Evden Sabun Paketleme İşi Yaparak Gelir Elde Etmek

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve yayılmasıyla beraber internet üzerinden başvurulan işlerin sayısı da giderek artmış bulunmaktadır. Ancak artık işler sadece internet üzerinden başvurulmuyor,bazı işler bizzat internet üzerinden de evden dışarı çıkılmadan da yapılabiliyor.’ ”Home office” olarak sıkça duyduğumuz işler kendi içinde ikiye ayrılmaktadır.soap photo

ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!! AYRICA BURASI İŞVEREN BİR MECRA DEĞİLDİR; SADECE BİLGİ SİTESİDİR. BİZ İŞVEREN DEĞİLİZ

 • Doğrudan internet üzerinden yapılan işler: Evinde internet bağlantısı olan herkesin part time ya da full time olarak çalışabileceği iş alanıdır. Haber editörlüğü,grafikerlik,satış danışmanlığı ve makale yazarlığı gibi işler belli bir ofis ya da kurum alanı gerektirmeden doğrudan ev ve internet üzerinden yapılabilen işlerdir.
 • Evde yapılan işler: İnternete gerek duyulmadan sadece evden yapılabilen işlerdir. Davetiye katlamak,mandal paketleme,sabun paketleme fiziki güce ve kısmen el becerisine dayalı genellikle ev hanımları ve öğrenciler tarafından yapılmaktadır.

Çağımızın zor koşulları ekonomik anlamda çalışan kişilerde dahil ek iş başvurularına yönlendirmektedir. Ev hanımları ise evde ki boş zamanlarını değerlendirme amaçlı bu tür evden yürütebilecekleri işlerde istekli ve başarılı olmaktadır. İş hayatı kişinin yaşamını sürdürmesine ve psikolojik olarak bakıldığında ise kendine olan güveninin artmasına da yardımcı olmaktadır. Çalışmak,ekonomik özgürlük ve kişinin kendisini toplumda daha rahat hissetmesini sağlar. Evlerimiz hepimizin barındığı,yaşamını sürdürdüğü ve rahat ettiği yerdir. İş yerinin getirdiği stresten uzak evinizin konforunda yapılan işler kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Özellikle evde boş vaktini değerlendirmek ve evlerine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları eve yönlendirilen işlere başvurup bu alanlarda kazanç sağlayabilir. Günlük ev işlerini ve çocuklarının bakımını aksatmadan kolaylıkla yapabilirler. Ek gelir imkanı da sağlayan bu işlerde çalışan kişiler diğer işlerde olduğu gibi trafik, erken kalkma ve mesai saatlerini doldurma gibi zorunluluklardan muaftır. Ev ortamında sürdürülen işler disiplinli ve planlı bir şekilde sürdürülürse iş sahibi kişi zorlanmadan işine alışır,benimser ve giderek ustalaşır. Gün içinde belli saatler çalışma ve dinlenme saati olarak belirlendiği takdirde günün geriye kalan uzun süresinde kişi kendisine ve evine zaman ayırabilmektedir. Aktif çalışan kişiler günlük ulaşıma,yemeğe ve bazı durumlarda kılık kıyafet için ekstra masraf yaparlarken evde çalışma imkanı bulan kişiler bu tür ekstra masraflarda da bulunmazlar. Ev hanımı gibi öğrenciler de zorluk çekmeden evden yapılan işleri günlük çalışma programları belirleyip sürdürebilirler.

Çoğunlukla ev hanımları ve öğrencilerin ilgi gösterdiği evden yapılan işler arasında sabun paketleme diğer işlere göre daha keyifli ve kolay görülmektedir. Belli bir el becerisi gerektirmeyen sabun paketleme işine 18 yaşından büyük herkes başvurabilmektedir. Sabun paketleme işinde günlük limitin haricinde ne kadar çok paketleme yapılırsa o kadar kazanılır.

