Evden Organik Sabun İşi Yapmak

Tükettiğimiz gıdaların organiği ve GDO’lusu çıktığından beri hayatımızda değişmeyen şey kalmadı. Sebzeler, meyveler derken tavuklara tükettiğimiz diğer ürünlere kadar kendini gösteren bu organiklik konusu şimdide sabunlarda.

OKUMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VEYA BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

Yahu yıkanırken bile organik bir şampuan ve ya sabun mu arayacağız diye düşünüyorsanız bu konuda yanlış düşünüyorsunuz. Çünkü günümüz insanı doğal olan şeylere daha fazla rağbet ediyor. Marketlerde organik sabun satışları başını almış gitmişken sizde bu işe gireyim hem doğal sabun yapımı ile hobimi gerçekleştireyim hem de para kazanayım diyorsanız evden organik sabun işi yapmak tam size göre.

Evden Organik Sabun Yapımı İçin Gerekenler

Evden organik sabun yapayım diye bu işe giriştiyseniz ilk olarak bilmeniz gereken bir konu var. Organik sabun işinde hem bir kimyager gibi hem de bir sanatçı gibi çalışmanız gerekir. Kimyager gibi hassas oranları tutturmanız lazım sanatçı gibi de şekil vermeniz gerekiyor. Organik sabun üretimine geçerken de malzemelerinizi tamamen doğal olan ürünlerden seçmeye dikkat edin. Bu konuda tüketiciler sizden daha titiz davranabiliyor.

evden organik sabun işi yapmak

Sabun üretimine başlarken genellikle çoğu kişi zeytinyağı ile bu işe başlıyor. Daha sonra ise doğal renklendiriciler, kalıplar şunlar bunlar derken işi daha da profesyonel hale getirebilirsiniz. Organik sabunlar için malzemelerinizi doğru seçmenizin ardından işiniz için hassas bir tartı da almanız gerekir. Ayrıca pH değerini de ölçmek gerekeceği için pH ölçerlere de ihtiyacınız olacaktır.

Evden Organik Sabun İşi Veren Firmaları Nasıl Bulurum?

Evden organik sabun işi yapmak istediğinizde birçok firma ile karşılaşmanız mümkündür demek isterdim ancak bu işi genellikle büyük firmalar yürüttüğü için kolay kolay bir firma bulamayabilirsiniz. Ama ben azmettim bulacağım derseniz yavaş yavaş görmeye başladığımız minik sabun dükkânlarını gezerek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Hatta çeyiz işi ile ilgilenen yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Çünkü bazı illerde gelin hamamı geleneği sürdürülüyor ve gelin hanımlar hamama davet edecekleri kişilere sabun dağıtırken organik sabunlar tercih ediyorlar. Sizde buralara satış yapabilirsiniz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Evlere Organik Süt Satmak İsteyenlere-Karlı Mı?

Eğer firmalar ile çalışmak istemiyorsanız bireysel olarak elde hazırladığınız organik sabunları Instagram, Facebook gibi paylaşım alanlarından da duyurabilirsiniz. Hatta internet üzerinden sabun satışı yapan firmalarla da iletişime geçerek yeni bir kazanç kapısı oluşturabilirsiniz. Yöresel ürünler ya da organik ürünler fuarı yapılan yerlerde ufak bir stant açarak da ürünlerinizi tanıtabilir hatta keşfedilen bir yetenek olarak da çalışma hayatınıza adım atabilirsiniz.

evde sabun yapımı

Evden Organik Sabun İşi Karlı Mı?

Organik ürünler dünya çapında büyük bir yankı uyandırdı. Ülkemizde de yeni yeni etkileri görülen organik ürünler büyük bir pazar alanına sahip. Bu nedenle organik ürünler satışı yapan çoğu yer ilkleri sunduklarından dolayı fazlaca kazanç elde ediyorlar. Ayrıca organik ürünlerde her şeyin doğal olmasından dolayı hayatı tehdit etmeyen çevre dostu bir üretim gerçekleştiği için her ülke bu üretimleri destekliyor. Eğer sizde bu işe girerek para kazanmaya başlamak istiyorsanız her sabun üzerinden en az 2 en fazla 5 TL kazanç elde edebilirsiniz. Diğer evde kazanç işlerinden daha avantajlı olan evden organik sabun yapma işi sağlığı koruyucu etkisinden dolayı bir süre sonra doktor tavsiyeli ürünler arasında yer alacağı için şimdiden bu işe başlayanlara ileride kurumsal bir hal alma imkânı da sunuyor. Kazancın günden güne artacağı bu sektörde ilerleyerek daha karlı bir iş haline gelmesini istiyorsanız kaliteli iş yapın ve olumsuzluklara rağmen kararınızdan dönmeyin. Karlı bir evden organik sabun işi için çalışmalarınızı da bu adresten sunabilirsiniz…

“Evden Organik Sabun İşi Yapmak” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba! Evde doğal sabun yapıp satmak istiyorum. Bunun için bir belge gerekli mi? Sağlık bakanlığının testinden geçen her ürün hemen satışa sunulabilir mi? Kimyager olmaya gerek var mı? Sağlık bakanlığına ürettiğim sabunlar için nasıl test yaptırabilirim? Bunun için nereye başvurmam gerek? Testler ücretli mi?

    Cevapla

Yorum yapın