İşinde Kimlerle Çalışabilirim? 

 • Evet bu işte böyle bir ihtimal söz konusu. İsterseniz yalnız çalışabilir isterseniz bir ekip kurabilirsiniz. O ekipte komşularınız, yakın dostlarınız, arkadaşlarınız ya da akrabalarınız olabilir. Kadınlar gün yapar gibi toplanıp çorap paketleme işinde çalışabilir.

 

Ekipçe Çalışmanın İki Faydası: 

1- Bu iş kiloyla yapılmakta demiştik. Kilo karşılığı yapılan işlerde ekipçe çalışmak iktisadi açıdan da daha mantıklıdır. Böylece birlikte daha seri çalışır ve sonuçta çıkan kiloyu kaç kişiyseniz o kadar sayıya bölerek daha net, daha berrak bir gelir elde edebilirsiniz.

 

2- Birlikte çalışmak her zaman daha eğlencelidir. Hele bir de bu çalıştığınız kişiler, yakın arkadaşlarınız ya da çok sevdiğiniz akrabalarınız ise. Bu nedenle çay kahve günleri yapar gibi toplanır hem eğlencenize ve muhabbetinize hem de işinize bakarak günleri dolu dolu geçirebilirsiniz.

Evden Organik Şampuan Yapıp Satmak adlı makalemizi de okuyup evden başka türlü işlerin de yapılacağına dair çeşitli bilgiler alabilirsiniz.

cor-1

Paketlenmeyi bekleyen çoraplar

Evden Çorap Katlayarak Paketleme İşine Nasıl Başvurabilirim? 

 • İki türlü bir yol izleyebilirsiniz. Birinciniz yaşadığın şehrin ve mahallenin en yakınındaki tekstil atölyelerine başvurabilirsiniz. Bu tür yerlere ara ara giderek, adeta yoklama yaparak iş talebinde bulunabilirsiniz. Bu tür işlerin ne zaman geleceği belli değildir. O nedenle ara ara bu tür atölyelere gidip kendinizi hatırlatmanızda fayda var. İşi kovalayın ki iş sizin olsun.

 

 • İkinci yol internettir. Zaten bu tür evden yapılan işlerin asıl muhatap alanı internettir. Sadece evlerden yapılacak işleri periyodik aralıklarla duyuran internet siteleri vardır. Bu tür siteleri takipte kalın. Hatta daha temkinli ilerlemek adına bu tür siteleri bilgisayarınızda sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz. Bu tür işleri havada kapacak çok insan var. Onlar evlerin için bir nevi rakipleriniz olarak sizi bekliyorlar. Bu nedenle hızlı ve seri davranmayı bilmelisiniz.

Bir ev hanımı evden nasıl çok para kazanabilir? adlı makalemiz de ev hanımlarına yönelik ayrı bir çalışma kılavuzu niteliğindedir. Vaktiniz olduğunuzda keyifle okumanız dileğiyle.

Evden Çorap Katlayarak Paketleme İşinin Zorlukları Nelerdir? 

 • En büyük zorluk, hiç şüphe yok ki işin bir hayli sıkıcı olmasıdır. Tekrara dayalıdır. Biraz şununla oyalanayım diyerek ek bir seçeneğe doğru yönelmenize imkan yoktur. Yani tekdüzedir. Örneğin evden makale yazma işinin ya da sabun yapma işinin farklılıkları var. Misal makale yazarken her konu başkadır ve bu başkalık insana çalışma enerjisi katabilir. Bununla birlikte sabun yapma da güzel kokuları ile farklılıklar gösterebilmektedir. Rölanti ve tekrara dayalı bu işte bazen çok fazla sıkılmanız epey ihtimal dahilinde.

 

 • Çok fazla mesai harcayıp ek gelir elde etmenize yarar. Ancak bu ek gelir, bazı kesimlerce ya da insanlarca az karşılanabilir. Yani günde dört saatinizi ayırarak ayda 300 lira kazanmak, bazılarına çok da cazip gelmeyecektir.

