Evden Mantı ve Makarna Yaparak Ek Gelir Elde Etmek-Nerelere Satılabilir?

Becerikli ev hanımlarını ve becerikli beyleri ilgilendiren bir kazanç yolu ile yeniden sizlerle birlikteyim. Mutfakta zaman geçirmekten ve hamur işleri ile uğraşmaktan zevk alan biriyseniz sizi kısa sürede zengin edecek mantı makarna işine girebilirsiniz. Küçüklüğümden beri bu işleri yapan bir anneannenin mutfağında büyüdüğüm için az çok mantı makarna işleri ile uğraşmıştım. Mantı makarna zamanı çok yorulurduk ama o sevdiğim oyuncakları ve kıyafetleri gördüğümde bütün yorgunluğum giderdi. Emin olun sizlerde bu işle kısa sürede istediğinizin de fazlasında kazanç elde edebileceksiniz.

mantı photo
Resmi Çeken:d u y g u

OKUMAN GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!! Ayrıca ifade etmek isterim ki mantı işini yaparken soya kullanacaksanız bile kaliteli ve organik soya kullanarak veganları hedeflemek suretiyle satış yapabilirsiniz. Yani her durumu pazaralam yaparken lehinize çevirebilirsiniz. Pesimist olmayın ve hep olumlu bakın.

Mantıcı dükkanı açmak kazançlı mıdır? Tıklayın Öğrenin!!!

Evden Mantı Yapıp Satmak Nasıl Bir Ek İştir?

Mantı yapmak hepinizin de bildiği gibi unlu bir meslek alanı. Unla uğraşacağınız ve besin üreteceğiniz bu ek işte zaman zaman sıkıldığınız hatta boyun kısmınızın ve sırtınızın ağrıdığını hissettiğiniz olabilir. Ancak size verilen toplu mantı işlerinden dolayı günlük 40-50 TL arası kazanç da elde edebilirsiniz. Kaliteli mantı üretimi yaptığınızda oldukça yüksek fiyatlardan mantı satışı yapabileceğiniz gibi zamanla dükkân açacak kadar da paranız birikebilir. Çevremde gördüğüm mantı işi ile ilgilenen kadınların hepsinin altın bileziklerini sayamadığımı da söylemem gerek. Çünkü mantılar alışkanlık yapan bir ek iş alanı olduğu için ihtiyacınız olmasa bile kendi kendinize hobi olarak yapmaya başlıyorsunuz. Ev ortamında hazırlayacağınız mantıları eşle dostla birlikte dolduracağınız için komşularınızdan ya da akrabalarınızdan size yardımcı olanda çok olacaktır.

Evden Mantı Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edebilirim?

Evden mantı yapma işi aslında sürekli olan ancak bazı dönemlerde yüksek kazanç ve fazla müşteri getiren işlerden biridir. Bu işe giriştiğinizde karınızı hesaplamak için verdiğiniz ürünlere ve emeğe bakmanız gerekir. Eğer mantı malzemelerinin tamamını siz karşılıyorsanız ve mantıları da siz yapıyorsanız bir kilo mantı en ucuz haliyle 50-80 TL arasından alıcı bulur. En fazla olarak da mantınızın kilosunu 200 TL’ye satabilirsiniz. Mantınızın içerisinde et kullanıyor olmanız daha fazla satış yapmanızı sağlayacaktır. Eğer mantıların malzemelerini karşı taraf alıyorsa ve sizden sadece doldurmanız isteniyorsa bu durumda bir kilo mantı için en düşük 40 en fazla ise 1000 TL verebilirler. Bir kilo mantı ise elinizin hızına göre 1 ya da 1.30 saatte dolabilecektir. Her halükarda karlı çıkacağınız bu ek işte evinizi geçindirecek kadar kazandığınızda olacaktır.

Evden Mantı Yapıp Satmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Evden mantı yapıp satmak için ilk olarak mantılarınızı üretmeniz gerekir. Bunun için un, su, yumurta, tuz, kıyma, patates, soğan, baharatlar gibi çeşitli ürünleri hazırlamalısınız. Mantıların yapımında tamamen doğal olan ve taze olan malzemeler kullanmazsanız çok sıkıntı yaşarsınız. Çünkü taze olmayan malzemeler kısa sürede kendini belli ederek kullanılmaz bir hale gelebilir. Ayrıca mantınızı hazırlarken yanlış malzeme seçtiğinizde hamurlar kapanmayabilir, mantı içi olarak hazırladığınız karışım farklı bir tada bürünerek kokular yaymaya başlayabilir. Bu nedenle işe doğru malzemeler seçerek başlayın.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Evde Bileklik İşi Yapmak İsteyenlere

yoghurt photo

Kendinize Zaman Ayırın!

