Evden Organik Krem Yapıp Satmak-Karlı mı?

Kremler kadınlar ve kadın sağlığı için vazgeçilmez bir unsuru olarak gündelik hayatımızın içlerinde. Siz de evinizde organik kremler yapıp satarak hem ekonominize can verirsiniz hem de kadınların daha doğal yollardan bakım yapmasını sağlamış olursunuz. evde organik krem yapıp satmanın mümkün olup olmadığını konuşacağız. Hangi şartlarda evlerimizde krem yapılabileceğini, hangi malzemelerin kullanılacağını da birlikte araştıracağız. Bununla birlikte kremleri kendimiz ve başkasının üzerinde nasıl tesirler üzerinde bıraktığını da ele alacağız.

moisturizer photo

Öncelikli olarak temel malzemeleri bilmeliyiz. Böylece evimizde ve elimizin altında ne bulunduracağımızı önceden kestirip rahatlıkla krem yapma işlemine girişebiliriz. Temel malzemeler, ev ortamında çoğu zaten halihazırda var olan ve günlük işleyişte sıklıkla kullanılan ve temel prensip ürünleri olarak değerlendirilip kabul edilen malzemelerdir.

İster yüz ister el ister komple vücut için kremlerin hemen hemen hepsinde aynı malzemeler bulunmaktadır. Bunlar:

 • Hindistan cevizi yağı
 • Balmumu
 • Tatlı badem yağı
 • Buğday yağı
 • Kayısı çekirdeği yağı
 • E vitamini kapsülü
 • Kakao Yağı

Krem ürününün ana malzemesi hindistan cevizi yağıdır. Daha sonraki malzemeler daha besleyici ve yararlı olması açısından eklenir. Ne kadar organik malzemeler kullanırsanız kreminiz o kadar işe yarar ve dillere desten bir krem olur. Yapılış çeşitleri farklı farklı olan kremler bölgesel olarak da farklılık gösterirler. Şimdi size 3 farklı krem işleyişiyle ilgili bilgiler vererek 3 farklı kategoride ürün satmanın inceliklerini ve avantajlarını gösterelim.

ALT BAŞLIKLAR (istediğinize tıklayıp ışınlanabilirsiniz) :

Bir – El Kremi

Burada hindistan cevizi yağını ana materyal olarak değerlendirip daha sonraki unsurlar için Aloe Vera yağını da ekleyerek ve güzel kokular kazanılsın da kakao yağı ve benzerlerini ekleyerek güzel bir el kremi elde edebilirsiniz. Duştan sonra, bir yere gitmeden önce, ellerimiz kuruduğunda kadınların yüzde doksanı, erkeklerin yüzde onu krem kullanma ihtiyacı hisseder. En çok kullanılan krem türü el kremidir. Çünkü hemen sürülür ve birkaç dakika içerisinde etkisini gösterir. Ellerin yumuşak ve canlı kalmasını sağlayan el ürünleri, bir de sizin yaptığınız türden organikse kapış kapana gidilebilir. Yeter ki malzemelerinizi iyi ayarlayın; geri kalanını da edindiğiniz bilgiler ve izlenimler ışığı altında el yordamıyla harmanlayın. El yordamı bu türden malzemeler için olmazsa olmaz bir ayrıcalıktır. Yapıldıkça el ustalığı kazanılır. Tıpkı birbirinden lezzetli yemeklerin yapımı gibi. Onlar da yapan ustaları tarafından belli bir zamandan sonra el yordamı ve göz kararı gibi soyut çeşitlemeler ile yaparlar en güzel yemeklerini. Siz de kremlerinizi ürettikçe, sattıkça, işe yaradığını gördükçe pratik anlamda yetkinlik kazanacak ve ustalığınızı kağıtlara bakmadan akıl ölçeğiyle tatbik etmiş olacaksınız.

İki – Yüz Kremi

Kadınların vazgeçemediği bir krem türüdür. Gece yatmadan önce ya da sabah kalkar kalmaz yüz kremlemek kadınların en geniş çaplı bakım tarzlarından biridir. Bu nedenle eğer satmak amacıyla krem üretiyorsanız mutlaka yüz kremi de imal etmelisiniz. Yüz kremlerinde ekstra olarak susam yağı da kullanabilirsiniz. Susam kremin daha yumuşak ve kolay yayılan bir türde olmasını sağlar. El kremleri nispeteden daha sert ve zor dağılan türde olabilir. Çünkü el, yüzden daha küçük bir alana sahiptir ve daha çok kurur. Yüz ise, göz, burun, yanak gibi hassas bölgeler içerdiği için daha yumuşak ve daha akışkan kremlerle beslenmelidir. Bu nedenle yapacağınız yüz kremlerinin öncesinde bu ayrımı gözetmeniz şarttır.

Üç – Vücut Kremi

Komple vücudun bakımı ve esnekliği için kullanılan bu kremler, her bölgeye uygun titizlikte hazırlanmalıdır. Yine aynı malzemelerin dışında balmumu ve kayısı çekirdek yağı genelde vücut kremleri için kullanılmaz. Bunlar belli bir dozdan sonra yakıcı etkiye sahiptir zira. Yüz ve eldeki yanmalar bir süreye kadar katlanılabilir iken aynı şey vücudun tamamı için geçerli değildir. Bu nedenle vücut kremi hazırlarken bu ayrımlara dikkat etmeli onun dışında normal bir krem hazırlıyormuşçasına kendimizden emin bir şekilde yaptığımız şeyleri yapmaya devam etmeliyiz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Evlere Organik Süt Satmak İsteyenlere-Karlı Mı?