 

 • İşin kesintili olması da bir başka zorluktur. Belli zaman iş yoğunluğu olur, yetiştireceğim diye cılkınız çıkar. Elleriniz ve zihniniz ve gözleriniz yorulur. Bazen de haftalarca aylarca iş gelmez. Bu size son parti mal denilip bir daha iki ay iş yok denilebilir. Bu tür şeylere hazırlıklı olmanız ve gelirinize ek gelir kattığınız gibi işinize de ek iş arama ve bulma şanslarını zorlamalısınız.

“Evden Çorap Katlayıp Paketleme İşi Yapmak İsteyenlere” üzerine 22 yorum

 1. Merhabalar iyi akşamlar Ankara da oturuyorum Eşim ve kardeşimle beraber ;
  *Çorap katlayarak paketleme işi
  *Tesbih işi
  * Yarabandı paketleme işi
  Yapmak istiyoruz, işleri zamanında ve titizlikle teslim edeceğimizin garantisini veririz

 2. İyi akşamlar Ankara da oturuyoruz 3 kardeşiz ,
  * davetiye katlama
  * kına paketleme
  * karanfil paketleme
  * lavanta paketleme
  İşlerinizi itinalı bir şekilde zamanında teslim edebiliriz ( düğün sezonu olmadığından yukarıdaki işlerin bir ya da bir kaçı olmazsa elinizdeki uygun bir iş te alınabilir) Şimdiden çok teşekkürler.

 3. Sevgili arkadaşlarım; yorumlar malumunuz herkese açık olduğu için ille de iletişim bilgisi paylaşacaksanız cep telefonu numaranızı değil de e-posta adresinizi yorumunuzun en sonuna yazmak suretiyle paylaşmanız daha güvenli olacaktır.

  Paylaştığınız cep numarası aradan yıllar geçtikten sonra size veya numarayı devrettiğiniz kişiye rahatsızlıklık verebilir.

 4. Merhaba evde her türlü paketleme işi yapabilirim ekibimiz var bilgi verirseniz sevinirim

 5. Merhabalar evde paketleme işi yapabilirim zamanım var ve elim çabuk ihtiyacımda var yardımcı olursanız sevinirim.

 6. merhaba sitenizdeki ilanınız ile ilgili bilgi almak istiyorum işleyiş ne şekilde gerçekleşiyor mail yolu ile bana ulaşmanız mümkün mü ?

 7. Antalya Lara her türlü paketleme işi itinayla yapılır. Kadro sağlam ve kalabalık işler zamanında teslim edilir.

 8. Merhabalar Kütahya /Simavda da yasiyorum ve bu ise cok ihtiyacim var cevrem kalabalik grup halinde titizlikle bu isi yapmak istiyorz yardimci olursaniz sevinirim

 9. Bartın merkez her türlü paketleme işi yapabilirim. Ailemle birlikte yapacağım 3 kişiyiz ilginiz için teşekkür ederim.

 10. Merhabalar Isparta’dan Fatih ve gözde çifti olarak bu işlerde daha önceden de yaptığımız için işe yabancı değiliz sizde hızlı güvenilir dürüst çalışma arkadaşları arıyorsanız biz buradayız…

 11. Paketleme isi elimden gelir tecrubeliyim ise ihtiyacim var eskisehirde oturuyorum devamli calisacaz

 12. Ben songül 40 yaşındayım istanbul bayrampasada oturuyorum koronadan dolayı evdeyiz devletin verdiği az limitle zorlanmaya başladık borçlarimizla evi gecindiremiyoruz 2 çocuğumuz var biri uniye gidecek eğer evde iş imkanımız olursa daha rahat cevirebilecegiz evimizi borclarimizi yardımcı olursanız çok mutlu oluruz

Yorumlar kapalı.