Evden Organik Şampuan Yapıp Satmak-Karlı Mı?

Yazılarımız kaldığı yerden devam ediyor. Bugünkü yazımızda evden organik şampuan yapıp satarak para kazanmanın püf noktalarını ve tüm inceliklerini sevgili okurlarımızla paylaşacağız. Evden nasıl şampuan yapılabileceğini tüm detaylarıyla aktaracağız. Aynı zamanda ev ortamında yapılan şampuanların kimlere ve nerelere hangi yollardan satılabileceğini de gözler önüne sereceğiz. Bununla birlikte yapımı kolay mı ve para kazandırır mı gibi soruların cevaplarını da araştırıp kamuoyunun fikrine sunacağız.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

shampoo photo

Gün geçmiyor ki yeni bir iş kolu ev ortamına taşınmasın. Öncelikle gıda ve giyim sektöründe giderek doğala dönme ve evden seri üretime dönemi başladı. Son on beş yıl içerisinde fabrikalardan, imalathanelerden ve üretim alanlarından bir sıyrılış, bir yuvaya dönüş atmosferi hakim. Bunun nedenlerini meraklıları için şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Neden belli başlı temel gıdalar ve gündelik ihtiyaçlarımız evden üretime tabi tutulmaya başlanmıştır? Bunun şüphesiz en büyük nedeni bilgi çağında yaşıyor oluşumuzdur. Söz konusu örneğimize şampuandan devam edelim zira konumuzun kendisi de o. Şampuan, yapısı gereği karmaşık ve herkesin içinde ne olduğunu bilebildiği bir ürün değildir. Eskiden insanlar, hiç sorgulamadan en markalısını ve en ucuzunu tercih yaparak gidip alırlardı. Ancak artık internetin yaygın kullanılmasıyla birlikte kullandığımız ya da kullanmak isteyip de pahalılığından dolayı kullanamadığımız ürünleri doğrudan bizim üretebileceğimiz bir bilgi alanına ulaşmış olduk. Yemek tarifi alır gibi, tavuk suyunu çorba bilgilerini ve hikayelerini paylaştığımız gibi internet artık her bilginin kolayca ulaşabildiği bir mecraya dönüşmüştür.

 

 • Yalnız bu noktada dikkat edilmesi gereken her bilginin doğru olmadığıdır. İster şampuan yapımı olsun ister diğer başka türden ürünlerin üretimine dair bilgiler; internet, en fazla yanlış ve yalan bilginin dolaştığı bir alandır aynı zamanda. Bu bakımdan oldukça tehlikeli ve sonuçları hayal kırıklığı barındıran bir mecradır aynı zamanda. Bu nedenle parlak fikirler ışığı altında size en doğru, en yerinde ve en reel bilgileri vermeye devam edeceğiz. Böylece sevgili okurlarımız da yanlış ya da eksik bilgilerin ışığı altında vakitlerini, emeklerini ve kullanacakları malzemeleri heba etmemiş olacaktır.

Öyleyse şimdi yavaş yavaş konumuza girelim ve ilk konumuzun başlığını vererek ilerleyelim:

Evden Şampuan Nasıl Yapılır?

 • Şampuan denilince aklımıza birçok kimyasal ürünün birbirine doğru oranlarda karıştırılması, kimyevi deneyler ve laboratuvar ortamı geliyor değil mi? Ama bu, büyük bir yanılgıdır. Söz konusu kimyasal maddelerin şampuanların içine konulması tamamen daha güzel koku içindir. Ancak yapılan son araştırmalara göre birçok şampuanın içinde kafa derisine ve saçlara iyi gelmeyen hatta bilakis bu canlı derileri öldüren zararlı etkenler tespit edilmiştir. Bu tespitin sonucunda birçok şampuan firması içlerinde kullandığı kimyasal ürünleri ya azaltmış ya da tamamen bitirmiştir. Aynı şekilde birkaç orta vadeli şampuan firması, piyasadan çekilmek zorunda kalmıştır. Halkın bilinçli tüketimine bir örnek taşıyan bu tespitler aynı zamanda yine aynı halkın kendi şampuanını kendinin üretmesini sağlamıştır.
 • İlk teknik karbonat ve suyu karıştırarak yapılan şampuandır. Şampuanın asıl amacı saçları canlı tutmak, onları zararlı oluşumlardan uzak tutmak ve kafa derisini sağlıklı tutmaktır. Bu nedenle karbonat ve suyunun karıştırılıp tahmini olarak 2 saat bekletilmesi sonucu istenilen şampuan elde edilmiş olur. Yöntemlerin en basiti budur. Bu türden şampuanı satmakta güçlük çekebilirsiniz. Çünkü herkes günde 10 dakikasını ayırarak bunu yapabilir. Ancak sonuçtan memnun kalırsanız kendi banyonuzda bu karışımı tutabilirsiniz ve etrafınızda saçlarından şikayetçi olan hanım ve erkek arkadaşlarınıza, komşularınıza bu karışımı önerebilirsiniz.
 • Bir diğer karışım limon ve salatalık karışımı ile yapılan ve sonuçları mucizevi bir şekilde tatmin edici olan şampuan modelidir. Püre haline getirilen salatalığın içine yarım ya da bir tam limon suyu eklenerek şampuan elde edilmiş oluyor. İsteyen yine aynı şekilde bu sihirli karışıma bir bardak karbonat suyu da ekleyip sonuçlarını daha verimli kılabilmektedir. Doğada her sağlık sorunumuza ve her ihtiyacımıza karşılık ve cevap veren ürünler mevcuttur. Bu karışım da bu mevcudiyetin biricik örneklerinden biridir.
 • Tüm bunlardan biraz daha karmaşık olan ve daha uzun vadeli daha profesyonel bir şampuan kürü elde etmek de mümkün. Bunun için önce ”şampuan bazı” adı verilen öz bir madde elde etmemiz gerekiyor. Şampuan bazı ya dışarıdan alınan Kastilya sabunu ile ya da Hindistan cevizi sütü ile elde ediliyor. Kastilya sabunu da hindistan cevizi sütü de yüzde yüz katıksız, bol mineralli ve saçları besleyici özelliklere sahip tamamen doğal ürünler. Bu ürünleri içme suyu ile karıştırıp şişeleme metoduyla şampuan elde etmek mümkün. Şampuan bazı öz maddesini besleyici gıdalarla karıştırıp uygun saatlerde bekletip elde edilmesi, hem üreticinin kendi saçlarını canlandırması hem de başka insanlara satarak ekonomisini canlandırması açısından son derece kaliteli bir girişimdir. Aynı zamanda hint yağı, B vitamini ve nane yağı ve okaliptüs yağı ile birlikte ürünlerinizi çeşitlendirmeniz de mümkün. Bu saydığımız tüm ürünleri eczanelerden ve aktarlardan temin etmeniz mümkündür.
Şu İş İlgini Çekebilir:  En Karlı 5 Stokçuluk Fikri - Önümüzdeki 10 Yıl İçin