Organik Kremleri Pazarlama Teknikleri ve Taktikleri

 • Kutu önemlidir. Bir bakıma ambalaj. Bugün organik kremlerin ve muadili ürünlerin tek rakibi büyük markalardır. O markaların da göze hoş gelen, hoşluğun yanı sıra tanıdık izlenimler bırakan kapakları, kutuları, dış yüzeyleri vardır. Çok satan kremlerin bir adı, yani bir markası ve görsel bir estetik değeri mevcuttur. Sizin de bunu yakalamanız gerekebilir. Evde ürettiğiniz kremlere kendinizce bir isim vermeniz, o ürünlerin daha kolay tanımlanmasına ve değerlendirilmesine olanak tanır. Piyasanın içinde satıcı olup satın alanlar bir kitle yaratmak istiyorsanız isminiz üzerinden yürümelisiniz. Sadece organik krem deyip geçiştirmek satın alma potansiyeli taşıyan müşterilerinizin kafalarında soru işareti doğuracaktır. Çünkü insanlar yılların alışkanlığı ile birlikte artık markasız ürünlere, ürün değil öyleyse bakış açısıyla bakmaktadır. Bir marka değeri oluşturmak için mutlak surette bir isim, bir de mümkünse slogan bulun. İlk başta tamamen amatör ve dar alanda çalışacağınız için kremleriniz için alelade kutular tercih edeceksiniz muhtemelen. Ama siz yine de kutuların aynı ve standart olmasına özen gösterin. Bir gün başka, başka bir gün daha başka kutu ve ambalajlarla kremler pazarlarsanız çok geçmeden tıkanırsınız. Müşterilerinizin organik kremlerden faydalanmasını istiyorsanız standart ve göze hoş gelen dış yüzeyler bulmalı ve edinmelisiniz. Böylece görsel bir hafıza oluşturulacaktır. Görsel hafıza ile birlikte ürünlerinizden de memnun kalınırsa, organik krem satıcılığı yolunda emin adımlarla ilerlemeye kaldığınız yerden devam edersiniz.
 • Kremleri ayrıştırın. El, yüz, vücut kremi olarak 3 farklı kategoride satmaya bakın. Böylece kim neye göre ihtiyacı varsa ona göre alışverişini düzenler, siz de düzenli bir satıcı alarak konseptler oluşturmuş olursunuz. Konsept demek işin içine biraz daha profesyonellik katmaktır. İnsanların bakış açısında her ne kadar sağlıklı ve taze olduğu bilinse de evlerde yapılan ürünlere karşı bir acıma, bir hor görme, bir ön yargılı davranma dinamizmi vardır. Evde yapılan bir şey ne kadar kaliteli olabilir ki? Bu soruyu çokça duymuşsunuzdur sağdan soldan. Bu ve benzeri soruların önünü almak ve onlara güzel bir cevap vermek adına kremlerinizi olabildiğin işlevsel hale getirin ve evden yapılan organik ürünlerin piyasadaki değme ürünlere göre kat be kat daha sağlam ve sıhhatli olduğunu onlara ispatlayın.
 • Müşteri kitlenizi her zaman genişletmeye bakın. Önce konu komşularınıza satın ya da bedava denettirin. Ancak ürününüzden tamamen emin olduktan sonra dış sahaya açılın. Satacağınız yerler giderek açılacaktır. Güzellik uzmanları, aktarlar, kuaför salonları ve kozmetik ürünler satan yerlerde kremleriniz görücüye çıksın. Zaten piyasada bir ürün kaliteliyse, adı sanı ne olursa olsun illa ki duyulacaktır. O duyulan sizin kremleriniz olsun istiyorsanız, işin tanıtım ve halkla ilişkiler kısmı için de ekstra çalışmak zorundasınız.
 • Son olarak sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanın. Bugün sosyal medya evlerimizden evrene açılan sonsuz bir kapıdır. Kreminizin adını ve sloganını bulduktan sonra aynı isimle bir Facebook ve Twitter hesabı açabilirsiniz. Kullanıcılardan gelen güzel ve başarılı yorumları da aynı sayfalarda paylaştırıp ürününüzün dillerden dillere dolaşmasını sağlamalısınız. Aslolan mümkün olduğunca fazla insana duyurmaktır. Bunun da yolu sosyal medyayı aktif ve doğru kullanmaktan geçer.

 

“Evden Organik Krem Yapıp Satmak-Karlı mı?” üzerine 7 yorum

 1. Merhaba, ben vucut bakim urunleri uzerine bir is fikrimi gerceklestirmek istiyorum. Yazinizi okudum ancak resmi bir belge, sertifika ve bu gibi konulardan bahsedilmemis. Acaba gerek var mi? Hangi kurumlar bu tur belgeleri veriyor onu merak ediyorum. Geri donus yaparsaniz sevinirim. Iyi calismalar…

  Cevapla
 2. Parlakfikir oncelikle bilgi verdiginiz icin tesekkurler.

  #Ben evde organik krem yapiyorum cevreme verebiliyorum ancak bunu internete tasimaktan cekindim. Ev haniminin evinde olusturacagi lab ortamiyla krem uretip satabilecegi bir muafiyet var midir? Kozmetik uretim tesisati cok iddiali bir mevzuat ben o kadar buyuk degilim sadece aile ekonomisine destek vermeye calisan bir ureticiyim.

  Saygilar

  Cevapla
  • Organik krem üretip “organik” etiketiyle satabilmek için ilgili yönetmelik ve kanunlara uygun olup gereken sertifikaları almak gerekir. Lütfen bu konuda bir avukata danışın.

   Cevapla
 3. Merhaba ben evde kendi organik kremimi yapıyorum ve satıyorum da bunu piyasaya sürmek istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor nereler başvurmam gerekiyor

  Cevapla

Yorum yapın