Mantı yapma işi genellikle hanımlar tarafından gün içinde ya da akşamları yapılan bir uğraştır. Özellikle çoluk çocuk etrafta olmadığı zamanlarda yapılması gereken mantı işi için zaman ayırmak çok önemlidir. Zaman ayırmayıp hazırlayamadığınız mantılar biriktiğinde bir yığın haline gelir ve sizi zorlar. Sırt, bel ve boyun ağrılarına müptela olabileceğiniz gibi mantı sonrası hastanelik olabilirsiniz. Azar azar ve düzenli bir şekilde mantı doldurmaya çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Planlı ve disiplinli olmak bu gibi işlerde sürekliliği ve devamlılığı sağlar. Bu işi istikrarlı olarak götüremeyecekseniz ve anlaştığınız firmaları, kişileri yüz üst bırakacaksanız hiç girmeyin arkadaşlar.

Her Zaman İyi İletişim Kurun!

Mantı hazırladığınızda bunları satarken mutlaka güler yüzlü ve tatlı dilli olmaya çalışın. Çünkü karşınıza çıkacak olan alıcılar mantıların büyüklüğü küçüklüğü, etli olup olmayışının yanında sizin tavır ve davranışlarınıza da bakarlar. Mantılarınız harika olsa bile sizden bir daha mantı almak istemeyebilirler.

En pahalı restoranların neden o kadar pahalı olduklarını hiç düşündünüz mü? Hepsinin ortak noktası iyi iletişim kurmaları ve sunuma fevkalade önem vermeleridir. Siz de evden sipariş verdiğiniz kişi ve kurumlara gerek telefonda gerekse mesajlaşırken son derece titiz ve iyi davranırsanız bir adım önde olursunuz. Ancak bunu yapayım derken sade, basit ve karşı tarafı boğmadan, darlamadan yapmaya çalışınız. Her şey kararnda iken etkilidir.

Temiz Çalışın!

Evde mantı yapmak demek hijyende çok dikkatli olmak demek. Çünkü mantılar her ne kadar ufak ufak hazırlanıyor olsa da hijyenik bir ortamda hazırlanmazlarsa bu müşteriler tarafından kolaylıkla fark edilir. Mesela karşılaştığım bir olaydır ki mantının içine koyulacak olan kıyma ağzı açık bir halde bekletildiği için üzerine sinek konmuştur. Bu sinek etle yoğurulduğunda fark edilmez ve mantının içine girer. Hal böyle olunca sizin dikkatinizi çekmez ama müşterilerinizin ağzına gidebilir. Saçlarınızı toplamanız ve mümkün olduğunca ürünlerinizin ağzını kapatmanız ve tozsuz, rüzgarsız bir yerde bekletmeniz daha iyi olacaktır.

İnsanlara temiz olduğunuza dair sinyaller de vermelisniz. Mesela ilanlarınızda; mantıyı elle açarken eldiveniniz de gözükmeli. Mantı açtığınız yerin temiz, steril ve ferah olduğunu müşterilerinizin gözüne sokmalısınız.

Evde Mantı Yapıp Nerelere Satabilirim?

Mantı yapmaya başladığınız zamanlar alıcı bulmak için ilk olarak çevrenizdeki insanlara bu işi duyurabilirsiniz. Çünkü çevrenizde mantı alıcısı olmasa bile belli bir zaman sonra sizden mantı isteyen insanlara sizi tavsiye edebilirler.

Pasta börek yapılan ve hamur işleri sunan yerlere elinizdeki numune olan mantıları götürebilir ve beğenildiğinizde düzenli olarak mantı işi alabilirsiniz. İşlerin yoğun olduğu kışa doğru olan zamanlar ve Ramazan ayına doğru olan zamanlarda büyük bir sipariş fırtınası yaşayabilirsiniz.

İnternet üzerinden ürünlerinizi evde üretilen gıdaların satıldığı sayfalara tavsiye edebilir ve tedarikçi konumunda satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten evden mantı siparişi veren firmaları bulabileceğiniz mecralara göz atınız. Özellikle de aracı sitelerine. Mesela Armut ve Evden gibi siteler bunlara örnektir.

Evden yapmış olduğunuz bu mantıyı doğrudan iş adamlarına, esnaflara ve yemek yapmaya vakti olmayan çalışanlara hatta restoran ve kafelere satabilmenize yarayan bir web-sitesi yarattık sizler için bu siteyi yakın zamanda paylaşacağız.

