Evden İç Çamaşırı Dikim İşi Yapmak İsteyenlere

Evde bir şeyler dikip biçerek evlerine ek gelir etmek isteyen hanımlar! Bugünkü konumuzu oluşturan ana husus tam da sizi ilgilendiriyor.

Bilindiği üzere iş denilen kavram dışarı ile özdeşleşmiş bir konumdaydı. İster üretim ister doğrudan satış olsun, bir ofise, bir tekstil atölyesine, bir imalathaneye ihtiyaç duyulmaktaydı. Ancak bu durum 90’ların sonu ile 2000lerin başı itibariyle ters yöne doğru akmaya başladı.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

Artık birçok insan, evden iş yaparak gayet kayda değer miktarlarda para kazanabilmekte. Özellikle ev hanımları, çetin geçen ekonomik durumları biraz olsun hafifletmek adına, eşlerine ve ailelerine katkıda bulunmak adına bu tür işlerin peşinde koşuyor. Evden çalışmanın hem steril hem güvenli hem de huzurlu ortamı ise ayrı bir bonus olarak, çalışana da iş verene de kolaylık sağlıyor.

Evden organik krem yapıp satmak makalemizi okuduğunuzda, evden çalışma alanının başka sahalara da müsait olduğunu ve bu müsaitlikte krem yapıp satmanın da mümkün olduğunu göreceksiniz.

Evden İç Çamaşırı Dikim İşi Yapmak İsteyenler Nerelere Başvurabilir?

1- Atölyeler: Atölyeler birinci merkeziniz olacak. Mahalleniz ve semtinizde işler olarak faaliyet gösteren atölyelerin kapısını çalarsanız bu ve benzeri işlerin evlere de servis edildiğini görürsünüz. Bu tür işler genelde mahalli olarak tanımlayabileceğimiz işlerdir. Bu nedenle civar esnafla ve komşularla aranızı iyi tutmanız da son derece önemlidir. Sonuç olarak siz yapmazsanız bu işi yapacak birçok aday bulunacaktır. O nedenle insan ilişkilerini iyi kullanıp çevrenizi de tam randımanlı bir iletişim teknisyeni halinde donatıp gerekli yerlere hızlıca ve işi kapacak şekilde başvurmalısınız.

 

2- Çamaşırcılar: Aracılardan kurtulmak isteyen ve kar güdümünü arttırmak isteyen iç çamaşır mağazaları doğrudan size iş verebilir. Söz konusu kumaşları onlardan toptan şekilde alıp hiçbir aracıya- yani atölyelere ve tekstil şirketlerine aracılık etme fırsatı vermeden ilerleyebilirsiniz. Çamaşırcıların doğrudan böyle iş verdikleri biliniyor ancak atölyelerden daha az şekilde. Bulması zor kazanması kolay bir iş kapısı olan bu çamaşırcıların siparişi üstüne iç çamaşırı dikip satma olayı, peşinden koşmanız ve bulursanız asla bırakmamanız gereken bir iş kapısıdır.

 

3- İnternet: İnternet bu alanda da aktif olarak kullanabileceğiz bir alandır. Öncelikle söz konusu kumaşları toptan olarak internet üzerinden sipariş verebilir, akabinde ev ortamında dikerek oluşturduğunuz iç çamaşırlarını yine internet üzerinden siparişe koyarak kendiniz satabilirsiniz. Kendi işinizin patronu olacağınız böylesi bir yöntem izlerseniz kazancınız daha çok olacaktır. Ancak kendi müşterinizi kendiniz bulmak zorunda kalacağınız için, bu süreç biraz daha zorlu hale gelecektir.

 

Evden Çatal Bıçak Paketleme İşi İle Gelir Elde Etmek adlı makalemize bir göz atarsanız, çamaşır dikme işinin size uygun olmadığını anladığınızda evden yapılabilecek bir başka iş kolunun ayrıntılarını derinlemesine öğrenebilirsiniz.

Evden Çamaşır Dikme İşinde Kullanılan Kumaş Türleri Nelerdir? 

  • Penye: Genelde iç çamaşırlar penye kumaşından yapılır. İç çamaşırlarımızın genelde penyeden yapılmasının ana sebebi bu iş için adeta biçilmiş kaftan olmasıdır. Yazın terimizi çekerek bize serinlik sağlayan penye kumaşı, kışın da soğuk terlerini içinde tutarak üşümeye engel olur. Yazın sıcaklığa karşı kışın soğuğa ve rüzgarlı havalara karşı korumasıyla çok sağlam bir iç çamaşırı modelidir.

 

  • Likra: Esneyen bir kumaş türüdür. Korumadan çok daha rahat ve esnek davranmamıza yarar. Likra, kan dolaşımını rahat bıraktığı için, çoklukla tercih edilmektedir. Tersi iddialar olsa da hala penyeden sonra en çok tercih edilen iç çamaşırı modelidir. Bu nedenle en çok penye ve likra ile çalışacaksınız.