Evden Yapılan Şampuanları Nerelere Satabilirim?

 • Öncelikli olarak doğrudan ürettiğiniz şampuanları şişeleyip güzelce etiketleyip doğrudan pazarlamacılığını siz üstlenebilirsiniz. Unutmamalısınız ki günümüzün her büyük işletmecesi de işe böyle başlamıştı. Önce komşularınıza, daha sonra komşularınızın tanıdıklarına, onlar da ürettiğiniz şampuanlardan memnun ise, her geçen gün hedef kitlenizi ve şampuan alıcılarınızı çoğaltarak para kazanabilirsiniz. Yeter ki yaptığınız ürün kaliteli ve iş görür olsun.
 • Daha sonraki hedefiniz eczaneler olabilir. Eczanaler, sadece ilaç satılan yerler değildir. Ya da başka bir yorumla şampuanlar da, saçların ilacıdır diyebiliriz. Bu nedenle doğal ürün satmayı motto ve ilke edinmiş eczaneler ile anlaşıp ürünlerinizi onlara satabilir; onlar da dükkanlarına gelen müşterilere sizin şampuanlarınızı satabilir.
 • Güzellik salonlarına ve kuaförlere de evden ürettiğiniz şampuanları satmanız mümkün. Tek yapmanız gereken bu salonlara ve kuaförlere iş gezilerinde bulunmak ve onları halkla ilişkilerin tüm araçlarıyla ikna etmektir. Dediğimiz gibi evden ürettiğiniz ürün zaten doğal olduğu için mutlaka dikkatleri üzerine çekecektir.

Evden Şampuan Yapmak Zorluklar

 • Evet, kolaydır. Yeter ki uymanız gereken kuralları ve dikkat etmeniz gereken incelikleri bilin. Örneğin şampuan yapımında kullandığımız takviye gıdaların mutlak surette taze olmasına özen gösterin. Taze ve ferah şampuanlar için içlerindeki gıdaların ve destekleyici minerallerin de taze olması gerekmektedir. Aynı zaman da miktar ayarlamalarını da iyi yapmanız gerekecek. Az konulması gereken şeyleri çok, çok konuşması gereken şeyleri az koyarsanız ortaya şampuan değil işe yaramaz bir sıvı çıkabilir. Bu nedenle ev ortamında göz kararı bile olsa dikkat etmelisiniz. En sonunda zaten yapa yapa deneyim kazanacak ve ortaya kusursuz şampuan örnekleri çıkaracaksınız.

Evden Şampuan Yapmak Para Kazandırır Mı?

 • Doğru soru az mı kazandırır çok mu kazandırır olmalı. Zira günümüzde birçok ev hanımı ve buna ek olarak iş kadını bu yoldan oldukça fazla para kazanmaktadır. Her şeyin doğalının makbul olduğu 21. yüzyılda şampuanın doğalı da havada kapılmış ve yok satılmaya başlanmıştır. Ne kadar taze ve ferah şampuanlar üretirseniz, satış ağlarınız da ne kadar geniş olursa, kazancınız da aynı miktarda fazla olacaktır.

“Evden Organik Şampuan Yapıp Satmak-Karlı Mı?” üzerine bir yorum

 1. Merhaba ben İzmir Karşıyaka da ikamet ediyorum.Doğal Şampuan yapmak istiyorum.
  Makalenizi okudum.Tarifler var ama miktar belirtmemişsiniz.Bu konuda bilgi vermeniz mümkün mü?Teşekkürler

  Cevapla

Yorum yapın