Tüm bunların ışığında her meslekte olduğu gibi bu meslekte de dikkat edilmesi gereken birkaç ayrıntı vardır. Ancak bu meslek, sabun gibi kimyevi bir madde ile yapıldığından ekstra dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Bunları meraklıları için şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Öncelikle bu işin bebek ve çocukların bulunduğu ortamda yapılmamasına özen gösterilmelidir. Bilindiği üzere bebek ve çocukların bağışıklık sistemleri, yetişkinlerinki kadar randımanlı çalışmamaktadır. Ayrıca özellikle 0-3 yaş grubundaki bebeklerin sabun parçalarını bir yiyeceğe, bir tatlıya benzetip yutma olasılığı da göz ardı edilmemelidir. Sabun yüksek miktarda kimyasal içerdiği için, yutulduğu takdirde ölümlere ve felçlere kadar ciddi sonuçlar doğurabilir.
 • Sabun paketleme işinde eldiven kullanılması gereklidir. Bu hem işi yapanın kendi sağlığını korumak, hem de sabunu tüketecek olan müşterilerin sağlığını korumak adına çifte bir titizlik için yapılmalıdır. Bir hijyen aracının kirli ellerce satılması, hijyenin de ticaret hukukunun da kapsamı dışındadır.
 • Eldiven kullanmak, sadece hijyen için bir gereklilik değildir. Günde 500 – 1000 arasında sabunla temas edilerek yapılacak bir işten bahsediyorsak, fazla sabun tüketiminin zararlarını da bilmek zorundayız.                                                                               Sabun paketleme işinde eldiven kullanma zorunluluğunun nedenleri:  
 • Amerika üniversitelerinde yapılan araştırmaya göre sabunla yapılan yüksek temas hormonları yüksek seviyede etkilemektedir. Kişiden kişiye değişen bu durumda, kimilerinin hormonlarında artış, kimilerinin hormonlarında azalma görünmektedir.
 • Çocukların aşırı temasında ise egzamaya ve çeşitli alerjik bozukluklara yol açmaktadır. Az önce belirttiğimiz gibi çocukların bulunduğu ortamda çalışmamak, risk almamak demek olacaktır.
 • Sabun, vücuttan kolay atılamayan bir üründür. Bu bağlamda sabunu, doğadan kolay kolay çözülmeyen poşetlere benzetebiliriz. Kaldı ki sabun da poşetler gibi doğadan kolay atılmamaktadır. Bu nedenle uzun süre sabun paketleme işi de uzmanlar tarafından önerilmemektedir.
 • Sabun klor gibi maddelerle karıştığında kanserojen etkisi uyandırmaktadır. Tüm bu bilgilerin ışığında eldiven ve ağızlık gibi koruyucu araçlar kullanılmalıdır.

Peki herkes sabun paketleme işini yapabilir mi? Başvuru noktaları nelerdir? Bu ve benzeri soruların cevaplarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Sabun paketleme işi, yüzde doksan oranında internetten başvurulan bir iştir. İnternette ihtiyaç duyulduğu zaman çeşitli sitelere ilanlar verilir. Bu işte çalışmak isteyen kişilerin bu başvuru noktalarını düzenli olarak takip etmesi gerekir. Ayrıca kimi yerlerde sokaklarda ve eczane gibi noktalarda da bu tip ilanlara rastlanmaktadır.
 • Günde 1000 ve üzeri sabun paketleyen kişiler ayda ortalama olarak 2000’in üstünde bir rakam kazanabilmektedir. Bu nedenle böylesi ucuz iş gücüyle çalıştırılan bir piyasada, böyle yüksek kazançlı bir işin talibi çok olmaktadır. Eğer şanslıysanız başvuracak bir ilan bulur ve kabul edilirsiniz.
 • Bu tür işleri aynı evde yaşayan birçok insan yapabilir. Bazı kullanıcı yorumları okunduğunda kardeş kardeşe çalışanlardan tutun da anne kız çalışanlara kadar ailelerin böyle bir paketleme işinde çalıştığını görmekteyiz.
 • İş kolaydır. Ancak bazı noktalarda tekrara dayalı hep aynı eylem üzerinden yapıldığından bazen sinir bozucu ya da stres içerikli olabilir. Böyle durumlarda küçük kahve molaları iyileştirici olacaktır.
 • Bu işte dikkat edilmesi gereken tek beceri noktası, paketlerin istenilen ölçüde yapılmasıdır. Belli bir iş deneyiminden sonra, ellerin ölçü konusunda tam bir terzi olacağı kaçınılmazdır. Bu bağlamda alışma sürecinde çalışanların sabırlı olmaları gerekmektedir.