 

Bunun dışında size teklif gelse ya da siz bulsanız bile naylon ürünlerden ve kumaşlardan iç çamaşırı dikmemenizi öneririz. Bu satışlarınızı da ürün kalitenizi de düşürecektir.

Hemen Şimdi Evden İşe Başlamanın 4 Yolu ile evden çalışmak fikrine sıcak bakıyorsanız gereğini yapabilir, önce bilgi ile donatılıp daha sonra iş yaşamına evinizden çıkmadan atılabilirsiniz.

 

Nasıl İç Çamaşırı Dikebilirim? 

Kalıplardan numaralara göre kesilir. Bu numaraları siparişlere göre hazır edeceksiniz. İsteğe göre hareket etmeniz lazım gelecek. Hangi kalıplara göre kaç tane sipariş alacağınıza göre durumlar değişecek ve dikiş işiniz netlik kazanacaktır.

Makas ve dikiş aletiyle çalışacaksınız. Son eklemeleri ise düzgün bir çamaşır motifi ortaya çıkarmak için el iğneleri ile halledebilirsiniz.

Çok fazla dikkat isteyen bir işiniz olmayacak. Çünkü halihazırda her zaman aynı modelde ürünler üreteceksiniz. Külot, boxer, atlet ve içlik gibi giysiler, her zaman tek tiptir. Üstüne baskı gibi şeyler de eklenmeyeceğine göre, işiniz kolay ve nispeten rahat olacaktır.

Yapmanız ve dikkat etmeniz gereken ilk nokta kalıpları tam denk getirmektir. Bu noktada örneğin 50 tane Large kalıbında atlet dikecekseniz, o large ürünlerin tam istenilen esnekte ve kalıpta olmasına ekstra özen gösterilmelidir.

at-1

Beyaz atlet

Dikilen İç Çamaşırlarının Hedef Kitlesi Kimlerdir? 

  • Genel bir ihtiyaçtır. Sonuç olarak biz bir Avrupa ülkesi değiliz ve hepimiz iç çamaşırı giyeriz. Örneğin Fransa’da olsaydık bu rakamlar yüzde elli kısımda düşecektir. Zira onlarda iç çamaşırı olmasa da olur bir kıvamdadır. Ancak Türkiye’deyiz ve iç çamaşırı dikip satma işinde hedef kitleniz yediden yetmişe, mevki ve cinsiyet fark etmeksizin herkes olacaktır.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Evde Çeyiz İşi Yapmak İstiyorum

 

  • Ancak yine de genel muhatabınız ev hanımları olacaktır. Çünkü hepimiz biliyoruz ki çocuklara iç çamaşırı bakan ve satın alan genelde anneler olmaktadır. Ancak çoğu zaman erkeklerin, kocalarının iç çamaşırlarını da yine evin kadınları almaktadır. Erkeklerimiz, eve para getirmekle meşgulken, bu tarz genel ihtiyaçları kalıplar da bilindiği için anneler ve kadınlar halletmektedir.

 

  • Kadınlar vasıtasıyla tüm herkese hitap edeceğiniz bu iş kolunda, satış oranlarınızın yüksek olmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır.

 

Bir ev hanımı evden nasıl çok para kazanabilir? konumuz bolca para ve ek gelir vaat eden başlığıyla okunmayı bekliyor. Bu makalemize bir göz atarak bir ev hanımının evden nasıl para kazanabileceğinin tüm ayrıntılarını detaylı bir şekilde keşfedebilirsiniz.

at-2

Beyaz külot

Evden İç Çamaşırı Dikip Satmak Karlı Mıdır? 

  • Evet karlıdır çünkü hedef kitleniz azdır. Eh bir çok açıdan da birçok vergiden muaf tutulacağınız için sıcak paranız temiz bir şekilde elinizde kalacaktır.

 

  • Sürümden kazanacağınız bir iş bu. Alan bir tane alıp bırakmayacak. Ürünleriniz de kalitesiyle farkını ortaya koyarsa alan üçer üçer, beşer beşer alacak. Geline de alayım damada da alayım derken toptan aldığınız ürünleri aynı oranda toptan bir şekilde satma imkanınız olacak.

 

  • Diyebiliriz ki külot başı 10 lira kazanma imkanınızın olduğu bir iş kapısıdır bu.

 

Son makalemiz Evden Oyuncak Yaparak Ek Gelir Elde Etmek okumanızı rica ederiz. Böylece evden yapılacak işlerle sadece yetişkinler üzerinden değil çocuklar üzerinden de para kazanmanın yollarını hep birlikte öğrenmiş oluruz.

 

Evden İç Çamaşırı Dikip Satarken Dikkat Edilecekler: 

  • Zamanında yetiştirmek. Bu en önemlisidir. Siparişinizi aldığınız ürünleri çalışarak zamanında yetiştirmek hem güven hem de daha fazla kazanç anlamına gelecektir. Güven verin, para alın. Mottomuz temelde bu kadar basit ve sade.

 

  • İç çamaşırı dikimlerinde bazen çeşitli uzunlukta iğneler kullanılabilir. O ürünleri evin çeşitli köşelerinde unutmak ya da bırakmak çeşitli kazalara sebep olabilir. Özellikle çalışan çocuklu annelerin bu konuda ekstra hassas davranması gerekmektedir.

