Evden Oyuncak Yaparak Ek Gelir Elde Etmek-Karlılık ve Gerekenler

Çocukluğumuzda hepimizin dilinden de elinden düşmeyen bir oyuncağı olmuştur. Kimimiz bir arabanın peşinde koşarken kimimizde o çok sevdiği bebeğin saçlarını tararken rüyalara dalmışızdır. İşte bizlerin gözdesi olan bu oyuncaklar günümüzde de büyük bir ilgi ile çocuklara sunuluyor. Çocuklar eskiden bir ya da birkaç oyuncak ile yetinirken günümüz çocukları bu durumun tam aksine onlarca hatta yüzlerce oyuncakla oynuyorlar. Ailelerin ve çocukların oyuncak tüketiminin fazla olması nedeniyle oyuncak satışları da oldukça fazla oluyor. Eğer elinizde oyuncak yapımı için belli bir beceri varsa sizde bu işe girişerek oyuncak satışlarındaki payınızı alabilirsiniz.

toy photo

OKUMAN GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

Oyuncak satışı yapmak için kendinize güzel bir oyuncak modeli belirleyerek satışa hazırlayabilirsiniz. Çünkü günümüz anne ve babaları artık dışarıda üretilen Çin malı ürünler yerine elde üretilmiş oyuncaklar tercih ediyorlar. Sağlığa zararlı olan oyuncaklar aynı zamanda çocukların psikolojik gelişimlerini de olumsuz etkilediği için ev yapımı diyebileceğimiz oyuncaklar her açıdan daha avantajlı görülüyor. Sizde ben bu işi yaparım diyorsanız kısa sürede tanınan bir oyuncak markası haline gelebilirsiniz.

Evde Oyuncak Yaparak Nasıl Gelir Elde Edilir?

Oyuncak yaparak gelir elde etmek maaşlı işlerde olduğu gibi belli saatlerce çalışılabilen bir iş değildir. Bu nedenle günün belli bir kısmında çalışabileceğiniz gibi belli zamanlarında da çalışamadığınız olabilir.  Düzenli olarak çalıştığınızda düzenli bir kazanç elde edebileceğiniz bir alan olan oyuncak yapımında kimi zaman çok yüksek kazançlar elde edebileceğiniz gibi bazı zamanlar durgun bir iş hayatı yaşamaya da alışmanız lazımdır. Oyuncak yapımında kendinizi geliştirmeye ve yeni modellerinizle yeni alanlara açılım yapmaya da çalışmanız gerekir. Bu sayede işinizi büyütebilirsiniz.

Evde Oyuncak Yapmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Evde oyuncak yapmaya karar vermişseniz oyuncak alanında yapabileceğiniz bir model belirlemeniz gerekir. Mesela çoraptan bebekler, örgüden arabalar, uzun kumaşlardan tırtıllar gibi pek çok oyuncak fikri bulabilirsiniz. Eğer aklınıza herhangi bir oyuncak fikri gelmiyorsa internet üzerinden yapılabilen çeşitli oyuncakları da inceleyebilirsiniz.

toy photo

Malzeme Seçimi

Oyuncak yapmaya karar vermişseniz ve ne tür oyuncak yapacağınıza da karar vermişseniz oyuncağınızın hangi malzemelerle yapıldığını bir kâğıda yazarak bu malzemeleri uygun fiyatlı bir şekilde sizlere sunacak olan toptancı türü yerlere gidebilirsiniz. Toptancılardan alacağınız ürünlerin sağlam olduğuna da dikkat etmeniz gerekiyor bunu unutmayın… Ayrıca asıl malzemelerin yanı sıra yan malzemeler dediğimiz iplik, iğne gibi ürünlerden de bol bol bulundurmanız gerekiyor. Eğer ahşap ya da metal gibi ürünlerle oyuncak yapacaksanız da bu ürünlerin tedariki için farklı yerler bulabilirsiniz.

Malzemeleriniz öyle dandik dandik şeylerden seçmeyin arkadaşlar, bu işi yapıyorsanız ve el emeği göz nuru ürünler ortaya çıkarıyorsanız Çin malı fabrikasyon oyuncaklardan farkınız olmalıdır. İnsanlar bu oyuncakları sizden aldıktan sonra saklayabilmeli ve büyünce dahi anı olarak bir köşede bozulmadan muhafaza edebilmeli ya da süs eşyası olarak evlerinde bulundurabilmelidirler!!

Şu İş İlgini Çekebilir:  Home Ofis İş Kurup Para Kazanmak İsteyenlere…

Zaman Ayırın!

