Evden Nikâh Şekeri Paketleme İşi Yapmak

Mutlu yuvalar kurulurken bu yuvaların ilk adımlarında da tatlı yiyelim tatlı konuşalım diye düşünen büyüklerimiz nikâh şekeri adında minik ikramlıklar sunarlarmış. Zamanla gelenleri elleri boş döndürmemek adına hem de minik bir hatıra olması adına nikâh şekeri adında ürünler hazırlanmaya başlamış. Günümüzde ise bütün şaşası ve farklı modelleri ile karşımıza çıkan nikâh şekerleri aslında çoğu kişi için evde kazançlı bir ek gelir kapısı olabiliyor. Evde nikâh şekeri paketleme işi yapmak eğer özen gösterilirse oldukça kazançlı bir iş. Ancak kişilerin bol bol ellerinin çalışması gerekiyor. Hele birde ekibiniz varsa sabahtan sabaha ya da akşamdan akşama toplanarak da nikâh şekeri paketleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN  İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN SAHTEKARLARDIR!!

Evden Nikâh Şekeri Paketlemek İçin Gerekenler Neler?

Evde nikâh şekeri paketlemek için iki seçeneğiniz bulunuyor. Birinci seçenek ya dışarıdan bir firma tarafından verilen işleri yapacaksınız ya da kendi kendinize nikâh şekeri yaparak satışa sunacaksınız. İlk seçenekte sizlere nikâh şekeri yapmak için bütün malzemeleri getirirler. Siz sadece parçaları birleştirerek nikâh şekerini hazırlarsınız. Eğer ben kendim yapacağım ve satacağım diyorsanız ilk iş fikrinden daha fazla kazanç elde edebilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

nikah şekeri yaparak para kazanmak

Peki, Nikâh Şekeri İçin Neler Gerekir?

Nikâh şekeri dediğimizde tabi ki aklımıza şekerler geliyor. İlk olarak misafirlere sunulacak olan şekeri seçmek gerekir. Daha sonra seçilecek olan bu şekere göre paketleme işlemi yapmalısınız. Ancak şeker seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar var.

  • Şeker alırken öncelikle alacağınız şekeri tatmalısınız. Kalitesinin yüksek olduğuna ve tadının güzel olduğuna karar vermelisiniz.
  • Kaliteli bir şeker olduğuna kanaat getirdikten sonra ise şekerin uzun ömürlü olup olmadığını da öğrenmeniz gerekir. Şekerin saklama sürelerini dikkate alın.
  • Son olarak şekerin tüketim tarihlerine ve üretim tarihlerine bir bakın.

Evde nikâh şekeri paketleme işi için şekerlerimizi aldıktan sonra şekerleri paketlemek için minik ağzı açılıp kapanabilen paketlerde almanız gerekir. Bunun için yapmanız gereken hemen bir ambalaj toptancısına gitmek olacaktır. Toptancıdan oldukça uygun fiyatlara paketlerinizi alabilirsiniz. Daha sonra nikâh şekerlerinizi süslemek için malzemeler almanız da gerekecektir.

Şu İş İlgini Çekebilir:  ÇOCUK BAKICILIĞI FİKRİ NASIL

Nikâh şekeriniz için farklı tasarımlar deneyebilirsiniz. Minik tüller içerisine nikâh şekerlerini ekleyerek üzerine minik bir nazar boncuğu asabileceğiniz gibi gösterişli lokum kutularına dahi şekerleri koyabilirsiniz. Ayrıca nikâh şekerleri için satılan farklı tasarımdaki kutulardan da alabilir ya da bir tül içerisine nikâh magneti ve şekerleri ekleyerek kurdeleler ile fiyonklar yapabilirsiniz. Evde nikah şekeri paketleme ile birlikte nikah şekerlerinin yanına ufak diyebileceğimiz koku veren lavantalarda hazırlayabilirsiniz.

Nikah şekeri paketleme işi yaparken bireysel çalışmalarınızda çevrenizin sizi tanıması amacıyla kendinize güzel bir isim koyabilir ve yaptığınız işleri anlatan bir kart çıkarabilirsiniz. Bu kartı düğün salonları, nikah şekeri satan şekerlemeciler gibi çeşitli yerlere verebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarınız üzerinden de nikah şekerlerinizi tanıtabilir ve harika satışlar elde edebilirsiniz.

evden nikah şekeri

Evden Nikâh Şekeri Paketlemeye Yardımcı Olan Firmalar

Evde nikâh şekeri paketleme işi için kendi kendinize yapacağınız çalışmalar bazen yeterli olmayabilir ve firma arayışına girebilirsiniz. Firmalar sürekli işlerin verildiği bir yer oldukları için evde boş kaldığınız zamanlarda bile sizlere iş vereceklerdir. Firmaları nasıl bulabilirim diye düşünüyorsanız nikâh şekeri satan dükkânlara gidebilir ve iletişim adresinizi bırakabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden kentinizin firmalar rehberinde bulunan nikâh şekeri satışı yapabilecek olan yerlere de iletişim numaralarınızı bırakmanız yeterli olacaktır.

Evden Nikâh Şekeri Paketlemek Karlı Mı? 

Evden nikâh şekeri paketlemek aslında oldukça kolay ve eğlenceli bir iş. Genellikle ev hanımları tarafından tercih edilen bir iş olmasından dolayı çoğu aile için ekonomik anlamda büyük bir kazanç kapısı olabiliyor. Sürekli evlenen çiftler olduğunu düşünürsen ve günümüzde nikahların vazgeçilmezlerinden olan nikah şekerleri olmadan düğünün tadının çıkmadığını bilenlerdenseniz mutlaka bu işe girmelisiniz. Paketlediğiniz şekerler karşılığı 1000- 1500 TL aylık kazanç elde edebileceğiniz bu işte karlı çıkmak istiyorsanız tek yapmanız gereken gerçekten kaliteli işler ortaya koymak olacaktır. İster firma ile çalışın isterseniz bireysel çalışın nikâh şekerlerinin güzel ve kaliteli durması herkesi memnun edeceği için size de sürekli iş gelmesini sağlayacaktır. Ekibiniz varsa bu işi daha profesyonel anlamda yürütebilirsiniz.

 

 

“Evden Nikâh Şekeri Paketleme İşi Yapmak” üzerine 5 yorum

  1. iyi günler evde nikah şekeri işi ypmak istiyoruz 3 kişiyiz maddi durumumuz iyi DEĞİL borcumuz var babam ödüyemiyor ona yardım etmek istiyoruz inanın böyle bişey olmasa yapmayız ama lütfen bu işe çok ihtiyacımız var annem bn ve kardeşim bu işi yapmak istiyoruz lütfen en kısa zamanda dönün şanlıurfa/haliliye

    Cevapla
  2. Merhabalar, nikah şekeri paketleme işi yapmak istiyorum mümkünse yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

    Cevapla

Yorum yapın