Evden Üretilen İç Çamaşırlarını İnstagram Sayfasında Satmak Nasıl Fikir?

Evden ürettiğiniz iç çamaşırları Instagram gibi milyonların aktif olarak kullandığı bir sosyal medya platformunda satışa çıkarmak hiç olmadığı kadar mantıklı ve karlı bir iş fikri olarak karşınızda duruyor. Hele ki bu günlerde, herkes uzun bir süredir karantinanın ortasındayken ve bu karantinanın daha ne kadar süreceği yetkililer tarafından bile bilinmezken.

Birçok alışkanlığımız ortam şartlarına ve parametrelere göre değişkenlik gösterdi. Bunlardan biri de alışveriş alışkanlıklarımız. Önceleri bu tür giyim ürünlerini denemeden ya da en azından eline alıp kumaşını hissetmeden satın aldırmak neredeyse imkansızdı. Şimdi ise büyük bir çoğunluk (öyle ki yüzde elliden fazla) alışverişlerini mümkün mertebe Instagram gibi fenomen olmuş online alanlarda yapma taraftarı. Siz de bu toplumsal meyli göz önünde bulundurarak evde dikip ürettiğiniz iç çamaşırları kendi oluşturduğunuz özel sayfada müşterilerinize / takipçilerinize sunabilirsiniz.

Bunun için takibe karşılık takip ilkesini benimseyin ve hedef kitlenizi günden güne çoğaltın. Ayrıca rakip sayfaların neler yaptığını  gün be gün takip edin. Onları taklit etmek için değil onları geçmek, onlara fark atmak için yapın bunu.

Haftalık çekilişler düzenleyerek en az bir takipçinize özel dikim iç çamaşırı setlerinden birini hediye edebilirsiniz. Son birkaç yıldır furya olan Instagram çekilişleri hem sayfanızın daha çok duyulmasına yarayacak, hem de müşteri – satıcı arasındaki buz dağlarını ılık limanlara çevirecektir. Bu nedenle çekiliş kısmını sakın ola ki ertelemeyin ve hediye yöntemi ile kazanç kapılarını biraz daha aralamış olun.

Bununla birlikte bu alanı tam bir kar merkezine çevirmek istiyorsanız diktiğiniz iç çamaşırlarının görsellerini günlük olarak paylaşın. Ne kadar paylaşım yaparsanız akış kısmında o kadar görünür olursanız ve diğer paylaşım arasında kaybolmazsınız. Düzenleyebileceğiniz ufak kampanyalar ile birlikte bu halihazırda karlı olan fikri daha da ileri boyutlara taşıyabilirsiniz. Belli bir fiyat aralığının üstünde alışverişlerini yapanlara ”kargo bizden” avantajı sunabilir, sürpriz hediyeler ile birlikte alıcıların kalbinde yer edebilirsiniz. Instagram, bu tür ticari hamleleri sınırsız bir şekilde yapacağınız yegane yerdir. Parlak Fikirler olarak size mutlaka Instagram’da yer almanızı öneriyoruz.

Bu İç Çamaşırları Nasıl Olmalı?

Bu iç çamaşırları hem erkeklere hem de kadınlara, hem gençlere hem de yaşlılara, kısacası çok çeşitli bir müşteri kitlesinin çok yönlü taleplerini karşılayacak seçenekleri içerisinde barındıracak zenginlikte olmalı. Sadece klasik modeller ile yola çıkarsanız belli bir kar hacmini asla geçemezsiniz. Ayrıca dantel kullanarak imal edebileceğiniz özel dikim tanga ve benzeri giyim ürünleri de mutlaka kataloglarınızda yer almalı. Bu sayede daha çok gençlerin kullandığı Instagram gibi sayfalarda daha fazla takipçi tarafından ziyaret edilebilirsiniz.

Renk seçenekleriniz de sadece siyah, beyaz, lacivert gibi ana ve karakteristik renklerden ibaret olmamalı. Son yılların en popüler iki rengi olan pudra ve turkuaz başta olmak üzere albenisi olan ve bir bakanın bir daha bakacağı zengin renklere sahip iç çamaşırlara da ağırlık verebilirsiniz. Estetik kadar dayanıklılık da önemli. Bu bağlamda ürettiğiniz ve diktiğiniz iç çamaşırlarının en az bir yıllık garantisi olmalı ve alt başlıklarda bu dayanıklılık ekstra vurgulanmalı.

Müşteriye Satarken Gizlilik Neden Önemli?

Söz konusu iç çamaşırı olduğu için gizliliğe de maksimum oranda önem vermelisiniz. Zira bu tür ürünler açıktan satışa çıkarılsa da eve teslim aşamalarında müşteri mahretmiyeti ön planda tutulmalıdır. Bu nedenle gizli teslimat uygulamasını hayata geçirmeli ve müşterilerin bu yöndeki hassasiyetleri de önemsenmelidir.