Evden Reçel Yaparak Gelir Elde Etmek

Dünyanın en tatlı besinlerinden olan reçelleri görünce sizin de ağzınız sulanıyor mu? Sabah kahvaltıda gözümün önündeki reçelleri görmesem bir eksiklik var sanıyorum. Hele bir de yaz aylarındaysam reçel benim vazgeçilmezim. Sizde benim gibi reçellerin dünyasında kaybolan insanlar olduğunu düşünüyorsanız ve elinizde maharetliyse reçel yapmaya başlayabilirsiniz. Çünkü günümüz insanı evde yapılan atıştırmalıkları, yemekleri, reçelleri daha çok seviyor.  Hal böyle olunca sizde şehrinizde yetişen o nadide reçellik ürünlerden alıp harika reçeller hazırladığınızda emin olun büyük satışlar yapabilirsiniz.

OKUMAN GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

Reçel delisi olan çocuklar, yetişkinler ve hatta size teklifte bulunacak olan büyük gıda markaları bile reçellerinize hayran kalsın istiyorsanız ve elinizin maharetine güveniyorsanız denemeniz gereken bir meslek alanı olarak evde reçel yapmaya başlayabilirsiniz. Sadece sağlık koşullarına ve damak zevkine uygun lezzetler hazırlayın yeterli. Evde yapabileceğiniz bu meslekte ev hanımı olmanıza da gerek yok. Bir öğrenci olarak ya da bir erkek olarak da harika reçeller hazırlayıp sunabilirsiniz. Devir doğallık devri ve en doğal reçellerinizi ise ilk olarak komşularınıza satabilirsiniz.

Evden Reçel Yapıp Nasıl Satarım?

Evde reçel yapmak için ilk olarak reçel nasıl yapılır? Hangi reçeller daha çok tutuluyor? Mevsime özel meyveler ve ya reçellik ürünler nerelerde uygun fiyatlara ve doğal olarak bulunur? Bu tür soruların cevaplarını bulmanız gerekir. Evden reçel yapıp satacağınız için mutlaka katkı maddesi olmaksızın çalışmanız gerekir. Ayrıca evde yapılmış bir reçel zaten görüntüsü ile kendini belli edecektir. Bu nedenle reçelinizi diğer reçellerden ayıran farklara da dikkat etmelisiniz.

Evden reçel yapıp satmak için satış yapabileceğiniz yerler de bulmanız gerekir. Bunun içinde karşınıza

 • Gıda satışı yapan yerler,
 • Yöresel ürünler sunan yerler (Atatürk Orman çiftliği gibi organik ürün dükkanları buna örnek verilebilir)
 • Yöresel fuarlar,
 • İnternet ortamı,
 • Çevre (eş, dost) gibi pek çok seçenek çıkacaktır. Hepsine tek tek başvurmanızda fayda var. Çünkü satış yapmanız sizin daha fazla reçel yapmanız demek. Satış yapamadığınızda reçel yapmanızın da bir anlamı kalmayacaktır.

Evden Yaptığım Reçeli Kimlere Satabilirim?

Evde oturdunuz ve reçel yapmaya başladınız. Ancak bu reçelleri nasıl ve kimse satacağınızı bilmiyorsanız hemen sizlere evden reçel satma taktiklerini ve satış yapılabilecek alanları sıralayacağım… Şimdi tek tek bu mecraları sıralayıp ufak tüyolar vermeye çalışacağız

İnterneti Her Zaman Kullanın!

Teknoloji ile örülü olan bir dünyada yaşıyoruz ve bu dünyada ürünlerimizi pazarlamak için oldukça fazla seçenek bulunuyor. İnternet üzerinden reçel mi alınır demeyin. Çünkü insanların büyük bir kısmı artık dışarı çıkayım, organik reçel bulayım da alayım düşüncesinde değil. Bu nedenle sizin internet üzerinden sunacağınız her ürünün kargoya verilme imkanı varsa kolaylıkla pazarlayabilirsiniz. Peki, internet üzerinden nasıl reçel satacağım derseniz şunları yapmalısınız:

 1. Sosyal ağlar üzerinde organik ürünler satabileceğiniz bir profil oluşturabilirsiniz. Özellikle Facebook, İnstagram türü paylaşım alanlarında alıcıları fazlasıyla bulabilirsiniz. Bununla birlikte sosyal ağlar üzerinden kurulan bayan gruplarına, satış gruplarına da dahil olarak satışlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.
 2. Yöresel ürün satışı yapan bazı sayfalara yapmış olduğunuz reçellerden bahsederek çalışma teklifinde bulunabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda hazır değil ev ürünü olan yiyecekler satmak isteyen sayısı artmaya başladı. Sizi havada kapabilirler.
 3. İnternet üzerinde satış yapabilmenize imkan tanıyan pek çok site bulunuyor. Bu siteler üzerinden ürünlerinizi ekleyerek avantajlarını, yapılışını ve diğer bilgileri de sunarak kısa sürede milyonların tıkladığı bir sayfa üzerinden satışlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.
 4. Yine internet üzerinden şehrinizde bulunan organik gıda ya da yöresel gıda satışı yapan firmaları da bulabilir ve satış yapmak için bu kişilerle de görüşebilirsiniz.
 5. Yine sizlere yakın zamanda doğrudan reçel satışı yapabileceğiniz özel bir internet sitesi tasarlayacağız ve makalemizin en altında bunu paylaşacağız.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Hemen Şimdi Evden İşe Başlamanın 4 Yolu

reçel yapıp satarak para kazanmak

Şehrinizde Satış Alanları Bulun!

Her şehirde illa ki reçel türü satışlar yapan firmalar bulunur. Sizlerde firma rehberlerinden ya da reçel satışı yaptığını bildiğiniz yerlerden reçellerinizi satmaya başlayabilirsiniz. Sadece şehrinizde bulunan büyük alışveriş mekanları varsa buralarda da satış yapabilirsiniz. Çünkü bütün şehirlerde olan marketler reçellerinizi almayabilir ancak şehrinizin marketi alacaktır.

Şehrinizde zaman zaman fuarlar ve tanıtım günleri düzenlenecektir. Bu günlerde hemen bir stant izni kapın ve standınızı kurup satış yapmaya başlayın. Ayrıca şehrinizde bazı kesimler çalıştığı için evde reçel yapmak için yeterli vakit bulamayabilir. Hemen ürünlerinizin fotoğraflarını çekerek birkaç broşür hazırlayın ve bu yerlerde de dağıtın. Emin olun müşterileriniz çıkacaktır.

Bu noktada size tavsiyem belediye ile anlaşarak kendinize organik ev yapımı ürün satabileceğiniz ufak bir alan ayırmasını rica edebilirsiniz. Belediyeler organik ve doğal ürünlerin satıması kaydıyla ve işletmecinin kadın girişimci olması şartıyla bu teklifi kabul edebilir.

Büyük Firmalar İle Anlaşın!

Büyük reçel satışı yapan firmalar artık eskisi gibi satılmayan ürünlerinden dolayı evde yapılan reçeller sunmaya başladılar. Tabi bunun içinde ev reçeli gibi kimyasal katılmadan yapılmış reçeller hazırlamaları gerekiyor. Sizde bu büyük firmalara evde reçel yaptığınızı ve firmalarının ürünleri arasında bu reçellerinde bulunabileceğini söyleyebilirsiniz. Bu konuda cesaretli olun çünkü büyük firmalar fikirlere ve yeniliklere açıktır.

Ayrıca evden ürettiğiniz reçelleri doğrudan satışa sunabileceğiniz pazaryeri web sitelerini bulup ilan yayımlayın. Bu size inanılmaz katkı sağlayabilir. Araya başka firma sokmadan doğrudan kendinizin satış yapması karlılığınızı fevkalade arttıracaktır.

Evden Reçel Yapıp Para Kazananlar Ne Kadar Gelir Elde Ediyor?

Ev reçelini evde oturan bayanlardan ziyade çalışan bayanlar tercih ediyorlar. Özellikle ağzının tadını bilenler için kaliteli bir ev reçelinden daha önemli hiçbir şey yok. Bu nedenle sizde evinizden reçel yapmaya başladığınızda çok fazla kazanmaya başlayabilirsiniz. Şöyle anlatayım ki eğer mevsim meyveleri ile yaparsanız bu reçelin bir kilosunu 20-25 TL arası satabileceğiniz gibi mevsim meyvesi olmayanları ise 500-600 gramını 20-25 TL’ye satabilirsiniz. Yani yapacağınız harcamanın 3-4 katı para kazanmanın adı reçel yapmak. İnsanlar bu işle bir yıllık kazançlarını çıkardıkları gibi sene içerisinde de patlıcan, şamfıstığı reçeli gibi adını bile bilmediğimiz reçeller hazırlayarak insanların beğenisine sunuyor. Kazanç kaçınılmaz tabi ki…

“Evden Reçel Yaparak Gelir Elde Etmek” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba evde ek iş yapmak istiyorum organik reçeller yapıyorum çevremdekiler beğeniler temiz bir ortamda yapıyorum işlerinizi bekliyorum

  Cevapla

Yorum yapın