Oyuncak yapmaya karar vermişseniz mutlaka bu iş için belli bir zaman ayırmanız gerekiyor. Bunun için sakin olduğunuz bir vakit seçmeye özen gösterin. Eğer çocuklarınız varsa onların olmadığı zamanları tercih etmeye çalışın. Gündüz vakitleri biten malzemeleriniz olursa bunları da daha kolay tedarik edebileceğiniz için gün içini tercih edebilirsiniz.

Bol Çeşit Sunmaya Çalışın!

Oyuncak sektörü bildiğiniz gibi çeşitlilikler dolu bir dünya. Bu dünyada tutunabilmek içinde mutlaka farklı oyuncaklar ve farklı düşünceler sunmanız gerekiyor. Bol çeşitle birlikte yeni tasarlayacağınız oyuncaklarla da satışlarınızı artırabilirsiniz. Bu nedenle oyuncaklarınızı geliştirin ve yeni düzenin çocukları dediğimiz nesle bunları çekici kılacak özellikler eklemeye çalışın.

Fiyat Belirleyin!

Fiyat belirlerken mutlaka size mal olan kısmını belirleyip üzerine ise belli bir miktar kar koymalısınız. Toptan satışlarınızda ise üzerine ekleme yaptığınız kar kısmından biraz kırpmanız gerekir. Çünkü alıcıların talebi bu yönde olacaktır.

Evden Oyuncak Yaparak Nereye Satış Yapılabilir?

Evden oyuncak yaparak satış yapmayı planlıyorsanız şu seçenekleri izleyerek oyuncak satışı yapabileceğiniz yerler bulabilirsiniz:

İnternet Dünyası!

Oyuncak yaparak satmak istediğinizde internetten daha kolay bir satış mecrası daha bulamazsınız. Çeşitli oyuncak sayfalarına ve bayanların bulunduğu sosyal paylaşım ağlarına oyuncaklarınızın resimlerini ekleyerek fiyatları ile birlikte satışlarınızı yapabilirsiniz.  Yeni açtığımız ve linkini yukarıda verdiğimiz “evden” adlı sitemizi ziyaret ederek kaydolmanızı şiddetle tavsiye ederim. Son zamanlarda oyuncak siparişi veren firmaların buraları kontrol edip sipariş verdiğini söyleyebilirim.

İnterneti küçümsemeyin hanımlar ve baylar. Şu devirde evden çalışanın en büyük dostu internet olacaktır. Çağımız iletişim ve bilgi çağıdır. Bu çağda en hızlı ve çabuk iletişim kuranlar kazanır!

Oyuncak Mağazaları

İlinizde ve çevrenizde bulunan oyuncak mağazalarına giderek oyuncaklarınızı pazarlayarak kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Oyuncak mağazaları ile görüşürken ürününüzden bir numune götürerek özelliklerini doğru bir şekilde tanıtmayı unutmayın.

Oyuncak Standı Açın!

Pek çok ürün için stant açıldığına şahit olmuşsunuzdur. Bu stantlardan biri olan oyuncak standında ise oyuncaklarınızı pazarlamaya başlayabilirsiniz. Çeşitli pazarlar, fuarlar, çarşı içi yerler de stant açabileceğiniz adreslerden olacaktır.

Oyuncak Üretim Firmaları İle Konuşun!

Oyuncaklarınızı satabileceğiniz adreslerden biri de oyuncak üreten firmalar. Bu firmalar oyuncaklarınıza kendi isimlerini verirler ancak üretimini siz yaparsınız. Oldukça karlıdır.

Evden Oyuncak Yaparak Ne Kadar Gelir Elde Ederim?

Evden oyuncak yapmaya başlamışsanız ve kar elde etmek istiyorsanız bol bol üretim yapmalı ve satacak yer bulmalısınız. Yerinizi bulduktan sonra aylık olarak en az 500 TL gibi bir başlangıç yaparsınız. Zamanla satışlarınız artacağı için asgari ücretin üzerine çıkacak kadar kazanç elde edebilirsiniz.

Gelirinizi arttırmanız üretim sayınızdan ziyade pazarlama olanaklarınıza bağlı arkadaşlar. Eğer ki doğru yerlerde doğru kişilere sunabilirseniz maliyetinin kat kat fazlasına ürettiğiniz oyuncakları satma imkanı bulabilirsiniz. O sebeple üretime olduğu kadar satışa da vaktinizi ayrırın.

Başlıca satış yapabileceğiniz mecralar:

  • N11, gittigiiyor, letgo gibi pazaryeri siteleri
  • Reeldeki Oyuncakçı dükkanları
  • Komşularınızın çocukları
  • Çocukların tükettiği ürünlerin yanında promosyonu olarak bulundurmak isteyen firmalar