Evden Para Kazanmak Dışarıdan Para Kazanmaktan Daha Mı Zordur?

Her gün yeni bir evde para kazanma konusu ile karşı karşıya kaldığımız bir zaman diliminde yaşamaya başladık. Haliyle çoğumuzun gözünde evde para kazanmak dünyanın en rahat işi gibi görünmeye başladı. Hatta evdeki işlerden daha fazla kazanç sağlayan bazılarımız dışarıdaki işleri bıraktı ve evini home ofis ayarında bir iş yerine dönüştürdü. Her şey böyle süper bir şekilde ilerlerken birde baktık ki evler iş yerine dönmüş, iş yerleri boş kalmış herkes yatarak çalışıyor. Neyse konuyu dağıtmayım ve asıl meseleye gelelim. Evden para kazanmak bu kadar kolaysa dışarıda neden çalışıyoruz? Dışarıda para kazanmak kolay değilse bütün iş yerlerini eve çevirsek nasıl olur? Siz bütün bunları düşünürken ben hemen sizlere evden para kazanmak mı yoksa dışarıdan para kazanmak mı daha zor sorusunun yanıtını vereyim…

Evde Çalışmak Rahattır!

Evde çalışmak rahattır evet ama nasıl rahattır hiç düşündünüz mü? Tabi erken kalkma derdi yok. İstediğin zaman kahvaltını yap, çayını demle hatta koltuklarına ya da yatağına yayıla yayıla çalışmalarını yapmaya başla. Evet, ev çok rahattır! Çünkü ev dediğiniz yer sizin en rahat ettiğiniz yaşam alanınızdır. Bu yüzden çalışabileceğiniz belki de en rahat yer olabilir. Ancak meseleye bir de bu rahatlığın derecesi yönünden bakmanız gerekir. Şöyle ki çok rahat bir ortamda siz en kadar çalışabilirsiniz.

evde çalışarak mı yoksa dışarıda çalışarak mı daha çok para kazanılır

Ev rahat dedik ama herkes rahat ortamda çalışamaz. Çalışamadığı içinde verimli olması ya da kazançlı çıkması beklenemez. Evde çalışmak istediğinizde çevre koşulları tam da istediğiniz gibi rahat olabilir ancak bu rahatlık size iyi gelmeyebilir. İşleriniz aksayabilir, tam çalışacağınız sırada nasılsa evdedir diyen bir yakınınız gelebilir hatta bir anda gözleriniz yatağınıza kayıp kendinizi rüyalarda bulabilirsiniz. E çalışmanız aksayınca da kazanmak zor tabi.

Dünya Dışarıda Akıyor!

Bütün iş dünyası bildiğiniz gibi insanların evde oturmasına yönelik olarak hazırlanmamıştır. Yani her insan şöyle ya da böyle dışarı çıkmak zorundadır ve dışarıdan bir şeyler almak-satmak ister. E durum böyle olunca günlerce eve kapanmak kolay olmayabilir. Evden çalışmaya başladığınızda eğer sisteminizi oturtamazsanız kendinizi eve hapsolmuş gibi hissedebilir ve bir süre sonra bunalımlara giren ve dışarıda başıboş dolanmak isteyen insanlar arasında bulabilirsiniz.

İş Hayatı Yorucu Olabilir!

Dışarıda çalıştığınız zamanlarda hepinizin istediği şeylerin başında evimde ayaklarımı rahatça uzatayım ve keyfime bakayım düşüncesi olmuştur. Çünkü iş hayatı insanı bir içeri bir dışarı yaparken ve evin konforundan uzaklaştırırken yorar. Haliyle çoğu insanda çalışmaktan bıkmış bir halde evine gelir. Hele bir de anneyseniz ve çocuklarınız varsa çalışmak size dünyanın en zor işlerinden biri olarak gelebilir.

Her Gün Sabah Kalkmak Zor!

Evde çalışmak istediğinizde sabah kalkmak için özel bir güce ihtiyacınız olmaz. Bazen çok uyursunuz ancak öğlen saatlerinde verimli bir çalışma ile işleri toparlayabilirsiniz. Ancak dışarıda çalışıyorsanız erken kalkmak sizin göbek adınız olmalı. Yoksa işe geç kalıp patronlarınızdan azar işitebilirsiniz. Evde kendi işinizin patronu olur ve rahatça uyuyabilirsiniz. Kazancınızı da rahatlıkla elde etmiş olursunuz.

dışarıda çalışmak mı evde çalışmak mı

Düzensiz Çalışma Hayatınız Kazanç Getirmez!

Dışarıda çalışmak evde çalışmaya göre daha düzenli bir çalışma hayatına sahip olmak demektir. Çünkü dışarıdaki çalışma hayatının belli şartları ve saatleri vardır. Bu şekilde planlı programlı olduğunuz için dışarıda daha verimli çalışmalar yapabilirsiniz. Ancak evdeyken bu çalışma düzenini yakalayamayabilirsiniz. Düzensiz çalışmak ise verimi düşürür.

Kazançlar Önemli!

Dışarıdan çalıştığınızda genellikle size sunulan bir maaş vardır ve bir ay içerisinde ne kadar çalışırsanız çalışın maaşınızı alırsınız. Ancak evden iş yapmak istediğinizde maaşınızın miktarı bir muamma olabilir. Bir ayda çok yüksek kazançlar elde ederken başka bir ay çeşitli nedenlerden dolayı çok düşük kazançlar elde edebilirsiniz. Kazancınız genellikle evdeki size bağlıdır. Dışarı mı ev mi derseniz para kazanmak için sizin için düzen mi yoksa arada bir gelen yüksek kazançlar mı daha önemli bu konuda karar vermeniz gerekiyor

Evde para kazanmak ve dışarıdan para kazanmak farklı şeyler gibi görünse de para kazanmak isteyen insan her yerde kazanır mantığı size her zaman hangisini tercih etmeniz gerektiğini gösterecektir. Ben hem dışarıda hem de içeride çalışmış bir insan olarak aslında amacımın para kazanmak olduğunu anladıktan sonra diğer rahatlıklara ya da zorluklara takılmamam gerektiğini anladım. Sonuçta evde de dışarıda da para kazanmak kolay değil.

Yorum yapın