 

“Evden Mantı ve Makarna Yaparak Ek Gelir Elde Etmek-Nerelere Satılabilir?” üzerine 59 yorum

 1. bende bu işi yapmak istiyorum. Avcılar/istanbul da ikamet etmekteyim. En kısa sürede iletişime geçerseniz sevinirim.

  Cevapla
 2. Bende mantı sipariş üzeri üretim yapıyorum ve bu tadi daha çok çevreye tanıtmak için mantı ve gözleme evi açacağım güzel bir yer araştırması yapıyorum hem zevkli hem de karlı bir is

  Cevapla
 3. Ankara sincanda oturuyorum manti yspiyorum satmak için düzenli müşteriye ihtiyacim var kg 20.25 olarak değişiyor is vermek isteyenlere duyrulur

  Cevapla
 4. Meraba eşim çok güzel özbek mantısı yapar bizim türk mantıdan daha güzel içine yüzde yüz kıyma koyuyor
  Evde yapıp satmak istiyoruz 05326385576 mj atın size dönerim

  Cevapla
 5. adana merkez seyhan ilçesinde ikamet etmekteyim. içli köfte, mantı,sarma işlerini en iyi şekilde yapabilirim. her türlü sipariş alırım.

  iletişim için : [email protected] , 05446559845

  Cevapla
 6. Merhabalar;
  Ev yapımı %100 dana eti kıyma ile hazırlanmış dondurulmuş mantılarımız.
  Mantı fiyatımız 25 TL..
  Dolaptan çıkardıktan sonra 10 dk’lık kısa bir süre içerisinde pişen mantılarımız son derece hijyeniktir.
  Şuan itibariyle 3 cafeye haftalık donmuş mantı siparişi almaktayız.
  İstanbul içine hizmet vermekteyiz.
  Toplu alımlarda fiyat konusu görüşülür.
  E-mail: [email protected]
  Tel: 0531 914 47 20

  Cevapla
 7. Merhaba ben Ankara Sincan Eryaman civarına evde mantı yapabilirim. İlgilenirsin sevinirim.3senedir kendi çevreme yapıyorum alanımı genişletmek istiyorum.

  Cevapla
 8. el ve ev yapımı kılasik mantı yapmaktayım kıyma soğon ve baharatın dışında kesinlikle içine soya gibi herhangi birşey koyulmamakta
  müşterilerim komşularım tarafından oldukça beğenilmekte denemenizi tavsiye ederim
  istanbul anadolu yakasında hasanpaşada üretim ve ikame etmekteyim saygılar.

  Cevapla
 9. el ve ev yapımı kılasik mantı yapmaktayım kıyma soğon ve baharatın dışında kesinlikle içine soya gibi herhangi birşey koyulmamakta
  müşterilerim komşularım tarafından oldukça beğenilmekte denemenizi tavsiye ederim
  istanbul anadolu yakasında hasanpaşada üretim ve ikame etmekteyim saygılar.
  irtibat..0530 870 01 09

  Cevapla
 10. BEN ANKARA POLATLIDA YAŞAYAN BİR BAYANIM EVDE MANTI VE YAPRAK SARMASI YAPIP SATIYORUM HİJYENİK BİR ORTAMDA VE KALİTELİ MALZEMELER KULLANARAK YAPILMAKTADIR İLGİLENENLER İÇİN TELEFON NUMARAM 05300811014

  Cevapla
 11. EV MANTISI YAPILIR TESLİM EDİLİR
  05425305476
  KEÇİÖREN CİVARINA SİPARİŞ ALINIR
  FİYATLARIMIZ PİYASADAN UYĞUNDUR İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

  Cevapla
 12. Bol içli ev mantısı yapılıp satılır.
  Ankara/Gölbaşı
  Evde yapıp satıyorum ama müşteri sıkıntım var.En kısa zamanda ulaşmanızı temenli ediyorum.

  Cevapla
 13. EVDE HER DAMAK TADINA UYGUN YEMEK YAPILIR
  REÇEL VE KONSERVE ÇEŞİTLERİ

  BÜYÜK BOYTEPSİDE CEVİZLİ YADA FINDIKLI BAKLAVA 100TL.(BAYRAMA ÖZEL)

  BÜYÜK BOY TEPSİDE SU BÖREĞİ: 60 TL

  TARHANA : 20 TL

  TAVUK ŞİŞ (şiş fiyatı ): 5 TL

  ETLİ SARMA 45 TL.KG.

  ZEYTİNYAĞLI SARMA 30TL.KG.