Peki paketleme işinde maaş nasıl belirlenir?

 • Anlaşılan sabun firmaları özel şirketler olacağı için tamamen şirketin ekonomi politikasına bağlıdır. Genelde bir sabun paketlemeye karşılık 0,50 ile 0.75 kuruş arasında bir rakam söz konusudur. Bu açıdan bakıldığında günde 100 tane sabun paketlenmesi karşısında günlük 50 lira kazanılmaktadır.
 • Yine de üst sınırı çalıştığınız sabun paketlediğiniz firma belirleyecektir. Bazı firmalar günlük üst sınırı olarak size bir rakam belirtebilir. Bu açıdan bakıldığında tek hedef o rakama ulaşıp mümkün olduğunca fazla para kazanmaktır.

Son olarak belirtmemiz gereken nokta bu işte genelde kadınların, ev hanımlarının çalıştığıdır. Bunun nedeni, ülkemizde evde olanların sadece kadınlarmış gibi gösterilmesinden ileri gelir. Oysa ki ticarette yoktur. En azından olmamalıdır.

Ülkemizin işsizlik oranlarına ve istatistiklerine baktığımızda ev hanımlarından çok erkek bireylerin işsiz ve evde oldukları görülmektedir. Ancak ”sabun paketleme” işini oldukça kadınsal bulan erkek işçiler, toplumun ona örf ve gelenek olarak zerk ettiği gururdan ötürü bu tür işlere yanaşmamaktadır. Bu son derece talihsiz ve yanlış olan yaklaşım yüzünden, evde rahat rahat ve ek gelir sağlayacak olan işler, başkalarının işleri ve kazancı olmaktadır.

Piyasanın her noktasında olduğu gibi evde yapılan işlerde de rekabet vardır ve kazananlar, çalışkanlar olacaktır.

Değerli okurlar; yorumlar malumunuz herkese açık olduğu için ille de iletişim bilgisi paylaşacaksanız cep numarası değil de e-posta paylaşmanız daha güvenli olur. E-posta adresini yorumunuzun sonununa eklemeniz herkesn görebilmesini sağlayacaktır. Cep numarası gönderenlerin numarasını silmiş bulunmaktayım. Saygılarımla

AYRICA BİZ İŞVEREN DEĞİLİZ. BURASI İŞVEREN BİR MECRA DEĞİL. SADECE İŞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILAN BİR MECRADIR. LÜTFEN İŞ İSTEMEYİNİZ.

“Evden Sabun Paketleme İşi Yaparak Gelir Elde Etmek” üzerine 21 yorum

  • Biz işveren değiliz. Firmalar size ulaşsın istiyorsanız rastgele bir iş mail adresi oluşturup yoruma yazabilirsiniz. Kimseye kapora, peşin ücret vermeyin.

   Cevapla
 1. Tek başıma sabun işi yapmak istiyorum 18 yaşındayım öğrenciyim harçlık kazanmak istiyorum sizden haber bekleyeceğim

  Cevapla
  • Merhaba; işveren değiliz, ancak işverenlere ilan vermek suretiyle ulaşmak istiyorsanız yoruma yeni oluşturduğunuz mail adresi yazabilirsiniz. Kimseye ön ödeme ya da kapora vermeyin.

   Cevapla
 2. Cocugüm olduğu için dışarı her hangi bir işle calisamiyon ve bu işe çok ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim

  Cevapla
 3. İzmir bucada oturuyorum işe çok ihtiyacım var bu işleri çok yaptım lütfen dönüş yaparsanız çok sevinirim teşekkürler ?

  Cevapla

Yorum yapın