  KURABİYE ÇEŞİTLERİ ( tepsisi ) : 25 TL

  POĞAÇA : 20 TL

  KEK ÇEŞİTLERİ: 25 TL

  MANTI: 25 TL(kg)

  MERCİMEK KÖFTESİ : 20 TL(kg)

  KISIR : 20 TL(kg)

  HELVA ÇEŞİTLERİ (porsiyon) : 5 TL

  İÇLİ KÖFTE ( tanesi ) : 3.5 TL

  PATATES SALATASI: 15 TL(kg)

  KATMER:2.50TL

  BAZLAMA :1TL GÖZLEME :2.50TL İÇLİ :1.50TL

  NOHUTLU PİLAV (porsiyon) : 6 TL

  ÇİĞ KÖFTE 35 TL(kg)

  MÜCVER : 25 TL(kg)

  ŞAKŞUKA: 25 TL(kg)

  ve daha fazlası için bana ulaşabilirsiniz

  İRTİBAT TEL : (0312) 331 30 96

  Yer: ANKARA YENİMAHALLE ŞENTEPE

  Cevapla
 14. Antalya içi mantı,içli köfte,yaprak sarması siparişleriniz özenle hazırlanıp teslim edilir. 0 507 404 05 80

  Cevapla
 15. İSTANBUL ÇENGELKÖYDEN EVDE MANTI İŞİ YAPIYORUM SİPARİŞ ÇENGELKÖY ÇEVRESİNE GETİRİLİR MANTI KG 30 TL İLETİŞİM 5392095990

  Cevapla
  • Merhabalar İstanbulda Gaziosmanpaşada oturuyorum.Mantı, su böreği, sarma, içli köfte, erişte yapıyorum.İhtiyacınız doğrultusunda iletişime geçebilirsiniz.Numaram 0544 6367081

   Cevapla
 16. MERHABALAR BURSA HEYKELDE OTURUYORUM. EVDEN MANTI VE İÇLİ KÖFTE SATIŞI YAPIYORUM. %100 DANA ETİ VE TEMİZ MUTFAĞIMDA. 05377920416

  Cevapla
 17. Istanbul Avrupa yakasi manti icli kofte sulu kofte dokme kofte katmer kete pogaca eriste corbalik siparisi alinir elden teslim edilir 05076174787

  Cevapla
 18. Evinde veya is yerinde yufka acmayi manti yapmayı bilen bayan eleman aranıyor GÜLÜMSE MANTI EVİ icin Adres Malatya çalışmak isteyenler ulaşsın 04223250077

  Cevapla
   • Hijyenik ortamda mantı yapıyorum ayvalıkda oturuyorum yöresel bayburt mantısı yüzde yüz dana eti kullanılır .siparis icin 05543412929

    Cevapla
 19. evde mantı erişte yapıyorum.Kg fiyatı 25 tl dir.Günde 30 kg mantı yapabilirim.İzmir Gaziemir deyim.Tum Turkiye ye hizmet verilir.05468571054

  Cevapla
 20. MERHABALAR, EV YAPIMI MANTI VE İÇLİ KÖFTE YAPIYORUM. BAKIRKÖY’DE EV YEMEKLERİ İŞLETEN BİR DÜKKANA DÜZENLİ OLARAK MANTI VE İÇLİ KÖFTE YAPIYORUM. DENEYİMLİYİM, LEZZETLİ VE TEMİZ BİR ŞEKİLDE EVİMDE YAPIYORUM. EVLERE VE İŞYERLERİNE MANTI VE İÇLİ KÖFTE YAPILIR.

  İLETİŞİM BİLGİLERİM
  [email protected]
  05354072289 CANAN ŞALIŞ

  Cevapla
 21. Evde bol malzemeli Kayseri mantısı yapılır. Yöresel bir restauranta mantı yapıp satıyorum. Kaynağı bilinen hakiki dana eti ve malzeme kullanıyorum. Hijyenik ve temiz çalışırım. Aynı zamanda doğal Kafkas kefir mayası da bulunur. Sipariş için 0532 604 2219

  Cevapla
 22. Merhaba mersin tarsus da oturuyorum ev yapımı lezzetli yüzde yüz dana etinden kayseri mantısı yapılır, ayrıca istege göre içli köfte sarma yaparım siparişlerinizi bekliyorum

  Cevapla
 23. Merhaba Kocaeli Darıca Gebze ve Çayırova bölgesine ev mantısı yapıyorum.%100 dana kıyma ve baharat.emekli hemşireyim.hijyen ve içerik konusunda deneyip karar vermenizi lezzetine sizlerin onay vermenizi isterim.damak tadına guvenen asla yanılmaz.Teşekkürler.0533 395 75 85 kg.25 tl.

  Cevapla
 24. Ben İstanbul Ümraniye de oturuyorum çok güzel Özbek mantısı yapıyorum içli köfte yapıyorum 100 de yüz dana etinden iş yeri ve marketlere sipariş alıyorum evlerde sipariş alıyorum

  Cevapla
 25. Ben İstanbul zeytinburnun’da oturuyorum. Evde; mantı ,makarna ,içli köfte ,yaprak sarması, makarna gibi şeyler yapıyorum.

  Cevapla
 26. Evimde 2 arkadaşımla beraber güvenilir hijyenik ortamda Kayseri mantısı yapıyoruz %100 dana kıyma ile hazırlıyoruz.Türkiye’nin her yerine FIRINLANMIŞ olarak kargo ile gönderilir.siparişleriniz için [email protected] adresine meil atabilirsiniz.

  Cevapla
 27. evimde manti yapıp satıyorum herturlu manti köy yufkası erişte poc börek su böreği köy böreği yapiyorum mantıya kesinlikle market yada hazır koyma kullanmam kendi kadınımızdan günlük kesim yapılıyor ondan kulanıyorum güvenle alabileceğiniz biçimde 0533 300 84 yirmi üç beykoz kavacik

  Cevapla
 28. Selâm. Eskişehirden yazıyorum. Lezzetli
  Ev Ortaminda hijyenik olarak Ev mantısı, Organik Yöresel Tarhana, ve Erişte (sebzeli)olarakta yapıp sipariş alıyorum.
  Fiyatlarımız. Kiymali Manti 35 TL
  Organik Tarhana 20 TL
  Erişte Fiyatı (sade)15TL
  Sebzeli Eriştelerimiz 20TL
  Toptan satışımız vardır. Anlaşmalı kargomuz vardır.
  Ilgilenenler 0532 428 25 49 numaralı telden ulaşabilirler.

  Cevapla
 29. merhaba ben istanbul’da yaşıyorum. Evimizde mantı yapıp sipariş alıyoruz. kıymalı mantımızın kilosu 40 tl patatesli mantımızın kilosu 35 tl dir 🙂

  Cevapla
 30. Nigdede ev mantisi ve icli kofte hazirliyirum cok temiz hijyenik urunler satiyorum yuzde yuz dana kiyma sogan baharat harici hic birsey kullanmiyorum tadini deneyince anlayacsksiniz mantinin kilogrami 35 tl icli kofte adet fiyati 3.5 tl dir irtibat numaram 054330717elli yedi

  Cevapla
 31. anakra mamak da oturuyorum evde kg ile mantı yapıyorum 10TL üzerinden anakra içi yaptırmak istiyen olursa sipariş alınır haftada 50kg kadar yaparım 05522159310

  Cevapla
 32. Merhaba ben istanbul maltepeden mantı işine girmek istiyorum yeterli ekibim var ve ben bu sektöre gerçekten yakından ilgilenmek istiyorum genc bi ticaretci olmak adına bende isteyen olursa istanbul ve cevresi için benimle iletişime gecmesini isterim saygılar

  Cevapla
 33. Merhaba İstanbul Beyoğlu Sütlüce de evimizde mantı yapıyoruz kg fiyatı 45 TL dir. Hijyen ve güvenilirlik bizim için çok önemli.kendimizin yemeyeceğini satmıyoruz.İletişim için 0544 315 06 10

  Cevapla
 34. Merhabalar cok güvenilir bir ablamız ev mantısı yapıp gerekli restorasyonlarla anlaşıp satıyoruz almak isteyenlerle gorusup gereken kilo mantıları hizmete sunuyoruz. tel:053605795yirmisekiz (telefon numarası sonu robot suistimallerini engellemek adına yazıya çevrilmiştir.)

  Cevapla
 35. merhaba ben adana da oturuyorum eve katkıda bulunmak için iki kızım var onları okutup büyütmem için ev mantısı ve sarama içli köfte fellah köftesi yapıp satıyorum ve sağlıklı bir şekilde titizlikle kiloyla satışımız iletişim 0544 530 21 16

  Cevapla
 36. Mecidiyeköyde evden pelmeniye rus mantısı kıymalı patatesli peynirli lahanalı adrese teslim 05462950346.

  Cevapla
 37. Merhaba, Kayserili kankamla evde yağsız dana etinden mantı yapıp satıyoruz. İlgilenmek isteyen lokanta veya şahıslar ulaşabilir. (DENİZLİ PAMUKKALE) 0541 906 55 96

  Cevapla

Yorum yapın